» »

Android tv box

Android tv box

««
146 / 148
»»

polde66 ::

Pa še tole: oglejte si Ugoos stran, produkte, podporo, kaj nudi in kako je urejena. Takih strani proizvajalca je zelo malo. S tem vidiš tudi kako resna je kaka firma.
https://ugoos.com/
polde

fruc900 ::

Luk as je izjavil:

Največja bedarija je to, da vsi na začetku kupujemo nekaj najbolj poceni. Potem pa ugotoviš, da to ni to, pa moraš dokupit: miško, airmouse daljinaca, še kakšne hube... pa si takoj na 100EUR potem vidiš, da to še vedno ni to, pa kupiš malo močnejšo mašinco, pa vidiš, da to še vedno ni to.
No potem pa spoznamo kje smo. Vsi se učimo iz napak, iz svojih lastnih napak, ker poslušat in zaupat drugim ni rečeno, da to odgovarja tudi nam.
Vaja dela mojstra, čeprav je včasih drago.


Se popolnoma strinjam s tabo, tudi sam sem zamenjal nekaj boxov, da sem prišel do takšnega ki mi najbolj odgovarja in je tudi bil cenovno ugoden zame...

Ravno zato pa tu debatiramo o problemih in izkušnjah z različnimi boxi, da se potem nekdo, ki to bere in je bolj laik lahko lažje odloči za nakup...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fruc900 ()

misek ::

Beelink je firma, ki prodaja iste modele z različnima procesorjema. Tako model GT King Pro kot GS-King X. Noter je S922X rev. a in b in nikoli ne moreš vedeti kaj boš dobil :)

Vanadium ::

mat xxl je izjavil:

Partizan ???

Mazohizem je kupiti 5 let staro tehniko Mibox recimo za 60 eur, potem ja še dokupimo lan vmesnik z poštnino za ene 12 eur, ker ja občasno pa rabimo tudi 3d miš konec koncev Telemach ponuja veliko kod za gsm, tablice za Android TV pa plačaj posebej, enako drugi, pa ja nabavimo še to za ene 12 eur, ja in nazadnje bi kak hd film snel direkt na box, aja na MiBoxu ni dovolj prostora, ja no ni blema, še en 64 GB usb ključek recimo za 10 eur samo. In ja višek mazohizma dali smo 94 eur skupaj in imamo še vedno ne preveč zmogljiv box, pa reci če to ni Mazohizem.

Nasproti tega pa NE mazohistična rešitev, dobava iz Italije iz skladišča v Miljah Italija v praksi v 72 urah - 3 dneh za skoraj enak denar + dobimo 1m mrežo in wifi poleg 2G tudi 5G in še kaj vključno z podporo vsaj, kot pri MIboxih : https://www.geekbuying.com/item/Beelink...

Vsak, pa ve za sebe....., torej ali nekaj za 25 eur in pač šparate, ker Mibox za 60 eur je pa neumnost in mazohizem.....ker je v praksi pogosto na koncu z dodatki veliko dražji....


Drugače se da dobiti tudi tole in pomoje je dosti boljše kot mi box:

https://www.strong.tv/en/products/ip-tv...

Se je tudi na bolhi pojavil oglas za okoli 60-80€ pred kratkim ampak ga ni več gor tako da nisem čisto zihr glede cene...

Je pa to še zmeraj 4-5 let stara tehnologija, če hočeš met stock android tv in podporo je shield prava pot, ni pa poceni, škoda je da google ne naredi svojga boxa na osnovi amlogic S922, ki je kar dobro pohvaljen...

kiki364 ::

Pozdravljeni tech mojstri,
Rabil bi en android box na katerem bi delal A1 Xplore tv app(google play). Bi lahko kdo, ki že to uporablja priporoču kakšnega in pa če lepo dela. Alternativa bi pa bla, d bi gledu kr preko brskalnika (https://xploretv.si/login) na android boxu.
Hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kiki364 ()

kanarin ::

-valvoline- je izjavil:

Zanimivo zakaj so pr xiaomiju taki bebci pa ne ponudijo box vsaj z 4/32 rama/spomina. 2/8 je res neuporabno, se 16gb je premalo. 32gb je nek minimum, standard bi moral bit 64gb. Pri mobilcih so pa vedno pred konkurenco kar se tice ponudbe rama/spomina v telefonih za ponujeno ceno.


