» »

Samsung UE d5000 vs. d5500 vs. d5700 TV

Samsung UE d5000 vs. d5500 vs. d5700 TV

celk ::

Prvo vprašanje:
Na našem trgu se glede na ceneje.si dobijo naslednji modeli 37'' serija 5 Samsung LED televizorjev:
UE37D5000, UE37D5500 in UE37D5700. Po cenah so si zelo blizu, jasni podatki, kakšne so med njimi razlike, pa niso nikjer navedeni. Poskušal sem že na Samsungovih straneh ... Še posebej me zanima kaj razlikuje modela d5500 in d5700. Ta dva se nikoli ne pojavljata skupaj na nobeni izmed Samsungovih 'nacionalnih' (uk, de, at, ...) straneh.

Drugo vprašanje:
Ima kdo izkušnje, če kateri izmed teh TV-jev predvaja tudi podnapise v srt obliki, če vsebino bere preko omrežnega priključka?

Ful hvala za uporabne informacije in morebitne izkušnje iz prve roke!

celk ::

Res ni znalca, ki bi imel Samsunga v malem prstu ali pa bi me znal usmeriti na ustrezne strani?

fpbs ::

Če že Samsung, potem od D6530 dalje, ki ima vgrajen internetni brskalnik, in omogoča spremljanje SmartTV. Oglej si še LGeje http://www.lg.com/de/tv-heimkino-blu-ra...

Naabo ::

Na nemški strani imaš D5700, na hrvaški D5500 (sicer 40"). Te dva sta po specifikacijah identična (verjetno delana za različne trge, zato se ne pojavljata skupaj na isti strani). D5000 se razlikuje le po manjšem CMR (50 namesto 100Hz).

celk ::

Na hitro do kakšnih ugotovitev sem prišel sam, če koga zanima ...:
- 5000 osnovni model serije
- 5500 izboljšan SmartTV, bolj zanesljivo predvajanje filmov z USB diska ali ključka oz. preko DLNA
- 5700 enako kot 5500 ima pa še DVB-S kanalnik, da lahko neposredno priključiš SAT anteno.

borutz ::

imam 5500 model
bere vse
iz zunanjega diska oz. kljuca predvaja tudi podnapise z sumniki

preko dlna pa podnapisov ne predvaja.
se pravi film ki ga imas na racunalniku predvaja vendar brez podnapisov
baje z samsung app ki ga instaliras na pc dela samo jaz nisem probal

in obratno:
zunanji disk oz. usb ki ga imas priklopljenega v TV ne vidis na PC-ju.
v omrezju vidis tv, diska pa ne.

ce imas disk priklopljen na router, ga TV sicer vidi vendar napise da format ni podprt

drugace pa je slika super, imam kabelsko
google maps, youtube delajo brezhibno, imas se polno drugih aplikacij,...

tv imam povezan z PC-jem tudi z HDMI 10m in dela brez problema
2 klika na PC-ju in ze lahko gledas na TV-ju namizje, surfas, igras igre,....

ce te se kaj zanima pa vprasaj

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borutz ()

majk2000 ::

Sem v isti dilemi ker izberam med Samsung 37D5xxx serijo. Kaj si potem kupil in kako si zadovoljen ?
Jaz bom verjetno kar 5700, ker je pri Majdicu najbolj price-performance.

majk2000 ::

Sem vzel D5720, slika super, zelo eleganten TV, na nosilcu z 2jno roko, ki se da horizontalno premikat za 180 stopinj ali pa zložit k steni je res zmagovalna kombinacija :)
pomankljivosti:
DLNA mi prek TVersity ne dela - najde server, samo za vse piše da je nepodprt format. Ko namestis Samsung AllShare aplikacije pa predvaja vse, testiral tudi mkv 1080p, s podnapisi. Slika WOW :) Prek Wirelesa pri zelo svetlih scenah malo zaustavlja da prebere podatke, prek žične povezave pa deluje brezhibno. Baje standardni problem pri takih velikih streamih prek Wifi...

Zaenkrat 100% zadovoljen. Za tako ceno izredno priporočam !

KTr1sk ::

Zanima me serija D5500, če že ima možnost snemanja na USB, oz.od katere serije naprej ima to funkcijo, hvala
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Han ::

Kolikor vem ne. Preletel sem nekaj D5xxx modelov, a v specifikacijah snemanje ni omenjeno. Tudi osnovni D6xxx ne podpirajo snemanja; izgleda, da je snemalnik vgrajen od D6530 navzgor.

KTr1sk ::

Lahko še kdo potrdi da nima funckije snemanja na USB ključ, kaj priporočate kot alternativo..kakšen cenen dvd predvajalnik ki ima to funkcijo da snema na USB? hvala
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung smart TV (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6934815 (13347) kralnahribu
»

Snemanje TV programa na USB ključ

Oddelek: Zvok in slika
148463 (5902) refosk
»

Kateri TV

Oddelek: Kaj kupiti
468744 (6361) fpbs
»

LED LCD TV - svetovanje za nakup (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8628018 (21346) popster
»

kateri lcd tv

Oddelek: Kaj kupiti
478168 (5242) simic12

Več podobnih tem