» »

Windows Phone 7

Windows Phone 7

Temo vidijo: vsi
««
11 / 57
»»

Mitja358 ::

Virtualni WP7, ki ga lahko testiramo na mobilniku (Android, iOS ... pa tudi na računalniku). Z brskalnikom je treba it na ta naslov.

Dejan99 ::

Popravek 7740 je na voljo - Omnia 7.

Tilen ::

Hvala za opozorilo. Nič kritičnega, zgleda.

 x

x

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Cooper ::

A še komu javi napako 80180048?

Kasali ::

Ravnokar nalozil, brez nobenih tezav. zanima me samo, ali unlock ostane?

Tilen ::

Unlock je uraden in ni razloga, da bi se uničil, ker bi MS s tem prav tako izgubil, ne samo ti.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

deyco5 ::

Jaz mam Omnio že skoraj leto dni. In če mi kdo na ekranu najde eno praskico, mu dam za južno, karkoli želi in kje... Toliko o opičjem steklu, ki je nepotrebno saj je tole na omniji izjemno kakovostno (prej imel omnio 1 z WM6, ki pa je bilo totalno uničeno po 1 letu zaradi stylusa).

NI PRASKE, še enkrat preveril preden kliknem objavi :)

_Dormage_ ::

Tilen je izjavil:

Unlock je uraden in ni razloga, da bi se uničil, ker bi MS s tem prav tako izgubil, ne samo ti.

Se strinjam, ampak po mangotu pa se je ravno to zgodilo.

Tilen ::

_Dormage_ je izjavil:

Tilen je izjavil:

Unlock je uraden in ni razloga, da bi se uničil, ker bi MS s tem prav tako izgubil, ne samo ti.

Se strinjam, ampak po mangotu pa se je ravno to zgodilo.


Uraden Chevron se ti je sfižil? Po tem, ko si plačal 6 EUR? Sem včeraj posodobil in vse deluje normalno naprej.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

SLO_Matej ::

Jaz pa ravnokar posodabljam. Je Omnia 7 malo prej javila, da je na voljo posodobitev, ki lahko moj Windows Phone naredi bolj varen in doda nove funkcije. :)

Popravek: Posodobitev uspešno zaključena! :D

Zgodovina sprememb…

js osebno ::

Damn, izgleda da bom spet moral Windowse inštalirat :8)

_Dormage_ ::

Tilen je izjavil:

_Dormage_ je izjavil:

Tilen je izjavil:

Unlock je uraden in ni razloga, da bi se uničil, ker bi MS s tem prav tako izgubil, ne samo ti.

Se strinjam, ampak po mangotu pa se je ravno to zgodilo.


Uraden Chevron se ti je sfižil? Po tem, ko si plačal 6 EUR? Sem včeraj posodobil in vse deluje normalno naprej.

Če je developer unlock, ki sem ga naredil na Microsoftu v Ljubljani uraden potem ja.
Dvomim :))

darkolord ::

Tisti je uraden, ja.

jizzer ::

@_Dormage_
Kak si se zmenil z onimi tam da so ti telefon unlockali? Tudi sam bi zelo rad da mi ga odklenejo, ampak nevem če bodo hteli? Hkrati me še zanima če jaz lahko z Developer toolsi napišem kakršnokoli čisto preprosto aplikacijo? Če ne, kaj bi blo najboljše če ma kdo pojma? (Hodim na računalniško šolo pa bi mi take stvari za programirat koristile).

Bor H ::

Najboljš da prek chevron labsa si odkleneš (10 dolarjev prek paypala) pa dobiš še vse kar rabiš zravn.

_Dormage_ ::

jizzer je izjavil:

@_Dormage_
Kak si se zmenil z onimi tam da so ti telefon unlockali? Tudi sam bi zelo rad da mi ga odklenejo, ampak nevem če bodo hteli? Hkrati me še zanima če jaz lahko z Developer toolsi napišem kakršnokoli čisto preprosto aplikacijo? Če ne, kaj bi blo najboljše če ma kdo pojma? (Hodim na računalniško šolo pa bi mi take stvari za programirat koristile).

