» »

Kje v Sloveniji do GPS kordinat na podlagi naslova?

Kje v Sloveniji do GPS kordinat na podlagi naslova?

Nextor ::

Ok! Problem je sledeč... rabil bi GPS kordinate na podlagi naslova, hišne številke in pošte!

1.) poskusili smo z kordinatami iz TIS-a, ampak grešijo u 3pm in so neuporabne!
2.) poskusili smo z kordinatami iz Garmina (AdriaROUTE 3.30), popolom od poloma!
3.) poskusili smo z kordinatami iz geopedije, ki so načelo OK, ampak, da grem parsat 50 naslovov dnevno preko statičnega ip-ja, dobim ban zagotovo, kar ne pride v poštev, saj zadevo potrebujemo v komercialni namen in storitev ne sme bit nedostopna! Sicer bi lahko postavil par routerjev z openwrt pri zaposlejnih in potem preko njih spostavljal SSH tunel za parsanje, ampak hočeš neko fixno rešitev!

Geopedia načeloma podatke pridobiva iz geodetskega inštituta slovenije, ampak je kaj takega dostopno tudi navadnim smrtnikom? Imajo kakšen API? Po moji logiki bi zadeva morala bit javno dostopna, saj so financirani s strani davko plačevalcev ali pač?

Geopedia sicer ponuja geocoding servis v pro verziji, ampak proti letni donaciji 120€, kar se mi zdi malo preveč za teh par 10 naslovov, ki jih rabim devno...

Kakšni predlogi, rešitve?

beni ::

Mapsource (ja, Garmin) in omenjena mapa.

LP
Pojma nimam ...

Nextor ::

Kot sem dejal, Garmin ne pride v poštev!!! Kordinate grešijo za par sto metrov pri določenih naslovih in tega si pri našem biznisu nemoremo privoščit!

antrim ::

Nextor je izjavil:

Geopedia sicer ponuja geocoding servis v pro verziji, ampak proti letni donaciji 120€, kar se mi zdi malo preveč za teh par 10 naslovov, ki jih rabim devno...


Huh, ampak to je samo tretjina evra na dan oz. 0,7 centa po naslovu. Če je tvoja zadeva komercialna se mi to zdi sprejemljiv strošek.


Nextor je izjavil:

... in tega si pri našem biznisu nemoremo privoščit!


A si mogoče pilot bombnika? :D

Sorry za off, moral sem.

Nextor ::

haha, ne nisem pilot bombnika, samo developer! Problem je v tem, da dostavljalci zgubljajo dragocen čas s tem, ko morajo zaradi netočnih kordinat iskat prave bajte... teh 120€ bi že požl, ampak zakaj bi, če pa geopedia isto mora nekje prit do teh kordinat in verjetno plačajo ravno 0€! Davek pa plačamo isto vsi!

veteran ::

Hja, če se greš biznis, plačaj. Država te storitve lepo trži, glej link.

http://e-uprava.gov.si/e-uprava/dogodki...

Nextor ::

Ok! To je to kar sem iskal, ampak uporablja kdo od vas te njihove geodetske storitve? Imajo razviti kakšen API?

Če pravilno razumen napotke na tem linku potrebujem:

- SIGEN-CA certifikat (ok!)
- usposabljanja kontaktne osebe za vpogled v geodetske podatke... WTF? Pa ja valda ne bom moral na geodetsko upravo, da mi bodo pokazali kako preko API-ja pridobit podatke? Nimajo neke osnovne dokumentacije?
- izpolnitev Zahtevka za uporabo geodetskih podatkov in uporabo računalniških programov za vpogled v geodetske podatke s PREG vpogledovalnikom! Aaa? Jas rabim API preko katerega bom pridobival podatke iz moje aplikacije in neke njihove namenske aplikacije!
- pridobitev dovolilnice za računalniški dostop do podatkov (ok!)
- podpis pogodbe o uporabi storitve vpogleda z Geodetsko upravo (ok!)

Kaj še bom jim moral kaj narisat ali bo to dovolj? :O

EDIT:
Sicer sem jim včeraj takoj poslal mail s temi vprašanji, ampak še vedno čakam na odgovore in bom še verjetno čakal en cajt ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nextor ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

imam ime, rabim pa vedeti kaj poseduje ta človek ?

Oddelek: Loža
438014 (6310) noraguta
»

GPS kordinate

Oddelek: Loža
162456 (2167) steklo
»

Turistična karta Ljubljane in Slovenije

Oddelek: Programska oprema
843770 (36572) johanblond
»

GPS v gozdu

Oddelek: Mobilne tehnologije
1312095 (11306) krneki0001
»

OpenStreetMap.org v Ljubljani

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
267309 (5349) stb

Več podobnih tem