» »

Android tv box

Android tv box

««
108 / 148
»»

Ales ::

@webmaher, ti zgleda misliš, da je (ne)delovanje nekega addona v Kodiju odvisno od naprave, na kateri se nahaja Kodi. Vsaj tako je bilo razbrati iz tvojega posta, kjer si zraven omenjal Nvidia Shield...

damirj79 ::

webmaher je izjavil:

damirj79 je izjavil:

webmaher je izjavil:

Beelink GT1-A imam že nekaj mesecev... dela EON, delata Netflix (4k HDR) in HBOgo addona prek Kodija in dela vse ostalo kar je potrebno :)
Pri Nvidii Shield so pa z zadnjo nadgradnjo zašuštrali delovanje Netflix addona do te mere da lahko gledaš samo 480p... amaterji na Kubik :))
Kdor misli to kupit naj počaka da bo cena tam okoli 150 ojrov... menda pa se kmalu obeta nova Nvidia...



Ok, locite ze enkrat. Netflix 4k preko kodi lahko kadarkoli neha delat, enako kot covenant in exodus addona in cakas, da se pojavi kak navdusenec, ki spise nov addon. Cotomovies android app je tudi en takih, ki je nehal delat in jih preiskuje urad, pa se vse privatne podatki jim je tip dal.



Mene si šel citirat zaradi HBOgo in Netflixa katerih naročnik sem... in potem v isti koš stlačil še gusarska Covenanta in Exodusa, ki ju sploh omenil nisem... lahko samo napišem da nisi ravno na tekočem s temi zadevami, kar se pa tiče HBOgo in Netflixa preko Kodija pa naj te ne skrbi zaradi morebitnega nedelovanja... v najslabšem primeru recimo za Netflix skenslam naročnino in jim predlagam, da naj se širijo na Mars ampak le, če bodo dodali slovenske podnapise :))


Bi pricakoval, da ljudje na tehnicnem forumu znajo vsaj natancno prebrat in tudi razumet napisano. Ne skrbi, sem zelo dobro na tekocem, izgleda da se bolj kot ti. Jaz nisem nikjer napisal, da je addon za netflix v kodi gusarski (no tehnicno vsaj, ker pa uporablja trik, da lahko skozi njega gledas v UHD, pa vprasnje kako bi na to gledali netflixovci, ampak ok pustimo ta detajl). V resnici tudi s tem predelanim netflix appom, ki potem omogoca resolucije UHD ni nic narobe. Gre se za trik, da se uporabniki to omogoci. Veljavno narocnino moras pa se vedno upisati. Ta trik bo pa deloval omejeno casa, ravno v reviewu beelink gt mini sem to videl. Prvi rewiev je kazal, da deluje tako chromecast, kot tudi netflix v UHD, sedaj drugi review pa ze pise, da ne deluje vec. Za razliko od tebe morda, pa je meni pomembno, da ce ze pljunem 100€+, da to deluje.

damirj79 ::

Dumber je izjavil:

Imam plačljiv HBO in Netflix s tem verjetno ni problema na GT king in shield ?


Ni problema v tem. Ti glej v miru in dokler ti tudi na beelinku dela kar si placal, ti samo uzivaj. Imej pa v kotu ocesa, da nekoc bo morda na beelinku nehalo delat v UHD, ce si slucajno narocil taksen paket netflixa.

polde66 ::

Sedaj razumem @damirj79 čemu ti je pomemben chromecast. Na bogem Mi boxu je samo 8 gb placa in potem je seveda treba delat redukcijo, kaj si boš na box naštelal za ene programe, da ne bo placa zmanjkal. Morph in vse ostalo si naštelam na en navaden "kitajski jajc".:)),

Kar se pa tiče delovanja addonov v kodiju je pa vedno konec leta malce pritiska s strani "organov pregona" na tvorce addonov. Traja par dni pa se stvari normalizirajo. Kar se tiče aplikacij ala CotoMovies. Lej Terrarium je bil en naprednejši program 2-3 leta nazaj, ko so ga pregnali in kao ukinili je iz tega zrastlo vsaj 5 klonov iste aplikacije. Spet traja par dni in karavana gre dalje.
polde

damirj79 ::

polde66 je izjavil:

Sedaj razumem @damirj79 čemu ti je pomemben chromecast. Na bogem Mi boxu je samo 8 gb placa in potem je seveda treba delat redukcijo, kaj si boš na box naštelal za ene programe, da ne bo placa zmanjkal. Morph in vse ostalo si naštelam na en navaden "kitajski jajc".:)),

Kar se pa tiče delovanja addonov v kodiju je pa vedno konec leta malce pritiska s strani "organov pregona" na tvorce addonov. Traja par dni pa se stvari normalizirajo. Kar se tiče aplikacij ala CotoMovies. Lej Terrarium je bil en naprednejši program 2-3 leta nazaj, ko so ga pregnali in kao ukinili je iz tega zrastlo vsaj 5 klonov iste aplikacije. Spet traja par dni in karavana gre dalje.


Ti pa se res (ne)znalec. USB ključek 256GB mountan kot internal store ali pa tudi samo external store, reši vse probleme s prostorom za "vekomaj"...

Ja saj to je vsa poanta. Če si tip, ki cele dneve se igračkaš, potem ti doldajanje addonov, pa ostalih appov res ni problem. Tudi meni ni. Marsikomu drugemu pa je. Poleg tega na primeru Cotomovies vidiš še, da si lahko predan organom pregona. No pri nas na balkanu ni panike glede tega, v USofA ali UK pa se lahko upravičeno bojijo.

GupeM ::

vinkop je izjavil:

jaz pa sem verjetno edini, ki nisem navdusen nad Beelink GT King....verjetno ga bom odklopil in ce se bo pojavil kak resen kandidat, ga mu dam za 100€ plus postnina....zanj sem placal 145€ in je rabljen priblizno 14 dni....

Kaj te moti pri njem?

Badwolff ::

damirj79 je izjavil:

polde66 je izjavil:

Sedaj razumem @damirj79 čemu ti je pomemben chromecast. Na bogem Mi boxu je samo 8 gb placa in potem je seveda treba delat redukcijo, kaj si boš na box naštelal za ene programe, da ne bo placa zmanjkal. Morph in vse ostalo si naštelam na en navaden "kitajski jajc".:)),

Kar se pa tiče delovanja addonov v kodiju je pa vedno konec leta malce pritiska s strani "organov pregona" na tvorce addonov. Traja par dni pa se stvari normalizirajo. Kar se tiče aplikacij ala CotoMovies. Lej Terrarium je bil en naprednejši program 2-3 leta nazaj, ko so ga pregnali in kao ukinili je iz tega zrastlo vsaj 5 klonov iste aplikacije. Spet traja par dni in karavana gre dalje.


Ti pa se res (ne)znalec. USB ključek 256GB mountan kot internal store ali pa tudi samo external store, reši vse probleme s prostorom za "vekomaj"...

Ja saj to je vsa poanta. Če si tip, ki cele dneve se igračkaš, potem ti doldajanje addonov, pa ostalih appov res ni problem. Tudi meni ni. Marsikomu drugemu pa je. Poleg tega na primeru Cotomovies vidiš še, da si lahko predan organom pregona. No pri nas na balkanu ni panike glede tega, v USofA ali UK pa se lahko upravičeno bojijo.


vpn?
Čeprav men na kodiju en kup addonov ni delalo kaki dve leti nazaj, ko sem to sprobval, prek vpnja

damirj79 ::

VPN ja seveda, ampak nekaj stane, takšnih free ni ravno veliko, če pa je, pa pol reči itak ne dela. Ali pa kljub storitvi VPN ni nujno, da podatki ne odtekajo kamor ne želiš.

vinkop ::

GupeM je izjavil:

vinkop je izjavil:

jaz pa sem verjetno edini, ki nisem navdusen nad Beelink GT King....verjetno ga bom odklopil in ce se bo pojavil kak resen kandidat, ga mu dam za 100EUR plus postnina....zanj sem placal 145EUR in je rabljen priblizno 14 dni....

