» »

Pribor za tehnično risanje

Pribor za tehnično risanje

onitam ::

Iščem kvalitetni tehnihnični svinčnik in šestila za krožnice premera manjše od 50mm. Cena ni prevelika ovira, če se res splača. Tehnični svinčnik naj bo za minice 0,5mm za dolgotrajno risanje in pisanje (tudi do 5 ur na dan). Pa še kakše minice priporočate za tehnični svinčnik. Šestilo pa naj bo natančno in kovinsko.ž

Tukaj na forumu sprašujem, ker sem nekaj že iskal vendar po SLO spletnih trgovinah nisem nič pametnega našel in če bi lahko tudi navedli, kjer se ta stvar lahko nabavi.
bleh

M-XXXX ::

Vem, da je offtopic, pa vseeno: na računalnik odpade?

onitam ::

M-XXXX je izjavil:

Vem, da je offtopic, pa vseeno: na računalnik odpade?


Je že 80% v uporabi, vendar pri onih 20% mi bodo prsti in živci izpadli...

P.S.: Uporabljeno bo v šoli in tudi nadaljno, zato naj bi bilo tudi vzdržljivo za nekaj let...
bleh

Ejsi_Disi ::

Tehnični svinčnik naj bo čim tanjši. Jaz sem od nekdaj uporabljal Rotring Tikky II, ker nima tistih gumic, ki se ponavadi raztegnejo.
Rock n' roll ain't noise pollution!

barbarpapa1 ::

Pozdrav

Zanima me, kaj se bo risalo (sheme, delavniške risbe...) in na kaj se bo risalo (beli papir, "šeleshamer", pavs...). Če se bo risalo na pavs, ali se bo nato še prevleklo s tušem ("tuširalo").

LP

Jože

onitam ::

Risalo se bo na šeleshamer in pa beli papir.
bleh

barbarpapa1 ::

Pozdrav

S vprašanjem, kaj se bo risalo, me je zanilao, ali gre za "panogo", kjer je potrebno upoštevati debeline črt. Sam sem strojnik, in sem uporabljal set treh tehničnih svinčnikov z debelinami 0,7; 0,5 in 0,3mm od Faber-Castell-a (jih imam še sedaj). Zraven še obvezno klasični tehnični svinčnik s trdo mino (4H) za risanje tankih črt. Zraven je šla se brusna ploščica za šiljenje svinčnika in konic šestila. Še danes pa uporabljam tehnični svinčnik od Rotringa z lastnostjo, da se da cela "špica" skriti v notranjost (mislim kovinski vrh), kot pri kulici. Mislim, da s firmo Rotring pri svinčnikih in šestilih ne moreš zgrešiti. In če se bodo risali tudi zelo majhni krogi, potem naj bo v kompletu šestil tudi "ničelno šestilo" (bolj znan kot "nulcirkl")....

LP

Jože

Unknown_001 ::

Obujam temo zaradi podobnega vprašanja.

Potrebujem kvaliteten risalni pribor ki bo trajen. Tovrstne zadeve iz papirnice po 1,2 ali 5 EUR se samo lomijo, obrabljajo kot po tekočem traku in parajo živce, nasploh pa je zelo neprijetno delati s tako krš opremo. Lani sem se na primer udeležil nekega šolskega tekmovanja iz tehniškega risanja in zaradi slabe risalne opreme se je to poznalo na času saj nisem mogel s tako opremo risati dovolj hitro, če sem hotel da je risba kvalitetno narejena. Prav tako ogromno rišem tudi doma. Res je, da imamo na voljo računalnik in tovrstne programe a klasike papirja in grafita se ne da nadomestiti.

Domena risanja je strojništvo.

Vsi ki se resneje ukvarjate s tem mi prosim napišite seznam potrebnih pripomočkov:
svinčnike + kategorije grafitnih paličic (debelina, trdota) ravnila, šestila itd.
in priporočite kvalitetno znamko.

Cena naj bo zmerna in naj bo opravičljiva s tem kar naj bi pribor ponujal (vzdržljivost, natančnost, robustnost,...).
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Ejsi_Disi ::

Na kaj pa boš risal in ali misliš uporabljat risalno desko ali ne?
Sicer pa nimaš za falit z Rotring firmo ali pa Schneider.
Rock n' roll ain't noise pollution!

Unknown_001 ::

Risal bom seveda na navaden papir formata A4 in A3.

O risalni deski pa sem resno razmislil, le da mi je na srečo ne bo treba kupiti, ker ima oče še svojo staro Rotringovo.

