» »

zakaj mi ne delajo igre

zakaj mi ne delajo igre

arcan17 ::

Pozdravljeni !
Pravkar sem si kupil prenosnik HP ProBook 4730s, ki ima Intel core I5 procesor, 4gb DDR3 RAM, 640 GB SATA trdi disk in AMD Mobility Radeon HD 6470M, 1 GB grafično kartico.
Naložil sem si igre kot so GTA IV, Test Drive Unlimited 2, The Godfather II in podobno, a mi vse štekajo.
Zdi se mi da je ta računalnik dovolj zmogljiv za igranje teh iger, a ni mi jasno zakaj mi tako šteka...
Prosim za pomoč :)

Hvala !

maratonec5 ::

hm, zaradi gpu-ja ti bo tekoce delalo na low nastavitvah brez kakrsnegakoli AA ali pa AF, kvecjemu na low-medium. pa še to ne najnovejse igre.

http://www.notebookcheck.net/AMD-Radeon...

Zgodovina sprememb…

TOP ::

To je isto uprašanje,kot da kupiš avto z 80Km in uprašaš,zakaj ne gre 200km/h.Je blo že večkrat rečeno prenosnik ni za igre in pika.Take igre špilat tekoče moraš že met pošteno grafo,ti pa probaj na low,delalo bo sam ne kot bi moralo.

loxi ::

Sploh se ne strinjam.Prenosnik sem kupil pred kratkim naložo ultimate win 7 nove ati driverje dodal še 4 giga rama in vse te igre ki si jih ti omenil in še recimo dirt 3,duke,portal 2,insane 2 to vse dela z detaili in resolucijo do maximuma totalno tekoče in ne mi sanjat tuki o low nastavitvah.POint prenosnika da bo zmogel vse je ravno prihodnost mislim kdo še hoče met škatle in monitorje in cel kup fuc.... kablov.

problem je edino tuki z catalyst driverji ki pa itak niso za nobeno rabo.bolš bi blo da je to vse ostalo ATi radeon ne pa neka mešanca.

aaa pa še neki pejt v catalyst nastavitve pa določi da bo bližnica preko radeona na maximum nastavitvah tako vklopiš grafično ki je dovolj močna da požene vse igre.pri tebi verjetno dela intel hd grafika samo in zato šteka;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: loxi ()

hojnikb ::

loxi je izjavil:

Sploh se ne strinjam.Prenosnik sem kupil pred kratkim naložo ultimate win 7 nove ati driverje dodal še 4 giga rama in vse te igre ki si jih ti omenil in še recimo dirt 3,duke,portal 2,insane 2 to vse dela z detaili in resolucijo do maximuma totalno tekoče in ne mi sanjat tuki o low nastavitvah.POint prenosnika da bo zmogel vse je ravno prihodnost mislim kdo še hoče met škatle in monitorje in cel kup fuc.... kablov.

problem je edino tuki z catalyst driverji ki pa itak niso za nobeno rabo.bolš bi blo da je to vse ostalo ATi radeon ne pa neka mešanca.

aaa pa še neki pejt v catalyst nastavitve pa določi da bo bližnica preko radeona na maximum nastavitvah tako vklopiš grafično ki je dovolj močna da požene vse igre.pri tebi verjetno dela intel hd grafika samo in zato šteka;)


Ne hvala, rajši mam kable in vso ostalo "navlako", ker mam(o) vsaj na tak način za enak keš bolši hardware in tud sestaviš lahk zadevo tak ko ti paše.Pa da o hlajenju prenosnikov vs kištah ne govrim...

Lej če ti je kul met mid-low end grafiko v prenosniku, so let be..
#brezpodpisa

XsenO ::

loxi je izjavil:

Sploh se ne strinjam.Prenosnik sem kupil pred kratkim naložo ultimate win 7 nove ati driverje dodal še 4 giga rama in vse te igre ki si jih ti omenil in še recimo dirt 3,duke,portal 2,insane 2 to vse dela z detaili in resolucijo do maximuma totalno tekoče in ne mi sanjat tuki o low nastavitvah...


In nam zaupaš kakšen prenosnik si ti nabavil (komponente), da vidim če ga lahko sploh primerjamo s tistim od OPja
1 + 1 = 1

loxi ::

HP 4730s stega da mam jes 8 giga ddr3 rama 1333mhz. Dela perfect je pa res da moraš kar nekaj časa porabiti za nastavitve gonilnikov takšnih in drugačnih.Plus tega še ostaja možnost ves sistem malo naviti z atijevimi dodatki če bi želel.Mogoče bi blo edino fajn še recimo disk zamenjat za 7200obr ampak tak nebi opazo nobene razlike.Zaenkrat bo zadostoval za vse igre še dolgo dolgo časa.Namen pa je bil kupiti prenosnik samo zaradi prihajajočega Diabla III ki ga bo ta comp z veseljem prežvečil.Itak sam uporablam xbox360 ker vse kar daš not dela in te ne boli glava od nastavitev za vsak k.... oz igro.
;)
Just waitin for DIABLOS TROJKOS ;) hehe

hojnikb ::

^^ Ja 4GB rama je bil pa res koristn nakup. Pa tut navijanje ni pametno pr tak natlačenih komponentah.

