» »

TV+Internet

TV+Internet

gogolinho ::

Sem si kupil novi TV (samsung le40c650) sedaj bi ga pa rad priklopil na interne, pa mi ne gre..
Ko priklopim kabel in dam network test imam pri Internet Service Test X piše pa Connection to external device failed. please contact your network service provider. Bi mi vedel kdo svetovat kaj naj naredim da bo laufalo :)

Za odgovore se vam že v naprej zahvaljujem :)

Lp

Gapi ::

TTvoj ponudnik interneta je? Kako imaš urejeno doma omrežje? Imaš router ali povezano direkt v modem? SiOL in Amis podtrebujeta pppoe klienta za priklop na internet.
No person is rich enough,to buy back his past.

gogolinho ::

Ponudnik mi je Siol.. imam samo navaden modem in iz modema v tv

popster ::

kupi ruter pomojem..

Gapi ::

Tako kot je popster napisal kupi router ali pa še ceneje prideš čez če naštimaš da ti modem deluje kot router. Če ne znaš kako pokliči 0801000 in poveš kaj hočš in oni zrihtajo. Ko modem spremeniš v router na pc-ju popraviš da ne vzpostavlja povezave. Tv vtakneš v port 2 ne v 3 in 4 ker sta nastavljena na video.

Ne vem pa kaj tebi pomeni navaden modem.
No person is rich enough,to buy back his past.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gapi ()

gogolinho ::

ja tak kak si opisal gapi :)

v portu ena imam pc v drugem imam xbox in sedaj bi tv če bi lahko v tretjem in četrtem pa video.. :)

Gapi ::

Na modemu spremeni 3 port v data. Če ne znaš ponovno kliči 0801000 ti oni zrihtajo. In modem spremeni v router. Če z xboxom prideš na internet pol sigurno je modem že kot router.
No person is rich enough,to buy back his past.

gogolinho ::

ja z xboxom se brez težav povežem :) v port 3 pa mam še video štekani in v port 4

Gapi ::

Data port na modemu pomeni da gor povežeš računalnik.
Video port pomeni da gor povežeš STB
Phone port je za Voip
Trunk port je za multifunkcijske zadeve.

Ti rabiš za tv data port. Ker pa imaš samo dva na voljo rabiš pa tri. Torej greš v štacuno kupiš switch in ga daš v port 2 v katerega vtakneš XBOX in tvoj TV.

v port 3 pa mam še video štekani in v port 4


Ne vem pa kaj si z tem mislu

Da se pa vrnemo h prvetnemu vprašanju. Ali si mogoče že povezal tvoj tv na internet.
No person is rich enough,to buy back his past.

gogolinho ::

ja imam pač 2 komunikatorja zato imam tako narejeno da v port 3 in port 4 mam lan kabel povezani z komunikatorjem..

nisem še poštimal.. sem bral na kar nekaj forumah in jih ima dosti težave s tem..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ASUS RT-N66U 3x (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7813943 (12532) styled
»

Nova škatla, novi problemi

Oddelek: Omrežja in internet
198261 (4154) kihc
»

AMIS Ruckus Wireless MediaFlex

Oddelek: Omrežja in internet
4913978 (7363) galex4
»

Ruter ne poveze preko siola

Oddelek: Pomoč in nasveti
71050 (927) Michaelosz
»

T-2 težava s povezavami

Oddelek: Omrežja in internet
83607 (3350) RudeBw

Več podobnih tem