» »

Android tv box

Android tv box

««
145 / 148
»»

-valvoline- ::

Vanadium je izjavil:

Če si malo majstra vzameš vrtalko pa jih povečaš oz dodaš dodatne...

Ni potrebe, se brez nogic laufa povsem normalno brez pregrevanja. Nogice pac za vsak primer, par stopinj dol, enostaven in ucinkovit mod.

Frenky je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

Kako/s cem kopirat tekst tj iptv m3u linke/povezave? Iz txt fajla ali iz brskalnika? Zato je win zakon, se najbolj preprosta funkcija copy-paste na androidu ne gre :)

Gre če uporabljaš s telefonom.

So kaksna spletna navodila da pogledam?

Zgodovina sprememb…

fruc900 ::

Vanadium je izjavil:

Če si malo majstra vzameš vrtalko pa jih povečaš oz dodaš dodatne...


Iz lastnih izkušenj ti povem, da če povečaš luknjice, pa s temi tvojimi nogicami boš pridobil dve, max do 3 stopinje, če pa na box daš ventilator, ki ga vklopiš kar na USB pa temperatura ne bo presegla 45 stopinj...

-valvoline- ::

fruc900 je izjavil:

Vanadium je izjavil:

Če si malo majstra vzameš vrtalko pa jih povečaš oz dodaš dodatne...


Iz lastnih izkušenj ti povem, da če povečaš luknjice, pa s temi tvojimi nogicami boš pridobil dve, max do 3 stopinje, če pa na box daš ventilator, ki ga vklopiš kar na USB pa temperatura ne bo presegla 45 stopinj...

Nisem natancno spremljal kolk se pridobi, ampak spodnji del boxa se obcutno manj greje z nogice modom. Pr normalni uporabi T ne gre cez 65c (1080p). 4k itak me ne zanima, zgolj za test zmogljivosti in stabilnosti. Z ventilatorjem pa ne bo vec 'silent', pa tut grdo bo zgledal. Z nogicami je lep tk kot oldschool hifi komponenta. ;)

Zgodovina sprememb…

fruc900 ::

Če zadeva dela kot mora se ne obremenjuj s temperaturo...

bedarija ::

laufanje na višjih temperaturah krajša življensko dobo kondenzatorjev. vsekakor se splača vsaj malo vložit da zbiješ temperaturo.

fruc900 ::

bedarija je izjavil:

laufanje na višjih temperaturah krajša življensko dobo kondenzatorjev. vsekakor se splača vsaj malo vložit da zbiješ temperaturo.


Se strinjam, al pa v štartu kupiš box, ki dela na nižjih temperaturah....

damirj79 ::

bedarija je izjavil:

laufanje na višjih temperaturah krajša življensko dobo kondenzatorjev. vsekakor se splača vsaj malo vložit da zbiješ temperaturo.


Daj nehaj, tistih 90stC je temperatura jedra, kjer se nahaja senzor. Temperatura na povrsini je vec 10stC nizja, ce je gor se vsaj miniaturen alu hladilnik, potem le-ta ne vidi vec kot 60stC okoliski kondezatorji pa se to ne.

scenic16 ::

kakšna pa so mnenja o tej škatli ... ?

https://androidpctv.com/review-mecool-k...

OK.d ::

LPOK.d

kanarin ::

Odločam se za nabavo novega Android TV boxa. Imam dva starejša TV, na enem imam priklopljenega Mi Box S - predvsem za gledanje T2 preko boxa. Načeloma je ta box OK, kar pa me moti je razmeroma švoh HW in predvsem (pre)malo priključkov (samo tisti res osnovni oz nujni za delovanje boxa). Kakšen Shield odpade, predvsem zaradi visoke cene - saj boxa ne mislim uproabljati za igranje zahtevnejše igric (kakšne preprostejše pa ja). Netfixa ne uporabljam oz me ne zanima. Imam tudi in Beelink box z navadnim Androidom - ugotovil sem (primerjalno) da mi enostavno ne ustreza - želim box izključno z Android TV (enostaven in pregled en vmesnik in daljinec, vse aplikacije prilagojene za TV).

Tako da se zdaj odločam med Mecool Android TV modeli kot so KM1, KM3 in KM9 pro. Menda je KM1 najnovejši model - se torej splača nabaviti prav ta model ? Kot pa vidim so cene vseh teh Mecool modelov dokaj blizu in primerljive tudi z MiBox S (nekje med 60 in 70€ - iz EU, ne da se mi čakat par mesecev iz Kitajske) tako da sama cena nima kakšnega večjega pomena pri sami izbiri.

