» »

bo tole vredu, stabilna sestava?

bo tole vredu, stabilna sestava?

voofoo ::

INTEL Core i5 2500K 3.3GHz 6MB BOX LGA1155 207,29 €
GIGABYTE Z68P-DS3 96,44 €
G.Skill F3-10666CL9Q-16GBXL Quad Kit 16GB (4x4GB) PC10600 DDR3 103,15 €
SAMSUNG HD103SJ 1TB 7.2/32M/S300 57,84 €
NEC AD-5280S DVD-+RW 24x dvoslojni črn 18,70 €
LC POWER LC PRO914BII 600W 46,37 €
Skupna vrednost naročila:
529,79 €

Uporabljal se bo 90% za video obdelavo, zato sem zaenkrat pustil kar onboard grafiko. Naročal bom pa pri mlacom(danes al pa jutri), tako da če je kdo mnenja da bi bila katera druga komponenta boljša za enak denar naj predlaga, ampak naj bo iz mlacom ponudbe.
LP

BALAST ::

Izogni se LC POWER napajalnikom v kompletu ohišja! Ker so zelo slabe kvalitete!
Pa zakaj ravno mlacom Povsod drugje dobiš cenejši procesor npr. tule.
Pa disk je tudi 8€ cenejši, matično pa vzami raje malce boljše kvalitete npr. tole

(Kupi raje LC5550 550w za 32€ in prostorno ohišje za 31€)
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

voofoo ::

nisem bil ravno omejen na mlacom, ampak pač zdelo se mi je ugodno tam, pa ni se mi dalo več iskat. Torej, komponente, katere si mi ti predlagal in pa recimo 4x http://www.sestavi.si/index.php/item/di... ta ram, predstavljajo boljšo kombinacijo? Hvala, bom pa na tule naročil. Kaj pa to, ko piše da zadeve niso na zalogi, verjetno vseeno dobijo v nekem sorazmerno kratkem časovnem obdobju ne?

BALAST ::

definitivno je boljša sestava, sam imam v enem PC ravno ta napajalnik že več kot 2 leti. Zdaj če ni zaloge, bodo pa naročili, mislim da jim te napajalnike dobavlja IZI ki pa imajo zelo hitro dostavo. Glej že samo če potehtaš en napajalnik iz kompleta (poceni LC POWER) je 2x lažji, s tem da nima nekam prehude stabilne napetosti za navijat. LC5550 ima sicer samo en 6-pin napajalni kabel za grafično, tako da lahko premisliš tudi o LC6560 (550W pravtako in 80% + izkoristkom, ki je le za 12€ dražji) Tudi dober napajalnik s katerim sem sestavil zaenkrat samo en PC z grafično HD6870, ki rabi dva priklopa 6-pin.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

voofoo ::

glede na to, da bom zaenkrat brez ločene grafike in tudi potem ne mislim kupovat neke divje bo pomoje kar vredu. Sestavijo tudi oni računalnik? Vidim pa da so iz MB, itak pa imajo brezplačno dostavo ne? Bom pa še kar en monitor pri njih vzel, pa mam mir pol in garancijo za vse v isti trgovini.
Full ti hvala...naročam :D
LP

BALAST ::

Brezplačna sestava in dostava, kot jaz vem. Za monitor z IPS zaslonom ti pa priporočam tega, če le finance dopuščajo!
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

voofoo ::

z veseljem bi vzel en tak monitor, ampak na žalost morm vzet ultra buđet zadevo http://www.sestavi.si/index.php/item/di...
Že za to sestavo morm prodat prenosnik, tak da bo moglo bi to to za ta dnar :D

kmetek ::

ti nisi normalen, da šparaš na monitorju!! šparaj kje drugje, ram zakaj 16gb rama, če je 8gb dovolj tudi za video obdelavo?

ncc2000 ::

če si tolk na bugetu, a video obdelava ti je absolutna prioriteta,
resno razmisli PH2 X6, ki je ravno v tem kar rabiš najboljši.
S tem poceniš cpu/mobo platformo in si privoščiš predlagani ips dell monitor,
za katerim ti bo drugače verjetno vedno žal ...

