» »

zakaj poleti vsi rinejo na morje

zakaj poleti vsi rinejo na morje

«
1
2

gendale ::

meni to ni čisto jasno

že drugje je vroče

in pol greš še bolj proti ekvatorju, kjer je še bolj vroče

in po možnosti še ležiš na soncu

jaz grem veliko raje nekam na sever, kjer lahko uživaš v nizkih temperaturah :)

forplan ::

Eni hodimo proti ekvatorju, ker nam je tu premrzlo! Res ne vem zakaj bi kdo rinu še na sever če je že to mrzlo??? :)
da se strinjam

gendale ::

poleti ti je premrzlo v sloveniji?

resno?

Shegevara ::

vseeno je na morju lažje prenašat vročino, ker se vržeš v morje in si zmagal. To je na hrvaškem. V turčiji lansko leto je bil pa morje tako topel, da bi blo vseen če bi šel v čateške.

Če pa jadraš, pa tudi z vetrom premagaš hudo vročino in nasploh, če imaš otroke, je lažje poleti kaj organizirat kot recimo pozimi.

blackbfm ::

Meni je načeloma tut premrzlo tuki. Najboljše mi je ko sonce direkt seka, pa da je tam nekje 35 stopinj v senci. Sopare seveda ne maram. Pa če ima voda kaj več kot 25 se tut ne branim. V glavnem da se mi ni treba brisat z brisačo ko pridem iz vode in se lepo posušim na soncu.

Se mi pa zdi da je (vsaj konec avgusta) bila Ljubljana bistveno bolj vroča od primorja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

s1m0n ::

Mi večinoma zato ker je pri nas bolj vroče kot na morju :)

Matako ::

Zakaj vprašati zakaj?

/\/\.K.

šernk ::

že drugje je vroče

in pol greš še bolj proti ekvatorju, kjer je še bolj vroče


no grških 40°C na otoku bi enačil z naših 28°C. ko sem bil dol ni bilo enostavno nobene toplote. na morje gremo pa ker pri minusu ni ravno najlepše se kopat v morju in ker ti omogoča svobodo plavanja in nisi odvisen od tistega 3 metre širokega tolmuna v reki.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Wox ::

Dajansko gre za industrijo, ki temelji na podzavestni privlančnosti medija prednikov.
Commodore 64

Bananovec ::

Nikoli nisem posebej ljubil ali sovražil morja. Morda bi šel za kak dan največ dva na leto, več pa je too much za mene.
*na morje vseeno ne hodim.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

JanK ::

gendale je izjavil:

poleti ti je premrzlo v sloveniji?

resno?


Letosnji avgust je bil ravno pravsnji.

jype ::

Pozimi (fotografirano je na božič 2006) morje ponuja bistveno več:

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: jype ()

jalovec09 ::

Jaz letos nisem bil an dopustu sem bil pa veliko po hribih (vsak vikend nekam), ker gore imam najraje.

kalko ::

Morje poleti? Ja, ampak mora biti Severno morje s stalnim vetrom. Jebeš cvrtje na 30+°C in namakanje v morju, ki ima le par stopinj manj.

Letos sem bil na Nizozemskem (Bloemendaal an Zee) ... T zraka okrog 25°C, morje 19-20°C, stalni veter, kamp 200m od obale - idealka.

Sicer pa ni lepšega kot se v pasji poletni vročini zapeljat v zgornje Posočje in najti kakšen samoten kotiček ob Soči.

Tako da ja, sem še eden tistih, ki ne prenaša pasje poletne vročine oz. ne vidim smisla, da bi poleti rinil nekam, kjer je še bolj vroče kot doma. ;)

Relanium ::

Hah, OP se strinjam, bedarija vsako leto hodit na jug, ko pa je svet tako velik (in hladnejši)
Letos bil na bolj ''delavnem'' dopustu, ki je trajal celo poletje, Finska, jezero Saimaa, prijetnih 23-25° in ravno dosti da sem še parkrat zaplaval dokler se ni ohladilo. Pa še voda ni slana :D

blackbfm ::

Zanimivo kok vas je tuki proti morju. Jaz mam najrajš izležavanje na plaži, da umiram na soncu, mal s kolesom okol v kopalkah, pa po kakšnih kul lokalih hodit pa se s koktejli nalivat. Tisto zmrzovanje v nekih soteskah in gorah, ne hvala:P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

_Enterprise_ ::

Wox je izjavil:

Dajansko gre za industrijo, ki temelji na podzavestni privlančnosti medija prednikov.
dejansko gre za sprostitev človeka, ki si je vzel par tednov dopusta

too hard a concept to grasp?

forplan ::

gendale: Da resno mi je premrzlo v Sloveniji in je tudi zaradi tega moja življenjska želja da se preselim. Ni še tako daleč da bi bil kaj odločen, sanje pa so kam na jug Španije, Arizona(Phoenix -14 dni dopusta tam je bilo fenomenalnih) oziroma kje je toplo ni potrebno pa da je ob morju.
da se strinjam

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: forplan ()

Elemen_T ::

Ajde ajde če vam sede sever pač pejte na sever al pa neki...