Kaj te moti pri njem?

moti me pocasno priziganje, cakam 30 sekund da se vse skupaj postavi in pojavi menu boxa na ekranu, pa seveda neuporaben daljinec, ker je skoraj nemogoce z njim kaj napisti....ostalo je ok.....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vinkop ()

damirj79 ::

vinkop je izjavil:

GupeM je izjavil:

vinkop je izjavil:

jaz pa sem verjetno edini, ki nisem navdusen nad Beelink GT King....verjetno ga bom odklopil in ce se bo pojavil kak resen kandidat, ga mu dam za 100EUR plus postnina....zanj sem placal 145EUR in je rabljen priblizno 14 dni....

Kaj te moti pri njem?

moti me pocasno priziganje, cakam 30 sekund da se vse skupaj postavi in pojavi menu boxa na ekranu, pa seveda neuporaben daljinec, ker je skoraj nemogoce z njim kaj napisti....ostalo je ok.....


Ali nima stand-by oziroma allways-on načina?

Zaphod_B75 ::

Zaphod_B75 je izjavil:

Pred kratkim sem iskal neko nadomestilo za stari Xtreamer 1st gen. media player, ki crkuje. Da bi streamal filme iz PCja (ne iz chrome browserja videote, pač pa PC desktop filmi iz računala diska -> stream) direkt na [non-smart] TV screen).
Izbiral sem med Chromecast, Nvidia shield, in MiBox S in Na koncu sem z Amazona za 64EUR naročil MiBox S, ki se je izkazal za rahlo neposrečeno in dokaj laggy rešitev, (dasiravno priznam da se nisem nič poglabljal in ga konfiguriral do nezavesti – 10 minut in to je to);
- kot predvajalnik filmov iz usbKljuča se še nekako obnese - hevc x265 dela, pravtaoko podnapisi samo vse ostalo pa je boj meh…,
- Takoj je sem sprobal še iptv, če kaj manj trokira kot na MAGu (kockasta slika na vsake tolk časa, freeze, problem sinhronizacija zvoka) ipd. Žal Iptv še bol trokira kot na starem MAG250 boxu. Na telefonu ne trokira.
- Streamanje filmov, slik in muzike iz pcja še nisem pogruntal kako bi to najlažje izvedel…
- Youtube dela dasiravno ga ravno ne gledam na tvju,
- Netfilx mi ni neka strašna prioriteta, tko da ga zaenkrat niti nisem sprobal.
- androidni špili na tvju me ne zanimajo

Kaj delam narobe da MiBox S tko laga? Saj je samo 1080p.
Niti ne vem ali sem sploh kupil pravo stvar glede na namen uporabe, al bi moral vzeti nek NAS, ali Rasperry ali something else?


******
TLDR;
Pod črto rabim en media player za gledanje filmov na dumbTV. Naj bi podpiral hevc in podnapise. Kabel ne pride v poštev.
Prva stvar [nisem pa zihr če je to najboljša rešitev] ki mije padla na pamet je zrcaljenje namizja Windows10 PC->TV . Da jih nebi trogal na usb ključku od računala do predvajalnika kot dozdaj.

Vsega ostalega (netfix, youtube, smart home al kaj že, pogovarjanje z daljincem ipd.) zaenkrat ne potrebujem, saj MAG250 kot ajde-ok delujoč iptv box že imam.
Vendar se za zrcaljenje MiBox S ni izkazal za kot primerna rešitev za te namene, in gre nazaj na Amazon.
Vseeno mi je ali je dolgoročna rešitev android box ali malina ali nekaj čisto tretjega - glavno mi je da dela kot je treba, Cena ni glih nek faktor - do 100EUR je cena nepomembna.

Kaj naj vzamem?
Vnaprej hvala za komentarje.


MiBox S je romal nazaj na amazon.
Vidim da se zdaj najbolj priporoča Beelink GTKing, ki se mi zdi kar overkill. Glede na predloge in prebrane revjuje zdaj Izbiram med

A95X max mi je tudi zelo zanimiv https://www.geekbuying.com/item/A95X-MA...
Po prebranih opisih:
Plusi: zelo všečna možnost priklopa hdd, +obilica raznih usb portov in priklopov, kot minus nekaj omenjajo support

in

Beelink GT1 mini.
plusi
Google certified
voice remote (meni rahlo nepomembno)
BTW: A to je ista stvar BeelinkGTmini https://www.gearbest.com/tv-box/pp_0093... BeelinkGT1mini https://www.gearbest.com/tv-box/pp_0097...

