» »

Windows Phone 7

Windows Phone 7

Temo vidijo: vsi
««
47 / 57
»»

flameir ::

matrix2 je izjavil:

kaj pa ima čip z EQ, to je čisto softwarska varjanta in politika Microsofta, ki se mi je do konca zasral z temi winsi. Še WM so bili celo stoletje pred WP, WM so bili saj podobni XP-jem. No pa pustimo to, sedaj sem se zaj... in hitro ne več, oziroma nikoli na Windowse. Posodobili so se mi pred kratkim pa še sam ne vem zakaj je trajalo 28min, ko poženem telefon pa ugotovim, da je vse popolnoma isto:) Kot drugo zbrisalo mi je vso glasbo, to bi še bil najmanjši problem, Trecker mi več ne deluje. Že prej ni delal niti približno, kot punci na Androidu, sedaj sploh več ne dela, GPS, zmrzuje, pot se piše in se ne piše, če počakam se vse zbriše. Mislim za bruhat pa tale WP!!!


ti kar pejt na android. zato pa je več operacijskih sistemov, da lahko izbiraš. lahko ti pa povem, da sem že par dni po izidu samsunga z WP8 izvedele od kolega, da bo svoj SGS2 menjal za tanovi samsung. zanimivo kajne :)

flameir ::

mene spet neki zanima :D
pravte, da je html5 podprt v IE9. Zakaj torej, ko grem na 24ur.com piše, da naj si naložim flash player ali pa nadgradim brskalnik na html5?
hvala lepa za pojasnila ;)

SLO_Matej ::

Meni čisto normalno odpre njihovo stran (ne mobilno). Sicer pa kontaktiraj njih oz. uporabi njihovo aplikacijo.

Lonsarg ::

HTML5 ŠE ni dokončen standard, stvari kar naprej dodajajo notri. In bodisi 24ur uporablja kaktero od teh funkcij, bodisi(bolj verjetno) uporabljajo nekaj čudnega.

RazzorX ::

flameir je izjavil:

mene spet neki zanima :D
pravte, da je html5 podprt v IE9. Zakaj torej, ko grem na 24ur.com piše, da naj si naložim flash player ali pa nadgradim brskalnik na html5?
hvala lepa za pojasnila ;)


Ja, pomojem jim mobilna stran nagaja, ker v mobilni strani ali aplikaciji tudi meni piše to kar tebi. Če grem na polno stran, videi delujejo normalno.

flameir ::

a kdo ve, kako se odstran pri google brskalniku, da ti prilagaja stran...mam naštiman na "namizni pogled" IE9, pa mi google skoz prilagaja stran. napiše: "Google je to stran preoblikoval za mobilne naprave" in pol morš najprej scrolat čist do dol (če je velka stran to traja) in pol spodaj klikneš "neposreden ogled strani" in potem morš še na link kliknt, uglavnm zelo ZELO me moti to...kje se to izključ, ker sem povsod pogledal, pa ne najdem?

RazzorX ::

Namesto na "namizni pogled", nastavi na "mobilni pogled" in strani ti bo odpiralno normalno.

flameir ::

ja potem se bodo pa strani, ki jih odprem, sane odpirale v mobilni obliki, tiste, k majo to možnost seveda...

flameir ::

Pozna kdo video player za WP7, ki podpira format .avi?
oziroma s katerim programom bom najhitreje imel pretvorjen video v mp4, s tem da bojo zraven podnapisi...
rabm že danes, ker grem jutri na operacijo in bom potem do petka v bolnici, pa bom umiru od dolgčasa, če ne bom vsaj par filmov meu na telefonu :D hvala :)

matrix2 ::

kupi si eno staro Nokio pa boš gledal vse filme:) To sem jaz naredo, za resno delo imam Nokio, za neresno pa WP:(

matrix2 ::

tukaj vsi jočete in tarnate, po kolenih klečeplazite kako vam ne dela to pa ono, in programi, brskalnik, filmi... Nobeden pa ne omenja, da za tem vsem stoji Micosoft in njen jadni-načrtovano falirani WP!!! SI UPA NA TEM PORTALU KDO TO POVEDAT DIREKTNO V KSIHT VSEM NAM??? Pa ne mi spet bluzit, da je sistem še v povojih. Torej nekdo da na tržišče LCD TV, oh in sploh, vendar ker je še v povojih boste tu in tam ostali brez slike ali pa jo ne boste imeli. Temu se reče cena razvoja, ki jo plača samo opeharjeni kupec:)