Jst sem spoznal par ljudi iz MS prek enih predavanj.
Razlog za odklep pa je bil "razvijam aplikacije".
Nič ni blo treba pokazat samo povedal sem, da razvijam in da hočem testirat na aparatu.
Lahko jih pek emaila kontaktiraš, se zmeniš za dan in uro ko prineseš aparat.
Postopek odklepa traja 1 minuto :)

amigo_no1 ::

Mitja358 je izjavil:

Virtualni WP7, ki ga lahko testiramo na mobilniku (Android, iOS ... pa tudi na računalniku). Z brskalnikom je treba it na ta naslov.

Pc, FF/Opera, javi unsupported browser :)).
V Chromu dela.

Ni ravno Virtualni če ne niti ne moreš v settings pogledati.

evo ti kako izgleda Virtualen ddwrt:
http://www.dd-wrt.com/demo/index.asp
To sem pričakoval.

Zgodovina sprememb…

Ciklamen ::

Živjo, a ima kdo morda kakšne informacije če bi ali kdaj naj bi HTC Titan prispel k Slo operaterjem? Ali pa morda Nokia Lumia 800?
- End of the Post ->

Bor H ::

Ne, slovenski operaterji so se odločili za skupinski bojkot druge generacije WP7, ker bi s tem ogrozili hype okoli iPhona, ki jim prinaša večje dobičke.

Boobiz ::

Jao mene, da si lahko kaj takega dovoliš. A lahko v tem primeru kak institucija ukrepa? Čist tko za info me zanima.
I'm drunk, what's your excuse?

Tilen ::

Bor H je izjavil:

Ne, slovenski operaterji so se odločili za skupinski bojkot druge generacije WP7, ker bi s tem ogrozili hype okoli iPhona, ki jim prinaša večje dobičke.


Kaj točno ima Mobitel z iPhone telefoni?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Bor H ::

Verjetno mu APEK ne dovoli prodajat boljsih telefonov kot konkurenca.

roli ::

Jaz sem pa danes končno dobil tale Dell Venue Pro. Zaenkrat sem zelo zadovoljen. Telefon je zelo zelo kvalitetno izdelan, OS je odličen (gor je bil že prednameščen Mango), kontakte sem sinhroniziral z gmail računom katerega sem imel prej na Androidu. Drugače pa je OS odličen pa WP7 connector za mac dejansko obstaja (in to uraden) kar je definitvno plus.

Edino kar pa me zaenkrat moti je pa svetlost zaslona. Amoled je ubijalski in sveti za moje pojme preveč. Sploh, če je na auto nastavljen, če zadevo preklopim na low je sicer še vedno preveč ampak malo bolje. Mogoče se opazi tudi malenkost manjši PPI kot pri mojem starem Milestoneu. Definitivno so pa barve zelo dobre.

Zdajle se bom malce naprej igral, poizkusil par aplikacij, ... Pa ubil dizajnerje amoled zaslonov.

EDIT: Hmm nekaj zanimivih vprašanj - zakaj hudič noče pošiljati SMSov? Nekaj časa se trudi in potem vrže ven can't send message. Sprejema jih sicer normalno. Pa kliče tudi. Prav tako ne deluje data connection. Sicer nisem vnašal APNja in podobnih zadev ampak nokia 5800 in Motorola sta jih lepo prebrala iz SIM kartice in nisem rabil nič nastavljat.

EDIT: Pa še tole - kako se da hudiča potiho? Torej ne vibre in ne zvonenja? Če pritisnem gumb za glasnost dobim samo opcije glasnosti ali vibre ne pa tudi tiho. Pa še nekaj - a sta glasnost zvonenja pa muzike lahko kako ločena al sta vedno skupaj?
http://www.r00li.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roli ()

Maximus ::

Poizkusi nastavit ročno, če je možno.

roli ::

ROčno nastavljanje APNjev za internet je možno da. Sicer je treba najti kje hudiča prekleti mobitel to informacijo skriva na internetni strani. Grrrrrr.

Samo zakaj hudič ne pošilja SMSov mi pa ni jasno. Tam sicer je opcija za številko za center za sporočila samo tole je bilo nazadnje treba vnašati pri mobi reglji.
http://www.r00li.com

Maximus ::

Poizkusi tale link: http://planet.telekom.si/portal/site/pl...

Glej MMS nastavitve.


lp,

Max

P.S.



