» »

Windows Phone 7

Windows Phone 7

Temo vidijo: vsi
««
34 / 57
»»

LuGi ::

Odvisno je od uporabnika kaj sploh potrebuje in recimo jaz ne rabim "primer WiFi glede na lokacijo" ali "glasnost glede na gyro senzor".. je pa za nekatere to pomanjkljivost katere pač mora biti zraven pa četudi je ne uporablja :|

Opazil sem zgolj da večina poterbuje BT sharing..to je očitno še vedno aktualno v wifi/umts dobi =) Na kraj pameti ne pride da posiljam kaj po BT..nikoli nisem

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

Tilen ::

Lonsarg je izjavil:


raznorazne zadeve glede na raznorazne zadeve


Praktično nič torej. Se mi je zdelo. Izpostavljati facebook snif kot dodatno funkcionalnost IOS proti WP7.5 je približno tako, kot bi žaloval za kakšnim "fart salary" appom iz Android marketa. Sem že mislil, da bom slišal 5 zamujenih funkcionalnosti konkurenčnega tabora. Žal, ponovno razočaran.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

darkolord ::

Opazil sem zgolj da večina poterbuje BT sharing
"Potrebuje".

Lonsarg ::

@Tilen, citiral si me MOČNO izven konteksta, ja? Nimava več kaj debatirat torej...

Eni smo, ki si življenja brez avtomatiziranega smarthphona, ki se ponoči sam daje na potiho, z tem da klici ostanejo glasni, ker pač če bi blo kaj nujno.., prav tako gtalk status spremeni na spim. Doma se prižge WiFi, na faksu se da vse na potiho, prav tako gtalk status "na faksu" in na zasedeno. iOS tudi ne zna vsega tega, zna pa velik del tega, WP še ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

primar ::

SLO_Matej je izjavil:

primar je izjavil:

Berem to vaše prepiranje....jutri sem si mislil iti po lumijo 710, čeprav sem še včeraj sanjal o xperiji ray, zdaj pa kolko vidim je vseskupaj za en k***c in najbolje da kar ostanem na stari E63....

Kakšne pomisleke imaš? :)


Rabim telefon, ki mi omogoča da hitro kaj poiščem na netu, ko sem na terenu, da ima koliko toliko dobro kamero, da si lahko poslikam kako stanje naprave, terena itd... in da so te slike toliko kvalitetne, da jih lahko priložiš kakemu dokumentu. Potem so tu še emaili, navigacija,zapiski, pa kaj mi je všeč pri androidih so tiste aplikacije za merjenje kotov, razdalje, hrupa itd...kar pač rabim pri svojem delu. Ampak ko gledam svoje kolege z androidi, ko vedno nekaj manjka pa ne dela, pa se gps ne poveže itd... sem pač mislil da bi vzel WP. Ampak ko berem to temo pa mi več nič ni jasno... Zadevo sem šel probat, tako lumio kot xperijo, tudi HTC-ja od brata in ta lumia mi je še nekak najbolj padla v roko in oko... Nebi pa rad kupil nekaj kar bi bilo na koncu čisto neuporabno.

Tilen ::

Vse kar si naštel WP 7.5 omogoča (preveril sem recimo za merjenje kotov in app seveda obstaja, celo več le teh). Tisti merilci hrupa so seveda nenatančni vendar gre konec koncev le za telefon.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

darkolord ::

Še zdej nisi povedal, kakšne pomisleke dejansko imaš - Lumia omogoča prav vse, kar si naštel in to počne odlično.

primar ::

Če je to-to, potem super in jo vzamem. Ker jaz sem prav tisti uporabnik, ki bi zadevo rad uporabljal, nič kaj dosti nastavljal pa prilagajal in podobno.

flameir ::

Ker vidm, da noben ne zna pomagat, oz. ,sem sam tud zr iskal, pa ne najdem igre pes, jo bom pač nabavu :) zanima me kako se to nabav? Mam mooneybookers, če kej pomaga, pa seveda spletno banko..pa še cena je v funtih, ker sm vpisal lokacijo UK, tak da me zanima kako je s tem, če mam js evre na mooneybookera, kako potem to plačaš v funtih? Drgač pa graja na WP market, ker je po mojem preveč aplikacij plačljivih, ki na robotku niso... Hvala za odgovorr!

