» »

Samsung smart TV

Samsung smart TV

«
1
2

Konlov ::

Zanima me:
1. kateri apps delujejo v Sloveniji
2. ali se za TV-jke za slovenski trg dobi kakšna varijanta QWERTY remote

Konlov ::

Ker nebi radi kupili mačka v žaklju...:|

fpbs ::

Konlov je izjavil:

Ker nebi radi kupili mačka v žaklju...:|

Meni ni jasno, kako lahko Samsung lepi nalepko "Smart TV" na televizorje, ki nimajo vgrajenega internetnega brskalnika, kar je pogoj za Smart TV.

sennheiser ::

Ni pogoj brskalnik, ampka spletne vsebine, dlna in multimedija. Sory tle si ga mim udaru.

Konlov ::

Torej:
1. kateri apps delujejo v Sloveniji
2. ali se za TV-jke za slovenski trg dobi kakšna varijanta QWERTY remote

polde66 ::

Na LG smart TV ne deluje, pa dvomim da bo na samsungu delal
polde

ales85 ::

polde66 kako to misliš da smart TV ne deluje? Na mojem LG-ju mi deluje DLNA, določene spletne vsebine; aplikacije youtube, accuweather, in še nekatere..., multimedija pa tudi (če si prav razlagam slike, video in audio iz USB, ...). Ali sem kaj zgrešil?

polde66 ::

ne deluje ti pa LG apps
polde

borutz ::

kakor vem na samsung smart tv dela komplet brskanje po spletu,...
vsaj glede na youtube filmcke,..

ales85 ::

Glede na to kar je napisal sennheiser, LG apps ni pogoj za smart tv. Novejši televizorji bodo to podpirali, starejši pač ne.

polde66 ::

Mam novejši LG BD670 pa žal v naši regiji to ne dela.
polde

Konlov ::

Predvidevam da tudi Samsungovi apps ne delujejo pri nas... Torej se fajn folk na..guje.

polde66 ::

Ista zgodba je z Netflixom. Pr nas pač ne deluje. LG podpira samo naša regija ne.
polde

fpbs ::

sennheiser je izjavil:

Ni pogoj brskalnik, ampka spletne vsebine, dlna in multimedija. Sory tle si ga mim udaru.

Od kje ti ta informacija? Katere spletne vsebine? Kaj ima DLNA pri tem? Kaj naj bi spadalo pod to multimedijo?

sennheiser ::

Iz dejstva, da usi proizvajalci tako delajo. Multimedija spada ubistvu use. Ja dlna mislim da ma kar veliko vlogo tle, sploh glede na dejstvo da imajo samo "smart" gizmoti to zadevo. Prednaložene aplikacije-spletne vsebine ala youtube.... To use spada pod to. Najnovejši smart tv-ji pa majo še brskalnik. Pa lahk trdiš kar češ, ti bodo usi prodajalci tudi isto povedali. Smart tv oznaka itak nič ne pomeni, to je samo zato, da proizvajalc izpade bolš oz. da na podlagi tega več pokasira.

fpbs ::

Vidim, da se ti ne sanja, kaj je Smart TV.
Smart TV se smejo imenovati samo TVeji, ki imajo vgrajen Intelov procesor CE 4100, oziroma novejši modeli CE 4200. Najprej so te procesorje vgrajevali v GoogleTV. Izdeloval jih je pa izključno Sonny za Ameriško tržišče. Namen vsega tega je bil prenesti internetne aplikacije na TV in s spletom povezati na 100 000 TV postaj z vsega sveta. Googlu sta obljubljala, da se bosta pridružila tudi LG in Samsung, pa nista hotela pristati na njegove pogoje (od vsakega prodanega TVeja določen % v Googlov žep), zato sta letos na CES, predstavila TVeje pod imenom Smart TV, čeprav sta do zadnjega dne trdila, da bosta predstavila GoogleTV.
Drugo je, kot ti praviš, "da usi proizvajalci tako delajo". Samsung lepi nalepko Smart TV tudi na TVeje, ki to niso. Če se prav spomnim je lanske modele, ki so imeli dostop do nekaj internetnih naslovov imenoval "Netcast". Za te TVeje je Samsung izdeloval sam procesorje. Ker jim je ostala velika zaloga teh procesorjev jih še vedno vgrajuje v TVeje in jim lepi nalepko Smart TV, kar pa nebi smel.
Pozabi to, kar "so ti usi prodajalci povedali"
Zaenkrat "Najnovejši smart tv-ji", ne obstajajo.