Zanimajo me predvsem mnenja oz izkušnje dejanskih Mecool lastnikov.

Ales ::

V družini uporabljajo Mecool KM9Pro 2/16, ki sem jim ga jaz zrihtal, in so zelo zadovoljni. Zadeva enostavno dela. Posledično sem zadovoljen tudi jaz, ker se ne ukvarjam s problemi. :D

Ampak:

- ne gledajo Netflix (bil bi v SD, 480p)
- povezan je s kablom in ne na Wi-Fi (praktično neuporaben Wi-Fi, tudi na dobesedno 20 cm)
- ne igrajo igric.

Ne pravim, da igrice ne bi šle, a ni nobene gor, zato ne morem podati izkušenj. Glede na siceršnjo odzivnost boxa ne dvomim, da bi delale čisto v redu, v skladu z zmogljivostmi čipseta...

Za prvi dve alineji pa je kar je. To smo vedeli, ko se je box izbiral.

Največ se na njem uporablja:

- EON za Android TV
- HBO GO
- Kodi.

Z nobeno medijsko datoteko ni bilo težav, vse predvaja brez zatikanja. 4k je bil stestiran na začetku, ker TV na lokaciji ni 4k.

Torej, od kar je kupljen, enostavno daljinec v roko in dela brez kakršnih koli zatikanj. Niti dobro se ne zavedajo, da obstaja, ker se ni treba ukvarjati z njim.

Kupljen je bil pa pred kakim letom na Gearbestu, za $42 s poštnino vred, iz skladišča v HK, brez dodatnih dajatev.

Zdajle vidim, da so tudi na Gearbestu šle cene konkretno gor.

Badwolff ::

Za katero stvar pa se ti zdi mibox prešvoh? Za priključke še bolj splača en usb dongle nabavit za par evrov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Badwolff ()

kanarin ::

Badwolff je izjavil:

Za katero stvar pa se ti zdi mibox prešvoh? Za priključke še bolj splača en usb dongle nabavit za par evrov.


Pa na splošno je odzivnost vmesnika bolj tako tako, ni ravno tekoče in odzivno. Pa občasno ga je treba reštartati ker enostavno neki zašteka. Box ima samo 2 GB RAM (mogoče je tudi to razloga za slabše performanse?) in zelo skromnih 8 GB storage (dejansko pa na voljo še precej manj - 5,3 GB).

Glede priključkov: manjka Ethernet port, en USB vhod in TF port. Ja, v teoriji se da vtaknit USB dongle in potem na njega vse kar manka oz kar kdo potrebuje ampak..to ni ne poceni, ne praktično da niti ne omenjam same estetike pri teh priključenih zadevah zadaj na boxu.

Da ne bo nesporazuma - na splošno sem z MiBox S vseeno zadovoljen- za tisto kar mi trenutno služi (predvsem T2 TV in YouTube). Ampak za nov Android box bi rad kaj več , (bistveno) več storage-a, več priključkov, po možnosti boljše performanse. Dejansko me na Mecool najbolj skrbi wifi - kaj to je problem samo na KM9 Pro - a kdo mogoče ve kako je s tem na tem novejšem modelu KM1 ?

Badwolff ::

Mene na miboxu moti pravzaprav samo to, da Zeta torrent ne snema na zunanji disk. Zato ga imam kot Streaming napravo, kjer deluje odlično.

mat xxl ::

Beelink GT King imate z ustreznim daljincem in vsem iz EU v nekaj dneh že za približno 90 eur, če primerjam z MI BOX, kjer moraš še dokupiti lan, pa miško, pa usb kluč za shrambo, je tale Beelink še poceni.....

PARTyZAN ::

Kako miško bi ti kupoval za mibox? USB ključ? A si ostal v letu 2010? :)

kanarin ::

mat xxl je izjavil:

Beelink GT King imate z ustreznim daljincem in vsem iz EU v nekaj dneh že za približno 90 eur, če primerjam z MI BOX, kjer moraš še dokupiti lan, pa miško, pa usb kluč za shrambo, je tale Beelink še poceni.....


Zakaj pa ta box sploh primerjaš z Mi Box ? Dajmo rajši ločeno primerjat boxe z običajnim Androidom in boxe z Android TV.

scenic16 ::

@kanarin

Danes, tri dni po naročilu prišel po pošti KM1:
https://www.geekbuying.com/item/MECOOL-...

