» »

Kateri Cd Rw kupiti

Kateri Cd Rw kupiti

smonito ::

Lp

Zanimam se za nakup Cd Rw-ja v mislih imam enega od teh Sony 40x12x48, Lite On 40x12x48 in Nec 40x12x40.Vsi so okrog 17k.
;( Kateri je najboljši?

Jst ::

Jaz sem v isti dilemi kot ti... Tudi jaz kupujem cdrw in ne vem kaj naj kupim. Danes sem gledal teste na internetu in bom najbrž kupil Lite-On ltr-48126s če se ga da dobiti v Sloveniji. Drugače bom pa vzel 48125w. Če bi pa imel 40k sit bi pa kupil Plextorja. Če ma kdo kak boljši predlog pa naj napiše...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

MadMax ::

40/12/48. Teac. 20k. Že vrabci čivkajo.
:'(

Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

boha ::

tudi jaz kupujem nov cdrw in bom šel po liteon-a.

nekaj cajta nazaj sem bral primerjalni test 40 kratnikov - plextor-ja, teac-a in liteon-a. vsi so dobili dobre ocene, plextor najboljše, je pa tudi najdražji. sicer se že od nekdaj nagibam k teacu (doma imam 4 kratnika) a me je zmotilo dejstvo, da sploh ni prebavljal poškodovane, popraskane cd-je, s katerimi ostala dva na testu nista imela problemov.

torej liteon...

undefined ::

Da slučajno ne bi storil napake in posegel po Lite-Onu, Sonyju ali Philipsu. Kupi Teaca (dosti poceni), ali Plextorja (malce dražji). Drugače mečeš stran denar in kupuješ škart robo.

Paramedic ::

Vsekakor Teaca, ampak ne zato, ker ga mam sam, ampak ker je za svojo ceno najboljši. 21k za 40-kratnika z Mt.Rainierjem je res malo, glede popraskanih CDjev pa lahko rečem, da mi je moj 24xTeac včasih prebral tudi kaj kar mi Pioneer 16x ni mogel, tak da sigurno dobro bere.
End transmission.

San ::

Teste v naših revijah vzemi z rezervo. Kar je trg preveril je preveril in to sta samo Teac in Plextor. Sam imam Teac burn in Sony DVD.
Moj Sony je en navaden drekec-pekec - glasen kot centrifuga in bere sam spolirane Cdje že od kar ga imam, tko da je sam za DVDje gledat notr, Teac pa je pravi Super Silent Buldožer - enkrat je bil na CDju en masten ocvirk gor, pa ga je vseeno bral ! (ne sprašej za ocvirk)

Lime ::

Jaz ti pa odsvetujem Teac. Že drugi v pol leta crknil, glasen, kot da bi hotel zleteti in še počasen po vrhu.
Trenutno imam sposojenega LG GCE-8480B 48/16/48 in zadeva je carska.
700MB CD v dveh minutah in pol, tih, CD zaključi v 10 sek. (Teac cca. 30 sek) in 700MB CD skopira na disk cca. 30 sek hitreje od Teaca.
Lahko pa pohvalim tudi Plextorja. Imel sem 12x in 24x in sta oba delala BP.

borchi ::

js sem pred kratkim kupu nov pekač in sem mal gledal okrog. folk po forumih se je nekak takole zedinil:

- sony (tut če ga za tabo mečejo ga ne vzet!)
- plextor (če hočeš kopirat zaščitene cdje + bonus, da si lahko na avto nalimaš nalepko - JS MAM PLEXTORja, STAR!!!)
- teac (ok za tak denar)
- liteon (kopira skoraj vse zaščite (zadnji securom so problem), vključno s safediskom 2.5xx, slabše se odreže pri zaščitenih audio cdjih (glej plextor), prepoceni za to kar nudi)
- yamaha f1 (nimaš tolk dnarja)

ne bom ti povedal kaj sem js kupu. raziskuj malo sam po tujih forumih npr. www.cdrinfo.com.

tu v tem threadu itak vsak svoje hvali. razen če si ti isti in ko boš enkrat kupu pekač boš prepričan, da je najboljši na svetu. pol je itak vseen kaj kupiš ;-)
l'jga

AngelOfDeath ::

Sam sem imel plextorja ki pa je nažalost izdihnil (slava mu) In sem nabavil teaca in moram rečt da TEAC PLEXU ne seže niti do kolen.

Balky ::

Kupi lite-ona ker za 16 jurjev NE DOBIŠ boljšega pekača. Če ti ni žal še 5 jurjev si vzami teaca ampak vedi da si jih vrgel stran ker ni nič boljši kvečjem slabši ker lite-ona z flešom narediš 48X. Brez izgube kvalitete

Thanatos ::

glih dons sem kupil Lite ona 40125S, inštaliram nerota, pogledam pod nero info tool in piše da ima mount reiner support. WTF? A ga liteon res podpira?