SLO_Matej ::

flameir, naredi po tem vodiču: http://zmaga.com/content.php?id=1514

Pač prilagodi nastavitve za Windows Phone (ločljivost na 800 x 480, format npr. MP4, AVI mislim, da bi tudi moral delati).

matrix2, kaj npr. pa nam ne dela? Jaz se niti malo ne počutim opeharjenega, saj sem dobil napravo, ki preprosto dela in to hitro. :)

Zgodovina sprememb…

flameir ::

jaz prav nič ne jočem, sem sam lepo prašu :)
kar se mene tiče brez problema povrm minuse WP ;)
sam vsreno sem pripravljen za tiste 3 funkcionalnosti manj imet telefon, ki je dejansko telefon.
drgač pa kdo je kaj jokal o brskalniku in aplikacijah? IE9 je super, tekoče, hitro, HTML5.
aplikacije za WP7 so pa povečini narejene veliko boljše od tistih za android, ki jih lahko naloži vsak, ki nima pojma o programiranju le teh.

matrix2 ::

SLO_Matej je izjavil:

flameir, naredi po tem vodiču: http://zmaga.com/content.php?id=1514

Pač prilagodi nastavitve za Windows Phone (ločljivost na 800 x 480, format pr. MP4, AVI mislim, da bi tudi moral delati).

matrix2, kaj npr. pa nam ne dela? Jaz se niti malo ne počutim opeharjenega, saj sem dobil napravo, ki preprosto dela in to hitro. :)


imaš ti mogoče opravka z UFO si nezemljan, to te sprašujem zato ker si edini na tem portalu ki mu vse dela, vedno ko te kdo vpraša meni vse dela tipi-topi. Vendar glej ga šmenta samo to znaš reči, pomagal z odgovorom pa mi nisi še nikoli do danes. Hhhm zanimivo, med nami je nezemljan, torej sedaj verjamem dokončno o obstoju te vrste!!! Pa še nekaj, kdo je to vam, a vas je več takšnih:)

SLO_Matej ::

Zakaj pa bi ti Nezemljan (se piše z veliko začetnico drugače) pomagal?

Očitno ne bereš dovolj dobro mojih objav. Sicer pa kakšnih večjih težav z nedelovanjem česa na WP7 nimam, ne.

flameir, ki je normalno vprašal, pa je dobil tudi normalen odgovor. ;) Če si si kupil napravo, ki ti ne ustreza, pač nisem kriv jaz.

Zgodovina sprememb…

matrix2 ::

SLO_Matej je izjavil:

Zakaj pa bi ti Nezemljan (se piše z veliko začetnico drugače) pomagal?

Očitno ne bereš dovolj dobro mojih objav. Sicer pa kakšnih večjih težav z nedelovanjem česa na WP7 nimam, ne.

flameir, ki je normalno vprašal, pa je dobil tudi normalen odgovor. ;) Če si si kupil napravo, ki ti ne ustreza, pač nisem kriv jaz.


Večkrat sem še na začetku postavil vprašanje in to zelo kulturno, čakal sem seveda na tebe, ker sem opazil da tako vročekrvno zagovarjaš WP, vendar takrat si se skril. Ves čas pa me daje občutek kot, da si z neke strani plačan in postavljen samo z tem namenu tu gor da hvališ WP, ter tu in tam komu pomagaš da se preveč raja ne zbuni:)

SLO_Matej ::

Očitno te občutek vara. :)

Pomagam, če le vem kako.

matrix2 ::

no potem pa oprosti:)

Bor H ::

