» »

Sumljivo ugašanje

Sumljivo ugašanje

Dinko ::

Pozdravljeni!!

pred kratkim sem dobil en računalnik z "dualcore" AMD procerorjem 4400+ ASUS os ploščo M2N-E in sem naložol nanovo Windowse 7.. pa se je začelo dogoajati ... ko sem na primer naložil določene programe je blo vse OK... ko pa sem na primer picaso. in je začela pregledovat disk če so gor slike... se je računalnik na lepem uglasnil... probal sem zamenjati disk, RAME, Grafična kartica (GF 8600 GT) deluje v drugih racunalnikih uredu...
Napajalnik je 430W....


ni mi jasno kaj bi lahko bilo narobe... mi lahko kdo svetuje kaj nej še preverim in kako...

LP
Dinko

matonson ::

Gotovo je napajalnik. Zaženi kakšno zahtevno aplikacijo( igro naprimer ). Če se bo ugasnil je to to.

Dinko ::

matonson je izjavil:

Gotovo je napajalnik. Zaženi kakšno zahtevno aplikacijo( igro naprimer ). Če se bo ugasnil je to to.



hmm koliko bi pa priporočal močan napajalnik za tak procesor ??
Dinko

Tilen ::

Za začetek testno preveri z enako močnim ali 450W, če je preko obstoječega že delovalo normalno.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Dinko ::

jah... sej bi sam nimam nič podobnega... nse je svohneje... moja "delovna" mašina ima 3000 P z hipertrading, Ati radeon HD 4300 grafiko in 4GB ram pa ima 350 W napajalnik... in dela BP a je AMD tok bolj požrešen ?
Dinko

Tilen ::

Lahko, da je napajalnik enostavno odpovedal in deluje samo še s 3/4 moči. Ne vemo. Poglej TDP za opremo v konfiguraciji.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Dinko ::

Živjo... evo se javljam.. in je bila stavr sledeča...

Napajalnik sem zamenal in je deloval mao bolje vendar se vedno ne to to... potem pa sem opazil ko sem videl kdaj se je računalnik ugasni... sem šel hitro v BIOS in progledal na HW monitor... ter videl da ima procesor 95˙C. dobil sem še en malo močnejši hladilnik ter začel šrvafati mašino .... groza... tista plastika ki naj bi držala hladilnik procesorja .. je bila čisto polomljena.. in notri sta bila 2 šravfa ki naj bi gor držala hladilnik... paste je bilo pol kile.. in seveda zadeva ni mogla hladit tako kot je treba... sicer sem malo bolje popravil.. tako da je hladilnik kot naj bi bil.. očisitil sem procesor vse te nesnage ki je bila gor.. in dal pravo količino termalne paste "aksa" sedaj ima procesor 28 stopinj.. in se segreje max do 32 stopinj.. sedaj bi edino kar bi še rad da bi dobil kje od kake skurjene plate tisto pltiko ki je cela... da jo zamenjam da bo hladilnik pritrjen kot treba


Hvala za pomoč

LP
Dinko

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dinko ()

BALAST ::

paste je bilo pol kile

Hitro do lekarne po inekcije in začni prodajat, pol kile paste boš zaslužil kakšnih 200€ :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izklapljanje računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
382140 (1612) Geozadetek
»

Ali je to možno? (procesor okrog 90 C)

Oddelek: Pomoč in nasveti
495194 (4356) bond007
»

Rabim hlajenje? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
11422357 (20800) Xserces
»

(pre)vroče

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
342146 (1499) joza20
»

Agoia 1600+ flash oc. na 2111 MHz

Oddelek: Navijanje
261443 (980) Boško

Več podobnih tem