» »

Izpad storitev BlackBerry se nadaljuje in širi

Izpad storitev BlackBerry se nadaljuje in širi

Tovrstni štosi so bili še malo nazaj precej pogosti. App World, BB-jeva različica App Stora, ponuja razmeroma malo izbire, vse najbolj popularne aplikacije, od twitterja do foursquare-a, pa razvija BB sam, ne neodvisni razvijalci.

vir: Daily Mail
Reuters - Ponedeljkove težave z delovanjem storitve BlackBerry, o katerih smo poročali tudi na naših straneh in so prizadele tudi slovenske uporabnike, še niso končane. Dogaja se prav nasprotno, saj se seznam prizadetih držav širi, RIM pa se že tri dni obupano trudi odpraviti težave in storitve vnovič zagnati.

Težave so se začele okrog poldneva v ponedeljek, ko so zaradi napake v podatkovnem centru Slough blizu Londona prenehale delovati storitve v Evropi, Severni Afriki in na Bližnjem vzhodu (regija EMEA). Odpovedali so mobilni internet, BBM (instant messaging) in potisna elektronska sporočila (push e-mail). V treh dneh se napaka še ni odpravila, ampak se je razširila tudi v Novi svet. Iz RIM-a poročajo, da so se težave razširile tudi v ZDA in Kanado. Poročila o težavah prihajajo tudi od indijskih in južnoafriških operaterjev, prizaneseno pa naj ne bi bilo niti Južni Ameriki, kjer je največ težav v Braziliji, Argentini in Čilu. Samo v regiji EMEA naj bi bilo prizadetih 70 milijonov uporabnikov.

Kaj točno je razlog za težave, RIM ni želel razkriti. V torek so sicer dejali, da storitve že normalno delujejo, a poročila iz sveta kažejo, da to ni resno. Kasneje je tudi RIM priznal, da težave še odpravljajo. Dan pozneje jih je presenetilo širjenje na druge kontinente.

Guardian poroča, da je RIM v ponedeljek poizkušal izvesti nadgradnjo programske opreme na podatkovni bazi v Sloughu, kar je povzročilo začetek kaskadne reakcije. Odtlej poizkušajo namestiti nazaj staro verzijo in odpraviti težave. Silicon dodaja, da so pozneje v ponedeljek popoldne identificirali pokvarjeno omrežno stikalo v samem jedru sistema, ki povezuje center v Sloughu z ostalimi po svetu. Po zamenjavi je čez noč center deloval brez težav, ki pa so se začele v torek zjutraj, ker je bila okvara še na nekem drugem delu. RIM ima sedaj težave s priklapljanjem opreme nazaj v omrežje, saj ogromna količina podatkov (mesečno jih obdelajo okrog 20 petabajtov) pomeni veliko zaostalih podatkov, ki so se nabrali v trenutkih nedosegljivosti. Ob hkratnem priklopu vseh storitev za vse uporabnike bi preobremenili sisteme - težave v Ameriki kažejo, da se je težava verjetno res razširila s preobremenitvami ostalih centrov kakor efekt domin.

Težava je RIM zadela v najhujšem času, saj je Apple ravno izdal nov iPhone 4S, njegova prodaja pa se začne v petek.

14 komentarjev

brbr21 ::

tolk o selitvi vseh storitev v oblake... :|

francek1 ::

Dobra novica za Android in Apple....Upam, da ne konča kot email.si
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Blazz ::

tudi pri meni je ogromno težav z BBjem zaradi zgornjega....

neo ::

Lahko majo še 2 tedna probleme (kdo pa jih nima dandanes), pa vem da bom še v prihodnje imel BB-ja....tisti, ki telefona nimamo samo za šminko že vemo zakaj....
Neo's

amigo_no1 ::

mobilni internet, BBM (instant messaging) in potisna elektronska sporočila (push e-mail).

Net mi dela tudi brez BB, IM ne uporabljam (se dobi na storu vse živo na temo IM), push mail takisto dela brez BB.

Zakaj potem še potrebuješ BB ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Apple ::

amigo_no1 je izjavil:

mobilni internet, BBM (instant messaging) in potisna elektronska sporočila (push e-mail).

Net mi dela tudi brez BB, IM ne uporabljam (se dobi na storu vse živo na temo IM), push mail takisto dela brez BB.

Zakaj potem še potrebuješ BB ?


Za šminkiranje, itaq :) . Tako kot ima vsaka ženska svojo barvo šminke, tako ima vsak ITjevc svoj favorite SmartPhone :)
LP, Apple

]Fusion[ ::

tisti, ki telefona nimamo samo za šminko že vemo zakaj....