Tudi meni se je zdel Android na začetku ogromen fail (ubistvu se mi je zdel do 4.0 totaln fail), prav tako iOS, pa jih je folk hvalil. Ko kupiš neko napravo je fajn da veš v čem je dobra in v čem slaba preden potegneš dnarnico iz žepa. Jst osebno nikoli ne gledam filmov na mobitelu (razen YouTube občasno) in me kot takega ne moti da nima podpore za podnapise. Prav tako nimam potrebe po vsakodnevni GPS navigaciji in tweekanju vsega možnega. Ko sem realno pogledal na to kaj rabim sem ugotovil da plusi WP7 premagajo minuse, če mi pa kdo reče da rabi telefon s katerim bo počel VSE mu pa pač rečem naj vzame Androida, sej je simpl. Če rabiš avto za do trgovine in nazaj boš pač vzel nekej malega s 50 konji, če boš pa prevažal marmor vsak dan boš pa vzel kej večjega in močnejšega - sam te bo glava bolela vsakič ko boš hotu parkirat v BTCju ;)

boolsheat ::

primar je izjavil:

Pozdravljeni,

Pa še to - je mogoče kdo odkril kako aplikacijo za merjenje razdalje z kamero? To sem videl na androidih, na WP pa ne najdem... Vem da zadeva ni točna, ampak pri mojem delu bi bila zelo uporabna, ko moram oceniti neko razdaljo.

Borut


Tule imaš takšno aplikacijo:
http://www.windowsphone.com/sl-SI/apps/...

flameir je izjavil:

Pozna kdo offline slovar za WP7? lp


http://www.windowsphone.com/sl-SI/apps/...

In pa končno smo dobili posodobitev Adobe Readerja za normalno branje PDF-jev! Nujno si updajtajte na zadnjo verzijo, sedaj je vključeno skoraj vse kar je manjkalo: hitro odpiranje knjig, iskanje po tekstu, pomik na poljubno stran,...
http://www.windowsphone.com/sl-SI/apps/...

Zgodovina sprememb…

primar ::

boolsheat je izjavil:

primar je izjavil:

Pozdravljeni,

Pa še to - je mogoče kdo odkril kako aplikacijo za merjenje razdalje z kamero? To sem videl na androidih, na WP pa ne najdem... Vem da zadeva ni točna, ampak pri mojem delu bi bila zelo uporabna, ko moram oceniti neko razdaljo.

Borut


Tule imaš takšno aplikacijo:
http://www.windowsphone.com/sl-SI/apps/...



Hvala! Zadeva deluje in to kar natančno.

LP

flameir ::

boolsheat je izjavil:


flameir je izjavil:

Pozna kdo offline slovar za WP7? lp


http://www.windowsphone.com/sl-SI/apps/...



Je slovar, san ni offline slovar... :)

boolsheat ::

Aja sem mislil, da je, ker majo tako dvoumno napisano v opisu:


V mobilne izdaje smo spravili do 70.000 besed, fraz in primerov stavkov za vsak jezik. To je do 1200 strani tiskane različice, ki jih lahko zdaj nosiš v svojem mobilnem telefonu

SLO_Matej ::

Microsoftov Translator omogoča:
Download languages and phrase books so you can translate text and images when your phone isn't connected to a network.

Če ti mogoče to kaj koristi.

flameir ::

BlackGuard je izjavil:


Ali obstaja na marketplace-u kakšna aplikacija, ki meri mesečno porabljene podatke? Sem zdaj malo brskal po marketplace-u (konkretne aplikacije od S! ni, na app storu vem, da je) in je nisem našel.


http://windowsphone.com/s?appid=dd91f5d...
Sem po naklučju danes našel tole aplikacijo, pa sm se spomnu, da se je nekdo zanjo zanimu. Omogoča tud, da si nastaviš omejitve. ;)
Zdej sam ne vem, če uporabniki WP drugih znamk (samsung,...) mate na voljo nokiine aplikacije?

Tilen ::

Application not found

We can't find that application in this Marketplace.
:O
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

flameir ::

Hmm.imaš lumio al kej druzga?
drugače aplikacija se imenuje COUNTERS

Bor H ::

To dela sam na Nokiji.

clix ::

ni nujno :P

flameir ::

Ne vem no, hvalim WP vedno in sem tud dejansko navdušen nad njemu, RAZEN: ko poslušam glasbo in zraven brskam po spletu mi vedno ampak res vedno ZMRZNE! pol ga morm izključit pa spet vključit, in pol 10minut dela, pol pa spet zmrzne. A misljo to kej popravt al ne, zame je to VELK bug...res me ZELO jezi.. :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flameir ()

martincek1 ::

Telefon?

