» »

Android tv box

Android tv box

««
136 / 148
»»

polde66 ::

@stara mama točno temu je box namenjen v 90%, vsaj kar se mojih izkušenj tiče čemu ljudje nabavljajo boxe.
polde

simonxy ::

Doma ima T2 priključek. Rad bi gledal TV tudi na drugi lokaciji-na vikendu. Zaenkrat uporabljam tablico v ta namen.
Njihov SMART TV(ali njihov box) lahko uporabljaš le na lokaciji registriranega priključka, zato le ta opcija odpade.

Kupil bi Anroid box(kakšen predlog kateri) ali TV, ki je že android.
Zanima me, ko prižgeš TV(ta je verjetno že nastavljena na zadnji vhodni signal, ki je bil gledan - box je recimo priklopljen v hdmi1) in ko prižgem android box,
ali se da nastavit, da se na android box-u avtomatsko vedno odpre aplikacija za gledanje TV?
Namreč starši ali marsikateri uporabnik ne zna po andoridu brskati, da bi zagnal pravo aplikacijo.
T2 ima TV2GO, ki ga lahko gledaš tako, da se prijaviš preko brskalnika(https://tv2go.t-2.net/start)ali pa naložiš aplikacijo https://tv2go.t-2.net/start
Torej le ta bi moral biti zagnan, ko prižgeš TV.

simonxy ::

Razmišljal sem o amazon fire stick 2nd gen - je le 15EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: simonxy ()

-valvoline- ::

stara mama je izjavil:

Argica je izjavil:

Kaj imate od tega, da furate EON/T2 app na kitajskih boxih?

Zakaj le zakaj? Ohh, zakaj le ljudje to počnejo a? Če ne vidiš smisla, ne pomeni da ga drugi ne.
Recimo imaš TV v svojem stanovanju/študentu/na vikendu/na dopustu brez TV naročnine, tisto TV naročnino pa plačujejo tvoji tastari pri sebi doma. Ti rabiš samo internet, pa še ta je lahko mobilni (recimo HOT 200GB).

Hah, na boxu mas zraven se youtube, kodi, netflix, browserje, mobdro, facebook, msg, viber, igrce.... Provajderskim boxom se cas izteka.

Zgodovina sprememb…

stara mama ::

Zdaj Facebook in Viber imet na televiziji res ni nekaj, kar bi si želel, ampak ja, Youtube (Vanced) in ostalo je pa prav fajn.

Frenky ::

polde66 je izjavil:

@Frenky Večina folka ne kupuje box zarad netflixa. Drugo, zakaj pa nebi kupil box za 1 leto? 50 eur ni strošek, da se je treba ubit. Večina folka še vedno nima 4k TV in večina folka si box omisli za 2 ali tretjo tv, ki pa za sigurno ni 4k. Te tvoje domneve so samo tvoje domneve pa nič drugega. HBO nima 4k že v osnovi pa? TV programi se ne oddajajo v 4k pa? Edino netxlix je aplikacija, ki daje možnost gledanja v 4k kvaliteti (youtube je v 4k omogoča na vsakem boxu). Vsak nov 4k,oled, quled, UHD... tv pa omogoča netflix v 4k. Smiselnost nabave boxa samo za predvajanje netflixa v 4k tu izgubi smisel.
Še vedno ne razumem kaj je tvoja poanta in tvoj strah.