EON smart TV aplikacija deluje odlično, aktivacija (koda) preko spletnega portala Moj Telemach sicer ni uspela, sem moral klicat support, so oni vpisali.
Moti me zamik zvoka na ko je povezan preko BT na home cinema, bom ožičil, wifi deluje zelo spodobno, pri meni sicer na kablu 100\5, odzivnost odlična!

Zaenkrat precej zadovoljen!

Frenky ::

Ales je izjavil:

V družini uporabljajo Mecool KM9Pro 2/16, ki sem jim ga jaz zrihtal, in so zelo zadovoljni. Zadeva enostavno dela. Posledično sem zadovoljen tudi jaz, ker se ne ukvarjam s problemi. :D

Ampak:

- ne gledajo Netflix (bil bi v SD, 480p)
- povezan je s kablom in ne na Wi-Fi (praktično neuporaben Wi-Fi, tudi na dobesedno 20 cm)
- ne igrajo igric.

Ne pravim, da igrice ne bi šle, a ni nobene gor, zato ne morem podati izkušenj. Glede na siceršnjo odzivnost boxa ne dvomim, da bi delale čisto v redu, v skladu z zmogljivostmi čipseta...

Za prvi dve alineji pa je kar je. To smo vedeli, ko se je box izbiral.

Največ se na njem uporablja:

- EON za Android TV
- HBO GO
- Kodi.

Z nobeno medijsko datoteko ni bilo težav, vse predvaja brez zatikanja. 4k je bil stestiran na začetku, ker TV na lokaciji ni 4k.

Torej, od kar je kupljen, enostavno daljinec v roko in dela brez kakršnih koli zatikanj. Niti dobro se ne zavedajo, da obstaja, ker se ni treba ukvarjati z njim.

Kupljen je bil pa pred kakim letom na Gearbestu, za $42 s poštnino vred, iz skladišča v HK, brez dodatnih dajatev.

Zdajle vidim, da so tudi na Gearbestu šle cene konkretno gor.


Google cerified ATV, pa Netflix ne dela v 4K?

OK.d ::

Bogvedi, ali ga tudi Google Home aplikacija najde?
LPOK.d

Ales ::

Najde... Kolikor sem zasledil, sta Mecool in Netflix v nekem sporu iz preteklosti, posledično jim Netflix ne dela v 4k. Vse ostalo je pa pričakovano, v skladu s certifikacijo.

mat xxl ::

PARTyZAN je izjavil:

Kako miško bi ti kupoval za mibox? USB ključ? A si ostal v letu 2010? :)


Ravno zato, ker nisem imam raje GT, ja, ti pa rabiš itak miš za določene aplikacije in USB ključ, ker na Mibox zastarel box, ne moreš potegniti niti enega UHD filma, ker ima premalo memorije.....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

halozan ::

že skoraj 11 let uspešno uporabljam prvo generacijo Xtremarja (model Sidewinder). Tako enostavne naprave za predvajat filmov iz centralnega NAS res ni, hkrati pa imamo še preko S/PDIF povezan zvok na ojačevalec, ki še nima HDMI vhodov, veselo pa podpira in dekodira DTS.

Sedaj pa je čas, da počasi menjam, saj imam 4K TV, hkrati pa je ogromno filmov v H.265, ki pa Xtreamer več ne podpira. Koliko tu berem na forumu, vsi omenjate neke Android naprave, jaz pa sem malo skeptičen, saj ne bi še na 10. napravi uporabljal Google računa. Drugih zadev Netflix ipd, ne bi gledali preko te naprave, ampak samo filme preko NAS (povezava je LAN).

All ::

Android box...pa gor libreelec/coreelec
Brez androida.
Predvaja vse. 4k HDR z flac zvokom.
Pred boxom sem mel dune-a...ki je bil ok takrat. Sem razmisljal da bi drobovino zamenjal z boxom. Sam se box lepo skrije za tv...ojacevalec, da izgled niti ni vazen

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: All ()

halozan ::

@All

kaj pa S/PDIF izhod (optični ali koax) ter DD ali DTS dekodiranje?