Me pri obeh (v bistvu vidim da ga anima niti GTKing) najbolj skrbi/zbode v oči tole: -Chromecast NO / Miracast /Airplay NO.
PRIME B350+, Seasonic 750W, Ryzen 5 5600X, 16GB DDR4, Radeon 6650XT, WIN10

Zgodovina sprememb…

polde66 ::

@damirj79 ja verjamem da ključek mauntaš, ampak pol pa adijo prosti in edini usb slot, razen če daš en usb hub nanj. Seveda hub, ki ima svoje napajanje. Pa zopet podraži zadevo za 10 pa še mal eur. Zaradi osnovne šlamparije, ker nima 2x usb port, vsaj 16 gb rama in mrežnega vhoda. Če bi bila vsaj cena temu primerna bi bilo še nekak.
polde

damirj79 ::

Ne rabiš napajanja za USB hub z mrežnim priključkom. 4x USB port in GLAN port dela BP. Razen, da je izgled malo bukav, je delovanje OK. Sicer pa tudi na drugih boxih ne pričakuj ravno gigabit hitrosti, pa čeprav ima GLAN mrežno kartico, pa tudi USB3 port ne bo ravno kaj dosti več kot USB2.0 v resnici.

Gone ::

vinkop je izjavil:

GupeM je izjavil:

vinkop je izjavil:

jaz pa sem verjetno edini, ki nisem navdusen nad Beelink GT King....verjetno ga bom odklopil in ce se bo pojavil kak resen kandidat, ga mu dam za 100EUR plus postnina....zanj sem placal 145EUR in je rabljen priblizno 14 dni....

Kaj te moti pri njem?

moti me pocasno priziganje, cakam 30 sekund da se vse skupaj postavi in pojavi menu boxa na ekranu, pa seveda neuporaben daljinec, ker je skoraj nemogoce z njim kaj napisti....ostalo je ok.....


Ti prodam za 15€ tale daljinec (višek) - http://minix.com.hk/products/neo-a3
pa si vsaj daljinca rešil.

neocodexx ::

vinkop je izjavil:

GupeM je izjavil:

vinkop je izjavil:

jaz pa sem verjetno edini, ki nisem navdusen nad Beelink GT King....verjetno ga bom odklopil in ce se bo pojavil kak resen kandidat, ga mu dam za 100EUR plus postnina....zanj sem placal 145EUR in je rabljen priblizno 14 dni....

Kaj te moti pri njem?

moti me pocasno priziganje, cakam 30 sekund da se vse skupaj postavi in pojavi menu boxa na ekranu, pa seveda neuporaben daljinec, ker je skoraj nemogoce z njim kaj napisti....ostalo je ok.....


A se ta box prav ugaša/prižiga? Shielda npr. sploh ne moreš izklopit, gre samo v sleep mode. Zakaj bi fizično izklopil če rabiš vsak dan? Tudi Shield potrebuje kakšnih 30 sekund da se postavi na noge ob vklopu, tako kot praktično vsak drug OS.

Glede daljinca.. Sej je na vseh daljincih pisanje za en drek:) Jaz večinoma uporabljam kar Shield kontroler za vse, gre dosti hitreje. Če se res že kaj išče po youtubu, potem mogoče iz telefona ali tablice chromecast, še vedno nekoliko hitreje kot pisati po tvju..

Tale Neo A3 pa izgleda kar luštna zadeva.

Zgodovina sprememb…

polde66 ::

Kar se daljincev tiče je tale zame najboljši:
https://www.gearbest.com/air-mouse/pp_0...
Ima učljivo tipko izklop/vklop. Poskeniraš original dajinca od boxa in potem uporabljaš lahko samo tega.

Kar se pa tiče Beelinka in prižiganja 30 sec je pa to en najhitrejših. Ponavadi traja okoli 45 sec.
polde

Tomassi ::

polde66 je izjavil:

@damirj79 ja verjamem da ključek mauntaš, ampak pol pa adijo prosti in edini usb slot, razen če daš en usb hub nanj. Seveda hub, ki ima svoje napajanje. Pa zopet podraži zadevo za 10 pa še mal eur. Zaradi osnovne šlamparije, ker nima 2x usb port, vsaj 16 gb rama in mrežnega vhoda. Če bi bila vsaj cena temu primerna bi bilo še nekak.