Kako je glede velikosti in teže telefona? Kako paše v žep, je prevelik?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Maximus ()

Bor H ::

Glasnost je sam ena za cel sistem, mogoče mal zoprno ampak jst mam itak ponavad zvonenje na tiho (sam vibra), tko da ni moteče.

edit: vibro lahk v nastavitvah globalno izklopš, če pa kdo pozna kak shortcut pa na plano z njim

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bor H ()

roli ::

Kar se teže in velikosti tiče se še nisem odločil. Zadeva je po teži primerljiva z mojim Milestoneom in ta se mi zdi OK (po pravici povedano imam raje malce težje telefone (ponavadi to pomeni večjo kvaliteto izdelave)). Mobitelov po žepu ne nosim ampak imam torbico od golle za na pas in tja not ga komaj stlačim, ker je malenkost višji od Milestonea.

Kar se pa MMSov tiče glede njih se še nisem ukvarjal. Samo meni ne pošilja navadnih SMSov. Sem šel na mobitelovo stran našel številko od centra za sporočila, jo vnesem v telefon in kliknem save in se je kurba hudičeva ne zapomni. Jo vnesem not ampak jo ignorira, prašič prekleti. Lahko kdo z WP7 telefonom preveri pod messaging -> settings, če ima tam spodaj vpisano številko centra za sporočila?
http://www.r00li.com

roli ::

Grrrrrr jaz bom znorel počasi. Tile SMSi me bodo požrli. Nikakor mi jih ne rata usposobit, če not vnesem številko centra za sporočila si je pa smotanec ne zapomni (nevem zakaj je ne pobere iz sim kartice). Sem probal poslat SMS preko mobitelove aplikacije (moj mobitel) in ta ga pošlje (sicer nisem prepričan, da ne uporablja interneta za to).

Mobilni internet mi je sicer ratalo usposbit (sem pač vpisal not apn od mobitela). Tako, da vsaj nekaj.
http://www.r00li.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roli ()

Maximus ::

Katero verzijo firmware imaš gor naloženo?

roli ::

OS version: 7.10.7740.16
Firmware revision number: 112.576.2.0
Windows Phone 7.5, prejle sem ga tudi posodobil.
http://www.r00li.com

Maximus ::

Zgleda, da imaš vse posodobljeno. Restart telefona?

roli ::

Sem ga restartal, vzel ven baterijo in vse (prekleta zadeva noče crknit niti, če baterijo ven vzameš in se še kar naprej goni preko USB kabla:D). Bom pa probal popolen reset.

EDIT: Tudi po resetu iz menija ne dela. Bom restoral backup pa potem probal z drugo SIM.

EDIT2: Vtaknil not SIM od Tusmobila in tukaj je imel vneseno stevilko SMS centra in SMS je normalno pošiljal. Vtaknem not svojo mobitelovo SIM kartico in nič.
http://www.r00li.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roli ()

Malajlo ::

No, jaz sem imel probleme s pošiljanjem MMS. Sem klical na mobietlov center, po restartu je MMS delal. Kaj so vmes naredili, nimam pojma :|w

deyco5 ::

rolihandrej
Izklopi možnost GROUP TEXT v settings, messaging. Gre za to da ona poskuša pošiljati sporočila kot MMS, da jih nato lažje grupira po prejemnikih, nekaj takega. Meni je pomagalo. Pa številko sms centra preveri. Za simobil je +38640441000.

Upam da bo pomagalo!

Če bojo SLO operaterji bojkotirali WP7 pa dajmo mi bojkotirat SLO operaterje :). Tako nekako. Kaj pa mislijo da so? Cigani obični. S POSODOBITVIJO omrežja, ki jo je kur. Simobil opravljal pol leta sem dobil to, da nimam več signala, kjer sem ga prej normalno imel. Cepci na kubik!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: deyco5 ()

Bor H ::

troll detektor failov?

roli ::

Group text je izklopljen po defaultu (vsaj pri meni je bil) in ga nisem nikoli vklapljal. Problem je, ker si z mojo SIM kartico noče zapomniti številke centra za sporočila. Jo vnesem not in izgine, kot da je nisem nikoli vnesel. Če dam not SIM kartico (prav tako od mobitela) pa je ta številka že not in lepo pošilja sporočila. Torej mu nekaj na moji SIM kartici ne paše.
http://www.r00li.com

BladE_ ::

Daj SIM kartico v nek star telefon(nokia, SE...) in tam nastavi center za sporočila potem pa jo daj nazaj v tvoj WP7 in zadeva bi morala delat...
Akcija - Reakcija

zee ::

Danes sem se v Singapurju malo igral z Nokio Lumia 800 in bil nad videnim sila impresioniran (pozitivno), saj je bil sistem izredno odziven in hudicevo hiter.

