» »

Android tv box

Android tv box

««
137 / 148
»»

-valvoline- ::

Ales je izjavil:

Na Android boxu komot laufaš Firefox z uBlockom. Ne razumem, v čem je problem.

Ni isto, ceprav z ublockom. Se vedno mece precej spama in reklam, zmrzuje med predvajanjem, precej povezav sploh ne odpira. Win/chrome/ublock to je zmagovalni paket. Preverjeno.

Zgodovina sprememb…

Badwolff ::

al pa bromite, bravo etc...
bom probal

ps - na tablicimi v bromitu odpira bet stran v dodatnem tabu, ugasneš in dela pol brez težav, vsaj prvi dve minuti
na compu mi te strani ne odpre, drugače izgleda isto od začetka

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Badwolff ()

batista ::

Glede gretja čipov S905X3, ali se ti boxi s temi čipi lahko pregrevajo tudi med gledanjem filmov 4K (ali pa 1080p), da ti recimo začne film štekat?

polde66 ::

Nobene panike o pregrevanju ni. Samo x3 se glede na x2 pač bolj greje. Nič bolj se pa ne greje kot se čipi 905, 912, 905W. Malo smo se razvadili z X2 čipi, nič drugega.
polde

fruc900 ::

batista je izjavil:

Glede gretja čipov S905X3, ali se ti boxi s temi čipi lahko pregrevajo tudi med gledanjem filmov 4K (ali pa 1080p), da ti recimo začne film štekat?


Deluje normalno le višje temperature ima.

fruc900 ::

Evo prodal sem android box A95X F3 slim, sedaj trenutno potrebujem le en android box tako da mi A95X F2 popolnoma zadostuje, saj ta opravlja funkcijo EON smart boxa...

....veš kaj me zanima kateri android box-i so TV boxi in imajo certifikat od googla....je to samo mecool https://www.gearbest.com/tv-box/pp_0092... ali se še kaj drugega dobi....kaj priporočaš ?

S!lentHunter ::

Zanima me kakšen android box priporočate, za gledanje filmov, youtube, Eon-a ???
AMD Ryzen 5 2600x,MSI 450 Tomahawk,Gigabyte RX580 8GB,16GB DDR4, SSD Samsung
Huawei

webmaher ::

v kakšni kvaliteti bi pa ti gledal... 4K BR z bitno preko 100Mb/s... vsem, ki želijo to bi priporočil raje Windows box... dobijo se že pod 200ojrov z 8GB RAMa in 128GB SSD diskom in original Winsi 10, kar pomeni, da lahko ganjate Kodija z Elementumom do onemoglosti... edini problemček je HDR, ki pa je oz. bo z 19 verzijo rešen...

-valvoline- ::

Ima kdo kasen pocen kitajcek silent nettop, neki temu podobnega:
https://www.aliexpress.com/item/4000010...
A so za kaj ali je vse srot?

Zgodovina sprememb…

Hoden ::

Pozdravljeni, že nekaj časa nazaj sem kupil tv box A95X F2 Amlogic S905X2. Žal se je zgodila nesreča in se je daljinec poškodoval. Ali lahko kupim univerzalni daljinec in ga sprogramiram? Kaj priporočate?

Hvala

fruc900 ::

Hoden je izjavil:

Pozdravljeni, že nekaj časa nazaj sem kupil tv box A95X F2 Amlogic S905X2. Žal se je zgodila nesreča in se je daljinec poškodoval. Ali lahko kupim univerzalni daljinec in ga sprogramiram? Kaj priporočate?

Hvala


ja lahko, v bistu je univerzalni daljinec boljši...sam originalnega sploh nikoli nisem uporabljal

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fruc900 ()

francesw ::

Uporabil sem kino cinema hd v2 apk aplikacijo namesto Netflixa, aplikacija za film je popolnoma brezplačna.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Ales ()

damirj79 ::

No pa sej to veš, da app cinema hd v2 nima veze z netflixom?