Morje poleti? Ja, ampak mora biti Severno morje s stalnim vetrom. Jebeš cvrtje na 30+°C in namakanje v morju, ki ima le par stopinj manj.


Neveš kakšen luksuz je brezdelno poležavanje pod borovci, pogledom na morje in konstantno maestral sapico ter pirčkom v roki? Fucking WIN! Ma nč ni slabš kot trpljenje pod žgočim celinskim soncem, po možnosti v mansardi ali slabo izolirani bajti/flatu.

Boobiz ::

Mja, tud jst nisem nek poseben ljubitelj morja, če se že grem kam namakat grem malo v toplice pogledat, ker bistveno boljše hendlam sladko vodo, kot pa slano v kateri sm od otroštva bil samo parkrat.

Drugače pa redno hodim na Pokljuko ob vročih poletnih dneh. Odleže par stopinj manj. :D
I'm drunk, what's your excuse?

Shegevara ::

lahko greš tudi na bled pa bohinj.

_Dormage_ ::

Večina se gre kopat.

cholt45 ::

Zato ker nekateri ne kapirajo da se poleti hodi v gore, na morej pa pozimi ;).

Shegevara ::

cholt45 je izjavil:

Zato ker nekateri ne kapirajo da se poleti hodi v gore, na morej pa pozimi ;).


pozimi se gre smučat,.. poleti pa gore/morje

cholt45 ::

Shegevara je izjavil:

cholt45 je izjavil:

Zato ker nekateri ne kapirajo da se poleti hodi v gore, na morej pa pozimi ;).


pozimi se gre smučat/morje,.. poleti pa gore

Tak, popravljeno.

Dr_M ::

Letos sm bil na morju 2 dni, v morju pa nic. Ce ze grem na morje, grem zaradi druzbe, pa ponavad se precej pije. Za vodo mi je malo manj mar, kot za lanski sneg, na soncu pa ne zdrzim vec kot 15 minut, ker me skuri.
O vrocini raje nebi, ker mi je 25°C mnogo prevec. Najbolje se pocutim nekje med 17 in 22°C. Zato mi je pa bil letos super dopust v bovcu, na zalost samo 4 dni.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Blinder ::

zakaj ljudje neki ful gledajo grdo če nwm človek sedi/gleda tv/spi do desetih (počivanje), poleti pa tut oni spijo cele dneve na plaži?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

jalovec09 ::

od človeka do človeka je različno, eni iamjo rad avte, drugi morje, treji poležavanje, četrti hribe.....

LeQuack ::

Ne vem kako se da ljudem ležat na plaži, najprej spiš 8 ur, vstaneš in greš potem spat na plažo.
Quack !

tsh2 ::

ker se v morju lahko kopaš edino ko je zelo vroče, ker je edino takrat voda dovolj topla, da se ne mučiš v njej.

Tilen ::

Najverjetneje zato, ker je ležanje na plaži cenejše od križarjenja, vožnje z vodnim skuterjem ali počitka ob najljubšem napitku.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

blackbfm ::

LeQuack je izjavil:

Ne vem kako se da ljudem ležat na plaži, najprej spiš 8 ur, vstaneš in greš potem spat na plažo.


Ne spimo vsi 8 ur ponoči>:D Letos sem prespal v šotoru cirka 4 ure na dan, pozno prideš, zgodaj greš ker sonce nabija da maš res savno not. Itak da paše odležat še kakšno uro na plaži potem.

turkx90 ::

Mogoce se nekateri tudi potapljamo, vozimo s čolnom, lovimo ribe...se kr hitro porazgubi čas..:)

šernk ::

LeQuack je izjavil:

Ne vem kako se da ljudem ležat na plaži, najprej spiš 8 ur, vstaneš in greš potem spat na plažo.



heh, ko sem nazadnje spal 8 ur ponoči na morju. pride nekje max 5ur zato pa se spi potem na plaži v senčki :)

glede toplote pa: v ponedeljek zgleda boste vsi jokali in hodili okrog v bundah. sam bom ostal v poletnih oblekah :D
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

GregiB ::

Morje... the ultimate anti-depresive....
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Venomus ::

A je kdo pomislil tudi to mogoče, da se na morju lažje prenaša vročina, ker je drugačen zrak kot naprimer v mestu ali nekje na vasi z gozdom?