To iskreno tudi mene precej čudi zakaj Xiaomi po vseh teh letih ne ponudi še neke res nove oz "Pro" verzije svojega Miboxa - da bi bi recimo malo bolj konkuriral oz mešal štrene Shieldu...

Pač cena bi bila logično oz pričakovano (občutno ?) višja, mogoče pa ocenjujejo da enostavno ni trga oz dovolj potencialnih kupcev za morebiten dražji box (recimo okoli 100€) ? Kdo bi vedel...

No, sam ne mislim čakat na to in bom verjetno vzel Mecool KM1 4/64GB (recimo preko Geekbuying za okoli 65€ iz EU skladišča). Dejansko me kar precej zanima kako se bo obnesel v primerjavi z MiBox S.

skico ::

pozdravljeni

zanima me če je kdo testiral Telemachov EON (Android TV verzijo) in PLEX na Xiaomi MI TV Sticku? kako kaj dela zadeva?

Kako je pa kaj z MI BOX S in spet EON in PLEX aplikacijama? je že kaj manj težav?

hvala za info

lp

halozan ::

polde66 je izjavil:

Pa še tole: oglejte si Ugoos stran, produkte, podporo, kaj nudi in kako je urejena. Takih strani proizvajalca je zelo malo. S tem vidiš tudi kako resna je kaka firma.
https://ugoos.com/


Dejansko mi ta model (AM6 Plus ali Pro) popolnoma ustreza, saj vsebuje vse kar rabim, pa relativno nov HW je. Edino v EU sem našel samo 2GB varianto, 4GB pa so iz CN od kjer pa mi ni za naročat in plačevat DDV.

PARTyZAN ::

Za EON ne vem, Plex pa lepo dela na Mi Box S.

polde66 ::

@halozan ugoos je res dobra zadeva
polde

halozan ::

polde66 je izjavil:

@halozan ugoos je res dobra zadeva


Verjetno bo res prva izbira, pa tudi 2Gb bo moral biti dovolj za gledanje filmov in mogoče youtube.

polde66 ::

@halozan imas ZS
polde

Luk as ::

polde66 je izjavil:

Jaz bi na tvojem mestu naredil tako. Tam kjer si ga kupil odprl disput,posnel s telefonom nedelujoč daljinec in poslal tja, da ne dela. Potem boš pa videl kakšen bo odziv.

Sem odprl ticket in dobil odgovor, da lahko pošljem nazaj in bodo popravili ali menjali pod garancijo. Samo zadeva naj bi trajal tam do 2 meseca ali povračilo 15€. Sprejel sem 15€.
Sedaj prosim za predlog nekega čist navadnega daljinca, ki bi dobro deloval s to napravo, katerega bi ob prodaji priložil zraven.
riba smrdi pri glavi

polde66 ::

https://www.gearbest.com/air-mouse/pp_0...
tole jaz uporabljam na večinioz na vseh boxih. Zakaj? Zato ker se sprogramira tipka on/of power in potem lahko pospraviš original daljinec, ker imaš na tem vse. Link sem dal samo za info. In tipke so toliko dvignjene da tudi v temi veš kaj boš pritisnil in kje si. Jaz bi resnično še reskiral par eur in vzel še tole: https://www.aliexpress.com/item/3284800...
Če si kje blizu Kranja jaz imam takega doma in lahko sprobava če dela ali ne. Niso vsi power adapterji ok tudi čeprav piše na njih 5V 2A. Tale model je 5V 3A na micro usb
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

Luk as ::

Tisto z adapterji sem probal, ker jih imam kar nekaj doma pa ne dela. Kar se pa tiče daljinca pa verjamem, da je ta G20 dober samo mi je potem, ko bom prodal škoda dat takega zraven. Rad bi samo nekaj kar bom lahko priložil pri prodaji, da bo zadeva izpravno delovala. Ne mislim pa tega sticka obdržat, ker sem ga itak vzel samo iz firbca imam že dva boxa doma, več pa ne potrebujem.
riba smrdi pri glavi

fruc900 ::

Teh poceni daljinčkov imaš na netu en kup...

Luk as ::

fruc900 je izjavil:

Teh poceni daljinčkov imaš na netu en kup...

Ja vem, ravno zato katerega vzet. Je pa en problem da če potem vstaviš v ta usb vhod tisti kako se reče: "usb ključek za povezavo z daljincem" zasede še tisti edini usb vhod kar ga ima. Najbolj bi bil original, ki se poveže direkt oziroma tako da ne bi rabil tega dodatnega nastavka.
riba smrdi pri glavi

Cveto ::

BTW, a ta daljinc, ki je pri Ugoosu original zraven, je airmouse ali ne?