SLO_Matej ::

O piratstvu se tukaj očitno javno ne govori. Zato pač malo pobrskaj po tej temi, kdo je odklenil svoj Windows Phone in ga kontaktiraj preko zasebnega sporočila, če ti je pripravljen pomagati to igro poiskati nekje izven Marketplaca in jo spraviti na telefon.

Sicer pa glede nameščanja in kupovanja aplikacij imaš vse razloženo tukaj: http://www.microsoft.com/windowsphone/s...

Tilen ::

flameir je izjavil:

Drgač pa graja na WP market, ker je po mojem preveč aplikacij plačljivih, ki na robotku niso...!


 WIndows Phone Marketplace

WIndows Phone Marketplace



 Android Marketplace

Android Marketplace



Ne boš verjel ampak zgleda, da ima Android bistveno višji odstotek plačljivih aplikacij. Pa saj to ne more biti res!
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

_Dormage_ ::

Tisti, ki ima dovolj denarja za si privoščit tak aparat bi moral imeti tudi tistih par centov, da kupi kakšno aplikacijo.
Kupovanje aplikacij je nujno zlo, če hoče platforma zaživeti.
Tudi sam piratiziram, a le tiste stvari, ki so občutno predrage (do sedaj le navigacija).
Za razvijalce je pomembno, da se njihove stvari prodajajo. V nasprotnem primeru ne bodo razvijali za platformo.
Če lahko za kavice pustimo nekaj € na dan, lahko tudi za applikacije pustimo kak € na mesec.

Goody ::

Tilen je izjavil:

flameir je izjavil:

Drgač pa graja na WP market, ker je po mojem preveč aplikacij plačljivih, ki na robotku niso...!


 WIndows Phone Marketplace

WIndows Phone Marketplace



 Android Marketplace

Android Marketplace



Ne boš verjel ampak zgleda, da ima Android bistveno višji odstotek plačljivih aplikacij. Pa saj to ne more biti res!


Ne boš verjel, oboževalci WP7 (oz. Tilen) tako neumno zavajajo da je že smešno ;)) _ poglej kaj kaže en graf, kaj pa drugi. (pa sploh ne trdim da ima procentualno android več free appov kot wp7, komentiram samo tvojo argumentacijo)

Tilen ::

Goody je izjavil:

Tilen je izjavil:

flameir je izjavil:

Drgač pa graja na WP market, ker je po mojem preveč aplikacij plačljivih, ki na robotku niso...!


 WIndows Phone Marketplace

WIndows Phone Marketplace



 Android Marketplace

Android Marketplace



Ne boš verjel ampak zgleda, da ima Android bistveno višji odstotek plačljivih aplikacij. Pa saj to ne more biti res!


Ne boš verjel, oboževalci WP7 (oz. Tilen) tako neumno zavajajo da je že smešno ;)) _ poglej kaj kaže en graf, kaj pa drugi. (pa sploh ne trdim da ima procentualno android več free appov kot wp7, komentiram samo tvojo argumentacijo)


Imaš prav, moral bi še navesti vir, da ne bodo tebi podobni zavedeni.

Current number of free apps in the market: 322501
Current number of paid apps in the market: 124310

Free versus paid apps

Odstotek si lahko pa lepo sam izračunaš.