Tudi certifikacija nekaj stane. Sploh pa s šlampasto in nepopolno implementacijo ne prideš skozi (kar spet pomeni več razvoja, ta pa ni zastojn).

webmaher ::

@@damirj79 kar se tiče Beelinka GT1 A in UHD imaš popolnoma prav... in ko sem ga kupil sem se prej pozanimal in sprejel dejstvo, da ko ga dobim bo lahko UHD že adijooo i piši mi :)
Ko pa si omenjal gusarska addona sta pa zamene že precej zastarela oz. imaš cel kup drugih in ja, če temu ne slediš si lahko hitro out ampak tako kot je napisal @polde66 mine nekaj dni in šou gre naprej :)
In kdor misli, da bo kmalu game over se moti... največji gusarji so nedotakljivi to je jasno ko je beli dan :)
Videli ste pred nekaj tedni, ko so pohvatali par večjih IPTV gusarjev je zgledalo da bo totalni mrk pa je zdaj že skoraj vse tako kot je bilo....
Kar pa se tiče Nvidia Shield, ki je kao top android box so pa z zadnjo posodobitvijo totalno zamočili...

Najbolj zanimivo je zdaj pri meni dejstvo, da lahko tudi preko Kodija na EON boxu, ki sicer ima widevine L1 nima pa certifikata od Netflixa le ta deluje v 4k HDR zahvaljujoč ročno prepisanem ESNju iz original Netflix aplikacije nameščene na Sony android TVju.... kot je že @polde66 večX ugotovil lahko zadeve čisto v redu špilajo tudi na takih kao švohnejših boxih, ki imajo samo 2GB rama in 8GB placa...

neocodexx ::

Kar se tiče Shielda se mi od zadnje posodobitve zdi da mi daljinec malce lagira (isto kot da bi bil v sleep mode, se rabi zbuditi po nekaj časa), in občasno preneha delat wifi ko si na youtube (zanimivo da samo v tem appu), za kar so že izdali hotfix ki ga sicer nisem šel nameščati, ker bom kmalu imel ethernet povezavo ni tako hudo. Se pa zavedajo napak pri Nvidji in že dosti bugov ki so prišli z 9.0 updejtom popravi hotfix, in delajo na novem patchu.. Sem slišal dosti pritožb glede tega updejta, ampak razen opisanega sam nisem opazil nekih drugih problemov.

Moraš pa hotfix ročno namestit in dobit z njihove strani (ne gre preko OTA).

Zgodovina sprememb…

webmaher ::

Ales je izjavil:

@webmaher, ti zgleda misliš, da je (ne)delovanje nekega addona v Kodiju odvisno od naprave, na kateri se nahaja Kodi. Vsaj tako je bilo razbrati iz tvojega posta, kjer si zraven omenjal Nvidia Shield...

Očitno me nisi razumel dobro... torej mojstri pri Nvidii Shield so z zadnjo posodobitvijo verjetno namerno škodovali Netflix addonu saj le ta nima uradne podpore od Netflixa... vem, da je cel kup nezadovoljnih lastnikov ...ko ne bom več mogel gledat zadeve prek Kodija v 4k HDR bom prekinil naročnino in fertik zadeva... podobno velja za HBOgo, ki ga imam samo zato, ker je pač v EON Premium paketu...
Je pa tako, da večina addonov nima uradne podpore in pričakovati, da bo nekaj delovalo v nedogled kljub plačani naročnini je utopija...

damirj79 ::

Nvidia Shield ima official Netflix app gor, ta pa menda ja deluje OK? Če pa trenutno ne, ne dvomim, da ne bodo to tudi uredili.

webmaher je izjavil:

@@damirj79 kar se tiče Beelinka GT1 A in UHD imaš popolnoma prav... in ko sem ga kupil sem se prej pozanimal in sprejel dejstvo, da ko ga dobim bo lahko UHD že adijooo i piši mi :)
Ko pa si omenjal gusarska addona sta pa zamene že precej zastarela oz. imaš cel kup drugih in ja, če temu ne slediš si lahko hitro out ampak tako kot je napisal @polde66 mine nekaj dni in šou gre naprej :)
In kdor misli, da bo kmalu game over se moti... največji gusarji so nedotakljivi to je jasno ko je beli dan :)
Videli ste pred nekaj tedni, ko so pohvatali par večjih IPTV gusarjev je zgledalo da bo totalni mrk pa je zdaj že skoraj vse tako kot je bilo....
Kar pa se tiče Nvidia Shield, ki je kao top android box so pa z zadnjo posodobitvijo totalno zamočili...

Najbolj zanimivo je zdaj pri meni dejstvo, da lahko tudi preko Kodija na EON boxu, ki sicer ima widevine L1 nima pa certifikata od Netflixa le ta deluje v 4k HDR zahvaljujoč ročno prepisanem ESNju iz original Netflix aplikacije nameščene na Sony android TVju.... kot je že @polde66 večX ugotovil lahko zadeve čisto v redu špilajo tudi na takih kao švohnejših boxih, ki imajo samo 2GB rama in 8GB placa...


Kateri Kodi addoni so sedaj bolj "IN" kot Exodus npr ? Vem, da jih je precej, ampak noben ni kaj pretirano drugačen, isti sourci, isti meniji, vse isto. Zato me zanima, v čem bi bili boljši?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: damirj79 ()

damirj79 ::

neocodexx je izjavil:



Tale Neo A3 pa izgleda kar luštna zadeva.


Imam Neo A2 Lite in.. v resnici je OK, ampak meni ni jasno ali samo moj tako deluje, ali vsem, baterija zdrži kvečjemu kakšen teden, morda dva, če malo rabim. Se je tudi že zgodilo, da so bile prazne v dveh dneh. Na koncu sem ga predelal in vgradil liion baterijo 1000mAh, z mikro USB polnilcem tako, da ga sproti hitro polnim, ko se sprazni (še boljše bi bilo wireless charging) in tako vsaj deluje tudi kakšen mesec, več pa ni šans.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: damirj79 ()

DrSergioDJ ::

Hmm, meni Neo A2 zdrži kar precej precej časa (nekaj mesecev), preden moram menjati baterije.
...

damirj79 ::

Neo A2 ali A2 Lite ? Mogoče je tu razlika. Zdaj itak vidim, da je model A3 aktualen..

DrSergioDJ ::

Če prav vidim razlike med A2 in A2 lite, imam lite verzijo.
...

FrancaT ::

Dela komu eon za android na android tv os?

Badwolff ::

Imam A2 lite in redko menjam baterije, mogoče na pol leta.


Ampak a bi pokazal, kako si to predelal

Gledam pa slike od a3, pa j... Da je čist isti :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Badwolff ()

vinkop ::


Kateri Kodi addoni so sedaj bolj "IN" kot Exodus npr ? Vem, da jih je precej, ampak noben ni kaj pretirano drugačen, isti sourci, isti meniji, vse isto. Zato me zanima, v čem bi bili boljši?

brezplacni so skoraj neuporabni....jaz ze nekaj casa uporabljam adone tipa Seren, Gaia, Fen, ampak brez RD ali PM racuna so neuporabni...tukaj bi se omenil kak odlicen plex server...nekateri so resnicno vrhunski in se skrijejo vsi ostali izvori, ker nalagajo izkljucno material v pravem 4K, 1080p ali 720p....trenutno ravno plex furam....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vinkop ()

Frenky ::

Nima Mibox usb2 in ne usb3?

Dumber ::

FrancaT je izjavil:

Dela komu eon za android na android tv os?


dela dela, testirano na philips tv, na sony tv in na mi box 3... pa mislim, da kar na večini mora delat... le žalostno je, da telemach da samo 2 licenci.

