» »

XP problemi pri resetiranju

XP problemi pri resetiranju

dreamtheater ::

Zdravo!

Na računalnik sem namestil svežo različico Win XP, namestil vse driverje, potrebne programe ...
Računalnik je deloval normalno, tudi pri resetiranju je normalno prišel v windowse, skratka tako kot si želim.

Vendar že po prvem dnevu se mi je pojavil problem. Nastavljeno imam, da se računalnik po izpadu elektrike sam požene in se od prihodu v windowse zaženejo programi katere nujno potrebujem.

Težava je sledeča, po izpadu elektrike ali ročnemu resetiranju se mi najprej pojavi "bios screen"(kar je normalno) in nato je cel monitor črn in v levem zgornjem kotu utripa črtica in od tam se ne zmakne naprej.
Sedaj ta problem rešujem tako, da računalnik ročno ugasim ter ga nanovo zaženem in potem deluje normalno naprej.

Ta problem sem imel tudi pri prejšnjih WinXP.
Zanima me kje tiči problem ter kako ga odpravit?!

Hvala
LP

Duhec ::

Po vsej verjetnosti nekje med osn.ploščo in diskom s katerega bi se moral začet boot pa do njega ne pride.
Malo preveri kontakte, prah, data kablovje (ide, sata), preveri kondenzatorje na osn.plošči, itd.
Nič nisi napisal kakšno in koliko staro imaš konfiguracijo.

dreamtheater ::

ja to sem pa pozadil :/

Konfiguracija:
Intel D510MO Desktop board
2GB rama
WD caviar blue 500GB sata2

kablovje sem 99,9% da je use dobro povezano,glede kondenzatorjev bom pogledal ...
Drugači s windowsi nimam nobenih problemov, pravtako z delovanje ampak samo pri resetiranju.

Duhec ::

Hm, kondenzatorji po mojem niso, ker sistem ni tako star.
Še razloži kaj razumeš pod besedo "resetirati" ? Ko pritisneš tipko reset ali mogoče misliš restart sistema (ponovni zagon)?
Načeloma se tipko reset stisne samo, ko komp zablokira.

dreamtheater ::

Računalnik imam tako nastavljen, da ko zmanjka elektrika se sam prižge.
Takrat pride do navedenega problema, ter ko stisnem tipko reset(na ohišju računalnika) ali ročno(v windowsi, ponovni zagon).

Duhec ::

Če te prav razumem gre normalno v Windowse samo v primeru, ko je komp čisto ugasnjen (shutdown) in ga vklopiš, torej, ko tudi disk ni na obratih ?
Kakšen napajalnik pa imaš ?

dreamtheater ::

Tako je ja ...
Ohišje in napajalnik sta pa takale:
http://thermaltakeusa.com/Product.aspx?...

dreamtheater ::

Najbolj me bega to, da svoj čas se je računalnik normalno vklopil tudi ob izpadu elektrike oz. ob resetu.
Sedaj pa kar nekaj "štrajka" ...

Duhec ::

Ugasni vse skup, izklopi disk, vklopi komp, stisni reset, da vidiš ali javi klasično napako "boot disk failure" ali nekaj podobnega ali pa spet utripa kurzorček levo zgoraj.
Osebno bi preveril, če obstaja novejša verzija biosa in bi ga flešal po navodilih.

dreamtheater ::

A bootable device has not been detected.
Please refer to the Product Guide at
http://support.intel.com/support/mother...
To pa napiše, če odklopim disk.

Pravkar sm vidu na njihovi strani, da so tudi novejši BIOSI in jih bom probal ju3 updatat.
Upejmo da bo kaj pomagalo :)

Duhec ::

Ok, bios pravilno javi da ne najde boot enote.
Imaš več metod kako flešat bios.
Navodila imaš v PDF in celo video za posamezno metodo.
Izberi tisto, ki ti je najlažja (iz Windows sistema-pazi, da je sistem delujoč, brez virusov ali spywarea, iz CD/DVDja kot boot ali not-boot cd ali USB ključka isto kot boot ali not-boot).
Vsekakor poročaj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se mi ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5215061 (4812) acookook
»

PC se ne naloži

Oddelek: Pomoč in nasveti
10959 (706) He-Man
»

Windows 8.1 boot problemi ,error-ji ,reseti

Oddelek: Pomoč in nasveti
171217 (939) Nemixxx
»

PC se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
10611 (511) DeeCoy
»

Pomoč - WinXp se ne zažene v normal mode

Oddelek: Pomoč in nasveti
253039 (2774) Tea Time

Več podobnih tem