Na morju je zrak bistveno bolj suh in se lažje prenaša vročino samo. Na soncu je tako ali tako vseeno, je povsod vroče.

Dr_M ::

Na morju je zrak bistveno bolj suh in se lažje prenaša vročino samo.


Si ti siguren, da je pri vsej tisti vodi, zrak res suh? :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

amigo_no1 ::

Jep, relativna vlažnost zraka je okoli 20-30%.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Dr_M ::

Sem nasel podatek, da je v severnem jadranu povprecna relativna vlaznost zraka 60-80%. Sicer ob najvecji vrocini rahlo manjsa, ampak v vecernih urah zelo visoka.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

amigo_no1 ::

Definiraj "zelo visoka".
Potem je pri v zeleni deželi kot v tropih in vsak večer pomalem dežuje ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

WizmoTo ::

Pozimi se gre v tople kraje, poleti pa v hladnejše. Saj ptice tudi ne letijo poleti iz Slo v Saharo. Je pa res, da pač dopusti so poleti, in eni gredo pač rajši na morje se še dodatno spražit in izzivat raka ter hrčke.

ahac ::

WizmoTo je izjavil:

Pozimi se gre v tople kraje, poleti pa v hladnejše. Saj ptice tudi ne letijo poleti iz Slo v Saharo. Je pa res, da pač dopusti so poleti, in eni gredo pač rajši na morje se še dodatno spražit in izzivat raka ter hrčke.


Ptice letijo zarad preživetja, ne na dopust...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Mare3 ::

Na morje greš zato ker se ti ne da po hribih hodit? Na morje greš zato ker je poleti žur ob morju in ne v hribih. Sam osebno grem na morje zjutraj in zvečer nazaj domov. Potem pa ko imam čas spet in prav paše se osvežit, s tem da to ni poležavanje na soncu ampak druženje v senci in občasno kopanje...

cholt45 ::

Žur imaš vsak vikend za vogalom.

šernk ::

Na morje greš zato ker je poleti žur ob morju in ne v hribih.


ja na slovenski obali je pa res žurk kar jih hočeš :D

še vsakič...če ga nismo sami naredili, ni bilo ne duha ne sluha o žuru.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

blackbfm ::

Žur imaš vsak vikend za vogalom.


če imaš nizka merila potem res ja

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

jype ::

Na morje se gre za šport.

Pitje alkohola je itak samo za najslabši podn od družbe (take k se z ATVji vozjo okol, ane), cvretje na soncu je za ljudi, ki ne vedo, kako to slabo vpliva na zdravje kože in podkožnice, lažje prenašanje vročine v senci gre pa predvsem na račun stalno prisotnega vetra, ki v poletnih mesecih piha z morja proti celini in omogoča učinkovitejše hlajenje s potenjem, ki potem ni tako nadležno. Morje poleti tudi niža temperaturo priobalnemu pasu.

blackbfm ::

cvretje na soncu je za ljudi, ki ne vedo, kako to slabo vpliva na zdravje kože in podkožnice


A da si pa celo leto zaprt v pisarni je pa fajn za kožo, da izgledaš kot zombi? Dej nehaj. Človek dobi vsaj normalno barvo na soncu. Ne rečem da si izpostavljen 6 ur v najhujši vročini, sam dej no, ne pretiravat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

jype ::

blackclw> A da si pa celo leto zaprt v pisarni je pa fajn za kožo, da izgledaš kot zombi?

Ne.

blackclw> Človek dobi vsaj normalno barvo na soncu.

Ne.

blackclw> Ne rečem da si izpostavljen 6 ur v najhujši vročini, sam dej no, ne pretiravat.

http://www.skincancer.org/understanding...

Pazit se je treba. Ležanje (ali celo spanje) na (sončni) plaži je z zdravstvenega stališča podobno nespametna reč kot sprehod okoli fabrike azbesta.

opeter ::

blackbfm je izjavil:

cvretje na soncu je za ljudi, ki ne vedo, kako to slabo vpliva na zdravje kože in podkožnice


A da si pa celo leto zaprt v pisarni je pa fajn za kožo, da izgledaš kot zombi? Dej nehaj. Človek dobi vsaj normalno barvo na soncu. Ne rečem da si izpostavljen 6 ur v najhujši vročini, sam dej no, ne pretiravat.


A nimamo že dovolj rjavo- in temnokožcev?
Vse bolj razumem, zakaj je na vzhodni strani sveta bila ženska lepota pogojena tudi s svetlo kožo.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dopust - toplice/morje

Oddelek: Loža
192843 (1745) 2dark
»

SOVRAŽIM poletje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16523002 (15890) branimirII
»

Dopust na hrvaški obali

Oddelek: Loža
318634 (6485) klekej
»

kje je čar morja? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26143342 (35718) opeter

Več podobnih tem