BigSexy ::

Na mojem Samsungovem UE46D6500 delajo samsung appsi, sem zadnjič par zadev naložil in dela BP.
To Infinity And Beyond !

Konlov ::

BigSexy je izjavil:

Na mojem Samsungovem UE46D6500 delajo samsung appsi, sem zadnjič par zadev naložil in dela BP.

Ali lahko poveš kaj bolj konkretno?

BigSexy ::

Konkretno delajo vsi appsi, ki so na voljo v sklopu "samsung apps". Preko smart huba se povežeš v njihov "store" in potem brezplačno downloadaš in uporabljaš appse, ki jih želiš. Jih je pa mnogo.
To Infinity And Beyond !

sennheiser ::

Tle nima veze procesor, ampak same aplikacije. Sicer pa samo samsung to gor lepi. In ja imaš lahko več vrst smart tv-jev. Samo kaj omogočajo je pa pogojeno s ceno. Po tej tvoji logiki itak potem 3/4 telefonou tudi nebi smelo biti smartphone. Začet se mora nekje, vse kar je dodatno naloženo gor se pa lahko izpostavi ala smart tv, kateri ima brskalnik. Itak je pa to totalno neuporabno, vsaj za tiste, kateri imamo vsakodnevni stik z internetom preko računalnika, ker je pri vseh enostavno prepočasno.

Glede samsungovih aplikacij pa tako no... če jih ta moment useh ni, bodo pa v bodoče. Smo premajhni, da bi bili taprvi na vrsti.

fpbs ::

sennheiser je izjavil:

Tle nima veze procesor, ampak same aplikacije.

Smart TV je zaščitni znak od Intela in ne od Samsunga, ali LGeja. To nima nobene veze s telefoni.

Putimir ::

BigSexy je izjavil:

Na mojem Samsungovem UE46D6500 delajo samsung appsi, sem zadnjič par zadev naložil in dela BP.


Zdravo, tudi jaz se zanimam za nakup Samsung UExxD6xx serije TV, pa me zanima, kako je kaj s povezovanjem preko LAN vmesnika na DLNA stražnike (NAS, W7) in stream-anjem, ali vsaj 'zaganjanjem' filmov (seveda še posebej MKV), lahko kaj veš poveš o tem?

Hvala

Putimir ::

Oz, še bolj natančno, ali, če želim gledat filme z NAS strežnika, ali rabim (Samsung) TV s podporo Smart TV, ali je dovolj podpora AllShare (seveda tudi LAN vmesnik). Vsega internet sranja ne rabim. V tem primeru padejo v poštev tudi TV serije UExxD5000, kar je še kakšnega stotaka manj :))

BigSexy ::

Za predvajanje z NASa ne potrebuješ smart tv, le podporo allshare. Poleg tega je pomembno, da NAS/mrežna naprava podpira DLNA (večina to itak ima), ker drugače TV ne zazna mrežnih "sharov" (preizkušeno).

Kar se tiče predvajanja video datotek sem zaenkrat pozitivno presenečen, zadeva prežveči praktično vse formate in kodeke brez težav. Edino pomanjkljivost sem zaenkrat opazil pri predvajanju dvdjev - ki sicer delajo brez težav, vendar ne prikazuje podnapisov; nimam pojma zakaj. No, pa meniji od DVDjev tudi ne delajo.
To Infinity And Beyond !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigSexy ()

Konlov ::

1.Jest sem z D6530 preko brezžićne povezave povezan na net (siolov). Ne uspe mi pa priti do npr. slik na računalniku. Kako to narediš?
2.Za na FB se moram registrirati v smarthub. A to najprej kje na netu, ali kako?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Konlov ()

BigSexy ::

Do mrežnih sharov lahko dostopaš samo preko DLNA serverja; programov, ki to omogočajo je več ... od WMP naprej ( klik).
Kar se tiče FB pa ne vem, ker ga sam ne uporabljam. Predvidevam pa, da se registriraš znotraj smarthuba - verjetno je itak voden postopek registracije ?
To Infinity And Beyond !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigSexy ()

tomko030 ::

