» »

3.0 USB

3.0 USB

jakc3 ::

jaz sem kupil zunanji trdi disk z 3.0 USBjom ki ''obljublja'' 5gb/s hitrost prenosa datotek samo problem je v tem ker meni prenaša samo 57MB/s. V čem je problem?

kuglvinkl ::

A maš tudii USB3 port na kišti?

misek ::

Mislim, da je tole čisto ok rezultat. Malce si preberi kakšne teste na to temo - en naključen najden z Google.

kuglvinkl ::

enote je po moje zamešal.

boogie_xlr ::

Disk bremza najbrž.

jakc3 ::

mam 3.o na kišti je use uklopln kukr je treba... zj se je hitrost zmajnšala na 35 mb/s pa nč ni komp obremenjen al pa kj

kuglvinkl ::

Ok, začni govort slovensko za začetek.

Še pred tem pa inštaliraj HD Tune in tle prlepi prt scr, da vidmo, za kaj gre.

pingo76 ::

USB 3.0 je že res hiter, ozko grlo pa je disk! Kontroler je prilagojen za muhasti usb in to je to. Kopiranje mičkenih fajlčkov bo križ, velikih datotek pa lepo. Pa tudi disk ni verjetno neki roadster. 57Mb na sekundo je kar spodobno. Pri usb 2 bi bil omejen nekje na 30MB/s.
Disleksija je pa res fantastična. :D

opeter ::

Jaz dobim 37 MB/s na eSATA ... 30 MB/s pri USB 2.0 je znanstvena fantastika.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

misek ::

opeter je izjavil:

30 MB/s pri USB 2.0 je znanstvena fantastika.
Ja pa kaj še. Redno zapisujem preko 30 MB/s na 5400 disk v WD Passport ohišju (menjan disk).

rejven ::

tudi meni usb2.0 preko 30, easta more it kot klasičn disk.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rejven ()

jakc3 ::

http://imageshack.us/photo/my-images/84... to je test mojega vgrajenega trdega diska
http://imageshack.us/photo/my-images/68... test WD MyBook 3TB zunanjega trdega diska

nekaj tukej skoraj nemore biti prav ker probavam prenseti mapo v velikosti 70 GB na WD disk in mi prenos poteka z hitrostjo 15 MB/s... to se mi bo prenašal cel dan

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jakc3 ()

pingo76 ::

Garjav driver za usb kontroler?
Aja pa antivirusne programe izklopite ko prenašate ker lepo zavirajo proces.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingo76 ()

opeter ::

Čakajte, ali se mi zdaj pogovarjamo o Megabitih ali Megabajtih? Namreč meni MB pomeni "Megabajt".
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Rippy ::

Verjetno je problem, da je tvoj notranji disk precej počasen (veliko počasnejši od eksternega). Če so podatki v tej mapi (70GB) majhni in jih je veliko bo hitrost branja/pisanja še dodatno padla. Moraš se zavedati, da je ta hitrost (130mb/s) na tvojem benchu sekvenčno branje, če so podatki razmetani po disku tega nikakor ne doseže. In glede na graf lahko vidiš, da je hitrost odvisna tudi od tega kje se nahajajo podatki disku.

Sicer pa odgovor na tvoje vprašanje 5gb/s je najvišja možna hitrost USB3 vmesnika in ne hitrost diska, ki je vgrajen v ohišje (gre pač za marketing). Drugače glede na tvoj test ti disk deluje popolnoma normalno in v specifikacijah.

Tilen ::

Čimprej zamenjat vgrajen disk. Min 8 MB/s in 30 MB/s v povprečju? 8-O

Tole je moj WD MyBook 2 TB na USB 2.0 :

 WD 2.0 USB

WD 2.0 USB



WD 3.0 :

 WD 3.0 USB

WD 3.0 USB



Če primerjaš moje in tvoje rezultate za zunanji disk ugotoviš, da je z zunanjim vse OK, kot je že povedal Rippy. Imam pa jaz ravno nasprotno težavo, interni disk je precej (hitrejši) od zunanjega. >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Volk| ::

Hm...kak so te hitrosti defirnirane? Meni usb 2.0 pokaže hitrost 32,7 Mb/s, usb 3.0 pa pokaže hitrost 117 Mb/s
Naj bi usb 3.0 imel hitrost do 5 Gb/s, kar pa mi nikak ni jasno. Če bi blo to res, bi moral imeti test nekje čez 500 Mb/s
Aja, test sem delal z HD Tune.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

OZZY ::

MB ali Mb.. je velika razlika.. Sicer pa so tisto teoretični prenosti. Realnost je drugačna.
Go with the flow.