Lp
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

MaTTe ::

So? Bi rad kepico sladoleda za to izjemno ugotovitev? ;((

Ja, 124.000 aplikacij je plačljivih, samo je pa zanimivo, da jih nekaj čez 42.000 stane manj kot ena kava od katere res nimaš nič, napram aplikaciji, ki jo res potrebuješ. Je pa tako, da najdeš ogromno aplikacij res za drobiž (0.5 evra) ali pa je med free in paid verzijo le ta razlika, da nimaš oglasov.
Bi pa zelo rad videl še bolj podroben graf. Recimo koliko jih stane manj od 0.5 evra in koliko je takšnih za 1.5 evra ...

Tilen ::

Tiste, katere res potrebuješ, so s približno enako ceno na obeh marketih.

49.99€
http://www.windowsphone.com/en-US/apps/...

49.95€
https://play.google.com/store/apps/deta...

Izjemna prednost WP marketa je meni tudi to, da lahko zadevo probaš, preden jo kupiš. Trenutno ne vem, če še kateri drugi market ponuja Trial verzijo. Sicer ni te možnosti pri vseh aplikacijah, pa vseeno.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

MaTTe ::

Jaz si pa lahko svojo aplikacijo napravim in če se odločim jo lahko dam na market in še zaslužim. Where is your god now.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MaTTe ()

Tilen ::

Windows Phone marketplace tega ne omogoča?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

MaTTe ::

Kolikor vem WP7 ne podpira, da si ti sam doma napraviš aplikacijo in jo naložiš na telefon ... ali pač?

Tilen ::

Seveda podpira, če si developer. Če nisi, ne moreš oz. lahko, če se greš nameščanje nepotrebnih prilagojenih rom-ov. Je pa res, da če ne probaš/se ne pozanimaš, ne moreš vedeti. To je težava večine nasprotnikov WP.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

MaTTe ::

Tilen je izjavil:

Seveda podpira, če si developer.


Kot si rekel. Če.
Jaz pa če se odločim lahko napravim svojo aplikacijo. Sicer je ni treba dat na market, lahko jo pa vseeno napravim.

Tilen je izjavil:

Je pa res, da če ne probaš/se ne pozanimaš, ne moreš vedeti. To je težava večine nasprotnikov WP.


O čem ti to?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MaTTe ()

Tilen ::

Aplikacijo lahko napraviš za WP tudi, če nimaš telefona. ;) Kako daleč še greva s to troll debato?

Pa saj menda ne misliš, da v smislu razvoja aplikacij ter kvalitete orodij Android ponuja več? :P
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

MaTTe ::

Razvijem lahko tudi jaz aplikacijo brez, da imam telefon :)
Kakor daleč boš hotel :P

Ciklamen ::

MaTTe in tvoj point je? Mislim seriously, kaj je tvoj point prejšnjega posta? Zaničevat WP platformo? Poveličevat Androida?

Tilen je mislil, da je problem večine, da ker so mogoče enkrat videli Windows Mobile(ja, Mobile) 6.x in tisti je bil obupno grozno nedovršen in neoptimiziran, da je WP isti. Ampak še zdaleč ne.

Če misliš trollat po tej temi in širit neumnosti in dezinformirat ljudi, potem se prosim lepo odstrani :)
- End of the Post ->

MaTTe ::

Kaj sem trosil kakšne definformacije, neumnosti ali zaničeval WP7? Nope. We're just talking :)
In verjemi, sem videl WP7, tudi sprobal ...

Ciklamen ::

Neposredno ne, posredno pa (ala jaz lahko razvijam aplikacije in uporabljam, ti pa ne moreš).

Ja, nisem govoril zate, da ga nisi sprobal, ali pa si, to mene v končni fazi ne zanima, samo večina ljudi pa prebere nekaj, kar nekdo, ki ni telefona z eno platformo držal v roki, napiše da ne podpira/omogoča, pa dejansko platforma omogoča, in se posledično ne odloči za nakup, zaradi prej omenjenega razloga :) Ne leti to nate, govorim nasplošno zdaj.

