» »

Android tv box

Android tv box

««
23 / 148
»»

marjan_h ::

Oldi, kateri Android tv box pa imaš?

Jaz iščem nekaj, kar se poveže preko Wifi ter da ima dost soliden procesor za najmanj denarja.

Torej kaj je tisto kar je najboljše price/performance?

d4vid ::

Danes dobil Alfawise A95X R1. Pričakovanja so bila previsoka. Live TV na Kodi 17 mi šteka na določenih programih (noben HD!), CEC-a ne podpira, čeprav piše, da ga. Android je res 6.0. Performance je drugače malo boljši kot OPi PC. Če bi drugače vedu, da je tok slaba zadeva tole, si je ne bi nabavil. Moram najdit dober BOX, ki bo sposoben laufat IPTV kot se zagre. Bom sedajle še druge Kodi verzije probal. Mogoče celo drug ROM (ta mi je neposrečen).

IPTV bom že sam usposobil, za CEC pa ne morem nič. Čeprav bi ga rad in mi je bil obvezen, ko sem kupoval box.
Če bi to vedel, bi vzel RPi B 2 ali 3... Ni tako lep kot android box, opravlja pa svojo funkcijo.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

OK.d ::

Mamicu jim kitajsko iz gearbesta so mi poslali box in seveda gor napisali, da je cena 10,5€.
Hvala bogu, da niso naši nič odpirali, ker bi bilo potrebno spet odpirati dispute zaradi povračila stroškov preverjanja.
Sicer sam box je stal 21,26€.https://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc...
Nisem ga še stestiral in ne pričakujem veliko od njega, vendar kakšen youtube na 720 bi pa moral laufati bp.
LPOK.d

pierch ::

d4vid je izjavil:

IPTV bom že sam usposobil, za CEC pa ne morem nič. Čeprav bi ga rad in mi je bil obvezen, ko sem kupoval box.
Če bi to vedel, bi vzel RPi B 2 ali 3... Ni tako lep kot android box, opravlja pa svojo funkcijo.

V vednost.
Mojemu Nexbox A95X z S905X čipom tudi ni deloval CEC z originalnim Android ROM-om, na LibreELEC pa deluje. Kolikor sem prebral imajo ti čipi to po defaultu podprto, odvisno pa je seveda od sistemskih driverjev.
Pierch

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pierch ()

d4vid ::

pierch je izjavil:

d4vid je izjavil:

IPTV bom že sam usposobil, za CEC pa ne morem nič. Čeprav bi ga rad in mi je bil obvezen, ko sem kupoval box.
Če bi to vedel, bi vzel RPi B 2 ali 3... Ni tako lep kot android box, opravlja pa svojo funkcijo.

V vednost.
Mojemu Nexbox A95X z S905X čipom tudi ni deloval CEC z originalnim Android ROM-om, na LibreELEC pa deluje. Kolikor sem prebral imajo ti čipi to po defaultu podprto, odvisno pa je seveda od sistemskih driverjev.


Goodluck, mam RK3229 verzijo. Afaik libreelec ne dela gor :/

Edit: iscem poceni box, da dela gor libreelec in cec. Ce kdo prodaja tudi sprejemam ponudbe.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d4vid ()

neo5468 ::

Je kdo sprobal Plex preko teh cheap android boxov? Dela direct play?

All ::

Dobi se S905 1/8 pod 25€.
Prihajajo pa S905W, kjer bo cena konkurirala RK-ju.
Glede na to da je oskubljen S905x (4k,60fps) bi znal tudi libreelec delat.

Oldi ::

Imam A95X R1 in kolikor se spomnim, mi je na LIVETV delal 720p brez zatikanja. Stvar ne uporabljam, je pri starših. Na S68 al kaj že je, se je pa 720p 30fps zatikal, ko sem dal HDMi na 60Hz, je bilo pa OK.

d4vid ::

Oldi je izjavil:

Imam A95X R1 in kolikor se spomnim, mi je na LIVETV delal 720p brez zatikanja. Stvar ne uporabljam, je pri starših. Na S68 al kaj že je, se je pa 720p 30fps zatikal, ko sem dal HDMi na 60Hz, je bilo pa OK.



Doloceni programi stekajo ne glede na kvaliteto. Zvok dela, slika pa steka.

Btw, kater kodi naj dam gor? mam tvmc, rkmc, kodi,.....
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

borisk ::

če imaš prednaložen kodi, ga najprej odstrani in namesti na novo, ker miljon dodotkov, ki jih namestijo kitajci, povzroči da gre vse po polžje.

d4vid ::

borisk je izjavil:

če imaš prednaložen kodi, ga najprej odstrani in namesti na novo, ker miljon dodotkov, ki jih namestijo kitajci, povzroči da gre vse po polžje.


Ja, TVMC je bil gor. Sem ga ruknil dol in kodi gor, pa ni razlike.
btw, pozna kdo kak rom za ta box? Magari 4.4, bom ze pozrl starejsi skin kodija.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

hafo123 ::

hafo123 je izjavil:

Naročil sem tega M96X Max Smart z androidom 7.1, ki naj bi imel vse kar potrebujem.
Upam , da bo deloval bp.