Imam Samsung serije C652, ki podpira "Smart TV" - v bistvu ti izbiraš tako imenovane Samsung APPS, ki ti jih TV sam poda glede na regijo - od YouTube, FB, Yahoo,... do raznih igric. Vsi so free version (kako je z plačljivimi APPS ne vem). V menujskih zavihkih je tudi registracija. Ko sem se povezal z domačo mrežo (internet T2) preko DLNA, mi je TV samodejno prepoznala datoteke, ki jih imam pod javno na računalniku. Lahko pa uporabljaš Samsungov programček, ki ga najdeš na njihovi uradni spletni strani. Preko DLNA lahko predvajaš filme (in tudi slike) vendar podnapisov ne zazna - no da se tudi s piratskimi verzijami FW, s tem se jaz nisem ukvarjal.

Blazz ::

V cajtngu Delo je bil lep članek v razdelku infoteh pred dnevi o tem, da več ali manj noben smart tv ne podpira pri nas tega kar drugje in potem ko so povprašali proizvajalce ali bo kaj sprememb ni bilo odgovora ali pa je bil v stilu, da to vedo to je pa tudi vse. Torej smart tv pri nas je en velik nateg. Nekako tako kot mpeg2 tv sprejemniki pred leti...

fpbs ::

tomko030 je izjavil:

Imam Samsung serije C652, ki podpira "Smart TV" -

C 652 je lanski model in ne podpira SmartTV. SmartTV bo deloval v vsej svoji funkciji šele ko bo to omogočal internet.

BigSexy ::

tomko030 je izjavil:

Preko DLNA lahko predvajaš filme (in tudi slike) vendar podnapisov ne zazna - no da se tudi s piratskimi verzijami FW, s tem se jaz nisem ukvarjal.


Jaz podnapise predvajam brez težav. Izjema so DVDji, ki so očitno malo slabše podprti. Kar se pa tiče appsov pri nas in v tujini... jasno, da so razlike. Appsi ala hulu ipd. ne delujejo, ker so pač njihove storitve regijsko omejene na ZDA. Ostale, region free zadeve, pa so dostopne in delujejo tako kot drugod.
To Infinity And Beyond !

roCkY ::

Edini "smartTV" je tisti na katerega je priklopljen PC z internetno povezavo in po možnosti še na lokalnega IPTV ponudnika.

Konlov ::

Zanima me, kako je z pregledovanjem slik, ki jih imam na računalniku. Samsung TV imam povezan z Lan kablom. Ali je v XP-jih dovolj, da daš mapo v skupno rabo, in se že vidi na TV-ju, ali kako?

pisco ::

Kako je pa s temi podobnimi aplikacijami pri Sonyju? Vem da je tema o samsungu, samo kolebam med sony 46EX720 in samsungom d6530. Baše me edino razlika v ceni, ki je kar velika...300e

H_man ::

Ve kdo kaj več o težavi na spodnjem linku? Ali je opazna napaka?
Sem pred nakupom, pa me malo bega.
hvala
lp
http://wiki.samygo.tv/index.php5/D6x00_...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: H_man ()

fpbs ::

V Nemčiji za to napako kupcem vračajo po 150 Evrov. Pri Samsungu so dobro vedeli za to pomanjkljivost, pa so kljub temu oglaševali, da je serija D6xxx 3D Full HD.
Ravno tako razglašajo vse letošnje modele za SmartTV, pa čeprav imajo vgrajen internetni brskalnik šele TVeji od D6530 dalje. Če se odločaš za nakup 3D TVeja potem vzemi
LG z naprednejšo pasivno tehnologijo.

Pesimist ::

polde66 je izjavil:

Ista zgodba je z Netflixom. Pr nas pač ne deluje. LG podpira samo naša regija ne.



Kaj to v praksi pomeni? Jaz netflix vsak dan gledam preko windows mediacentra in ameriškega vpnja.

Ali netflix app na samsung apps in lg apps sploh nemoreš inštalirat? Tudi ne če regijo nastaviš na US?

polde66 ::

Zaenkrat ne gre inštalacija, sem probal tud na us dat pa je isto.
polde

Pesimist ::

Hm. možno da ip preverja?

enknap ::

ok, bom kar tule prilepil...

v tole sem se zapičil in kot kaže se bo Božiček v mojo denarnico in mi ga nastavil pod smrekico:)

LED LCD TV sprejemnik Samsung UE46D6000 (3D)

ker pa dinarčkov ne misliva zapravljati, nekaj vprašanj, če lahko kdo pomaga...