Pri meni to dela brez problema. Tudi ko poslušam broadcastan radio + internet...

flameir ::

nokia lumia 800

Keeeks ::

Na hitro bi rabil pomoč za taščo sem rezerviral Omnio W, prednaložen ima WP7.5, ali ima ta zadeva slovenščino ( prikaz, meni itd), jo je možno kako inštalirat, če ni, kdaj bi blo ?

lp
alex

martincek1 ::

Meni se na Omniji 7 zgodi samo, da se za kakšne pol sekunde predvajanje glasbe ustavi ko telefon renderira večje spletne strani. Recimo behance.net je ena takih... ker je moj telefon precej podhranjen v primerjavi s kakšno Lumio :D

Keeeks:

Čez 1-2 meseca pride na te telefone WP7.8 in takrat bo podprta slovenščina. Trenutno je ni.

Bor H ::

Ni in ni možno inštalirat. Nekaj upanja je da bo v WP7.8 (enkrat konec leta), ni pa nujno. Če bi rad WP telefon s slovenščino bo najbolj ziher počakat na WP8.

Keeeks ::

Pa se bo na tole omnio dalo inštalirat wp8? kdaj pa naj bi bla osmica zunaj ?

Bor H ::

WP8 ne bo šel na "stare" telefone, vsi telefoni ki so prišli z 7.x verzijo bodo nadgrajeni na 7.8, za katero se pa ne ve točno kdaj pride in kaj vse bo vsebovala razen novega start menija. WP8 naj bi prišel čez kakšen mesec do dva.

Keeeks ::

Hvala Bor

Ciklamen ::

koyotee idi trollat kam drugam, kthxbai.

z WP8/7.8 pride slovenski jezik, tiste aplikacije ki jih je nokia razvila pa ne delajo na drugih telefonih, ker so pač nokiine (najbrž bi se na travniku dalo kaj najti ampak to je druga zgodba).
- End of the Post ->

Bor H ::

Bi se dalo ;)
Sicer imaš pa tudi na Androidu recimo igre ki so delale samo na Xperiji Play, odvisno od pogodbe zadej, pač promocija.
Jst nisem nikoli uporabljal slovenščine na nobeni tehnični napravi, če jo pa kdo nujno rabi pa naj vzame konkurenco, sej je preprosto a ni?

SLO_Matej ::

flameir je izjavil:

Ne vem no, hvalim WP vedno in sem tud dejansko navdušen nad njemu, RAZEN: ko poslušam glasbo in zraven brskam po spletu mi vedno ampak res vedno ZMRZNE! pol ga morm izključit pa spet vključit, in pol 10minut dela, pol pa spet zmrzne. A misljo to kej popravt al ne, zame je to VELK bug...res me ZELO jezi.. :(

To pa ni bug v OS, ampak je zgleda da nekaj narobe s tvojim telefonom (servis?), saj tega na moji Omnii 7 ni. Pa če preverja za novo e-pošto, poslušam glasbo (lahko tudi preko Bluetooth slušalk), brskam po spletu z IE-jem, zraven pa teče še Sports Tracker (GPS) npr. ob istem času.

Še za tistega pametnjakoviča, ki ga moti, da aplikacije proizvajalcev niso za vse naprave; vsak proizvajalec ima v Marketplacu svoj razdelek (npr. Samsung Zone) v katerega lahko objavlja lastne aplikacije, ki njegove telefone naredijo nekaj posebnega, če želiš jih namestiš, če ne ne. Nekatere so že nameščene in jih po želji odstraniš. Pri Androidu pa dobiš take in drugačne aplikacije (tudi od operaterjev) vgrajene kar v sistem, ki telefon potem upočasnjujejo, pa še zbrisat jih ne moreš. Kakšen fail je šele to, a? :))

flameir ::

Pošteno povedano, hvala SLO_Matej.
Sam telefon na servis pa ne maram nosit, ker mam slabe izkušnje s tem. Enkrat sem dal nokio na servis, pa ohisje ni blo nikol vec isto :(

damjan1980 ::

@SLO Matej, ce je ze tu kaj fail si to ti in tvoje vecno obesanje na android. Si s tem slucajno zdravis kake komplekse? S tem tvojim hvaljenjem WP in obesanjem na android si ze blazno dogocasen, kot so ti ze drugi povedali. Si pa tipicni bolnik kot jabolcniki: meni vse dela bp, ce pa kaj ne dela pa je to lastnost telefona, ne napaka.