PARTyZAN ::

Pogovarjaš se s spam botom.

Ales ::

Hoden je izjavil:

Pozdravljeni, že nekaj časa nazaj sem kupil tv box A95X F2 Amlogic S905X2. Žal se je zgodila nesreča in se je daljinec poškodoval. Ali lahko kupim univerzalni daljinec in ga sprogramiram? Kaj priporočate?

Hvala

Da ne boš slučajno kupoval teh starih univerzalnih daljincev za TV, kot so bili nekoč. V tej temi imaš nekaj predlogov za sodobne bluetooth daljince, ki so namenjeni prav temu, kar ti iščeš.

polde66 ::

https://www.aliexpress.com/item/4001106...

takih maš na aliexpressu kr češ, edino čas dobave je pa vprašljiv. Original daljinc.
polde

francesw ::

damirj79 je izjavil:

No pa sej to veš, da app cinema hd v2 nima veze z netflixom?

Torej sem ga zamenjal, raziskujem cinema hd v2 na veliko virov.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Ales ()

OK.d ::

LPOK.d

Ales ::

Pa tokrat na Mecoolu dejansko dela Netflix v FHD ali še vedno ne, kljub temu, da je certificiran?

Wi-Fi so zgleda zrihtali, na Mecool KM9PRO Classic je bil dobesedno neuporaben.

polde66 ::

Ne dela ker nimajo licence. Isto je kot KM9 ali KM3 samo, da ima KM1 X3 procesor.
polde

Ales ::

Kolikor razumem situacijo, Netflix blokira Mecool zaradi nekih odnosov v preteklosti, sicer pa so njihovi boxi uradno certificirani in bi Netflix pravzaprav, kar se same naprave in OS-a tiče, moral delati.

polde66 ::

Netflix dela a samo osnovno 480p
polde

Ales ::

Ja ja, saj to sem mislil. Morda sem se nerodno izrazil v zadnjem postu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

MAjster951 ::

Pozdravljeni, upam da nisem preveč zgrešil teme z naslednjim vprašanjem:
na Samsung UE55NU7172UXXH želim povezati bluetooth zvočnik, tv pa nima bluetootha.
Zanima me, ali bi tv "dobil" bluetooth z usb vmesnikom za bluetooth? Če ja, bi prosil, če lahko kakšen nasvet katerega kupiti (najbrž tv ne podpira vsakega).

polde66 ::

Ne bo šlo z bluetooth vmesnikom, gre pa z kablom seveda, če ima TV izhod za slušalke
polde

dhud ::

Zdravo,
imam vprašanje za uporabnike kiaomi mi box-ov. Zanime me ali se da na omenjej box namestiti aplikacija od A1 Xplore Tv Go? Box aplikacije v google Playu ne vidi, kar mi je logično. Na spletu sem poiskal aplikacijo kot namestitveno datoteko *.apk. Aplikacija se je namestila, vendar mi je ne odpira. Isti trenutek ko se odpre se tudi zapre, ne pride niti do prve maske v aplikaciji. Box mi je uspelo povezat z spletnim predvajalnikom xploretv.si, vendar so meniji zelo majhni dejansko neberljivi.
Dušan

Tomassi ::

Verjetno se app zanaša na kak servis, ki ga na tem boxu ni (ker pač app ni predviden za box, pa niso pohendlal)

polde66 ::

Je za navaden andrid box ne za TV varianto. Na A95X F2 odlično deluje. Predvideno za tablice in telefone
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

Tomassi ::

Tudi "navaden" android box ni nujno, da ima recimo play servise gor... Z uporabo aplikacij, ki so namenjene za druge naprave, pač tvegaš, da (kaka) stvar ne dela...