- imam Samsungovo tablico 10.1, SG2, vse je povezano s PC-jem, wi-fi, filmi/serije dostopni na tablici prek apps z LAN-om... a je to mogoče tudi s tem TV-jem? dostop do vsebin na PC-ju prek wi-fi, ne da jaz rabim file najprej na USB presneti, pa potem USB v TV etc...
- zdaj, če to dela, je na TV-ju potem prek wi-fi dostop tudi do interneta v celoti... FB, Gmail etc. isto kot prek tablice in mobilca...
- ima kdo to "škatlo" od TV-ja doma? kakšna je odzivnost očal za 3D?

Pa prosim, ne predlagati drugih TV-jev, ker če bom kupil 3D TV, bom tega... če je seveda toliko pameten, da se zna povezati s "share" datoteko na PC-ju... drugače ga ne rabim...:))

Gogo ::

Enknap jaz imam Samsung UE46D6530.
Share dela bp pod pogojem, da imaš materijal v mapah Video, Music. FB, GMail imajo dostop do interneta, priporočam brezžično tipkovnico, 3d očal ne rabim, ker me 3d ne gane.

lp
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

trnvpeti ::

In podnapisi?
Gre preko dlna,allshare?

enknap ::

Gogo je izjavil:

Enknap jaz imam Samsung UE46D6530.
Share dela bp pod pogojem, da imaš materijal v mapah Video, Music. FB, GMail imajo dostop do interneta, priporočam brezžično tipkovnico, 3d očal ne rabim, ker me 3d ne gane.

lp


te mape nastavim na PC-ju, isto kot imam za tablico, right?

3d je pa tako-tako... bi že kaj pogledal, nisem pa zdaj en odvisnik od tega:)

je treba itak še prej dokupiti zadeve...

predlagaš brezžično tipkovnico - katero? kaj se tebi obnese?

pa brez zamere vsem, ki sodelujete tu, sem pač noob kar se Smart TV-jev tiče8-)

če TV prek wi-fi povežem z ruterjem, bo dejansko TV delal kot PC?

seveda za osnovne potrebe - brskanje, Youtube, FB etc.

pa samo še tole - Brezžična povezava: Da (Z USB ključem)

tole je napisano v ponudbi... torej kupim samo še USB in prek Share to dela 100%? ;)

Gogo ::

Pozabil povedat, da ne zna brat DVD menujev, mkv je ok, tudi z podnapisi. Jaz imam Wireless povezavo vgrajeno v tv tako, da mi je sam najdu omrežje, le geslo sem mu dal in mi je dal hišno omrežje na spisek virov (tv, dvd, moj NAS, amis, etc).
tipkovnico še nimam, sem le probal z sestrino Logitech in je bilo ok. Imaš posebej ikone za FB, Youtube, Gmail, wwww, seveda je vse bolj osnovno.
drugače pa je moj tv 6530 kar ok, le dvd pretvarjam v mkv, da lahko gledam ali pa dam na ključek, aja senemanje na ključek je možno, če je ključek res hiter.
lp
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

kmetek ::

le dvd pretvarjam v mkv

res pametno, zakaj preprosto ne snameš mkv?

borutz ::

Meni na seriji 5500 ne predvaja podnapisov preko dlna oz. allshare
Problem je ker v mapi recimo filmi vidi samo avi datoteke, srt pa ne zato jih ne bere
lahko da sem jaz kaj spregledal oz. lahko da ima serija 6530 to ze postimano

enknap ::

@borutz - eno tako "čudno" vprašanje - a si poizkusil dati popolnoma isto ime? recimo

Terra.nova.s01e11.720p.IMMERSE.avi
Terra.nova.s01e11.720p.IMMERSE.srt

meni se je ta problem pri DVD predvajalniku pojavljal, ko sem dejansko videl podnapis na DVD-RW, predvajati pa ga ni hotel... ko sem mu pa dal identično ime, je pa delalo brez problema:)

daj v isto mapo, preizkusi pa javi...

osebno sicer uporabljam izključno angleške podnapise, zato je vsaj zame BS player fantastičen... avi datoteko samo odprem v BS-u in sam poišče podnapis, ki ima isto .srt ime kot .avi, ga prenesem in potem gledav v VLC-ju...

joze ::

enknap je izjavil:

ok, bom kar tule prilepil...

v tole sem se zapičil in kot kaže se bo Božiček v mojo denarnico in mi ga nastavil pod smrekico:)

LED LCD TV sprejemnik Samsung UE46D6000 (3D)

ker pa dinarčkov ne misliva zapravljati, nekaj vprašanj, če lahko kdo pomaga...