sam še to, LC-ji v kištah so po mojih izkušnjah ravno tolk dobri kot samostojni LC-ji.
vsi delajo pb in če imaš mal sreče, ne crkne nikoli. tih pa noben lc pač ni. crkne pa itak vse lahko

voofoo ::

in zakaj bi rabu nek hud monitor? igerc ne igram da bi rabu neko full hitro odzivnos, 16GB zato, ker je sorazmerno pocen pa zato ker nočem nekega večjega lag-a pri after effects. Dokler so barve/kontrasti sorazmerni dobri je to praktično to kar rabim. intel pa zato, ker bi naj bil najboljši za renderiranje(v tem cenovnem razredu), še posebaj s to asus plato bi naj hitro delal.

v čem bi bistveno pridobil s tem monitorjem?

kmetek ::

pa ravno zaradi video obdelave želiš realne barve? IPS 100% NUJA.
in verjetno s tem delom tudi nekaj EUR služiš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

Tribal ::

Predvidevam, da te video obdelave ne bodo dejanske obdelave ampak bolj pretvarjanje? Saj če bi obdeloval video bi najbrž sam vedel zakaj rabiš dober monitor. Tako da za to kar ti rabiš bo čisto dovolj ta poceni monitor.

DrSergioDJ ::

đaba mu je IPS, ce ne bo vzel zraven še kalibratorja oz. če ne pozna koga, ki mu ga bo večkrat posodil...tako da če že tok poudarjate IPS, potem vsaj poudarite vse kar fant rabi, ne pa nekaj na pol...
...

voofoo ::

z videom ne služim denarja, montiram/editiram sam skate filmčke, kateri so snemani z isto buđet kamerami(gopro, contourHD, 550d). Ne gre za neko pro editiranje in vse je objavljeno sam na youtube/vimeo, ne gre to na nek blueray...do kalibratorja sicer mam dostop na faxu, sam kot pravim,ti videi bojo gledani na 1000 različnih monitorjih prek prek neta, kjer so videi že itak fejst skompresirani.

J-e-r-r-y ::

Sem pred kratkim sestavljal podobno konfiguracijo (2500k, gigabyte plata, 8gb rama, 2x Maxtor, Radeon ne vem več kateri en za 200€) pa je bil LC 500W prešvoh, LC 550W tudi, potem pa sem šel po LC6850 2.2 650W pa dela brez problema, pa tudi z manj požrešnim radeonom ali 8600GT se komp ni zagnal (na LCju 550W), oz. samo malo se so obrnili ventilatorji, tako da ti odpriporočam tak švoh napajalnik za tako konfiguracijo.

voofoo ::

recimo, da bi izbral amd X6 procesor, katero osnovno ploščo bi priporočal?

Gamez0r ::

Pa da ne omenjam da špara na plati, kar pa definitivno ni dobr. Jst sm glih dons naroču GA-Z68XP-UD3P za 142,85€ u BT Računalniki
Mlacom ni slaba trgovina jst nikol nism meu nobenga problema z njimi, karkol je blo narobe so mi uzel u garancijo pa dal nadomestni del dokler niso dal čez servis. i5 2500K je pr njih 201,72€

Če bi uzeu AMD-jev X6 procesor, ti jst prodam svojo GA-990FXA-UD3 rabljeno 2 mesca z garancijo ~ 120EUR
WTF!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gamez0r ()

dmorec ::

Gamez0r je izjavil:

Pa da ne omenjam da špara na plati, kar pa definitivno ni dobr. Jst sm glih dons naroču GA-Z68XP-UD3P za 142,85€ u BT Računalniki
Mlacom ni slaba trgovina jst nikol nism meu nobenga problema z njimi, karkol je blo narobe so mi uzel u garancijo pa dal nadomestni del dokler niso dal čez servis. i5 2500K je pr njih 201,72€

Če bi uzeu AMD-jev X6 procesor, ti jst prodam svojo GA-990FXA-UD3 rabljeno 2 mesca z garancijo ~ 120EUR
lahko razložiš,zakaj ne šparati na plati? Hvala

mr1two ::

