» »

Težave z baterijo v iPhone 4S

1
2
»

Pithlit ::

PARTyZAN je izjavil:

Kaj se pa zgodi, ko presežeš kvoto imaš pa na slo-techu teme, kjer uporabniki jokajo ko pride domov račun za 50+ € in iščejo načine za omejitev prenosa na samem telefonu.

Sicer se to ne tiče, ampak jaz svoje položnice plačujem že par let.

Vzameš pač paket ki je zate najbolj primeren. Recimo 3001MB za 18€ (presežek se ne obračunava ampak se omeji hitrost). Problem rešen. Če se ne lotevaš glih nekaj dol vlečt (ali pa zabijat cajt na youtube in podobnih) ti telefon sam od sebe te kvote ne bo dosegel.

Ampak ja. Raj jokat pa jamrat kot se malo informirat pa mogoče kak paket zamenjat.
Life is as complicated as we make it...

Furbo ::

jype je izjavil:

MrStein> In kaj ima to z hitrostjo?

S hitrostjo, misliš? Precej. Hitrost je v tem primeru število dogodkov na časovno enoto. Če so gladki prehodi in animacije hitrost, potem gre verjetno za izris določenega števila sličic na sekundo. Nekateri to smatrajo za dovolj pomembno lastnost telefona, da si želijo čim višje vrednosti. Drugi telefon dejansko zgolj uporabljamo, ne igračkamo se z njegovim vmesnikom.


Kaj pa je uporaba telefona, če ne ukvarjanje z njegovim vmesnikom, da prideš do podatkov o klicih, da najdeš vnos v imeniku, tipkaš smse itd.. Če tu vse šteka in se zadeve odzivajo z zamudo, je pač telefon za večino nas počasen.

Torej če bo tvoj avto imel končno hitrost 300km/h , se bo pa volan odzival s kake pol sekunde zamude, bo zate povsem dovolj hiter za tvoje potrebe, ker ti se pač ne igraš z vmesnikom?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

PARTyZAN ::

Pithlit je izjavil:

Vzameš pač paket ki je zate najbolj primeren. Recimo 3001MB za 18€ (presežek se ne obračunava ampak se omeji hitrost). Problem rešen. Če se ne lotevaš glih nekaj dol vlečt (ali pa zabijat cajt na youtube in podobnih) ti telefon sam od sebe te kvote ne bo dosegel.


Problem je v tem, da je 30€ naročnine za 3GB prenosa podatkov mesečno preveč. Da ne omenjam ogromne luknje med 2. in 3. paketom (300MB->3GB) in da sta prva dva ohoho precenjena.

Moj point je, da so cene prenosa podatkov previsoke za današnje čase. Glede na sposobnosti novejših smartphonov, bi bilo logično da bi operaterji začeli s podobnim modelom poslovanja, ki ga imajo naši ISPji.

Tako da čeprav je mojih par zadnjih mobilnikov podpiralo predvajanje avdio streamov (internetni radio) in video streamov (YT, Live Streaming), si lahko to podporo vtaknem nekam, če vmesni člen od mene zahteva nenormalno vsoto denarja vsak mesec, da bi si lahko privoščil količino podatkov, ki jih te multimedijske vsebine potrebujejo.

sgdjkdlsugi4 ::

jype je izjavil:

nekikr>
Razumem, da je za mnoge odzivnost vmesnika eden najpomembnejših dejavnikov, na podlagi katerega se odločajo, ali je telefon primeren zanje ali ne. Jaz imam s temi napravami drugačne skrbi.

Ja, recimo navadnim smrtnikom, ki uporabljajo telefon. Kdo je bolj nisni uporabnik, ti ali oni ? Zakaj bi se potem prilagajali tebi ?

jype ::

maddog> Zakaj bi se potem prilagajali tebi ?

Spet en, ki ne bere mojih prispevkov.

Furbo> Torej če bo tvoj avto imel končno hitrost 300km/h , se bo pa volan odzival s kake pol sekunde zamude, bo zate povsem dovolj hiter za tvoje potrebe, ker ti se pač ne igraš z vmesnikom?