Predvsem da ti nakladaš, pišeš in bereš pa samo kar ti ustreza.
Če folk ne kupuje boxov za gledanje pretočnih vsebin, zakaj jih potem sploh kupuje? Samo zato, da gledajo mobilne aplikacije T2 in TVIN?
Ker tudi vse to omogočajo Android TV boxi, ki so po ceni tudi primerljivi z no-name kitajci, sploh Firestick in Mibox, s tem da omogočajo še dosti več, torej kvalitetno spremljanje plačljivih vsebin, ki so ne samo prihodnost, ampak že sedanjost. Da ne govorimo, da omogočajo kvalitetno gledanje IPTV s pravimi aplikacijami za TV-je. Da nekaj "dela" na no-name kitajcu, še ne pomeni da je to kvalitetno in uporabno za splošnega uporabnika, ki se mu pred TV ne da ukvarjat z miškami in tipkovnicami. Sploh pa da plačaš neko naročnino in potem gledaš nekaj v 480p je res bedarija. Razumem da moraš promovirat svoje preprodajanje teh boxov, samo bodi malo bolj objektiven. Ne vem zakaj bi nekdo odštel isto denarja za polovičen izdelek. Če hočeš gledati T2go na AndroidTV to lahko delaš. Obratno pa ne gre, torej s pravo T2 applikacijo na no name kitajcu . Zakaj bi se omejeval? Cena je tam-tam, samo omejuješ se. Android TV boxi so lahko na papirju hardwersko manj dobri, ampak to čisto en klinc pomeni, ker so uporabni mnogo bolj kot katerikoli tvoj no name kitajc.

Ales ::

Frenky je izjavil:

polde66 je izjavil:

@Frenky Večina folka ne kupuje box zarad netflixa. Drugo, zakaj pa nebi kupil box za 1 leto? 50 eur ni strošek, da se je treba ubit. Večina folka še vedno nima 4k TV ...

Predvsem da ti nakladaš, pišeš in bereš pa samo kar ti ustreza.

A ti pa ne?

Je polde66 zgoraj kjerkoli omenil, da vsakomur predlaga izrecno Android in ne recimo certificiran Android TV box? Eni rabijo to, eni rabijo uno, eni rabijo oboje, eni nimajo pojma, kaj rabijo. Za vsakogoar se kaj najde.

Si morda opazil, koliko forumašev pride sem in napiše, da želi box samo za gledanje EON ali T-2?

V glavnem, nima smisla, da se vidva pregovarjata po 16x o eni in isti stvari.

polde66 ::

Frenkija:)) je spet mal zanesl.
polde

Tomassi ::

polde66 je izjavil:

@Frenky Večina folka ne kupuje box zarad netflixa. Drugo, zakaj pa nebi kupil box za 1 leto? 50 eur ni strošek, da se je treba ubit. Večina folka še vedno nima 4k TV in večina folka si box omisli za 2 ali tretjo tv, ki pa za sigurno ni 4k. Te tvoje domneve so samo tvoje domneve pa nič drugega. HBO nima 4k že v osnovi pa? TV programi se ne oddajajo v 4k pa? Edino netxlix je aplikacija, ki daje možnost gledanja v 4k kvaliteti (youtube je v 4k omogoča na vsakem boxu). Vsak nov 4k,oled, quled, UHD... tv pa omogoča netflix v 4k. Smiselnost nabave boxa samo za predvajanje netflixa v 4k tu izgubi smisel.
Še vedno ne razumem kaj je tvoja poanta in tvoj strah.


T-2 ima 4k kanale. Seveda pa ne na mobilnem appu.

polde66 ::

@Tomassi točno tako ima 4 4k kanale in ne za mobilni app. https://www.t-2.net/primerjalnik-progra...
polde

Tomassi ::

No, pa odvisno od paketa potem tudi dostop do vsebin v videoteki... Recimo HBO.

orreel ::

Zdravo

Zanima me ali kdo ugodno proda kakšen soliden android tv box skoraj nerabljen ali nov z vsaj 3 GB rama in 32 GB diska z dobro wifi podporo ter solidnim procesorjem- za 30-50 evrov.?

Je Tanix TX3 MAX šel po gobe.

Sem že kupil box.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: orreel ()

mumbo ::

Znanec me je prosil da mu probam naštimat spletno kamero na Scishion V88 TV Box Rockchip

kamera sicer dela, ne dela pa zvok. probano v viberju. res je kamera neka no-name...

ko sem to kamero priklopil na svoj prenosnik je sicer delala slika in zvok.

ma kdo izkušnje s tem da si je na tak ali podoben box priklopil spletno kamero preko usb, ki funkcionira okej?

mat xxl ::

Malo denarja malo muzike in veliko živcev gre, ko to spoznaš, ti ni škoda malo več dati ob nakupu......