Sedaj bi potreboval, kot sem že napisal seznam opreme ki bi mi jo priporočili, da ne bom nekaterih stvari brezveze kupoval. Planiram to opremo imeti tudi za čez cel fax, katerega bom po vsej verjetnosti to leto že obiskoval, kot tudi za samoučno risanje in razvijanje finomotorike, ki vedno prav pride.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

borisk ::

šablona za kroge je zakon za kroge in krožnice do 40mm

Unknown_001 ::

Te šablone mi niso preveč všeč, ker znajo biti dosti štoraste.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

onitam ::

Po ducatu nabavljenih krš tehničnih svinčnikov sem prišel do zaključka, da je zdaleč najboljši Pentelov A120. Pri tem sem tudi ostal, ker mi je bil všeč in sem z njim koliko toliko lahko opravljal delo. Nabavil sem še enega, tako da imam v enem H mino, v drugen pa HB trdoto. Grafitne mine 0.5 trdote H (za 0.35 črtno skupino) nabavljam tiste od Staedtlerja, ker so jih breztežav zradiraš, vendar se kar precej mažejo. Za črtno skupino 0.5 uporabljam mine HB trdote od Faber-Castella, ker se veliko manj mažejo, vendar jih je tudi težje radirat. Šestilo za krožnice premerov >10 mm uporabljam šestilo z nastavnim vijakom (tudi Faber-Castell), medtem ko za manjše krožnice uporabljam t.i. ničelno šestilo. Tega boš zelo težko našel in tudi ni poceni (od Rotringa mogoče najdeš novega za 40€). Poskusi najti kak star risalni komplet šestil in tam so ponavadi notri (tako sem jaz prišel do njega). Za mine za šestila olupi kakšen H navaden svinčnik in uporabi te (skratka DIY). Ravnila iz papirnic so ponavadi krš, zato si poišči kakšne kvalitetne na spletu ali pa koga, da ti jih naredi. Za risanje krožnih prehodov pa vsekakor šablone z krožnicami.
bleh

Unknown_001 ::

onitam je izjavil:

Po ducatu nabavljenih krš tehničnih svinčnikov sem prišel do zaključka, da je zdaleč najboljši Pentelov A120. Pri tem sem tudi ostal, ker mi je bil všeč in sem z njim koliko toliko lahko opravljal delo. Nabavil sem še enega, tako da imam v enem H mino, v drugen pa HB trdoto. Grafitne mine 0.5 trdote H (za 0.35 črtno skupino) nabavljam tiste od Staedtlerja, ker so jih breztežav zradiraš, vendar se kar precej mažejo. Za črtno skupino 0.5 uporabljam mine HB trdote od Faber-Castella, ker se veliko manj mažejo, vendar jih je tudi težje radirat. Šestilo za krožnice premerov >10 mm uporabljam šestilo z nastavnim vijakom (tudi Faber-Castell), medtem ko za manjše krožnice uporabljam t.i. ničelno šestilo. Tega boš zelo težko našel in tudi ni poceni (od Rotringa mogoče najdeš novega za 40€). Poskusi najti kak star risalni komplet šestil in tam so ponavadi notri (tako sem jaz prišel do njega). Za mine za šestila olupi kakšen H navaden svinčnik in uporabi te (skratka DIY). Ravnila iz papirnic so ponavadi krš, zato si poišči kakšne kvalitetne na spletu ali pa koga, da ti jih naredi. Za risanje krožnih prehodov pa vsekakor šablone z krožnicami.


TOčno to sem hotel izvedeli.
Hvala za nasvete in temeljit odgovor!

Lep dan želim.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Matija82 ::

A ve kdo kako se po slovensko reče temule čudu in kje ga dobiti (zaenkrat ne v MK in Muellerju)?



"circle cutter"/"Coluzzle" mu pravijo Ameri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matija82 ()

fikus_ ::

A to je za rezati kroge iz papirja? Nekaj takšnega je imel Lidl 1 - 2 tedna nazaj.

borisk ::



proizvajalev je na sliki, dobiš pa tole tudi v modelarskih / craft trgovinah. zraven še kupi podlogo za rezanje, ni draga.

Matija82 ::

fikus, a maš v glavi mogoče kak datum, da si pogledam v reklamah?

borisk, sem si ogledoval tudi to ampak tu moram ocenit polmer, medtem ko tam delam s celim krogom kar mi je enostavneje. Vseeno hvala.

fikus_ ::

Tedaj sem to kupil za nečakinjo. V reklami je pa bilo kakšen mesec ali več nazaj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri kemični svinčnik/pisalo uporabljate?

Oddelek: Loža
407308 (6084) Buljan
»

Kvaliteten tehnični svinčnik

Oddelek: Loža
278524 (6615) blues1
»

Novi tehnični svinčnik

Oddelek: Loža
113261 (2928) SmeskoSnezak
»

Risanja kota 10 stopinj s šestilom

Oddelek: Šola
227201 (6834) Fizikalko

Več podobnih tem