Vlak nima volana.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

sgdjkdlsugi4 ::

PARTyZAN je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Vzameš pač paket ki je zate najbolj primeren. Recimo 3001MB za 18€ (presežek se ne obračunava ampak se omeji hitrost). Problem rešen. Če se ne lotevaš glih nekaj dol vlečt (ali pa zabijat cajt na youtube in podobnih) ti telefon sam od sebe te kvote ne bo dosegel.


Moj point je, da so cene prenosa podatkov previsoke za današnje čase. Glede na sposobnosti novejših smartphonov, bi bilo logično da bi operaterji začeli s podobnim modelom poslovanja, ki ga imajo naši ISPji.

Nekdo je moral to omrezje zgradit in placat, ni zraslo na drevesih. Zato pa je treba to nekak zakasirat a ne ? Tudi broadband nismo imeli v .si pred 10 v njegovih povojih po takih cenah in hitrostih kot sedaj. 7200 SIT za 64/64kbps kabelska (moja prva linija) leta 2000 je bilo tudi oderustvo v primerjavi s tujino, ki je ze imela Mbite.

jype je izjavil:

maddog> Zakaj bi se potem prilagajali tebi ?
Spet en, ki ne bere mojih prispevkov.


Berem, toda najbrz ti razmisljas v razlicnem kontekstu kot vsi ostali tukaj, pisem v vlogi povprecnega uporabnika telefona in ne inzenirja.

Zgodovina sprememb…

jype ::

Jaz pa nisem nikjer od nikogar ničesar zahteval, samo pojasnil, da obstajajo tudi druge perspektive.

Furbo ::

Ja, na primer da gledaš folk z dobrimi telefoni in avti iz vlaka?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

jype ::

Ja, na primer, čeprav jih zelo težko vidiš, ker se premikaš z več kot četrtino hitrosti zvoka, tudi na primer.

klinker ::

Pa kaj delate vi tolko s fonom na netu da rabite take prenose? Jst streamam muziko, dosti tudi kake videe pogledam, surfam tudi kar pa se sincano mam maile, itd pa 300mb ki mam zakupljenih nikoli ne presezem.

floyd1 ::

Tako so pač operaterji to zastavili. Najprej so podatke skoraj šenkavali in potem ko se je folk navadil, da lahko tudi torrente na mobilcih dol vleče, pa so količine drastično omejili in začeli vse kasirat. Vsaka podobnost s preprodajalci prepovedanih substanc pa je zgolj naključna...

PARTyZAN ::

klinker: 5minut 128k audio streama je skoraj 5MB prenosa. Za video boljše, da sploh ne govorim.

maddog: ne pritožujem se čez hitrosti, ampak kvote.

Relanium ::

Koliko ur pripravljenosti pa zdrži vaš mobilnik?


Moja Nokia zdrži več kot cel teden, če ga ne diram preveč.

Hah :))

smash ::

[D]emon je izjavil:

Podatki so zastonj samo v Tusmobilovem omrezju, ki pa ima hudicevo slabo pokritost->posledicno vecino casa prezivis v drugih omrezjih. Also, SiMobil ima kar nekaj paketov, kjer ne zaracunavajo presezene kolicine podatkov, temvec te samo upocasnijo.


podatki so res zastonj samo na tuševem omrežju, ki pa je, razen če nisi ostal v letu 2003, kar fejst posodobljeno....ok..verjetno nekje sred kočevskega gozda res ne prime, drugje pa, če te pa zanima, si pa mal poglej kakšno ima tuš pokritost, večjo kot simobil

Pithlit ::

PARTyZAN je izjavil:

Problem je v tem, da je 30€ naročnine za 3GB prenosa podatkov mesečno preveč. Da ne omenjam ogromne luknje med 2. in 3. paketom (300MB->3GB) in da sta prva dva ohoho precenjena.

Pa kaj je s tabo človek? 3GB podatkov ti dajo za 18€. Če rabiš več, dokupiš več (ali pa se preprosto zadovoljiš z unimi 64kbps k ti jih dajo _povsem zastonj_).