- imam Samsungovo tablico 10.1, SG2, vse je povezano s PC-jem, wi-fi, filmi/serije dostopni na tablici prek apps z LAN-om... a je to mogoče tudi s tem TV-jem? dostop do vsebin na PC-ju prek wi-fi, ne da jaz rabim file najprej na USB presneti, pa potem USB v TV etc...
- zdaj, če to dela, je na TV-ju potem prek wi-fi dostop tudi do interneta v celoti... FB, Gmail etc. isto kot prek tablice in mobilca...
- ima kdo to "škatlo" od TV-ja doma? kakšna je odzivnost očal za 3D?

Pa prosim, ne predlagati drugih TV-jev, ker če bom kupil 3D TV, bom tega... če je seveda toliko pameten, da se zna povezati s "share" datoteko na PC-ju... drugače ga ne rabim...:))


Imam točno ta model enake velikosti kupljen pred tremi tedni.
TV imam povezan s kablom na router in lahko brez problema preko DLNA gledam praktično vse in tudi podnapisi delujejo, DVD še nisem preizkusil. Smart TV dela kul, slabost pa je, da nimaš brskalnika in si zato omejen na aplikacije ki ti jih ponuja Samsung.
Kul je opcija SocialTV preko katere si na Twiterju ali FB medtem, ko gledaš TV program.
Če želiš WIFI moraš kupit original USB priključek, ki stane 70 evrov(jaz sem rajši vlekel kabel).
Če imaš galaxy tab potem ne rabiš nobene tipkovnice, ker si enostavno snameš aplikacijo Samsung remote iz marketa in preko WIFI upravljaš TV, ki je lahko v tem primeru povezan tudi s kablom, važno je, da je povezan na isti router kot Tab.
Slika je kul, za 3D pa res ne vem, ker nisem nabavljal očal in me to zaenkrat ne zanima.

Konlov ::

Za DLNA jaz uporabljam Serviio srver, ki na PC ne povzroča motenj. Allshare od Samsunga je precej mlel. Po tipkovnico na Android market.
Facebook je pogojno uporaben, saj novice lahko samo laikaš in komentiraš, ne moreš pa odpreti povezav.
Jaz imam na 40D6530 WiFi dongle že vgrajen v TV, ampak sem raje vlekel kabel.
Browser mi odpira vse strani, vendar je iskanje bolj počasno. Bo treba Detku mrazu res kakšen smart phone naročit....
Youtube dela ko šus...
Na splošno: Še moja se sedaj čudi, kako smo preje lahko gledali CRT...

enknap ::

@joze

najlepša hvala:)

u bistvu sem bil 50/50, kupiti ali ne, samo zdaj mi je dala pa tudi moja zeleno luč in ga bom nabavil...:D pa še moj prijatelj mizar bo vesel, ker bo zaslužil, ko bo premetaval komponente omare, da ga bom na steno spravil... j*bat ga, majhna dnevna...:))

zaradi specifike stanovanja kablov ne bom mogel vleči, bom primoran kupiti USB za wifi...

@leilaK

Browser mi odpira vse strani, vendar je iskanje bolj počasno. Bo treba Detku mrazu res kakšen smart phone naročit....


tega pa ne razumem... kaj ima pa phone zveze z TV-jem?

Konlov ::

Iz androida potegneš tipkovnico za smart tv da lažje pišeš.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung UE d5000 vs. d5500 vs. d5700 TV

Oddelek: Zvok in slika
102413 (1102) KTr1sk
»

Samsung vs LG (TV)

Oddelek: Zvok in slika
124328 (3465) zegler
»

Težje se je odločiti kot kupiti - nakup novega lcd tv

Oddelek: Zvok in slika
204845 (4366) BlaY0
»

LED LCD TV - svetovanje za nakup (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8627919 (21247) popster
»

3d televizor

Oddelek: Zvok in slika
225559 (4808) fotografnik

Več podobnih tem