Joseph033 ::

Pozdravljeni kupujem Android TV Box do nekje 35€ pa me zanima kateri tv box bi mi priporočili,da ima Bluetooth,dober Wifi sprejem,in da je seveda dobro odziven in je možno na njega naložiti atvxperience ali pa tv os verzijo.

bbobst ::

Zunaj je nov Rom za A95x F2 box, ki pa ni odpravil nedelovanje 5.1 passthrough na SPDIF izhodu.
Nabavil sem tole igračko : https://www.aliexpress.com/item/1857358...
ki extrakta iz HDMI-ja 5.1 signal in ga pošlje na optični izhod. Zadeva deluje brez problema.

damirj79 ::

Frenky je izjavil:

Nima Mibox usb2 in ne usb3?


Ima. In kaj potem? Mislis, da boxi z usb3 imajo bistveno hitrejsi prenos? Te skatlice imajo chipset, ki ravno se zmore usb2 hitrosti, ali pa malo cez. Usb3 je se nedosegljiv. Sem ravno zadnjic gledal review ne vem katerega odroida, ki sedaj koncno zmore na usb3.0 vmesniki file transfer nekih 70mbps.

vinkop je izjavil:


Kateri Kodi addoni so sedaj bolj "IN" kot Exodus npr ? Vem, da jih je precej, ampak noben ni kaj pretirano drugačen, isti sourci, isti meniji, vse isto. Zato me zanima, v čem bi bili boljši?

brezplacni so skoraj neuporabni....jaz ze nekaj casa uporabljam adone tipa Seren, Gaia, Fen, ampak brez RD ali PM racuna so neuporabni...tukaj bi se omenil kak odlicen plex server...nekateri so resnicno vrhunski in se skrijejo vsi ostali izvori, ker nalagajo izkljucno material v pravem 4K, 1080p ali 720p....trenutno ravno plex furam....


In kateri addon za plex oziroma channel priporocas? Jaz sem nasel same neke bedne, dalec od teh brezplacnih za kodi, kaj sele placljive opcije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: damirj79 ()

Kelly ::

Hojla fantje,..

Rabim pomoč,.. Potrebujem alternativo teamvieweru, za brezplačno uporabo. Program se mora ob prižigu android tv boxa samodejno naložiti na android tv box, tega pa bi potem želel upravljati na telefonu z zrcaljeno sliko ,. brez da bi prižgal TV.
Upam, da sem bil razumljiv.

Upravljanje android TV boxa s telefonom, brez, da bi prižgal TV ??

Kakšna ideja,..

Dumber ::

Pa še nekaj, kakšne imate kaj izkušnje z hdmi passthrough na android boxih. Moj mi box 3 namreč tega ne podpira, vsaj v kodiju ne deluje.

T743 ::

Dumber je izjavil:

Pa še nekaj, kakšne imate kaj izkušnje z hdmi passthrough na android boxih. Moj mi box 3 namreč tega ne podpira, vsaj v kodiju ne deluje.


A si nastavil vse prav? Meni Mi box3s spušča skozi vse formate. Kodi 18.3 tudi DTS.X in Dolby Atmos. Mora jih pa podpirati tudi receiver.

Frenky ::

Dela sigurno.

Dumber ::

T743 je izjavil:

Dumber je izjavil:

Pa še nekaj, kakšne imate kaj izkušnje z hdmi passthrough na android boxih. Moj mi box 3 namreč tega ne podpira, vsaj v kodiju ne deluje.


A si nastavil vse prav? Meni Mi box3s spušča skozi vse formate. Kodi 18.3 tudi DTS.X in Dolby Atmos. Mora jih pa podpirati tudi receiver.


Ne deluje, niti v kodiju ni opcije da bi vklopil hdmi passthrough... reciver sigurno prepoznava, ker mi preko rasbery pi s kodijem deluje BP.

Kelly ::

Hojla fantje,..

Rabim pomoč,.. Potrebujem alternativo teamvieweru, za brezplačno uporabo. Program se mora ob prižigu android tv boxa samodejno naložiti na android tv box, tega pa bi potem želel upravljati na telefonu z zrcaljeno sliko ,. brez da bi prižgal TV.
Upam, da sem bil razumljiv.

Upravljanje android TV boxa s telefonom, brez, da bi prižgal TV ??

Kakšna ideja,..

vinkop ::

damirj79 je izjavil:

Frenky je izjavil:

Nima Mibox usb2 in ne usb3?