MAjster951 ::

polde66 je izjavil:

Ne bo šlo z bluetooth vmesnikom, gre pa z kablom seveda, če ima TV izhod za slušalke

TV ima naslednje priključke:

polde66 ::

@MAjster951 en od okroglih je za slušalke, je simbol zraven. Tako da bo zadeva delovala tudi na kabel. Verjetno si kabel dobil žev škatli zraven zvočnika. To je rešitev, piše pa da ima tvoj tv 20W zvočnika kar je predvidevam več od tvojega bluetooth zvočnika. Lahko pa si omisliš en soliden box pa imaš vse rešeno.
polde

MAjster951 ::

polde66 je izjavil:

@MAjster951 en od okroglih je za slušalke, je simbol zraven. Tako da bo zadeva delovala tudi na kabel. Verjetno si kabel dobil žev škatli zraven zvočnika. To je rešitev, piše pa da ima tvoj tv 20W zvočnika kar je predvidevam več od tvojega bluetooth zvočnika. Lahko pa si omisliš en soliden box pa imaš vse rešeno.

Aja, sem narobe razumel. Kakšna opcija aux v bluetooth pa tudi najbrž ne bo delovala?
Gre za starejšega uporabnika, ki ni vedel, da njegov tv nima bluetootha, tako da dvomim da bi dal več kot 30€ za to funkcijo (kaj drugega pa ne rabi)..

polde66 ::

Pa kolikor gledam specifikacije tv-ja tudi izhoda za slušalke nima. Tako da nič s tem
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

Argica ::

NejcSSD ::

Slabi specsi ...
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Vanadium ::

Samo so res slabi specsi... Nevem zakaj se tudi držijo na xiaomi amlogic 905 kot pijanec plota... naj raje 922x dajo v novi box... Oziroma še bolje bi bilo če bi google naredil pixel player z 922x procesorjem

damirj79 ::

Zato ke za S922 nič ne kaže, da bo kdo šel v kakšno resnejše razvijanje ROMa in nato certificiranje pri ponudnikih vsebin (Netflix itd) ker vse skupaj traja. S922 ni pretirano hitrejši v meultimediji, kot S905XY, pa še izgleda bolj mrtva veja v razvoju. AMlogic ima za 2020 v roadmapu s905x4, s908x in pa s805x2, s92x pa ni nikjer omenjena.

https://androidpctv.com/amlogic-s905x4-...

Plus tega Realteku gre kar dobro okoli teh SoC, Rockchip pa izgleda tudi obetavno. Malo konkurence očitno ne škodi. Čeprav noben od teh SOc ni niti približno še na nivoju tega, kar zmore nek cheap SoC za telefon, kaj šele kak midrange ali več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: damirj79 ()

w4nkst4 ::

meni na mi box tudi ven meče a1 xplore tv, po restartu boxa pa mi pride v aplikacijo, a je vse do zadnjega klika (predvajanje) narobe obrnjena slika.

fruc900 ::

Same težave s temi mi boxi...se najde kar kašen no name cenejši box ki deluje dosti bolje...

Leko ::

Zanima me če je smiselno zamenjat D3 box z kakšnim drugim boxom (katerim) kateri bi omogočal predvajanje preko EON aplikacije?
Predvsem tudi zaradi namestitve kodija. Ta tv je priklopljen tudi na pc? Drugi tv v drugem prostoru je priklopljen na EON box.

yyyeb ::

A ima Android tv box možnost, da nastaviš, da se sam ugasne čez naprimer 60min? Če isto nastavim na televiziji in se televizija ugasne, bo android tv box film predvajal naprej. Je tako? Iščem način, da se oba ugasneta. Iščem sleep timer.
Najmanj si želimo zvedeti resnico, ki bi nam najbolj koristile.

DePalmo ::

Obsežna tema in se vnaprej opravičujem ker se mi ne da iskat če je na to že bilo odgovorjeno.