Sam imam IMOU dela ko raketa ....

svicar ::

Pozdrav...ima kdo kakšno free slovensko listo, ki dela sedaj ko ni več amisovega strežnika?

vipersan ::

Pozdravljeni.

Mi lahko kdo svetuje, kateri box kupiti za generalno uporabo, youtube, kodi ipd. Pa en daljinec zraven, nekaj z mini tipkovnico. Važno je, da je zanesljiva zadeva, da se ne bo pregrevala in zatikala (da bo za telebane ;) ). Se pravi 4GB/32GB in en dober procesor za sliko.

Gledal sem A95X F2, ki je videti OK (po nasvetih iz začetka tega meseca), vendar ga še vedno ni na zalogi. A95 F3 nekdo piše, da se pregreva, pa spet nisem več zihr. Jaz pa bi to rad dobil čimprej. Videl sem tudi TANIX TX3, ki mi deluje OK, potem pa spodaj nekdo piše, da mu "je šel po gobe" pa sem spet malo zadržan. Ko pa sam brskam, pa je ponudba preveč široka za moje ozko staro glavo.

Hvala lepa za pomoč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vipersan ()

noob96 ::

Xiaomi mi box S

beta1 ::

simonxy je izjavil:

Razmišljal sem o amazon fire stick 2nd gen - je le 15EUR.


Kje pa najdem to ponudbo? Enega bi kupil za dumb TV. Youtube, VLC DLNA streaming, pa še kakšen app.

OK.d ::

vipersan je izjavil:

Pozdravljeni.

Mi lahko kdo svetuje, kateri box kupiti za generalno uporabo, youtube, kodi ipd. Pa en daljinec zraven, nekaj z mini tipkovnico. Važno je, da je zanesljiva zadeva, da se ne bo pregrevala in zatikala (da bo za telebane ;) ). Se pravi 4GB/32GB in en dober procesor za sliko.

Gledal sem A95X F2, ki je videti OK (po nasvetih iz začetka tega meseca), vendar ga še vedno ni na zalogi. A95 F3 nekdo piše, da se pregreva, pa spet nisem več zihr. Jaz pa bi to rad dobil čimprej. Videl sem tudi TANIX TX3, ki mi deluje OK, potem pa spodaj nekdo piše, da mu "je šel po gobe" pa sem spet malo zadržan. Ko pa sam brskam, pa je ponudba preveč široka za moje ozko staro glavo.

Hvala lepa za pomoč.

Nabavi Shielda,meni že šesto leto lepo služi in še kar dobiva updejte, kar je za poceni kitajce misija nemogoče;)
LPOK.d

nejcs2 ::

Zdravo,
zanima me, ali ima kdo Xiaomi Mi TV Box S in bi bil pripravljen preizkusiti, kako deluje NEO na njem?

Preko spletne strani za NEO: neo.io, se naj prosim prijavi (če imate svoj NEO račun ok, lahko pa se prijavite z mojim testnim računom, Mail: ysm10224@cuoly.com Geslo: C2FDUOGZ -vse velike črke za geslo)

Predvsem me zanima, kako deluje TV SPORED in TV PROGRAMI, se da normalno premikati po strani (se da priti do programov, ki so bolj spodaj). Se da uporabljati filter (in tudi izbrati stvari, ki so nižje pri npr. kategorijah).
Şe da normalno predvajati film, dati na pavzo, na full screen?

Se da naložiti NEO aplikacijo preko Google Play trgovine (https://play.google.com/store/apps/deta...)