Mi lahko kdo razloži kaj je prednost BB? Ker res ne vidim razlike ali imaš WP7, Android, Apple ali BB.
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

deadbeef ::

Sem že jaz vse razloži v eni temi na forumu malo pobrskaj.

SaXsIm ::

Do sedaj je bila to zanesljivost... Drugače pa, ne plačuješ skoraj nobenega prenosa podatkov, hitro nalaganje strani, mailov, na telefonu ne rabiš nobenih aplikacij za odpiranje priponk v mailih, ker ti jih server pretvori v ustrezno obliko, hiter (ampak res hiter!) push email, BBM (imava s punco - works like a charm), potem je fino, ker ko si na wifiju grejo dejansko vsi podatki preko wirelessa... Pa ne vem, nekaterim so nam všeč njihovi telefoni.
SaXsIm

amigo_no1 ::

nobenega prenosa podatkov

So izumili magični algoritem, ki vse stisne za 99% ?
Zakaj potem mobitel priporoča še paket zakup podatkov ?

hitro nalaganje strani

Se pravi da gre vse preko njihovega proksija ?
Meni na umts tud' leti.

mailov, na telefonu ne rabiš nobenih aplikacij za odpiranje priponk v mailih, ker ti jih server pretvori v ustrezno obliko

doc, xls , pdf mi takisto odpre na 6 let starem ciglu s ceno manj 40 E, lahko tudi brez vsake naročnine, google docs mi odpre vse živo.

hiter (ampak res hiter!) push email,

Za potisno pošto je to nekako običajno, razen če si nastaviš preverjanje na vsake 5,10,30 ... minut.
Kot bi rekel da so gume na Ferrariju bolj okrogle kot na MB.
Na mojem F360 modena imam okrogle, ampak res v nulo okrogle pirelli gume.Takih drugje ni možno dobiti.

IM (BBM) sem komentiral že prej.

Da telefon raje prenaša preko wifi tudi ni neke novost/prednost, bojda to omogočajo domala vsi wifi (smart) telefoni.
Kolega ima Samsung Omnio in pravi da doma večinoma surfa preko lokalnega wifija.


btw, kar se varnosti tiče, glede da gre vse preko njihovih serverjev in čeprav pravijo da uporabljajo 3des in aes, ga (promet) lahko Rim ali katera koliko vlada, ki pritisne nanj, dešifrira.
Me nebi tudi nič čudilo, da je Nsa (in podobne ustanove) "obešena" na njihove serverje, tako kot je na ostala telekomunikacijska podjetja v US.
Industrijsko vohunjenje (če prenašaš podatke o podjetju) in jih lahko dobijo direkt v roke anyone ?
Echelon še kaj miga ?
Toliko o "varnosti" njihovih komunikacij.

http://slo-tech.com/novice/t479273/0
The Register trdi, da lahko RIM policija preda dešifrirane pogovore prek BBM.

nakladanje ?
Essex police charge BlackBerry user over inciting violent disorder
http://www.theregister.co.uk/2011/08/12...

Večji nadzor blackberryjev na Bližnjem vzhodu
http://slo-tech.com/novice/t426654#crta

Indijska vlada bo morda kmalu imela kopije BlackBerry šifrirnih ključev
http://slo-tech.com/novice/t314102#crta

South Africa joins the call for BlackBerry messaging keys
http://www.theregister.co.uk/2011/09/07...

Francozi so rekli no-go za BB
http://slo-tech.com/novice/t274820#crta

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

prenasalec ::

Kdo so to RIM?

knesz ::

prenasalec je izjavil:

Kdo so to RIM?

Ravers In Motion.

amigo_no1 ::

prenasalec je izjavil:

Kdo so to RIM?

hint 1: preberi novico na st
hint 2: Research In Motion @ Wikipedia

noraguta ::

ne pozabmo še administracije , kjer lahko administriraš celo čredo uporabnikov, do praktično zadnje podrobnosti na telefonu, tukaj mislim da jih konkurenca še vedno ni povsem ujela. sicer pa so ponudl predvsem uporaben integriran telefon , precej pred drugimi. pa seveda fizična tipkovnica.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RIM dokončno uredil prestrezanje Blackberrijev v Indiji

Oddelek: Novice / RIM BlackBerry
246894 (5623) Jst
»

RIM z izgubo in brez fokusa

Oddelek: Novice / RIM BlackBerry
3317198 (15398) Pier
»

BlackBerry PlayBook se prodaja bolj slabo

Oddelek: Novice / RIM BlackBerry
228962 (7388) T0RN4D0
»

Včerajšnji izpad BlackBerry storitev

Oddelek: Novice / RIM BlackBerry
215375 (4463) amigo_no1
»

Protestniki v Londonu za komunikacijo uporabljajo blackberryje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
5824539 (21807) SomethingEls

Več podobnih tem