Lahko se pa malo frajerišiš pa naročiš namesto podatkovnega paketa paket mobilni internet in vzameš 15GB za 18€. Ali pa 1GB za 9€, 3GB za 12€. Sej viška podatkov ti itak _NE_ zaračunajo.

Kje si ti 30€ videl veš verjetno pa sam. Ali pa niti to ne. V glavnem... ne bluzi.

smash je izjavil:

podatki so res zastonj samo na tuševem omrežju, ki pa je, razen če nisi ostal v letu 2003, kar fejst posodobljeno....ok..verjetno nekje sred kočevskega gozda res ne prime, drugje pa, če te pa zanima, si pa mal poglej kakšno ima tuš pokritost, večjo kot simobil

In kaj ima to veze? Bottom line imaš _zelo_ podobno ponudbo kjer noben od teh dveh operaterjev ne izstopa. Ne v dobro, ne v slabo.

Razen če gledaš z nekega osebnega zornega kota... v tem primeru je zame Tuš nek ponudnik ki ga jaz, kot stranka, sploh ne zanimam saj me ignorirajo na celi črti. Ergo so zanič.

Ne moreš tko gledat. Ne moreš pa tud konkurenčnih ponudnikov v drek potiskat z nekimi imaginarnimi podatki.
Life is as complicated as we make it...

SuperVeloce ::

PARTyZAN je izjavil:

Problem je v tem, da je 30€ naročnine za 3GB prenosa podatkov mesečno preveč. Da ne omenjam ogromne luknje med 2. in 3. paketom (300MB->3GB) in da sta prva dva ohoho precenjena.

Moj point je, da so cene prenosa podatkov previsoke za današnje čase. Glede na sposobnosti novejših smartphonov, bi bilo logično da bi operaterji začeli s podobnim modelom poslovanja, ki ga imajo naši ISPji.

Tako da čeprav je mojih par zadnjih mobilnikov podpiralo predvajanje avdio streamov (internetni radio) in video streamov (YT, Live Streaming), si lahko to podporo vtaknem nekam, če vmesni člen od mene zahteva nenormalno vsoto denarja vsak mesec, da bi si lahko privoščil količino podatkov, ki jih te multimedijske vsebine potrebujejo.


To ti je kapitalizem. Po tej logiki bi morali biti SMS-i zastonj v vseh možnih paketih :). Ker pač, par bajtov za nekaj centov =)?

Zgodovina sprememb…

Master_Yoda ::

[D]emon je izjavil:

Master_Yoda je izjavil:

Zato ker se vec baterije porabi ce vgasnes telefon, kot pa ce ga das v offline profil in pustis v idle.


To je pa design fault. :)



Ce das na offline profil in vgasnes zaslon ne zere kaj dosti, ce pa ga vgasnes pa se ti mora zbootati na novo ko ga vklopis in to pozere vec (vsaj pri moji 2 leta stari Nokii 5800 sem opazil da ga moram vec polniti ce ga vgasujem - nevem kako je z novejsimi).

r0ker ::

SMSi bi mogli bit zastonj, ker se uporablja signal, ki se itak nonstop pretaka med telefonom in bazo, le vsebina se menja.

MrStein ::

Ceno določi trg.press
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

techfreak :) ::

r0ker je izjavil:

SMSi bi mogli bit zastonj, ker se uporablja signal, ki se itak nonstop pretaka med telefonom in bazo, le vsebina se menja.

V omrežju istega operaterja bi res lahko bili skoraj zastonj, pri pošiljanju drugemu operaterju pa ni nujno, da bodo oni to opravil zastonj.

RockyS ::

[D]emon je izjavil:

Podatki so zastonj samo v Tusmobilovem omrezju, ki pa ima hudicevo slabo pokritost->posledicno vecino casa prezivis v drugih omrezjih. Also, SiMobil ima kar nekaj paketov, kjer ne zaracunavajo presezene kolicine podatkov, temvec te samo upocasnijo.


BS.

Sem par mesecev na TM, prefural pol slovenije pa je omrežja zmanjkalo samo v kaki dolini oz. kotlini. Ampak tudi tam ponavadi ni bilo simobila.