Najverjetneje se kdo vpraša zakaj me to sploh zanima ... no, Telekom že dolgo časa ni tako ugoden in ima počasen internet (200/40), za razliko od interneta preko A1 (na Telekom optiki), zato bi bilo veliko ceneje, če bi vzeli preko A1 samo internet 500/100 Mb/s za 30€, na Xiaomi Mi TV Box S pa bi predvajali NEO z računom od prijatelja.
Res najlepša hvala vsem, ki ste pripravljeni preveriti, kako deluje NEO na Xiaomi Mi TV Box S:).
Lp

XS!D3 ::

Lahko ti že v naprej povem, da ga iz storea ne boš mogel naložit, ker Neo za Android TV ne obstaja. Lahko probaš kvečemu sideloadat mobilno Neo aplikacijo za Android.

damirj79 ::

In potem potrebuješ airmouse ali pa kaj podobnega, ker z original daljincem od Mibox-a ne boš mogel odpirat menijev in ostalih povezav.

DV_cam ::

Pozdravljeni,
kje bi lahko kupil Xiaomi Mi Box S TV Box z gamepad-om. Ali je možno priklopiti 2 gamepad-a in ali je to sploh uporabno? So take igre?
Hvala in LP
DV_cam

mat xxl ::

Ma pozabi ta Xiaomi, je tak poden od boxa .......

Vzami raje Kinga ali, kaj na tem nivoju, bo cena enaka, ker pri GT Kingu je vsaj airmouse že zraven....

PARTyZAN ::

Zakaj točno bi si želel imet airmouse na AndroidTV boxu?

Badwolff ::

PARTyZAN je izjavil:

Zakaj točno bi si želel imet airmouse na AndroidTV boxu?


Odvisno za kaj ga uporabljaš, ne :D
Scer pa stane 10€

radmannsdorf ::

mat xxl je izjavil:

Ma pozabi ta Xiaomi, je tak poden od boxa .......

S čim pa nisi zadovoljen? Me zanima, ker imam v planu kupit še tretjega.
Vse deluje - T-2 TV, EON, Youtube, Netflix 4k, OpenVPN klient, SNES emulator + 8bitDo BT kontroler.
Mogoče je kaj takega, ki bi imel v prihodnosti, pa ne vem da ne dela ok? Če je, bom kupil rajši Nvidia Shield. :)

easyrider3 ::

Meni XIAOMI Mi Tv Box S deluje čisto uredu seveda če je zadostna hitrost interneta sem probal tudi predvajat 4K in deluje se sploh ne zatika nič napram televizorju Philips kjer se po nekaj sekundah ustavi in spet predvaja in spet ustavi.

Zgleda da je Xiaomi Box S močnejši kakor tisti android na televizorju

Zgodovina sprememb…

NejcSSD ::

Škoda da ne naredijo ne Xiaomi Mi Box 2S z dvojnim ramom, dvojno kapaciteto prostora in novejšim procesorjem, mogoče tudi lan vhodom gigabit.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

damirj79 ::

Morda nekoč bo, ampak verjetno bodo preskočili to serijo amlogic 90x.

Vanadium ::

Škoda, ker ni lepo tko kot je bil nekoč nexus player lepo pixel player z vsemi temi karakteristikami torej dober procesor, cca 4gb rama, vsaj 32gb UFS storage in lan vhod. Nevem a je tok težko pogledat kako ima apple narejeno pa skopirat...

damirj79 ::

Ker ostali proizvajalci delajo te škatlice samo da so čimceneje in da zadovoljijo neko množico ljudi. Vseh pač tko ne moreš zadovoljit. Nvidia Shield ima vse kot mora razen cene. Vprašanje koliko bi bil cenejši kašen drugi tv box z recimo S922 in 64 ali 128GB ROM, 4GB RAM, GLAN, Wifi AC, 2-4x USB3.0 in widevine L1 ter Netflix, Amazon Prime, HBO certifikati... Verjetno zopet v rangu Nvidia Shield.

Tomassi ::

Jabolčni box je nekajkrat dražji od miboxa...

bedarija ::

easyrider3 je izjavil:

Philips kjer se po nekaj sekundah ustavi in spet predvaja in spet ustavi.