Sicer pa zgleda kul, bom verjetno kar kar vzel X6 pro.

polde66 ::

Ne ugoos nima airmousa škoda. X6 pro?
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

Cveto ::

polde66 ::

Pro je slabša verzija od navadnega ker deluje procesor na 1800 ghz dočim na navadnem in na plus verziji deluje na 2.2ghz. Rade dodaj 10 eur pa vzemi plus varianto. Pa še to če boš kupoval preko aliexpresa te stane 128 eur s poštnino in temu dodaj strošek 22% turističnega davka pošte oz carine slovenija in stroške pregleda tako da te pride okoli 160 eur. Kar je zelo slaba izbira. Siver je pa tvoj denar, aha pa še zadevo boš dobil v 2 mesecih prej verjetneje ne in še kak teden do 2 se bo zadeva vlekla na pošti dokler ti zadeve ne obdavčijo. P.S. samo povem
polde

neocodexx ::

fruc900 je izjavil:

Luk as je izjavil:

Največja bedarija je to, da vsi na začetku kupujemo nekaj najbolj poceni. Potem pa ugotoviš, da to ni to, pa moraš dokupit: miško, airmouse daljinaca, še kakšne hube... pa si takoj na 100EUR potem vidiš, da to še vedno ni to, pa kupiš malo močnejšo mašinco, pa vidiš, da to še vedno ni to.
No potem pa spoznamo kje smo. Vsi se učimo iz napak, iz svojih lastnih napak, ker poslušat in zaupat drugim ni rečeno, da to odgovarja tudi nam.
Vaja dela mojstra, čeprav je včasih drago.


Se popolnoma strinjam s tabo, tudi sam sem zamenjal nekaj boxov, da sem prišel do takšnega ki mi najbolj odgovarja in je tudi bil cenovno ugoden zame...

Ravno zato pa tu debatiramo o problemih in izkušnjah z različnimi boxi, da se potem nekdo, ki to bere in je bolj laik lahko lažje odloči za nakup...


Tudi jaz se strinjam in vsake tolko tu napišem kupite Shield in je mir pri bajti, ampak nočem preveč smetit teme s tem ker je res kar precej zanimivih informacij o drugih boxih. Saj je lepo da se predebatira vse kaj je na trgu, bojo verjetno že dohiteli Shielda bi bil že čas.

Sicer pa 150€ za tube model 2019 tudi ni tako veliko. In imaš res, orenk mašinco ki bo zanesljivo delala in redno dobiva updejte... 4K AI upscaling, ki po novem updejtu dela tudi na 60fps, je tudi zelo luštna stvar.

V glavnem če slučajno kdo še gleda in se noče zajebavat pa išče simple sigurno rešitev in slučajno še ne ve, je dobro da se vsake tolk napiše da se prihrani preglavice če je denar ni pa živcev. Imam 2 shielda doma 2017 in 2019 modela nikoli nobenega problema zadeva laufa ko nora daljinec je super ma kakšen airmouse in dodatki lol.

Cveto ::

polde66 je izjavil:

Pro je slabša verzija od navadnega ker deluje procesor na 1800 ghz dočim na navadnem in na plus verziji deluje na 2.2ghz. Rade dodaj 10 eur pa vzemi plus varianto. Pa še to če boš kupoval preko aliexpresa te stane 128 eur s poštnino in temu dodaj strošek 22% turističnega davka pošte oz carine slovenija in stroške pregleda tako da te pride okoli 160 eur. Kar je zelo slaba izbira. Siver je pa tvoj denar, aha pa še zadevo boš dobil v 2 mesecih prej verjetneje ne in še kak teden do 2 se bo zadeva vlekla na pošti dokler ti zadeve ne obdavčijo. P.S. samo povem


Hvala za info, nisem vdel tega, glede pro vezije. Kar se pa tiče aliepressa, mi je pa jasno, preden bom "kliknil", bom že pogledal, da bo obava kje iz evrope.

polde66 ::

Ugoos iz alija ne boš našel v eu skladiščih, prečekirano in preverjeno podolgem in počez. Našel ga boš na bližnjici atero sem ti prilepil na ZS preko geeka pa tudi najhitreje bo.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

-valvoline- ::

Shield pa kao top shit, 200e za 8gb spomina? lol. Hvala lepa. x96 plus z 4/64gb za 40e tudi laufa bp,pa se za 40-50gb torentov je placa.