Sploh pa mislim da smo zašli offtopic kar precej, bi bilo bolje da se vrnemo tja kamor je ta tema bila namenjena.
- End of the Post ->

_Dormage_ ::

Zelo zanimivo je kako velike firme naredijo tak hype, da dejansko ljudje promovirajo njihove produkte kot, da bi bila njihova plača odvisna od prodaje.
Res ne vem kaj mate eni od tega, če se nekdo odloči za "vašo" platformo ali pa ne?
Ste plačani za prepričevat ljudi v nakup ali ste na forumu zato, da pomagate ljudem pri nakupu.
Trenutna debata je daleč stran od pomoči.

Ciklamen ::

Nep, razpizdi me, da 3/4 ljudi sploh ne ve zakaj se gre, pa pljuvajo po platformi ki je ne poznajo.

Nimam problema s tem, da nekdo argumentirano pove kaj je pomanjkljivo.

In pa ja, do sedaj se je še vsakemu pomagalo, ki je imel kakšno koli vprašanje, mar ne? :)
- End of the Post ->

_Dormage_ ::

Do pred kratkim je bila debata na mestu in je služila namenu.
Zadnjih nekaj postov pa je nesmiselno prerekanje.
Sej nimam nič proti samo nesmiselno je.

flameir ::

Men se zdi tale tipka iskanje dokaj neuporabna, res škoda ker se jo ne da nastavit na google :/
Mene zanimata zopet dve stvari hlede lumie 800
Prva je eduoram, ki kot sem bral ne deluje. Morda kdo ve, če obstaja način, da bi mi deloval?
Druga stvat je avtonomija, nad katero sem po pravici povedano razočaran. Ima kdo lumio 800 in kolk mu drži? Sem mislu, da bo 2dni držala, a zdej mam vključen varčevanje skos pa mi drži komaj do večera..uporabe je pa tam nekje 2uri na dan..res mi ni jasno zakaj tako malo drži?
Hvala za odgovore! :)

Ciklamen ::

Meni drži Lumia 800 3 dni (igram igre, malo spleta sem tja, kak klic, smsi itd.). Sem bil na začetku tudi sam zelo razočaran nad avtonomijo, po enem času se je pa začela izboljševat (ni zdržala niti cel dan).

Eduroam še nisem ugotovil da bi delal, pravijo da ne dela. To je mogoče en minus ja, ampak sam ga ne pogrešam preveč, ker imam laptop s sabo na faks (ker kakšne vaje delam ponavadi) in ga ne pogrešam.
- End of the Post ->

flameir ::

Aja pa se to :D katere free igrce igrate na WP7, hočm rečt kere so dobre? :D

Bor H ::

dobre free? pr men se najdejo Paper Dash, MonsterUp, SkyDiver Classic..

Eduroam pa ne dela, pri nas seveda, v tujini dela, pri nas težijo s svojimi protokoli ki jih še windowsi po defaultu nimajo notr, cel špas.

Ciklamen ::

Dobre za preganjat čas so: BBB: app-ocalypse, physi bricks, frogsling, breeze, flowers, shuffle party, archer, kamikaze race free, line runner, monster stack 2, penguin, penguin blast, traffic race 3D, unite

Te so meni dobre, če bodo pa tebi všeč pa ne vem :P
- End of the Post ->

SLO_Matej ::

flameir je izjavil:

Aja pa se to :D katere free igrce igrate na WP7, hočm rečt kere so dobre? :D

Nekaj predlogov si že dobil, malo pa še tu počekiraj: Windows Phone 7 - "Must have APPs"

Bi si pa želel še kakšen Cut the Rope, ki bi ga lahko počasi spravili tudi na WP7, če so že naredili HTML5 verzijo za promocijo Internet Explorerja; http://www.cuttherope.ie/ Pa pogrešam tudi Microsoftov Photosynth, ki sicer ni igra, ampak precej zanimiva zadeva za ustvarjanje 3D scen in panoramskih posnetkov. Nekaj špekulacij je že bilo (češ, da mora najprej iziti Mango in z njim več API-jev za dostop do kamere), vendar aplikacije še kar ni, medtem ko jo je konkurenčna platforma prejela pred kakšnim letom. :) Kdo kaj ve, kdaj bi to lahko dobili?

servo ::

8 bo tudi za obstoječe aparate. Če je kdo dvomil
http://mymicrosoftlife.com/2012/05/23/r...