Mavrik ::

Volk| je izjavil:

Hm...kak so te hitrosti defirnirane? Meni usb 2.0 pokaže hitrost 32,7 Mb/s, usb 3.0 pa pokaže hitrost 117 Mb/s
Naj bi usb 3.0 imel hitrost do 5 Gb/s, kar pa mi nikak ni jasno. Če bi blo to res, bi moral imeti test nekje čez 500 Mb/s
Aja, test sem delal z HD Tune.


Kje točno si pa našel disk ko je sposoben branja pri 500MB/s? :) 117MB/S je kar precej dober rezultat za HDD :)
The truth is rarely pure and never simple.

kixs ::

Nekateri pac mesajo zmogljivost vodila in dejansko hitrostjo, ki je odvisna od trdega diska samega.

Vodilo ima teoreticno zmogljivost 5Gbit == 625MB, ko bodo diski ali SSD-ji enkrat prisli in presegli to fizicno hitrost, potem bo omejitev seveda USB 3.0 - kar se tice zunanjih naprav.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

Volk| ::

kixs je izjavil:

Nekateri pac mesajo zmogljivost vodila in dejansko hitrostjo, ki je odvisna od trdega diska samega.

Vodilo ima teoreticno zmogljivost 5Gbit == 625MB, ko bodo diski ali SSD-ji enkrat prisli in presegli to fizicno hitrost, potem bo omejitev seveda USB 3.0 - kar se tice zunanjih naprav.

lp

Aha, to sem mislil. Torej, če bi bil disk spooben zapisovat/brat dovolj hitro bi se lahko prenašalo z cca 600 Mb?
Vseeno pa zakaj govorimo o teoretičnih hitrostih in dejanskih? Zaradi diskov?
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Tilen ::

Zato, ker trenutno ob priklopljenem HDD na USB 3.0 vlivaš vedro vode skozi cev premera 5m.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

kixs ::

Vsako vodilo ima neko max sposobnost in ni pomembno ali govorimo o USB 1/2/3 ali Sata I, II, III ali PCI, PCI-Express... Vsa ta vodila so nagradnje prejsnih, ki so postale prepocasne zaradi vedno hitrejsih komponent.

Govorimo o teoreticnih vse dokler le-te niso dejansko dosezene s kaksno komponento. Vsaka komponenta ima svoj realen (dejanski, prakticen) prenos, ki ti ga pokaze kak benchmark program.

Primer bi lahko bila ravna in prazna avtocesta v Nemciji, na odseku kjer ni omejitev hitrosti (pa vseeno recimo, da je omejitev 500km/h) in se peljes gor z avtom, ki ima max hitrost 230km/h. Vidis lahko, da je omejitev nedosegljiva za tak avto cetudi pelje "pedal-to-the-metal". Precej podobno je to z vodili (cesta) in komponentami (avto).

Teoreticni tudi ni nujno, da je enak dejanskem maksimumu. Pri USB 2.0 lahko vidimo, da je teoreticni 480Mbit/s (60MB/s), prakticni pa je zgolj nekje med 30 in 35MB/s (240Mbit/s).

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hitrost USB 3.1 v praksi

Oddelek: Novice / Diski
3615483 (12513) MrStein
»

Kateri USB ključek?

Oddelek: Kaj kupiti
225481 (4971) WyattEarp
»

USB 3.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5012974 (11044) Dr_M
»

chiligreen 2.5'' 1TB eksterni disk v hofer-ju

Oddelek: Kaj kupiti
355997 (5102) il

Več podobnih tem