Zgodovina sprememb…

Cveto ::

Shield (vsaj novi) nima optike.

Vzel bi recimo tukaj:

https://www.geekbuying.com/item/UGOOS-A...

ZS pa nisem dobil? Bom pa hvaležen za vse info.

polde66 ::

Greš pod moje teme pa vidiš
polde

halozan ::

-valvoline- je izjavil:

Shield pa kao top shit, 200e za 8gb spomina? lol. Hvala lepa. x96 plus z 4/64gb za 40e tudi laufa bp,pa se za 40-50gb torentov je placa.


Ta X96 plus mi tudi sede, edino ima 905x3 procesor, kar bi za predvajanje filmov preko KODIja (tudi 4K ) mogoče bilo dovolj. Pa SPDIF izhod ima, kar mi je najpomembnejše.

bbobst ::

Za 4k filme velikosti 70Gb + je tudi S905W dovolj.

neocodexx ::

Preko optike je slabši zvok, če je možno raje uporabi hdmi. Pri shieldu se pač niso zajebavali z zastarelim spdif. Je res da je še precej folka ki to uporablja, ampak bo treba s časom naprej. Če ti je pa storage pomemben bo pa res treba kaj drugega pol, meni je sicer za Kodi knjižnjico dovolj drugih appov razen Youtuba pa ni.

Scorpy84 ::

neocodexx je izjavil:

Preko optike je slabši zvok, če je možno raje uporabi hdmi. Pri shieldu se pač niso zajebavali z zastarelim spdif. Je res da je še precej folka ki to uporablja, ampak bo treba s časom naprej. Če ti je pa storage pomemben bo pa res treba kaj drugega pol, meni je sicer za Kodi knjižnjico dovolj drugih appov razen Youtuba pa ni.


Slabsi zvok? Razlozi? Razlika je, da ne spravis atmos na spidf, dts kodiranje je pa isto. Ce imas toliko zvocnikov, da lahko izkoristis atmos, pol ja. Drugace spidf je se vedno vec kot dober za dts in ni razlike napram hdmi.

Zimonem ::

Odvisno od konfiguracije. Jaz imam iz shielda HDMI. Potem pa iz TV optiko na ojačevalec.zgolj Muska gre pa posebej prek streamerja. Možnih konfiguracije je pa ogromno.

XS!D3 ::

Scorpy84 je izjavil:

neocodexx je izjavil:

Preko optike je slabši zvok, če je možno raje uporabi hdmi. Pri shieldu se pač niso zajebavali z zastarelim spdif. Je res da je še precej folka ki to uporablja, ampak bo treba s časom naprej. Če ti je pa storage pomemben bo pa res treba kaj drugega pol, meni je sicer za Kodi knjižnjico dovolj drugih appov razen Youtuba pa ni.


Slabsi zvok? Razlozi? Razlika je, da ne spravis atmos na spidf, dts kodiranje je pa isto. Ce imas toliko zvocnikov, da lahko izkoristis atmos, pol ja. Drugace spidf je se vedno vec kot dober za dts in ni razlike napram hdmi.


Seveda je razlika, že običajni brezizgubno kompresirani formati (DTS-HD/DD TrueHD) ali večkanalni LPCM so na SPDIF no go. Preko SPDIF spraviš nekompresiran zgolj stereo ali izgubno kompresiran večkalani zvok (DTS/DD, praktično večkanalnik zvok “mp3” kvalitete).

Frenky ::

Optika je res ratala že zastarela. Pride pa prav tistim s starejšimi ojačevalci, ki nimajo novejših verzij hdmi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Frenky ()

polde66 ::

Optika je fajn če maš kak preprost tv pa kak sound box. Pri kaki bluetooth povezavi rado pride do zamika zvoka.
polde

SL4FKO ::

Do zdaj sem se le čudil vašemu potrpljenju, ko ste izgubljali živce in čas z boxi za tam okoli 20-40 EUR. Sem si mislil, ajde, pa če porihtajo, ni blema.

Sedaj pa ste naenkrat preskočili na nekega Beelinka GT in Ugoosa ki pa sta že primerljiva s cenami Shielda...