Zgleda da je Xiaomi Box S močnejši kakor tisti android na televizorju


to nima veze z androidom na philipsu temveč s predvajalnikom. philps ma nekega gnilega ki 4k ne zmore predvajat na 4k TV-ju ... če si naložiš VLC prebavi 4k brez problema.

flameir ::

Proda kdo ugodno Full HD Android Box? Samo, da je sposoben tekoče predvajati 1080p film prek Plexa, to je vse kar rabim, dokler mi obstoječ TV deluje.

easyrider3 ::

bedarija je izjavil:

easyrider3 je izjavil:

Philips kjer se po nekaj sekundah ustavi in spet predvaja in spet ustavi.

Zgleda da je Xiaomi Box S močnejši kakor tisti android na televizorju


to nima veze z androidom na philipsu temveč s predvajalnikom. philps ma nekega gnilega ki 4k ne zmore predvajat na 4k TV-ju ... če si naložiš VLC prebavi 4k brez problema.


Jaz sem to primerjal preko android aplikacije T-2 TV na Xiaomi Mi Boxu S in Televizorju Philips PUS 7354 recimo tam na T-2 imaš nekaj programov,zvrsti katere se oddajajo v 4K pa sem tako probal.

DV_cam ::

DV_cam je izjavil:

Pozdravljeni,
kje bi lahko kupil Xiaomi Mi Box S TV Box z gamepad-om. Ali je možno priklopiti 2 gamepad-a in ali je to sploh uporabno? So take igre?
Hvala in LP

Torej nihče ne ve nič o gamepad-ih ki se povezujejo s Xiaomi Mi Box S TV?

Jaz sicer pogrešam naprave kot si bile Xtreamer. Kdo ve kaj je sedaj alternativa? Meni je pomembno predvsem predvajanje vseh vrst multimedijskih datotek. Veliko bolj kot streaming. Po domače povedano da priklopim zunanji disk (če nima notranjega) in predvajam vse vrste multimedijskih datotek.
Hvala in LP
DV_cam

jopar ::

DV_cam je izjavil:

DV_cam je izjavil:

Pozdravljeni,
kje bi lahko kupil Xiaomi Mi Box S TV Box z gamepad-om. Ali je možno priklopiti 2 gamepad-a in ali je to sploh uporabno? So take igre?
Hvala in LP

Torej nihče ne ve nič o gamepad-ih ki se povezujejo s Xiaomi Mi Box S TV?

Jaz sicer pogrešam naprave kot si bile Xtreamer. Kdo ve kaj je sedaj alternativa? Meni je pomembno predvsem predvajanje vseh vrst multimedijskih datotek. Veliko bolj kot streaming. Po domače povedano da priklopim zunanji disk (če nima notranjega) in predvajam vse vrste multimedijskih datotek.
Hvala in LP


Meni se normalno poveže Logitech Gamepad F710. Najbrž je z ostalimi podobno.

stara mama ::

Tolk časa sem se preživciral na A95X R1, da mi je na koncu dopizdilo, sem nabavil GT-king (navadnega- črnega) in lahk rečem da je to to!
Ni mi žal niti evra! In nikoli več poceni kitajskih škatel.

radmannsdorf ::

jopar je izjavil:

DV_cam je izjavil:

DV_cam je izjavil:

Pozdravljeni,
kje bi lahko kupil Xiaomi Mi Box S TV Box z gamepad-om. Ali je možno priklopiti 2 gamepad-a in ali je to sploh uporabno? So take igre?
Hvala in LP

Torej nihče ne ve nič o gamepad-ih ki se povezujejo s Xiaomi Mi Box S TV?

Jaz sicer pogrešam naprave kot si bile Xtreamer. Kdo ve kaj je sedaj alternativa? Meni je pomembno predvsem predvajanje vseh vrst multimedijskih datotek. Veliko bolj kot streaming. Po domače povedano da priklopim zunanji disk (če nima notranjega) in predvajam vse vrste multimedijskih datotek.
Hvala in LP


Meni se normalno poveže Logitech Gamepad F710. Najbrž je z ostalimi podobno.