Zadeva mora biti čimbolj enostavna Plug6Play, SW mi ni problem namestit, bolj me mučijo izhodi, ki jih rabim za ojačevalec.

polde66 ::

@halozan Vzemi en Beelink GT king, Ima odličen procesor, vse vhode in izhode, ki jih potrebuješ. S kodijem boš vrtel vse filme še dolgo, ima dovolj prstora in rama, odličen wifi in 1 gb lan ter seveda odličen bluetooth. Tudi z kakim Ugoosem AM6 v katerikoli verziji ne boš zgrešil. To so odlične mašine in tudi s strani proizvajalca podprte z OTA posodobitvami. Oba imata tudi možnost file serverja.
polde

All ::

Vecina boxov ima tudi opticni izhod.
Optika pelje max 5.1, hdmi vec.
Za tekoce predvajanje priporocam kaj na osnovi S912 (max50€), vec ni potrebno.

polde66 ::

S912 je 5 let star procesor, ki se tudi kar lepo greje, uporablja 2 ali 3 (3 gb niti ne zna uporabljat) gb rama in ima največ 32 gb prostora. Uporablja star čipset mislim pa da je android 7 največji dosežek na teh boxih. Tako da je priporočilo res na mestu. In na trgu jih že kar nekaj časa ni, da o posodobitvah niti ne bi. (izjema je tanix tx9S kateri je oropan skoraj vsega in uporablja kvazi android 9 oz. predelan android 7)
Kater s912 box bi pa ti priporočal?
polde

Frenky ::

All je izjavil:

Vecina boxov ima tudi opticni izhod.
Optika pelje max 5.1, hdmi vec.
Za tekoce predvajanje priporocam kaj na osnovi S912 (max50€), vec ni potrebno.

Pelje 5.1, ampak kompresirano. Če se le da raje preko HDMI, če je možnost.
Če imaš bolj švoh ozvočenje je pa skoraj vseeno.

Vanadium ::

halozan je izjavil:

že skoraj 11 let uspešno uporabljam prvo generacijo Xtremarja (model Sidewinder). Tako enostavne naprave za predvajat filmov iz centralnega NAS res ni, hkrati pa imamo še preko S/PDIF povezan zvok na ojačevalec, ki še nima HDMI vhodov, veselo pa podpira in dekodira DTS.

Sedaj pa je čas, da počasi menjam, saj imam 4K TV, hkrati pa je ogromno filmov v H.265, ki pa Xtreamer več ne podpira. Koliko tu berem na forumu, vsi omenjate neke Android naprave, jaz pa sem malo skeptičen, saj ne bi še na 10. napravi uporabljal Google računa. Drugih zadev Netflix ipd, ne bi gledali preko te naprave, ampak samo filme preko NAS (povezava je LAN).


Vzami si urco cajta pa pejt prvo tukaj čez:

https://forum.kodi.tv/showthread.php?ti...

All ::

Vsak 912 z gigabitno mrezno bo ok (za libre/core).
Spdif po potrebi.
Android je v tem primeru nepomemben.
So na trgu tud 912L, ki majo 100mb mrezo.
Wifi/bt...zna bit pri kaksnem boxu tricky.
Z enga mecola sm ga mogu fizicno odstrant, ker se je svinsko grel.
Daljinci so nepomembni, ce uporabljas cec...
Tko da...naceloma kerakoli 912 (za kodi).
Na aliju sm vidu da se dobijo ue za 25€

polde66 ::

Kater to za 25?
polde

PARTyZAN ::

mat xxl je izjavil:

PARTyZAN je izjavil:

Kako miško bi ti kupoval za mibox? USB ključ? A si ostal v letu 2010? :)


Ravno zato, ker nisem imam raje GT, ja, ti pa rabiš itak miš za določene aplikacije in USB ključ, ker na Mibox zastarel box, ne moreš potegniti niti enega UHD filma, ker ima premalo memorije.....


Prvič, za AndroidTV ne rabiš nobene miške. Drugič, MiBox je mišljen kot streaming box, ne kot mass storage device. Uporabljaš ga v kombinaciji z vsebino na mreži (SMB/NFS share/Plex ali kaj podobnega) in/ali VOD servisi kot sta Netflix in Prime Video. Vsa našteta opravila ta box zmore z lahkoto. Downside je, da nima ethernet priključka (čeprav sam WiFi deluje OK v primeru, da imaš dober signal na mestu boxa). To sicer lahko rešiš z ethernet donglom za manj kot 10€.

polde66 ::