Sam imam Fire TV 4K, dobi se že kar poceni, ima uradno podporo Amazona, na njem dela pa res VSE. Emby, Plex, Telemachov EON TV (sem končno našel .apk, ki deluje, če kdo rabi naj me ZSja...), Netflix laufa v polni ločljivosti, igre letijo (nostalgija SEGA Classics z Xbox One BT ploščkom je uživancija...), skratka res ni da ni... Ethernet adapter obstaja ampak RES ni potreben, če je kje v bližini soliden router (imam AC86U in AC68U v mesh povezavi).


Priporočam vsem, ki nimajo več toliko časa oz. ga niso ravno več pripravljeni investirati v raznorazne flashe FWjev itd... Sam sem bil tak, v tridesetih s familijo pa je tega časa škoda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SL4FKO ()

Frenky ::

Poves kako Sega igre delujejo?
Kateri emulator mas?

Ales ::

SL4FKO je izjavil:

Do zdaj sem se le čudil vašemu potrpljenju, ko ste izgubljali živce in čas ... Sam imam Fire TV 4K ... na njem dela pa res VSE. ... Telemachov EON TV (sem končno našel .apk, ki deluje .... skratka res ni da ni...

Še dobro, da ti ne zgubljaš časa s temi boxi. :))

kanarin ::

Ales je izjavil:

SL4FKO je izjavil:

Do zdaj sem se le čudil vašemu potrpljenju, ko ste izgubljali živce in čas ... Sam imam Fire TV 4K ... na njem dela pa res VSE. ... Telemachov EON TV (sem končno našel .apk, ki deluje .... skratka res ni da ni...

Še dobro, da ti ne zgubljaš časa s temi boxi. :))


Joj, eni pa res ne razumete, on je pač pridobival - ne izgubljal čas in živce ko je iskal .apk za EON TV...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kanarin ()

-valvoline- ::

Soliden kodi build zasede 500+ mb prostora, nekateri se precej vec. Par takih kodi buildov skupaj je hitro 5gb+. 8gb igrace (se 16gb) je neuporaben klump. No ja, za placljiv netflix mogoce bo, za kaj resnega pa ne.

Tomassi ::

Ni vse v HW.

e-marko ::

Zakaj pa bi imel toliko kodi buildov naloženih? Zakaj točno? To prakticira kdo?

Lp
...somebody, somewhere...

stara mama ::

GT-king napajalnik je crknu.
Kje dobit originalnega? Ima kdo viška mogoče?
Ponavljam.... ORIGINALNEGA

LP

e-marko ::

To je kakšen poseben, da mora biti originalen? Glede na to, da je original crknil...
Garancije ni več možno uveljavljati?
...somebody, somewhere...

stara mama ::

Sumim, da imam zaradi neoriginalnega probleme (včasih ne dela wifi vredu ali pa sploh).
Prej pri originalnem je bilo vse ok.

Garancija?
Načeloma bi lahko (geekbuying), ampak sem že kabel prerezal, da sem priklopil drug napajalec, ker pač zadeva se rabi. Vprašanje je tud, koliko bi to trajalo časovno ter stroškovno (poštnina).

polde66 ::

Če je na neoriginalnem ista amperaža in voltaža bi moral vse delat. In koliko imaš ti na neoriginalnem?
polde

mat xxl ::

Točno, kot je Polde napisal !!! Vzami malo močnejšega, od originalnega in mora delati, pa vzami raje z klasičnim trafotom, ne z toroidnim, pa mora v nulo piko delati ! https://www.aliexpress.com/item/4000240...

Tudi pri nas dobiš evo : https://www.techtrade.si/video-napajaln...

Konektor paše sem ravno 3 tedne nazaj za en NAS Netgear iskal.....

stara mama ::

Ok, hvala.
Kar trenutno uporabljam, je star napajalnik od Xboxa 360, je 12V in ima dost večji tok, kot ga ta škatlica rabi (jebiga, ni blo drugega pri roki).
A toroidni so vsi, ki niso integrirani v vtikač? (kot sta tavečja dva)

mat xxl ::

Toroidni so načeloma integrirani v vtikač, skoraj pre majhni, da bi bil tok, ki piše na njih pravi.

Oni z linka SLO so preverjeno poceni in OK !!!

polde66 ::

Taki kabli so ponavadi tudi pri zunanjih trdih diskih 3.5. Kakšen My book od WD-ja recimo, 12V 2a, straejši imajo 12V 1.5A, Odvisno tudi od firme.
polde
««
146 / 148
»»