» »

Trije monitorji eden priklop

Trije monitorji eden priklop

Wisor ::

Če bo šlo vse po sreči, dobim v parih dneh 3X 17 LCDje, ki jih bom uporabil za svoj shack. V igri je prenosni računalnik na katerega, bi rad priklopil vse tri monitorje ali vsaj dva. Račnulanik je namenjen zgolj "pisarniskemu delu", gaming in podobno... defenitivno odpade. Namen monitorjev je da prikazujejo določene informacije. Nakup navadnega PC-ja oz. menjava računalnike ne pride v upoštev, zaradi določenih razlogov. Zanima me, kaj potrebujem za to ?

M-XXXX ::

Zelo verjetno bosta 2 monitorja šla brez problema (če imaš priklop?? HDMI + VGA ali kaj takega), 3 pa je žal no go...

Wisor ::

Na žalost ima samo VGA izhod :|

M-XXXX ::

V tem primeru bo žal deloval samo en monitor, plus zaslon od prenosnika. Preostane ti samo menjava računalnika.

Wisor ::

Ne pride v upoštev zaradi RF-a, zasledil sem sicer sledeče:

http://www.matrox.com/graphics/en/produ...


Ampak 400€ ne dam.

M-XXXX ::

Ravno iz tega razloga nisem predlagal:P

PS: kaj bi bilo RF?

Wisor ::

Motnje, je preveč, da razložim. Druge rešitve pa ni? :'(

M-XXXX ::

Ne, vsaj jaz ne vem za njo... Žal... Razen priklop enega večjega zaslona z večjo resolucijo? Sam to ti ne pomaga kaj pri prvotnem vprašanju..

Wisor ::

Seveda bi pomagalo, samo fora da dobim LCDje zastonj. Če bi se odločal za nakup bi definitovno uzel 106cm televizijo, ki ima 3 letno garancijo in je najcenejša, samo ne mislim zapravljati 300€ :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Wisor ()

M-XXXX ::

Prodaš tiste 3 LCD-je pa si nekaj drugega nabaviš? Boljše ideje zdajle nimam, mogoče bo še kdo drug kaj drugega svetoval...

Invictus ::

Žal drugače kot z Matrox TripleHead2Go ne bo šlo.

Dobi se je najceneje za 210 EUR.

BTW, kdo bo pa danes kupil 17 colske LCDje za več kot 20 EUR?

LP I.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

XS!D3 ::

Mogoče bi šlo s tremi USB grafami, glede na to da vrjetno resolucija ni nevem kakšna in ne gre za multimedijo.

bukev ::

za tri enake slike rabiš tole:
http://www.mimovrste.com/artikel/234000...

Brane2 ::

Zguba časa.

Mislim, da bi moral razložiti, kaj točno pri "sevanju" te moti. Sumim, da gre za kake glupe bioenegetske fore.

Prenosnik je oklopljen, ampak enako lahko oklopiš tudi klasično plato. Koneckoncev lahko vzameš kako mini-ITX plato in napajalnik in pri MALI-ju daš delat alu ohišje pa je.

Ni videt, da bi s prenosnikom, sploh telim, to šlo.

Našel sem poceni HD6450 kartice, s katerimi bi to mogoče za silo šlo. Imajo en VGA izhod, en DVI in DP. Za DP port torej potrebuješ aktivni DP-DVI adapter, ki ga dobiš za cca €20 in lahko gor priklopiš dva monitorja prek DVI in enega prek VGA štekerja. Če prav vidim specse, podpira celo tale zadeva Eyefinity, torej bi morala znati leo delati v več monitorji...

BTW: V drugi temi so bile opisane nove FM-1 plošče za Llano čiperaj.

Ene od teh plat imajo tri izhode, ki bi se jih, če podpirajo Eyefinity na enak način, dalo izrabiti ob DP-DVI pretvorniku na enak način.

Sam bi pač reskiral. Če dela, super. Če ne dela, pač v PCIe slot dodaš omenjeno kartico in poskusiš znova.
Bodisi uporabiš samo kartico, bodisi jo skombiniraš z onboard izhodi.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Wisor ::

Če bi bile bioenergetske fore, bi mi zihr "strokovnjaki" rekl da zivim v jedrski elektrarni krško :))


No mogoče res nisem bil dosti natančen. Sem namreč radioamater in si izdeluje shack. "RF" so motnje, ki jih povzroča radijska postaja. Načeloma pri zanič kablih ampak uglavnem pri veliki moči. Tako, da računalnik freeza, crkavajo USBji in podobno. To se rešuje s feriti, ampak pri prenosnem računalu, ni nikoli nobenih problemov. Za razširjeno namizje bom uporabil torej en ekran, enega bom porabil za postajo oz. ostala dva bota pa v uporabi na drugem računalniku, kjer je micro ATX plošča in vse skupaj v al. ohišju.


Imam pa se eno vrašanje. Če naredim kot sem omenil zgoraj ali je možno da z laptopom upravljam oba računalnika? Remote desktop ali je šekaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Wisor ()

kixs ::

Za tvoje zadnje vprasanje. Lahko uporabis isto tipkovnico+misko s programom Synergy na dveh ali vec fizicnih racunalnikih, tudi z razlicnim OS-om.

http://synergy-foss.org/
http://sourceforge.net/projects/synergy...

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

Wisor ::

Odlično, potem bom pa kar tole ponucu pa bo :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trije monitori - znanstvena fantastika? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
7710755 (8231) PrimozR
»

Eyefinity- poceni DP-DVI, DP-HDMI ali DP-VGA adapterji

Oddelek: Strojna oprema
161816 (1347) Senitel
»

Katere monitorje za 3 screen eyefinity?

Oddelek: Kaj kupiti
133018 (2845) Xickle
»

trije monitorji na en računalnik

Oddelek: Zvok in slika
486766 (6018) Janac
»

priklop treh monitorjev na ATI vga (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
517985 (7117) frudi

Več podobnih tem