@partyzan Na android tv boxu rabiš miš glede na aplikacijo, ki jo uporabljaš. Če rabiš samo aplikacije za android tv potem jo pač ne boš, če pa boš hotel kake svoje jo boš pa že. Pa bom še enkrat dal primer tvina tako kot sem ga že x krat. Brez miši ti Tvin na android tv ne bo kaj dosti uporaben sploh ne ogled za nazaj. Torej je odvisno od aplikacije in ne android tv in pomeni, da si se samo omejil na aplikacije za android tv.
Če mi ne verjameš si inštalirat tvin na android tv. Če ga ti ne uporabljaš pa ne pomeni da ga kdo drug ne. Mi box je android box in je mišljen za kar koli ga bo uporabnik uporabljal. Sploh pa iz časov v katerih je mi box nastal.
polde

PARTyZAN ::

Če se greš mazohizem, sure, laufaj navadne mobilne aplikacije na TV boxu. Lahko pa enostavno zamenjaš ponudnika storitev za kakšnega, ki ima porihtano aplikacijo tudi za Android TV. Najboljša opcija pa je sicer, da nehaš gledat navaden TV program.

polde66 ::

Sej glih ne štekam preveč dobr ampak, če sem te razumel je zadeva taka. Naj kupim 5 let staro tehnologijo, ki nima lan vhoda, ki ima samo en usb vhod ima 8gb placa in uporablja 4 leta skoraj 5 let staro tehnologijo zato da se ne bom mazohiral. In seveda naj zaradi tega, da bom to lahko počel zamenjam operaterja da bom lahko potem to zadevo sploh uporabljal. Ja moram rečt da se sliši res logično. Všeč mi je da še kdo pride s pametnim nasvetom na dan.:))
polde

PARTyZAN ::

Če bi "štekal" čemu je naprava namenjena ne bi klobasal. Zgoraj sem že napisal, da lahko na boxu s "4 leta skoraj 5 let staro tehnologijo" vsebine gledaš tekoče, brez zatikanj. A kupuješ box za laufat benchmarke, al za konzumirat vsebine? A bi se rad ukvarjal s posodobitvami in šraufal, da stvari delajo, al bi rajš videl, da že proizvajalec poskrbi za to, da svojo osnovno funkcijo opravlja dobro?

Glede mazohizma: Kupil boš state of the art kitajski box brez nadaljne podpore proizvajalca. Vanj boš vtikal razne USB ključke, ko se boš špilal z različnimi firmwari. Netflix že v samem štartu itak ni opcija. Uporabljal boš mobilne aplikacije, ki so namenjene touch zaslonom na TVju, kljub temu da imaš na voljo ponudnike ki imajo AndroidTV aplikacijo. Vse to, da prideš do zastarelega formata dostave vsebin, ki jim pravimo TV shema.

Aja, pa ker si kupil nek box, pri katerem se SoC apparently ful greje, boš gor našraufal višje nogice "za ventilacijo". Nekdo ti bo na forumu napisal, da lahko še en ventilatorček našraufaš gor, da bo za zihr.

Važno, da mamo tebe in tvoje pametne nasvete :).

polde66 ::

Mislim da je tvoje vsestransko znanje zelo uporabno in bo marsikomu prav prišlo
polde

kanarin ::

Če se lahko še sam vmešam v ta "boksarski dvoboj" :) oz dodam svoje skromno mnenje... lastim si tako box z navadnim androidom (Beelink GT1 Ultimate) kot Android TV box (Mi Box S). Lahko samo rečem , da se popolnoma strinjams s tem kar piše PARTyZAN, polde66 pač kot vedno trmasto vztraja pri svojem in (posmehljivo) nabija brez pravih argumentov. Pa dejmo enkrat spoznat in razumet da ni vse samo v nekih golih tehničnih specifikacij in številu priključkov no... polde, a si mogoče slišal za pojem "uporabniku prijazen vmesnik" ? Resnično ne razumem zakaj taka mržnja proti MiBoxu - saj je dejstvo , da obstaja cel kup zadovoljnih uporabnikov - kljub kao " zastareli" tehnologiji, pomanjkanju priključnov, prostora za stranjevanje, itd. Polde, zakaj te to tako moti ?? Noben ne trdi da je to popoln oz perfekten box , daleč od tega, vendar pa za določen tip uporabe oz za določen krog uporabnikov se očitno - v praksi izkaže da je kar optimalna izbira. Sam iskreno ne razumem tega, da bi nekdo nabavi Android TV box, gor pa bi rad poganjal navadne android aplikacije. Sam sem android TV box nabavil namenoma zato, da bom lahko (enostavno) nameščal in uporabljal samo take aplikacije , ki so namenjene oz prilagojene prav uporabi na TV-ju. Pika. Res ne štekam, zakaj bi bila na TV boxu to taka omejitev (če sploh) - da si "omejen na Android TV aplikacije". Pač TV ni touch screen , za nameščanje vseh možnih Android aplikacij bom pač uporabljal Android telefon ali tablico. Kdor pa se želi s tem "zabavati" na TV pa lahko seveda mirno to tudi počne (če mu je to v veselje), zame (in očitno še za koga) pač to ni to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kanarin ()