Ima. In kaj potem? Mislis, da boxi z usb3 imajo bistveno hitrejsi prenos? Te skatlice imajo chipset, ki ravno se zmore usb2 hitrosti, ali pa malo cez. Usb3 je se nedosegljiv. Sem ravno zadnjic gledal review ne vem katerega odroida, ki sedaj koncno zmore na usb3.0 vmesniki file transfer nekih 70mbps.

vinkop je izjavil:


Kateri Kodi addoni so sedaj bolj "IN" kot Exodus npr ? Vem, da jih je precej, ampak noben ni kaj pretirano drugačen, isti sourci, isti meniji, vse isto. Zato me zanima, v čem bi bili boljši?

brezplacni so skoraj neuporabni....jaz ze nekaj casa uporabljam adone tipa Seren, Gaia, Fen, ampak brez RD ali PM racuna so neuporabni...tukaj bi se omenil kak odlicen plex server...nekateri so resnicno vrhunski in se skrijejo vsi ostali izvori, ker nalagajo izkljucno material v pravem 4K, 1080p ali 720p....trenutno ravno plex furam....


In kateri addon za plex oziroma channel priporocas? Jaz sem nasel same neke bedne, dalec od teh brezplacnih za kodi, kaj sele placljive opcije.

za uporabo plexa v kodiju je adon samo eden, plex adon...lahko pa uporabis tudi plex aplikacijo direktno na android tv...drugace pa 5€ mesecno pride dober plex server, da ima material v glavnem vse v 4K ali 1080 z TRUE 7.1 HD, DTS ipd....brezplacnega da je kaj prida skorajda ni vec....

BorutK-73 ::

Kelly je izjavil:

Hojla fantje,..

Rabim pomoč,.. Potrebujem alternativo teamvieweru, za brezplačno uporabo. Program se mora ob prižigu android tv boxa samodejno naložiti na android tv box, tega pa bi potem želel upravljati na telefonu z zrcaljeno sliko ,. brez da bi prižgal TV.
Upam, da sem bil razumljiv.

Upravljanje android TV boxa s telefonom, brez, da bi prižgal TV ??

Kakšna ideja,..

Probaj Chrome remote desktop.

Oldi ::

Čist za info; Tanix TX3 Mini mi je začel zamrzovati, sistem je javljal neodzivnost aplikacije, Kodi celo tako, da sta slika in kazalec zamrznila, zvok ukazov je pa deloval.
Kondi v napajalniku AL-520WB je bil napihnjen, po zamenjavi zadeva deluje bp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oldi ()

mat xxl ::

Samo to pa je potem podn izdelava .......

OK.d ::

Ja kaj si pa mislil da bodo notri kitajci dal:))
LPOK.d

Oldi ::

Kako leto mi je obratoval noč in dan, prej je pa počival, ni se pregreval, ker je bila poraba majhna, cpu na nekaj %. To je res zelo slabo.

Me je pa presenetil način crkavanja, da ti nek app mal zašteka, pa spet spelje, sistem javi neodzivanje app. Bi pričakoval, da krahne in konec.

NejcSSD ::

Meni se je pa KODI posodobil na 18.4 iz verzije 17 in od takrat se vse zatika, kakšen predlog, naj zbrišem in namestim nazaj 17ko, ki je gladko tekla? Mini M8S II sicer že star par let player.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

OK.d ::

Ali je kdo poizkusil snemanje iz videonadzornih kamer preko tega boxa na disk?
https://www.gearbest.com/tv-box/pp_0091...
https://imgur.com/HkBEbbZ
LPOK.d

vinkop ::

NejcSSD je izjavil:

Meni se je pa KODI posodobil na 18.4 iz verzije 17 in od takrat se vse zatika, kakšen predlog, naj zbrišem in namestim nazaj 17ko, ki je gladko tekla? Mini M8S II sicer že star par let player.

resitev je vse pobrisati in na novo instalirati 18.4 in dodatke, katere si pac uporabljal....pol pa ne bo vec zmrzvalo ipd.....

Hoden ::

Furb ::

Torej, ce potrebujem box le za predvajanje netflixa je najbolj enostavno chromecast? Streamas iz telefona/racunalnika in delas kar zelis ali te kaj omeji?
««
108 / 148
»»