Jaz imam povezan 8BitDo Pro kontroler. Nisem pa probal dveh.

freesty ::

DV_cam je izjavil:

DV_cam je izjavil:

Pozdravljeni,
kje bi lahko kupil Xiaomi Mi Box S TV Box z gamepad-om. Ali je možno priklopiti 2 gamepad-a in ali je to sploh uporabno? So take igre?
Hvala in LP

Torej nihče ne ve nič o gamepad-ih ki se povezujejo s Xiaomi Mi Box S TV?

Jaz sicer pogrešam naprave kot si bile Xtreamer. Kdo ve kaj je sedaj alternativa? Meni je pomembno predvsem predvajanje vseh vrst multimedijskih datotek. Veliko bolj kot streaming. Po domače povedano da priklopim zunanji disk (če nima notranjega) in predvajam vse vrste multimedijskih datotek.
Hvala in LP


Imam en starejsi android box. Naenkrat imam povezana 2 controllerja, xbox one controller prek bluetootha, ter en cheap aliexpress controller. Oba hkrati delujeta brez problema. Sem predvajal tudi z usb kljucka in zunanjega diska brez problemov.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: freesty ()

DV_cam ::

stara mama je izjavil:

Tolk časa sem se preživciral na A95X R1, da mi je na koncu dopizdilo, sem nabavil GT-king (navadnega- črnega) in lahk rečem da je to to!
Ni mi žal niti evra! In nikoli več poceni kitajskih škatel.


Kaj si s tem mislil povedati da ni za kupovati takih naprav kot je Xiaomi box tv? Kakšne izkušnje pa imaš s takimi napravami da imaš slabo mnenje? Primer?
DV_cam

stara mama ::

Da se splača dat mal več, če boš škatlo dosti uporabljal.
Xiaomi box je precej omejen.

-valvoline- ::

Sem sprobal 3 razlicne boxe, vedno se vrnil nazaj na windows (lenovo tiny pc). Za brskanje po spletu in piratskih streaming vsebin so boxi precej neuporabna zadeva.
Ko na boxu/brskalniku odpres npr kak project free tv, vojvodina.net in podobno se mu zmesa zarad reklam in spama v ozadju, se brave browser ne pomaga. Na winsih katerkol browser + ublock in laufa vse 100% brez spama in zatikanja.

Zgodovina sprememb…

damirj79 ::

Na windowsih obstaja kak uporaben streaming app? Ker na Tv boxih (tako Androidkot AndroidTV) obstaja kup takšnih appov, npr MorphTV, TeaTV, TitaniumTV itd.... jih je kar jih češ.

-valvoline- ::

damirj79 je izjavil:

Na windowsih obstaja kak uporaben streaming app? Ker na Tv boxih (tako Androidkot AndroidTV) obstaja kup takšnih appov, npr MorphTV, TeaTV, TitaniumTV itd.... jih je kar jih češ.

Ce je kaj takega eksluzivno za android si na pcju nalozis android emulator (nox player). Jaz ga uporabljam zgolj za mobdro. Laufa tip top. Lahko pa se naredi dual boot sistem android(za pc)/win vsak na svojo particijo

Zgodovina sprememb…

damirj79 ::

No OK to poznam, ampak v emulatorju deluje precej šašavo. Zato me zanima za kak nativni Windows app.

-valvoline- ::

Teatv mislim da laufa tudi na winse. Ce je za filmcke/serije google chrome+ ublock + vojvodina.net je ze leta najboljsi kombo(srbohrvask podnapisi jbg). Za serije tudi project free tv (pac obstojeci kloni) ampak brez podnapisov.

Zgodovina sprememb…

-valvoline- ::

To so zdaj najnovejsi piratenzi servisi,
filmovizija:
https://www.filmovi.me/
popcorn srbija:
https://www.popcornsrbija.com/
in pa seveda vedno d best of d best vojvodina.net:
https://www.vojvodinanet.com/publ/
Skoda da je gledalica sla po gobe.

Zdaj pa sprobajte tole laufat na boxu, pa na winsih z ublockom :)

Zgodovina sprememb…

Ales ::

Na Android boxu komot laufaš Firefox z uBlockom. Ne razumem, v čem je problem.
««
136 / 148
»»