Upam, da bo mobilnik Nokia cimprej poslala v trgovine.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Phil ::

zee je izjavil:

Danes sem se v Singapurju malo igral z Nokio Lumia 800 in bil nad videnim sila impresioniran (pozitivno), saj je bil sistem izredno odziven in hudicevo hiter.

Upam, da bo mobilnik Nokia cimprej poslala v trgovine.


No saj podobno velja za vse winphone. Sam sem imel zadnjih par dni priložnost malo preizkusiti Omnio 7, pa zadeva (vsaj iz uporabniške izkušnje) trga gate. Android se ti pa kar naenkrat zdi povsem zastarel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Phil ()

roli ::

BladE_ je izjavil:

Daj SIM kartico v nek star telefon(nokia, SE...) in tam nastavi center za sporočila potem pa jo daj nazaj v tvoj WP7 in zadeva bi morala delat...

Tudi to sem že probal. Samo tam je bila številka centra že nastavljena not.

EDIT: Sem probal poslati še MMS in tega pošlje brez problemov. In jaz bom izgubil živce.
http://www.r00li.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roli ()

amigo_no1 ::

Pokliči na mobitel support in ti bodo poslali sms-a z nastavitvami.
Pri simobilu imajo nekje na www to narejeno da lahko rešiš brez supporta, ie to narediš sam (izbereš telefon in ti pošlje nastavitve).

roli ::

Sem poklical tja in mi je predlagal točno to kar sem že preizkusil - vnesti telefonsko številko centra za sporočila iz drugega telefona in potem SIM kartico vstaviti nazaj. To je bila pa tudi edina ideja, ki jo je imel. Sicer dobra ampak očitno ne deluje. Meni je pa prav tako zmanjkalo idej.
http://www.r00li.com

Bor H ::

Kaj pa če greš k njim in zahtevaš menjavo SIM kartice?

roli ::

Tole bom očitno tudi moral narediti. Ker tale hudič me že resno zajebava. Sem SIM vtaknil v en najbolj dumb telefon, ki sem ga našel pri bajti in tam namerno vpisal not napačno številko centra. Jo vtaknem v svojega in lej ga sedaj je številka not. Vzamem ven, dam spet v tistega dumbčka in jo popravim nazaj na pravo vrednost. Koliko jih ugane kaj je bilo, ko sem SIM vtaknil nazaj v svoj telefon? Tisti, ki ste odogovrili s tem, da številke spet ni bilo not imate prav. ŠE enkrat ponovim postopek in vnesem napačno vrednost. Grem potem v nastavitve kjer se je spet prikazala tista napačna številka in jo tokrat popravim (sedaj si jo je namreč zapomnil). Sedaj izpisuje prvo številko centra za sporočila ampak SMSov še vedno ne pošilja.
http://www.r00li.com

Bor H ::

Še ena ideja: HTCji imajo probleme s +386, mogoče ima Dell tudi kak tak problem, probej vnest cifro z/brez +386.

roli ::

KONČNO! Po še enem rebootu je bila številka vnešena not (prava) in zadeva sedaj pošilja SMSe. Jaz bom pa enega zadavil - nažalost nevem koga, ker se mi ne sanja kaj mu prej ni bilo jasno.
http://www.r00li.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roli ()

Bor H ::

Ti sam čaki prvi update k se ti bo vse sesul spet ;)

roli ::

:)

Sedaj se lahko lotim bolj zanimivih stvari. Oziroma prej še eno vprašanje - a res ne gre drugače kot, da so delivery reporti za SMSe v drugačni obliki kot sporočila? Ker pri androidu samo zraven sporočila napiše received pa uro. Tukaj pa za vsak poslan SMS vrže ven še eno glupo sporočilo.
http://www.r00li.com

_Dormage_ ::

Izklopi sms confirmation ?
««
11 / 57
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung Omnia 7 (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
1347269311 (174072) clix
»

Nokia Lumia 800 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
32681978 (48398) Ciklamen
»

Kateri telefon?

Oddelek: Mobilne tehnologije
499492 (8191) SLO_Matej
»

Nova anketa: katere znamke je vaš mobilni telefon? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ankete
15028487 (22650) leiito
»

Android vs Windows Phone vs Symbian (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9421020 (18375) Tilen

Več podobnih tem