Zaenkrat bo zadostoval za vse igre še dolgo dolgo časa

You wish.
#brezpodpisa

DeeCoy ::

hahahaha, loxi-no comment.

loxi ::

hu hu hu ;) zadeva dela in tak to je ;)

hojnikb ::

Hehe, ne pozabit da to ni konzola in bo slej ko prej grafa zastarala in bo prešvoh (kar je tak že zdaj).

še recimo dirt 3,duke,portal 2,insane 2 to vse dela z detaili in resolucijo do maximuma totalno tekoče in ne mi sanjat tuki o low nastavitvah.

Pokni gor battlefield 3 pa daj vse do maximuma 8-)
#brezpodpisa

loxi ::

Sej sem ravno pravo da za moje potrebe iger je to čisto dovolj in nasplošno za delo in glasbeno produkcijo preko glave;)

Itak da battlefield 3 nebo delal total na high to je čis logično in ravno pravim da za te namene uporablam xbox(vse kar vržeš noter dela in se ne rabiš ukvarjat z nobeno twiky zadevo sploh pa z driverji ki so mi v tem času kr malo ponagajali ker nisem kompa ziher več kot 10 let uporablal za igranje iger ampak je old school varjanta hiter pomagala.Velik se je spremenilo glede sistemov,grafičnih,driverjov intd :)))

MasterKiD ::

Moglo bi delat,updataj gonilnike če pa je neka težava...

Pyr0Beast ::

posodobi gonilnike in bi moralo delat

pa preveri če nimaš slučajno na kaki powersave
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

rejven ::

8giga rama ma velik veze pr igrah :))

Meizu ::

No ja ubistvu se da z laptopi kar solidno gejmat, pa verjemte al ne.

Meni moj G74sx prebavi marsikero špilo na high. Pa se da gtx560m dobit tudi pri laptopih za manj denarja, npr. Devil Tech ima dobre barebone sisteme, kjer lahko to delaš. Sicer pa kdor kupuje prenosnik sam za gejmat, mu manjka kakšno kolesce v glavi.

Jst sm mojega vzel z namenom, da si priskrbim en mobilen powerhouse in izpadlo je tako, da ima gaming laptop še najbolje uravnotežene komponente.

Pyr0Beast ::

560m je ranga 520 desktop
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Meizu ::

Kot sem sam gledal, je kakšnih 10% počasneša od HD5770 desktop.

hojnikb ::

Nvidia 560m = Nvidia 450 desktop varjanta
#brezpodpisa

Meizu ::

Zadosti dobro za laptop. Kdor pričakuje več, je nerealen, ali pa naj si zloži barebona s hd6990m, ki bi mogla bit ekvivalent hd5850 če se ne motim.

Dr_M ::

Se motis.
6990M (Blackcomb XTX) = 6870 (Barts XT)
560M (GF116) = 550 Ti (GF116)

Jasno imajo mobilne razlicice nekaj nizje frekvence, ampak gpuji so enaki.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Sssaga ::

Haha, grafe na prenosnikih so ''čipšit'', šele kaka 5730M je nekaj sprejemljivega za nove 3D igre (Rage).

Sem stestiral 310M, X4500, 6310M, 5145M (20-30% počasnejša od 6470M) in seveda pri vseh sistemih so bile ozko grlo.

Verjemte, to ni za igre ala GTA IV, BF3 ... Joj, se strinjam z nekom. Kabli FTW :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sssaga ()

boogie_xlr ::

Na prenosnikih so običajno tudi resolucije nižje (1366x768 = 1 miljon pik vs 1980x1080(FullHD) = 2 miljona pik)

Sssaga ::

Res je, zato sem vse testiral na 1280x720 in ne na 1080p zunanji monitor.

Recimo COD gre na med/high igrati na 310M, medtem ko je za ostalo skrajni minimum in ne priporočam ''matranje'' pri igrah kot Mafia II, ACII, GTA IV...

Ampak, Godfather II bi morala delati na 6470M, ker ni bila zahtevna igra, pravtako TDU2.
Nvidia is the way, čeprav malce dražje. Če se ne mislite ubadati z gonilniki, ajajaj

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sssaga ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GTA5! "Malo para, malo muzike" ?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
769524 (6767) m0LN4r
»

Katere igre?

Oddelek: Igre
101105 (750) Sssaga
»

sestava pc amd

Oddelek: Kaj kupiti
405730 (4720) SlimDeluxe
»

Katere igre boste kupili v letu 2010 in 2011? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
10112016 (9122) listje123
»

Cod 2-------->fps-ji (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
8117245 (9515) DiaMonDer

Več podobnih tem