Ej roman a to flešaš kar z navadnim firmwareom od 48kratnika?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thanatos ()

boha ::

hehe, jest sem pa danes po ornk premisleku kupil teaca, liteon-a pa ni bilo za dobit...

Boky ::

AngelOfDeath malce argumentiraj! Drugace pa imam sam prastarega Teaca 55s(4X), ki se vedno pece dobre cd-je, ceprav jih je ze ogromno zapekel.
Pa tudi kolegi, ki imajo novejse modele, vkljucno z 40X-nim, se ne pritozujejo.

AngelOfDeath ::

Boky
Kupi si plexa :D

Boky ::

Ne vidim razloga. Ce bom ze menjal bom vsekakor vzel Teac-a, ampak zaenkrat mi moja starina dobro sluzi.
btw povej zakaj teac plextoju ne seze do kolen ?

AngelOfDeath ::

Razlog bi bil v tem da bi opazil vse pomankljivosti teaca in videl kako je narejena 1 klasa :D

Na kratko:
Teac nima nikakršne kvalitete izdelave ( Se čudim da ne razpade).
Teac posname tolko napak na cd da je joj. Da ne omenjam ripanja cdjev.
Teac ruži med snemanjem ko kaki avion pri vzletanju (večino jih ustvarja nekvalitetno narejen pladenj)
Poleg ni priloženege popolnoma nič uporabnega (razen morda serijske za nerota >:D ).
Teac ima res hitrejše odpiranje pladnja ampak klub vsemu prepozna cd pozneje kot plextor, čeprav bi naj imel 2x manjši dostopni čas.
Teacov support je na 0.

Morda imam samo jaz tako slabo enoto
Mislim pa da je problem v tem da sem prej imel vrhunsko izdelek kjer naštetih problemov nisem zasledil (plexa).

Han ::

Včasih ni dobro kupovat OEM izdelkov... :\

AngelOfDeath ::

Han
mam retail verzijo

Han ::

Potem pa nabavi MITSUI GOLD ploščo, jo posnemi pri deklarirani hitrost in preštej napake. :P

P.S. Ne moreš primerjat dve leti starega Plexa, ki verjetno ni bil več kot 16x, z novimi pečkami, ki pečejo s 40x in več. Pri vseh teh je namreč kvaliteta zapisa slabša.

Boky ::

Han a so kje slucajno primerjali kvaliteto cd-jev zapecenih z razlicnimi hitrostmi? Zanimivo bi bilo namrec vedeti, kaksne in kako vel9ike so kaj razlike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boky ()

Han ::

Največ primerjav imajo CD Freaks v svojih testih. Tukaj se npr. kar dobro vidijo razlike...

Podroben članek o kvaliteti zapisovanja in testiranju zapisa pa si lahko prebereš tukaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

zvitorepec ::

Klikni na CDRInfo - verjetno najboljsi testi (lahko dejansko primerjas vse enote, ker uporabljajo vedno enak nacin testiranja).
Drugace pa moj predlog:
1. Plextor (+ kvaliteta; - cena)
2. Yamaha (+ kvaliteta; - huda cena)
3. LiteOn (+ cena, kvaliteta; - manj kvalitetno kot plex. in yam.)

P.S.: Sony-ja se izogibaj na dalec, ker bo drugace posledice nosila tvoja denarnica in tvoj terapevt
HOWGH!

Zgodovina sprememb…

EriNok ::

IceMan, jst mam ARTEC-a 4848, ki so ga v JOKER-ju čist spljuval, toda povem vam da je stvar z eno besedo DOOOOOBRA, je pa v Big - Bang-u 18900 v škatli z NEROTOM, ne vem kaj so Jokerjevci delal z njim toda v vseh pogledih je odličen pa še pocen, TEAC pa me je razočaral (40X), ni več to kot je bil , se pa strinjam da je Plextor zakon toda, za ta denar imam 2X Artec in še 100 CDjev , tko da je še punca srečna PEKAČICA !!!

lp Primož0:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nujna izbira pekača! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
613999 (3259) Oblivion
»

Kater CDRW - LG 8400B/LiteOn 48x/Teac W540E

Oddelek: Kaj kupiti
201610 (1348) TheJack
»

Asus CD-RW

Oddelek: Kaj kupiti
301415 (1147) romci1
»

liteon 40/12/48 ali teac40/12/48

Oddelek: Kaj kupiti
151124 (719) SmoKey
»

Lite-ON 32/10/40 A je dobr?

Oddelek: Kaj kupiti
151711 (1389) borut-t

Več podobnih tem