polde66 ::

@kanarin, dej nared si uslugo pa tole stran še enkart preber, da boš mal dobil občutka zakaj se sploh gre. Od tam kjer @haložana zanima kaj naj kupi namesto extremarja. Pa bodi pozoren pri stavkih da ne boš zopet naletel na moje "posmehljivo" nabijanje brez argumentov. In če ti ne bo jasno zakaj se gre preberi še enkrat.
polde

Ales ::

kanarin je izjavil:

... pojem "uporabniku prijazen vmesnik" ? Resnično ne razumem zakaj taka mržnja proti MiBoxu ...

Komot lahko nekdo za Android TV MiBox meni, da je zastarel in počasi za odpis... In enako za navadne Android boxe z S912 čipseti... Zakaj pa ne, razvoj gre dalje, medijske vsebine so vse zahtevnejše za predvajanje.

Tu je govora o konkretnih boxih, debata Android vs Android TV je pa nekaj drugega...

@scenic16, si naletel na kako nepričakovano slabo lastnost Mecool KM1?

mat xxl ::

Partizan ???

Mazohizem je kupiti 5 let staro tehniko Mibox recimo za 60 eur, potem ja še dokupimo lan vmesnik z poštnino za ene 12 eur, ker ja občasno pa rabimo tudi 3d miš konec koncev Telemach ponuja veliko kod za gsm, tablice za Android TV pa plačaj posebej, enako drugi, pa ja nabavimo še to za ene 12 eur, ja in nazadnje bi kak hd film snel direkt na box, aja na MiBoxu ni dovolj prostora, ja no ni blema, še en 64 GB usb ključek recimo za 10 eur samo. In ja višek mazohizma dali smo 94 eur skupaj in imamo še vedno ne preveč zmogljiv box, pa reci če to ni Mazohizem.

Nasproti tega pa NE mazohistična rešitev, dobava iz Italije iz skladišča v Miljah Italija v praksi v 72 urah - 3 dneh za skoraj enak denar + dobimo 1m mrežo in wifi poleg 2G tudi 5G in še kaj vključno z podporo vsaj, kot pri MIboxih : https://www.geekbuying.com/item/Beelink...

Vsak, pa ve za sebe....., torej ali nekaj za 25 eur in pač šparate, ker Mibox za 60 eur je pa neumnost in mazohizem.....ker je v praksi pogosto na koncu z dodatki veliko dražji....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

Frenky ::

Eni res ne razumete da ima folk različne potrebe/zahteve/želje in zato tudi na trgu obstajajo različne naprave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Frenky ()

OK.d ::

Zato se pa za Android TV nabavi Shielda in imaš potem par let mir, ker boljšega od tega na trgu ni.
Konkretno moj mi že služi 6 leto in še kar dobiva updejte, sem pa šel na njega direktno iz Xtremarja, če ti to kaj pomeni halozan.
LPOK.d

kanarin ::

OK.d je izjavil:

Zato se pa za Android TV nabavi Shielda in imaš potem par let mir, ker boljšega od tega na trgu ni.
Konkretno moj mi že služi 6 leto in še kar dobiva updejte, sem pa šel na njega direktno iz Xtremarja, če ti to kaj pomeni halozan.


To je seveda res, ampak pač niso vsi pripravljeni dati 200€ za streaming box, a je to tako težko razumeti ? Po tej logiki bi morali vsi kupovati tudi iPhone ali druge flagshipe za 1.000€+, pa recimo pri avtih izključno kakšne Audije, BMW-je ipd. Kaj je tako težko razumeti, da lahko tudi box za 60 € povsem dobro služi svojemu namenu (čeprav je za današnje standarde res že kaj malce HW podhranjen). Če rabiš box predvsem za kakšen T2 TV, YT ali Netflix ne vem zakaj vas tako moti če tudi "zastareli" MiBox povsem spodobno opravi svoje delo (ja, tudi samo preko wifi - če je slednji na spodobni ravni). Pa ja menda mora obstaja nek razlog, da je box tako pribljubljen ?