Osebno nebi šparal na plati, ker izkušnje kažejo, da plate, ki so se prodajale po ceni v rangu 40-60 evrov v času nakupa, ne zdržijo ravno veliko časa. Ne velja za vse, ampak konkretno nisem na servis dobil še spodobne matične plošče. Razlog je preprost- poceni je, ker so elementi na njej poceni, zadeva je izpeljana v duhu "this will do", brez prevelikih rezerv, pač budget oriented. Ni dobra ideja, če misliš računalnik poganjat več kot 2 uri na dan in ga uporabljat pod gasom(razne igre, obdelava videa...). Zadeve zdržijo, tolko je res, vprašanje pa je, če se ti na račun 30, 40 evrov splača ukvarjat z defekti v roku dveh, treh let.
Obstajajo izjeme, ampak kot rečeno, na servis sem dobil le low budget zadeve, mogoče kakšno midrange(ampak res velik MOGOČE). Se pa lahko zgodi, da tudi najdražja in najboljša matična crkne, le verjetnost za to je tipično manjša- zaradi tega, ker se uporabljajo boljši prijemi, boljši elementi in je narejena, da traja.
Vzporednice lahko potegneš tudi med poceni in dražjimi napajalniki- delajo vsi, vprašanje pa je kolko časa in s kakšno zanesljivostjo.
LP

dmorec ::

Hvala za odgovor.

Gamez0r ::

mr1two je izjavil:

Osebno nebi šparal na plati, ker izkušnje kažejo, da plate, ki so se prodajale po ceni v rangu 40-60 evrov v času nakupa, ne zdržijo ravno veliko časa. Ne velja za vse, ampak konkretno nisem na servis dobil še spodobne matične plošče. Razlog je preprost- poceni je, ker so elementi na njej poceni, zadeva je izpeljana v duhu "this will do", brez prevelikih rezerv, pač budget oriented. Ni dobra ideja, če misliš računalnik poganjat več kot 2 uri na dan in ga uporabljat pod gasom(razne igre, obdelava videa...). Zadeve zdržijo, tolko je res, vprašanje pa je, če se ti na račun 30, 40 evrov splača ukvarjat z defekti v roku dveh, treh let.
Obstajajo izjeme, ampak kot rečeno, na servis sem dobil le low budget zadeve, mogoče kakšno midrange(ampak res velik MOGOČE). Se pa lahko zgodi, da tudi najdražja in najboljša matična crkne, le verjetnost za to je tipično manjša- zaradi tega, ker se uporabljajo boljši prijemi, boljši elementi in je narejena, da traja.
Vzporednice lahko potegneš tudi med poceni in dražjimi napajalniki- delajo vsi, vprašanje pa je kolko časa in s kakšno zanesljivostjo.
LP


Točno zato.

Sej bi hotu sam napisat sam sm meu šith zgodi pa sm moru it spat. :)
WTF!

voofoo ::

meh...oddal naročilo, pa kaj bo pa bo :D

AMD Phenom II X6 1055T BOX AM3
ASROCK 970 Extreme4
SAPPHIRE Radeon HD6450 1GB PCIe
CORSAIR Vengeance CMZ16GX3M4A1600C9 16GB (4x4GB) PC12800 DDR3
SAMSUNG HD103SJ 1TB 7.2/32M/S300
NEC AD-7280S DVD-+RW 24x dvoslojni črn
LC POWER LC PRO914BII 600W

Gamez0r ::

Kaj si se tok stisnu za 25€ no? Prodam ti jst svojo GA-990FXA-UD3 za 120€ :D
WTF!

voofoo ::

hvala vsem za pomoč. Na koncu sem izbral čisto tretjo sestavo, ki vključije i7 2600 proc s GIGABYTE Z68MA-D2H-B3 plato. Še enkrat hvala za pomoč, in upam da mi nebo treba zej par let compa nabavi :D
LP

BALAST ::

Kje si to naročil in prosim da poročaš kako je šlo z dobavo!
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

voofoo ::

Naročil sem pol pri mlacom. Sem včasih delal tam preko študenta in živim v bližini, pa sem se kar za njih odločil-so mi bivši sodelavci svetovali, pa še malo popusta sem dobil :D Računalnik bi naj bil pripravljen v začetku naslednjega tedna in predvidevam, da z dobavo nebo problemov, če bi pa bli pa javim.
LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup novega računalnika (okoli 800-900 eur)

Oddelek: Kaj kupiti
191391 (1178) Blindeye
»

Pc za grafično in video obdelavo (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6613216 (11428) Dman
»

izbira procesorja (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
796319 (5418) Isotropic
»

Gamerski računalnik do 1500€! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8212637 (10571) s51as

Več podobnih tem