Malajlo ::

SLO_Matej je pač zadovoljen uporabnik WP in nekako mu uspe prej napisati, da njemu vse dela, kot uspe napisati meni. Ponavljati se pa nočem.
Jaz mislim, da je izdelek dober, vsaj če pomislim, da mi telefona v dobrem letu ni bilo potrebno na silo resetirati. Pokrov baterije sem odprl skoraj natančno po enem letu, ko sem moral umakniti PIN geslo na neki SIM kartici.

Bor H ::

Smo pa tut ze parkrat povedal da ima telefon kup pomanjkljivosti ampak so vec al manj nemotece, ce pa nujno rabis se 1115. funkcijo pa pac pojdi h konkurenci. Noben sistem ni popoln.

amigo_no1 ::

vsak proizvajalec ima v Marketplacu svoj razdelek (npr. Samsung Zone) v katerega lahko objavlja lastne aplikacije, ki njegove telefone naredijo nekaj posebnega

Ja, telefon ti potem skuha kofe in zapleše 2x okoli skodelice v proti-urni smeri.
Too much PR (shit) for you ??

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

matrix2 ::

slo_matej spet bluziš, a ti res ne veš da prebirat mailov ne moreš, ko imaš prižgan Tracker?? Vendar ti trosiš zopet po svojema. Od vseh sistemov je Sports tracker na WP najbolj obrani in spufani,šteka,GPS ne dela, da kakšen drug izraz ne uporabim, ker ga preklinjam že eno leto. Sedaj si se hvala bogu razkril in pričel pljuvati po Androidu. Res vse ti dela že več let BP, ti si edini čudež na tem forumu:)

flameir ::

Pa zakaj hudiča morte eni bluzit v tej temi skos?
Neki vprašam in pol vedno kritike letijo - ne morm verjet res...
uporablaj KAR HOČEŠ, zarad mene SYMBIAN 1.0.0.0.0
več kot bo konkurence, bolš bo za vse. zdej pa nehite trolat. hvala

martincek1 ::

Pa dobro flameir, ti bomo na vsa vprašanja odgovorili: dela. Pol se pa sam jeb*, ko ti nič od tega ne bo delalo. Pa glede na to, da kmalu pride WP7 bo na starejših telefonih teh nepravilnosti več in več. Sem sicer zadovoljen s telefonom, superca, ampak SLO Matej pa živi nekje v oblakih. Če bi po "čudnih okoliščinah" pred dvema letoma končal na iOS >ali< Androidu, bi hvalil to platformo.

BlackGuard ::

SLO_Matej je izjavil:

flameir je izjavil:

Ne vem no, hvalim WP vedno in sem tud dejansko navdušen nad njemu, RAZEN: ko poslušam glasbo in zraven brskam po spletu mi vedno ampak res vedno ZMRZNE! pol ga morm izključit pa spet vključit, in pol 10minut dela, pol pa spet zmrzne. A misljo to kej popravt al ne, zame je to VELK bug...res me ZELO jezi.. :(

To pa ni bug v OS, ampak je zgleda da nekaj narobe s tvojim telefonom (servis?), saj tega na moji Omnii 7 ni. Pa če preverja za novo e-pošto, poslušam glasbo (lahko tudi preko Bluetooth slušalk), brskam po spletu z IE-jem, zraven pa teče še Sports Tracker (GPS) npr. ob istem času.


flameir, isti problem imam tudi jaz s svojo Lumio 800, tako da mora res bit telefon kriv
««
47 / 57
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung Omnia 7 (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
1347269345 (174106) clix
»

Nokia Lumia 800 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
32682032 (48452) Ciklamen
»

Kateri telefon?

Oddelek: Mobilne tehnologije
499492 (8191) SLO_Matej
»

Nova anketa: katere znamke je vaš mobilni telefon? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ankete
15028498 (22661) leiito
»

Android vs Windows Phone vs Symbian (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9421027 (18382) Tilen

Več podobnih tem