» »

tranzicija iz windows 2003 na 2008

tranzicija iz windows 2003 na 2008

Blisk ::

Zadeva je taka, da ima nov server na njem win 2008.
Z čim manj težav moram prestaviti uporabnike in tiskalnike, ter pravce uporabnikov na mapah na nov server 2008.

Če je kdo že počel kaj takega bom zelo vesel kakega nasveta.
Na netu je sicer precej člankov o tem, vendar kljub temu vprašam, mogoče je kdo naletel na kake težave?

Na starem win 2003 dela DHCP, DNS, print server....
  • spremenil: Blisk ()

Blisk ::

Sem misli, da se zadeva bolj pogosto dela, pa očitno tega ljudje ne počnejo.
Ker ni niti enega odgovora na temo :)

Mavrik ::

Verjetno je bolj to, da je stvar zelo dobro dokumentirana s strani Microsofta in da so problemi zelo specifični.
The truth is rarely pure and never simple.

noraguta ::

ma ni neke pene , joinaš v domeno repliciraš pa je. edin ipv6 je dobr mal naštudirat , če si na exhangetu.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Blisk ::

noraguta je izjavil:

ma ni neke pene , joinaš v domeno repliciraš pa je. edin ipv6 je dobr mal naštudirat , če si na exhangetu.

neki mi sicer še ni jasno, ali nov server dodaš v domeno k staremu ali ga narediš kot nov domenski strežnik.Tam neki piše, da moraš pol enga degradirat..

cyber_killer ::

Sej si čist premau informacij povedu. Povej kakšno je trenutno stanje tvojega strežnika, natančne vloge...kaj bo na novem 2008 - natančne vloge...

Blisk ::

cyber_killer je izjavil:

Sej si čist premau informacij povedu. Povej kakšno je trenutno stanje tvojega strežnika, natančne vloge...kaj bo na novem 2008 - natančne vloge...


Ja na starem serverju windows 2003 so uporabniki, domena, printerji, DHCP, DNS, mislim da je to vse.
In to rabim imet tud na novem serverju windows 2008 ent. z čim manj dela.
Se pravi vse skupaj prestavit tja.

antrim ::

Seek professional help preden narediš sranje, ker očitno ne veš kaj delaš. Kasneje bo dražje in bolj stresno.

Blisk ::

antrim je izjavil:

Seek professional help preden narediš sranje, ker očitno ne veš kaj delaš. Kasneje bo dražje in bolj stresno.

Saj v tem je poanta, da se naučim. V primeru, da zadevo narobe speljem star server še vedno deluje.
In če res ne bo šlo, bom novega čisto na novo postavil brez kopiranja, se pravi tudi userje vnesel na roke, glede na to, da jih je samo 60.

antrim ::

Glej, to kar sprasujes so osnovne zadeve. Res upam, da se jih ne bos ucil kar direktno na produkciji. Mogoce ti bo kak samaritan tukaj napisal step by step kako in kaj (btw, na netu imas polno tovrstnih vodicev za sklope, ki jih rabis) ampak to ne resi tvojega osnovnega problema - tega, da si, kot kaze, placan za upravljanje z okoljem, ki ga ne obvladas.

Na tvojem mestu bi virtualiziral produkcijsko okolje, nastudiral relevantno dokumentacijo (Technet, Google stuff itd.) in zadevo speljal v testnem okolju. Ko ti bo vsaj priblizno jasno kaj pocnes in bos imel razdelan nacrt akcije se loti tega  se v produkciji. Ce bos zadevo speljal, kot se spodobi ne bo nihce niti opazil, da si zamenjal server.

Blisk ::

Seveda tudi to sledi. In vedno sem zadevo speljal tako, da je delovalo kot mora in bom tudi sedaj.
Nekajkrat je bilo plačano za zadevo s strani podjetij, ki imajo certificirane delavce iz microsofta, pa so naredili tako, da je bil nonstop problem. Nakar sem to popravljal jaz, ki za to nimam certifikata.
Zato se bom pač te zadeve lotil z ali brez vaše pomoči.

Sprašujem pa zato, ker sem želel uporabiti ADMT 3.0.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blisk ()

antrim ::

LOL, MS certifikati ja. Ze vec kot desetletje nimajo nobene realne vrednosti, ker jih lahko naredi vsak, ki ima pet minut casa.

Ne vem zakaj bi kompliciral z ADMT (btw za R2 rabis 3.2), ce imas urejeno domeno? Dodaj nov dc, prenesi vse potrebno in upokoji star dc.

Blisk ::

Zadevo sem uredil. Stvar je presenetljivo enostavna. Na youtube je film steb by step, kako se to dela in skoraj ne moreš zgrešiti.

Razen, če si nepozoren, kot sem bil jaz in sem namesto domene vnesel ime serverja pa potem ne gre in ne gre...


Tako, da je šlo vse kot po maslu, vse kar rabim pri uporabnikih je samo še nastaviti tiskalnike in arhiviranje...

Ziga Dolhar ::

Blisk, daj prilimaj ta filmček, prosim. Zna priti še komu prav!
https://dolhar.si/

Blisk ::

Ziga Dolhar je izjavil:

Blisk, daj prilimaj ta filmček, prosim. Zna priti še komu prav!

Sem mel namen, pa mi je ušlo... :)



to je to, super zadeva...

edin tam na konc, kjer je brisal vse iz starega serverja, kar se domene tiče je pr men na serverju že ni blo več....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blisk ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spletna stran

Oddelek: Pomoč in nasveti
292550 (1619) DeeJay
»

Windows 8 mi noče v domeno

Oddelek: Pomoč in nasveti
202239 (1834) crniangeo
»

Izracun/nastavitev multicast naslova

Oddelek: Omrežja in internet
163398 (2940) Invictus
»

Spletno gostovanje

Oddelek: Omrežja in internet
426702 (5808) techfreak :)
»

workgroup -> domena

Oddelek: Omrežja in internet
374373 (3191) bastadu

Več podobnih tem