» »

Kako porabiti denar na mobitelu?

Kako porabiti denar na mobitelu?

c0dehunter ::

Starejši gospod ima na svoji predplačniški številki (Mobitel) nekaj čez 50€. Denar se je nabral zgolj od podaljševanja veljavnosti številke, saj je treba vsake tri mesece napolniti račun, da se le-ta ne zaklene - klical gospod ni nikamor :)
Zanima me, če obstaja kak način da ta denar porabi še drugače, kot pa s klicanjem? Spomnil sem se na moneto, ampak moraš imeti naročnino..
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

KoMar- ::

http://www.mobitel.si/storitve/mobi-mon...

Čeprav se zdi, da ni mogoče uporabit dobroimetja iz računa, ampak dobiš položnico na dom :/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

blue ::

imel podobno zgodbo.. (sim kartica je bila za alarm)...
-prodal sim kartico na bolhi
-prešel na izimobil (tam lahko prenašaš denar iz enega predplačniškega računa na drugega)

c0dehunter ::

Komar, če je tako, potem ne koristi kaj dosti :) Se bom pa še pozanimal.

blue, prodaja SIM kartice ne bi prišla v poštev, ker bi gospod rad obdržal številko.

Kaj pa tista fora, ko lahko pošlješ svojemu "staršu" nek SMS, pa ti potem on napolni mobiračun? Ampak mislim, da moraš za to spet imeti naročnino :(
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

metalc ::

Hmmmm, se "razvedri" na kakšni vroči številki :D.
Telefon podpira prenos podatkov (internet)?
Plačljivi SMS (gredo humanitarnim organizacijem). Če se ne motim, ime tedna na Valu 202 ob ponedeljkih dopoldne stane po 1€. Potem so še podobne humanitarne prireditve (koncerti), kjer na ta način zbirajo pomoč za kogarkoli že.
Če ima steklenice Laškega, ima še par dni časa, da pošlje (običajen cenik za SMS) kodo z nalepke, morda celo zadane garmina ali golfa.
Se včlani v kakšen SMS klub (redno pošiljajo plačljive SMS, odjaviš se lahko kadarkoli) in mimogrede prenese še zanimivo ozadje, zvonjenje, igro
Najbrž bi se moralo dati plačati kaj z Moneto, samo da je verjetno bolj komplicirano.
Ko je v tujini, ga kaj pokličeš :D

ales85 ::

Lahko pa denar porabi tudi preko Monete.

AndrejS ::

Obstaja pa pri SiMobilu paket brez naročnine. Plačaš samo koliko porabiš - morda je to v nadaljne boljša opcija zanj

metalc ::

A ja, povej mu še, da mora za prenos številke SIM kartica biti še vedno aktivna (drugače povedano, ni še zaklenjena zaradi nepolnjenja), prenos stane 5€, ki jih trgajo izključno od dobroimetja (se pravi, najmanj toliko mora še ostati na računu) in poišče naj listek s kodo PUK (z njo bo dokazal, da je res on lastnik številke in da je ne bo komu kratkomalo "ukradel")

amigo_no1 ::

saj je treba vsake tri mesece napolniti račun, da se le-ta ne zaklene

Nope, po 3 mesecih ti ne moreš več klicati, drugi tebe še lahko.

Spajky ::

amigo_no1 je izjavil:

po 3 mesecih ti ne moreš več klicati, drugi tebe še lahko
Mislim, da to več ne drži. Ravno sem pred meseci preveril, ko mi je potekel rok in se nisem mogel z mojega stacionarca več poklicat nazaj. IMHO so to potihoma ukinili ..:|
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Arto ::

ales85 je izjavil:

Lahko pa denar porabi tudi preko Monete.

Mislim, da moraš imet za moneto naročnino.

amigo_no1 ::

Ja, prav imaš (na tiho so ukinili).

http://www.mobitel.si/Pomoc-in-nastavit...

Kdaj začne teči 90-dnevni rok?
Vsakič, ko na novo napolnite Mobiračun. V tem obdobju lahko sprejemate klice in SMS-e, tudi če na Mobiračunu nimate dobroimetja. Ko preteče 90-dnevno obdobje, se Mobiračun začasno zaklene.

Lahko pa denar porabi tudi preko Monete.

Pri mobi uporabniku ne pride v poštev, ker:

http://www.mobitel.si/storitve/mobi-mon...
Kako poravnavam nakupe?
Stroške nakupov poravnate z zamikom, enkrat mesečno:
z računom za opravljene storitve ali
prek vašega bančnega računa (komitenti Nove KBM ali Poštne banke Slovenije).


Mobi je namenjen mlajši mulariji, ki lahko omejuješ mesečni proračun za mobitel.

Obstaja pa pri SiMobilu paket brez naročnine. Plačaš samo koliko porabiš - morda je to v nadaljne boljša opcija zanj.

Tudi Tuš ima en tak paket, imenovan Brez.
http://www.tusmobil.si/paketi/brez.html

Naj da telefon vnukukinji/neki ženski, bo kmalu račun prazen.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri predplačniški paket? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15440619 (16965) VrtniPalcek
»

Mobitel Moneta - Naročnina za uporabnike

Oddelek: Mobilne tehnologije
4017763 (15805) stb
»

Sim kartica

Oddelek: Mobilne tehnologije
103010 (2528) fantasycamp
»

Denar na mobiju

Oddelek: Mobilne tehnologije
263124 (2568) Bananovec
»

obnovitev izbrisanih slik-fotoaparat

Oddelek: Pomoč in nasveti
73020 (2755) Strumf

Več podobnih tem