SLO_Matej ::

Edino pravilno in logično. :) Upam, da bodo tudi v prihodnje posodobitve za vse telefone redno zagotavljali in bo to sigurno en velik plus za samo platformo, kot tudi zaupanje vanjo in v Microsoft, kot proizvajalca in razvijalca, da zadeva postane zaupanja vredna, tudi kar se tiče podpore.

flameir ::

hvala za predloge, bom mau pobrskal :D
spet mam en problem :D namreč naložu sm si slovensko mapo za nokia drive in potem izključil wi fi in ko hočem odpret napiše, da more bit internet vključen..sem šel v nastavitve, pa nism nč odkril, da bi se dal nastavt..pol sem pa vključu wi fi, če bi tko delal, pa odpre, sam kaj, ko potem vpišeš v iskanje eno lokacijo in spet zateži za povezavo..kupu sm ta telefon tud zarad navigacije in res upam da se tole da rešt..?? hvala!!

_Dormage_ ::

Naj osvetlim debato nekaj postov nazaj glede developmenta.
Developers account je ena vrjanta.
Druga vrjanta je, da se zapeljete na MS v Ljubljano in vam ga prijazni fantje tam popolnoma odklenejo brez omejitev.
Razen tega, da sem jih prijazno prosil ni bilo potrebno nič storiti.
Odklep je trajal natanko 10 sekund in že sem bil na poti domov.

flameir ::

kje pa je ta microsoft? bi se jaz tja zapelju danes :D

_Dormage_ ::

Jaz Ljubljane ne poznam ma mislim, da je v tehnološkem parku.
Pa piši jim na mail prej, da se dogovite kdaj bo kdo v pisarni.
Imajo tudi forum za te stvari..google :)

Bor H ::

BTC zravn Siti teatra

SLO_Matej ::

flameir je izjavil:

kje pa je ta microsoft? bi se jaz tja zapelju danes :D

Evo, na zemljevidu, sicer Googlovem (hehe :)): http://goo.gl/maps/3y3T

_Dormage_ ::

Naj še enkrat poudarim, da preden se oglasiš na vratih jih kontaktiraj.
Jaz sem jim povedal, da bi rad razvijal za platformo pa so mi brez problema uredili.

perovice ::

pa si mogu pol kakšno aplikacijo jim dejansko poslat? al pa so od tebe zahteval kakšne podatke?

_Dormage_ ::

Nič :)
Spoznal sem jih na predstavitvi na faxu.
Prašal in so rekli naj pišem mail, da se zmenimo za uro.

Malajlo ::

Ma ja. Saj vejo, zakaj rabimo odklenjen telefon ;) Če pa je med nami kak procentek developerjev, pa toliko bolje. Takrat boš pa kupil dev. account in objavil aplikacijo v štacuni.
Mislim, da je edini pogoj unique ime telefona, če ti ga odklene microsoftovc. Ampak nisem več čist ziher.

_Dormage_ ::

Jst dejansko razvijam tko, da un procent smo že ispolnili.
Zdej pa navali narode :D

Nesta ::

A folk dejansko se vedno kupuje WP mobitele?? :)

Ciklamen ::

In zakaj jih ne bi? :)
- End of the Post ->
««
34 / 57
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung Omnia 7 (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
1347269516 (174277) clix
»

Nokia Lumia 800 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
32682142 (48562) Ciklamen
»

Kateri telefon?

Oddelek: Mobilne tehnologije
499530 (8229) SLO_Matej
»

Nova anketa: katere znamke je vaš mobilni telefon? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ankete
15028537 (22700) leiito
»

Android vs Windows Phone vs Symbian (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9421097 (18452) Tilen

Več podobnih tem