PARTyZAN ::

Pithlit: Dal sem ti link, ne delaj se neumnega. Pri paketu "Orto u nulo" imaš na izbiro 5 subvencioniranih cen telefona. Naročnina je 12€ + cena podatkovnega paketa. Brez osnovne naročnine pač ne bo šlo.

Ja?

Pithlit ::

PARTyZAN je izjavil:

Pithlit: Dal sem ti link, ne delaj se neumnega. Pri paketu "Orto u nulo" imaš na izbiro 5 subvencioniranih cen telefona. Naročnina je 12€ + cena podatkovnega paketa. Brez osnovne naročnine pač ne bo šlo.

Ja?

In ti osnovno naročnino brihtno vračunaš kar v podatkovni paket? Juhuhu! Dejmo pamet v roke! Za tistih tvojih 30€ na mesec dobiš _poleg_ 3GB podatkov še dodatnih 100MB podatkov, 1001 min v simobilovem omrežju, pa 1001 sms, pa 1001 mms. To _vse_ dobiš za 30€. Sam podatkovni paket 3GB je pa 18€ pa se ti lahko po trepalnicah sprehodiš po avtocestnem križu.

Mimogrede... paket mobilni internet si lahko omisliš celo brez osnovne naročnine.
Life is as complicated as we make it...

blackbfm ::

Drugi telefon dejansko zgolj uporabljamo, ne igračkamo se z njegovim vmesnikom.


Gps pot zna beležit tut iphone. Brez dodatne hw opreme. Pa z lepšim UI:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

PARTyZAN ::

Ja, Pithlit tlačim noter zato, _ker je osnovna naročnina pogoj_ da sploh lahko vzamem podatkovni paket, ki mi "zniža" ceno telefona. Res, trdo glavo imaš.

Kot uporabnika me zanima samo cena, ki je zapisana pod dvojno črto na položnici, nič drugega. In jaz sem samo želel izpostavit, da je glede na stvari, ki jih smartphoni ponujajo prenos podatkov predrag. Povsem bi bil zadovoljen s 512kbit povezavo brez omejitve prenosa za neko normalno ceno. Tako bi lahko brez skrbi gledal YT clipe in poslušal spletne radie in prejemal maile on the move, cel dan. Vsi telefoni srednjega razreda+ podpirajo te stvari, ampak jih velika večina ljudi ne izkorišča skoraj nič ravno zaradi kvot, ki jih operaterji postavljajo prenizko, za preveč denarja.

Jasno?

Mavrik ::

Well, tebi očitno ni jasno da za razliko od landline connectionov, je za mobilno omrežje čist vseeno koliko pasovne širine ti kuriš, ampak jo (močno) obremenjuje dejstvo, da jo sploh uporabljaš.

Zato kvote namesto omejitve pasovne širine.
The truth is rarely pure and never simple.

Pithlit ::

PARTyZAN je izjavil:

Ja, Pithlit tlačim noter zato, _ker je osnovna naročnina pogoj_ da sploh lahko vzamem podatkovni paket, ki mi "zniža" ceno telefona. Res, trdo glavo imaš.

Torej se ti pritožuješ nad dragim paketom ki ti omogoča subvencioniran nakup aparata? Bravo. Obvladaš. Približno toliko kot sloxl8 na prejšnji strani.

Še vedno pa je dotični podatkovni paket celih 18€/mesec. To je edini relevanten podatek.

Tista tvoja "dvojna črta na položnici" zajema še precej drugih stvari. Kar ti pa lepo piše tudi na računu (pa tudi v pogodbi).
Life is as complicated as we make it...

PARTyZAN ::

Uporaba telefona je obračunana na eni položnici in to je vsota, ki uporabnika zanima. Glede na to, da je iPhone telefon najvišjega cenovnega razreda si idiot, če ga kupuješ samo z namenom opravljanja klasičnih klicev in smsov. Prav tako je odstotek (oz. promil) uporabnikov, ki bi ta telefon kupili po polni ceni in vzeli SAMO podatkovni paket zanemarljiv. Zato lahko nehaš lajnat o tistih 18€ mesečno za 3GB, ker pač brez osnovne naročnine velika večina uporabnikov telefona sploh ne bo kupila.