-valvoline- ::

Zanimivo zakaj so pr xiaomiju taki bebci pa ne ponudijo box vsaj z 4/32 rama/spomina. 2/8 je res neuporabno, se 16gb je premalo. 32gb je nek minimum, standard bi moral bit 64gb. Pri mobilcih so pa vedno pred konkurenco kar se tice ponudbe rama/spomina v telefonih za ponujeno ceno.

Zgodovina sprememb…

PARTyZAN ::

Shrambe na boxu v resnici ne rabiš prav dosti. Imaš svojo kišto na mreži ali idealno: NAS. Z RAMom se pa ne obremenjuj. Edini kriterij je, če ti vmesnik dela zadovoljivo hitro in če box opravlja svojo funkcijo. Vsi ostali specsi so popolnoma nepomembni.

In pa seveda najpomembnejše: podpora proizvajalca s posodobitvami.

Cveto ::

Dve vrašanji: Mi TV Stick za 35 eur je ok, ali je kaj drugega boljše za ta denar? Namen je, da bi žena v likalnici lahko gledala iz DLNA strežnika, pa eventualno da bi se kaj streamalo preko kodi-ja.

Drugo: imam odličen receiver (Denon), ki pa še nima HDMI-ja, tako da rabim nekaj z optiko. Sedaj uporabljam prastari WDTV Live, ker edino na tem pravilno dela DTS in DD5.1. Imam še Nexbox a1, ki naj bi imel dober procesor (S912), pa začne takoj štekat, če dam "passthrough". Gledal Beelink Gt King (navadni, ne pro, ta nima optike), Kako delajo filmi z DTS in Dolby digital 5.1? Govorim o navadnih verzija kodekov, ne kakšni master Audio in podobni. Za GT King pro vem da dela, ker ima certifikat, mene zanima za "navadnega".

polde66 ::



Audio zadev, ki jih ima king pro verjetno ne boš nikoili rabil.
Kar se tiče razlik med enim in drugim je v izdelavi, king pro ima aluminijasto škatlo, več usb izhodov in škoda ker nima še optičnega izhoda. Skratka za 20 eur več se ga splača vzet, seveda če nisi vezan na optični izhod. V ostalem pa razlike ne bo. Ej to so visoko zmogljive mašine katerim razen cerifikata za netflix nič ne manjka (seveda če to rabiš) Oba imata pa L1 certifikat.
Zanimiva mašina je tudi Ugoos AM6 v vseh verzijah (navaden 2/16, pro in plus)

Zakaj sem dal ravno videe od Tv box stop? Zato ker je en redkih ki na koncu naredi tudi audio test (žal na prvotnem kingu ni ampak se vidijo specifikacije med plusi in minusi naprave)
Da ne bo kdo zopet napisal da nabijam brez argumentov, Vse te naprave si lastim, zato lahko povem iz prve roke. Če koga zanima kaj specifičnega me lahko kontaktira na ZS. In tako ugoosi kot beelinki imajo redne OTA posodobitve. Imajo trenutno najmočnejše in najboljše amlogic S922X procesorje in tudi 2 gb rama je že dovolj za vse čeprav smo v časih ko mora v napravi biti že 4 gb.

@cveto, moje osebno mnenje je da se izogibaš tv stickom iz različnih razlogov, če boš prebral še kakšno stran nazaj ti bo jasno zakaj.
polde

Luk as ::

Največja bedarija je to, da vsi na začetku kupujemo nekaj najbolj poceni. Potem pa ugotoviš, da to ni to, pa moraš dokupit: miško, airmouse daljinaca, še kakšne hube... pa si takoj na 100€ potem vidiš, da to še vedno ni to, pa kupiš malo močnejšo mašinco, pa vidiš, da to še vedno ni to.
No potem pa spoznamo kje smo. Vsi se učimo iz napak, iz svojih lastnih napak, ker poslušat in zaupat drugim ni rečeno, da to odgovarja tudi nam.
Vaja dela mojstra, čeprav je včasih drago.
riba smrdi pri glavi
««
145 / 148
»»