Večkrat sem že imel željo da bi imel malo škatlico za TV in da bi enostavno vse delalo in da mi nebi bilo potrebno vedno nositi prenosnika s sabo in me zato zanima če obstaja kaj takega:
- HDMI izhod (da lahko gor priključim TV ali računalniški zaslon)
- USB vhod (da lahko not porinem USB ključek poln filmov)
- predvajanje bolj ali manj vseh formatov (4K me ne zanima, recimo do nekje FHD)
- če zmore predvajat še kak CD / DVD (kot xvid kjer je gor več flimov ali kot pravi DVD)
- ima bluetooth za slušalke (to je bolj želja ki bi zelo poredko prišla prav)
- plug & play in da dejansko vse dela, ne da moram pol večera nastavljat
- interneta na tej škatli ne bo

A sploh obstaja kaj takega ali naj raje dam 100 EUR za starega laptopa in brezžično miško?

Ales ::

Praktično vsak sodoben Android TV box zmore to in to verjetno precej bolje, kot star laptop, edino tole:

- če zmore predvajat še kak CD / DVD (kot xvid kjer je gor več flimov ali kot pravi DVD)

je vprašljivo. Kaj dejansko iščeš nekaj z hardverskim DVD playerjem ali se pogovarjamo zgolj o formatih?

Tomassi ::

yyyeb je izjavil:

A ima Android tv box možnost, da nastaviš, da se sam ugasne čez naprimer 60min? Če isto nastavim na televiziji in se televizija ugasne, bo android tv box film predvajal naprej. Je tako? Iščem način, da se oba ugasneta. Iščem sleep timer.


Preko CEC bo TV ugasnil tudi box. Načeloma bi moral film iti na pavzo, je pa odvisno od app-a...

All ::

Tomassi je izjavil:

yyyeb je izjavil:

A ima Android tv box možnost, da nastaviš, da se sam ugasne čez naprimer 60min? Če isto nastavim na televiziji in se televizija ugasne, bo android tv box film predvajal naprej. Je tako? Iščem način, da se oba ugasneta. Iščem sleep timer.


Preko CEC bo TV ugasnil tudi box. Načeloma bi moral film iti na pavzo, je pa odvisno od app-a...


Men tole dela odlicno z s912 boxom + libreelec(kodi)
En dalinc ...bp.
Je pa tud odvisno od tv-ja.
Sony je prek cec-a zmagovalec.
Philips tud dela skor popolno
Samsung...dela na pol
Lg...probal z dvemi tv-ji...obakat neuspesno.

yyyeb ::

Kaj je to CEC?
Najmanj si želimo zvedeti resnico, ki bi nam najbolj koristile.

fruc900 ::

yyyeb je izjavil:

A ima Android tv box možnost, da nastaviš, da se sam ugasne čez naprimer 60min? Če isto nastavim na televiziji in se televizija ugasne, bo android tv box film predvajal naprej. Je tako? Iščem način, da se oba ugasneta. Iščem sleep timer.


Če nimaš možnosti na boxu pa potegni aplikacijo iz trgovine google play

Leko ::

Katerega priporočate?
X96Q Allwinner H313 2/16
A95X F3 Air Amlogic S905x3 2/16
TANIX TX3 MINI 2/16
TANIX TX9S KODI Amlogic S912 2/8
Tej so cenovno tam tam, najnižji cenovni razred
ali se splača dodat za
TANIX TX3 ALICE UX Amlogic S905x3 4/64
ali
MECOOL KM1 4/64
Gledal bi se EON, kodi, youtube to je pa več ali manj vse.
Hvala za nasvete.

Leko ::

No sedaj sem malo brskal po temi in sem našel od Poldeta priporočilo za TANIX TX3 ALICE UX Amlogic S905x3 4/64.
Ali je smiselno dodat za MECOOL KM1 4/64? Je toliko boljši? Če že kupujem mi ni težko dodat teh 30€ samo če pa ni pa za brezveze tudi ne bi dal.

Ales ::

Poglavitna razlika v uporabniški izkušnji med tema dvema je v tem, da ima Tanix navaden Android, Mecool pa Android TV.

Za Eon in Youtube sta oba vrh glave dovolj. Za Kodi je sicer odvisno od tega, kaj bos dejansko v Kodiju gledal, a oba boxa sta strojno več kot dovolj zmogljiva.
««
137 / 148
»»