» »

Acer 5920g - problem grafika

Acer 5920g - problem grafika

tommy boy ::

Včeraj se mi je zrušil prejšnji driver, katerega sem imel 2 leti in mi je ponudilo možnost updata na driver 280.26. Do tu vse lepo in prav, po inštalaciji so se mi prikazale črte čez cel ekran, tudi ob zagonu, parkrat ni hotel računalnik niti v Windowse.
Po dolgotrajnih postopkih mi je uspelo naložiti clean install nvidijinih stari gonilnikov in je bilo za 3-4 ure vredu.
Nato pa kar naenkrat se zopet pojavijo črte in z vsemi možnimi kombinacijami mi ni uspelo spraviti črt stran. So pa začuda kar same od sebe po kakšnih 3 urah izginile in ko sem pogledal na driver piše, da je izpred 4 let, toda delovalo je vse tako kot mora.

Danes pa zopet ob resetiranju računalnika vidim, da se pojavljajo zelene pikice na ekranu in je ponovno izklopilo grafično kartico. Trenutni driver imam 7.15.11.5672 z datumom 10.10.2007, to je izbral sam windows ko sem zbrisal grafično ven.

Kot dokaz navajam dve sliki, v upanju da mi boste lahko kako pomagali.

LP



RejZoR ::

Se ti te črte pojavljajo tud takoj ko prižgeš računalnika ali samo v Windowsih? Drugače si lahko za prvo silo pomagaš z DriverSweeper programom in počistiš driverje ter nato nanovo naložiš tiste, ki so delovali ok. Starejše verzije dobiš na strani FileHippo. Druga opcija je, da greš v System restore in tam izbereš točko pred namestitvijo teh driverjev, ki so začel risat te artefakte po ekranu.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

tommy boy ::

Črte so se mi prej pojavile tudi takoj ko prižgem računalnik in niso izginile lep čas.

Driverje sem že probal zamenjat in sem že mislil, da je urejeno potem so se pa ponovno pojavle črte po ekranu.

Shark-357 ::

Fuč grafika, žal...

hojnikb ::

Tole maš fuč grafo, ker predvidevam da maš not al nv8400m al pa 8600m.Te so iz tiste pokvarljive serije, ko GPU zgubi stik z matično.

Za foro lahko probaš nardit reflow z kakim fenom al pa v pečico.. ;)
#brezpodpisa

tommy boy ::

Se pravi, da bilo kakšna menjava driverjev ali pa formatiranje odpadeta. No to je pa novica, katere si nisem želel slišati, in sploh nisem vedel, da lahko novi driverji ubijejo grafično kartico.

Ja grafična pa je 8600m gs.

Kak reflow, to da komplet računalnik porinem v pečico na 200°C? :D

hojnikb ::

Ne,sam odpri odspodi pa vzam ta mxm modul na katerem je GPU.

Lahko pa tud nabaviš drugo grafo, če jo kje najdeš.
#brezpodpisa

tommy boy ::

Sam se glih ne razumem v prenosnike in njihovo sestavo, tako da te prosim če mi lahko kako bolj objasniš (po možnosti s kakšno skico) kje in kaj je to en modul.
Kaj niso te grafične nalotane na osnovno ploščo, ali se dajo tudi same odstranit?

hojnikb ::

MXM modul
http://www.google.si/search?um=1&hl=sl&...

Večinoma so nalotane na matično, sam nekateri majo preko tega mxm modula.
#brezpodpisa

tommy boy ::

Kakšne so pa kaj cene ati mobility radeonov, seveda teh kateri pašejo v moj računalnik. Koliko so kaj cene grafičnih kartic za prenosnike, da vem če se splača popravljat?

hojnikb ::

Glede na to da morš nabavit MXM tip II in ne sme bit preveč požrešna (zarad hlajenja) nimaš glih neke pestre izbire.

Probaj reflow, če ne pomaga, pol pa poglej za kakimi ati mobilty 45xx/46xx, sam te stvari so kr drage, tak da se ne splača glih.
#brezpodpisa

miranpozar ::

Tipična napaka Acerjev z GeForce 8xxx serijo. Nisi ne prvi ne zadnji.
Miran Požar, Portorož, http://sites.google.com/site/miranpozar/

tommy boy ::

Med vikendom jo bom dal v pečico, tako kot je na tistem filmčku na youtube potem bomo pa videli kako se bo odzivala dalje.

5er--> ::

Pa pazi, da daš v pečico samo modul in ne cele matične. Drugače ti pa jaz podarim ta modul. Ga imam iz sestrinega prenosnika - isti kot tvoj -> 5920g. Njej je crknil napajalnik in pobral matično s sabo. Rami še pridno delajo v drugem prenosniku, tako da mislim, da je tudi ta grafična še v redu. Če se prav spomnim je 8600GS. Sem pa v LJ.
Še slika stvarce:
 8600gs

8600gs

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 5er--> ()

tommy boy ::

5er--> imaš zasebno sporočilo

xeroxan ::

Lp, meni je tudi šla identična grafična na identičnem računalniku. Mogoče kdo ve za kakšno trgovino, kjer se prodajajo Grafe za laptope ? Lp

5er--> ::

ebay

Pithlit ::

8600m GT @85EUR
8600m GS @118EUR
So enakih dimezij tako da pašejo not... pa obe sta baje novi.
Pa še naše gore list:
8600m GT @109EUR
...je pa rabljena.

Jaz osebno bi sicer ob takih cenah mal razmislila o nabavi novega prenosnika.
Life is as complicated as we make it...

xeroxan ::

Kaj pa vem, rabljeni se še vedno prodajajo po 250€...

Pithlit ::

Jah... brez garancije pa vprašanje kako je prejšnji lastnik z njim delal. Ga dobiš pa gre čez 2 dni matična. Al pa grafična... disk...

100€ za grafično niti ni tak velik denar... dokler ne pomisliš na to da je stvar stara ~4leta in jo zdej integrirane intelove rešitve nesejo. Pa mal razmisliš če se mogoče res ne bi splačalo raje investirat v novo škatlo. Če si seveda lahko privoščiš.
Life is as complicated as we make it...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zamenjava grafične kartice v prenosniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
247879 (2112) MIHAc27
»

Pokvarjena grafična na prenosniku

Oddelek: Strojna oprema
151916 (908) hojnikb
»

Notebook težava (izginja slika)

Oddelek: Pomoč in nasveti
181983 (1737) solatko
»

Vse NVidiine kartice iz G84/86 serije so menda pokvarjene (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
9417933 (7411) root987
»

NVIDIA GeForce 8800 za prenosnike kmalu na voljo

Oddelek: Novice / Grafične kartice
235084 (3868) footprint

Več podobnih tem