Tudi če bi telefon vzel v prosti prodaji, bi še vedno potreboval naročnino s podatkovnim paketom. Cena naročnine bi bila podobna tisti, pri kateri dobiš še subvencioniran telefon, z razliko, da nebi bil vezan na operaterja za dve leti.

nekikr ::

Čakaj malo, če tako nujno rabiš tiste YT filme in ostalo "šaro" potem boš pa že dal teh 18€ (+ seveda navadna naročnina na mesec za pogovore). Hudiča človek, saj ne govorimo o nekaj tisoč evrih, še vedno govorimo o manj kot 50€ mesečno skupnega zneska za to da se lahko praktično neomejeno pogovarjaš in da lahko visiš na internetu kolikor ti poželi srce. Ok, saj jaz bi tudi Ferrarija za nekih 14.990€, lahko celo jokam po forumih kako dragi so, ampak veš, eno so realne želje drugo pa fantazija, ker imaš prenizko žepnino :)

smash ::

pa če ma tuš vse to za 20€ na mesec (torej pogovore in podatke neomejeno!!)

Furbo ::

Če samo ceno gledaš, se zdi ugodno ja.

Ko pa folk jamra, kako jim traja po minuto, da se podatki začnejo prenašati in še potem kot za stavo preklaplja med E, G, 3G in H in ko telefon prekine zvezo po 10x preden prideš iz MB do LJ, je pa vtis malce drugačen.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

smash ::

Furbo je izjavil:

Če samo ceno gledaš, se zdi ugodno ja.

Ko pa folk jamra, kako jim traja po minuto, da se podatki začnejo prenašati in še potem kot za stavo preklaplja med E, G, 3G in H in ko telefon prekine zvezo po 10x preden prideš iz MB do LJ, je pa vtis malce drugačen.


mogoče..mi zaenkrat nimamo teh težav..mogoče pa je za stabilen preklop pomemben tud sam telefon

nekikr ::

smash je izjavil:

pa če ma tuš vse to za 20€ na mesec (torej pogovore in podatke neomejeno!!)


In kje ti vidiš neomejeno?

smash ::

nekikr je izjavil:

smash je izjavil:

pa če ma tuš vse to za 20€ na mesec (torej pogovore in podatke neomejeno!!)


In kje ti vidiš neomejeno?


sej ti piše..prenos podatkov 0€

nekikr ::

Aha, gledava samo eno od stvari? Povsem v skladu s tabo ;)

ShARk63 ::

On topic: Berem review na Anandtech-u pa sem zasledil, da 4S nima moznosti vklopa/izklopa 3G omrezja. Torej ce se nahajas na lokaciji s slabim 3G signalom, bo telefon avtomatsko preklapljal med obema omrezjama, kar bi utegnilo poslabsat battery life.

Sam imam 4-ko in imam v pisarni zelo slab 3G signal (1-2 crtici). Ce imam 3G vklopljen, mi baterija zdrzi dobrih 10h.

Se quote z Anandtech-a:
EDGE is often the only way to get any connectivity, even without a major convention going on. Not having that 3G toggle makes manually selecting that less-used but more reliable connection impossible now, to say nothing of the potential battery savings that this would afford (and that we sadly can't test now).

nekikr ::

Počakamo na JB in SBSettings pa bo problem rešen :)

Spock83 ::

Danes vsi nekaj hitijo, da bi dobili čim večje zaslužke. Na žalsot pa kvaliteta pada. Tudi Apple je okužen s turbo kapitalizmom.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

iOS 6.1.1 je zunaj, evasi0n jailbreak še deluje

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
4216642 (14149) lambda
»

Končno še untethered jailbreak za iPhone 4S in iPad 2 z iOS 5.0.1 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
11320020 (17230) Gandalfar
»

Apple priznal težave s praznjenjem baterije v iPhonu 4S (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5520072 (16889) techfreak :)
»

Backdoori v iPhonu, iPadu

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
55327 (4391) jype
»

Applova predstavitev - iOS 5, iCloud, iPodi, iPhone 4S (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
12436754 (31146) Lonsarg

Več podobnih tem