Evo včeraj sem že dobil paket iz Kitajske v rekordnem času - brez posredovanja carine čeprav je bila cena 41€ (na paketu je pisalo 15€).
Zaenkrat vse dela ok razen Miracast, ki mi zelo počasi riše zaslon na tv.

xxxul ::

neo5468 je izjavil:

Je kdo sprobal Plex preko teh cheap android boxov? Dela direct play?

beelink mini mx III + najnovejs kodi + plexkodiconnect dela BP (no, meniji so v buli, ampak jst na ipadu izberem film/serijo in jo pol posljem kodiju v prevajanje, dela k majka)

OK.d ::

OK.d je izjavil:

Mamicu jim kitajsko iz gearbesta so mi poslali box in seveda gor napisali, da je cena 10,5€.
Hvala bogu, da niso naši nič odpirali, ker bi bilo potrebno spet odpirati dispute zaradi povračila stroškov preverjanja.
Sicer sam box je stal 21,26€.https://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc...
Nisem ga še stestiral in ne pričakujem veliko od njega, vendar kakšen youtube na 720 bi pa moral laufati bp.

Youtube 1080 dela v redu, kodija še nisem naložil edino kar me je negativno presenetilo je display, ker je izredno majhen - ura ni takšna kot na sliki - majhne številke v modri barvi.
Wi-fi dela v redu, premikanje z miško je odzivno, tako da za 21€ nimam drugih pripomb.
LPOK.d

jericho ::

d4vid je izjavil:

pierch je izjavil:

d4vid je izjavil:

IPTV bom že sam usposobil, za CEC pa ne morem nič. Čeprav bi ga rad in mi je bil obvezen, ko sem kupoval box.
Če bi to vedel, bi vzel RPi B 2 ali 3... Ni tako lep kot android box, opravlja pa svojo funkcijo.

V vednost.
Mojemu Nexbox A95X z S905X čipom tudi ni deloval CEC z originalnim Android ROM-om, na LibreELEC pa deluje. Kolikor sem prebral imajo ti čipi to po defaultu podprto, odvisno pa je seveda od sistemskih driverjev.


Goodluck, mam RK3229 verzijo. Afaik libreelec ne dela gor :/

Edit: iscem poceni box, da dela gor libreelec in cec. Ce kdo prodaja tudi sprejemam ponudbe.


Zakaj pa ne kontaktiraš userja Polde66, jst sm zdej od njega vzel beelink mini mx III in dela super. Prodaja za toliko kot je sam dal in ni treba kitajcev čakat kdaj boš dobil paket itd.

d4vid ::

jericho je izjavil:

d4vid je izjavil:

pierch je izjavil:

d4vid je izjavil:

IPTV bom že sam usposobil, za CEC pa ne morem nič. Čeprav bi ga rad in mi je bil obvezen, ko sem kupoval box.
Če bi to vedel, bi vzel RPi B 2 ali 3... Ni tako lep kot android box, opravlja pa svojo funkcijo.

V vednost.
Mojemu Nexbox A95X z S905X čipom tudi ni deloval CEC z originalnim Android ROM-om, na LibreELEC pa deluje. Kolikor sem prebral imajo ti čipi to po defaultu podprto, odvisno pa je seveda od sistemskih driverjev.


Goodluck, mam RK3229 verzijo. Afaik libreelec ne dela gor :/

Edit: iscem poceni box, da dela gor libreelec in cec. Ce kdo prodaja tudi sprejemam ponudbe.


Zakaj pa ne kontaktiraš userja Polde66, jst sm zdej od njega vzel beelink mini mx III in dela super. Prodaja za toliko kot je sam dal in ni treba kitajcev čakat kdaj boš dobil paket itd.


Nisem nikjer zasledil da prodaja, hvala, ga bom kontaktiral :)
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

BadWolf ::

če hočeš zihr in relativno poceni stvar, kjer bov se delalo, je mini mx iii prezkušen in dokaj pogost pri nas.
Neznane/novejše stvari so pač hit in miss, like a box of chocolate.

d4vid ::

BadWolf je izjavil:

če hočeš zihr in relativno poceni stvar, kjer bov se delalo, je mini mx iii prezkušen in dokaj pogost pri nas.
Neznane/novejše stvari so pač hit in miss, like a box of chocolate.


Glede na performance (quad cpu, GB rama), sem pričakoval da bo TV predvajalo. Pa ga žal ne. RPi B1 s 256 MB rama (torej 128MB za CPU in 128MB za grafično) prebavlja TV. Navit na 1000MHz, kjer je še stabilen. Malo dlje se čaka med menjavo kanala, ampak potem dela tekoče. Zato sem predvideval, da bo tako tudi tukaj :)
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

All ::

Xbmc na androidu ni optimalna resitev. Osmc naj bi delal bolje.
Librelec v7.0.3.12(brez androida) pa dela top za tv in filme (tudi 4k).
Libreelec je optimiran za arm (S905/x).
Prestavljlanje kanalov je hitrejse kot na original T2 aresu, slika pa je lepsa. (Moje mnenje).
Iz boxa spravin vn 4k sliko bp, ravno tako je delal 7.1 flac.
Igrackanje z androidom ma smisel edino ce rabite druge bomboncke.

Zak ::

Živjo, da ne odpiram nove teme bom vprašal kar tukaj. Vglavnem potrebujem alternativo za PC -> HDMI -> TV. Trenutno uporabljam prej omenjeno povezavo, ker PC ne bo več zraven "naumnega" TV-ja rabim napravico preko katere bi gledali voyo in katera je sposobna wi-fi povezave z domačim omrežjem, da bi še vedno iz PC-ja pobirala in predvajala filme/serije. Kolikor sem gledal bi mi to omogočal smart box, prosil pa bi da moje skromno znanje malo razširite in mi kaj predlagate. ;) Hvala za vsako pomoč.

PS: Zaželjene so naprave ki se jih dobi v slo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zak ()

krop ::

Ma kdo kakšen link kako naložiti libreelec na 905x? Rad bi stestirau

OK.d ::

Prvi zadetek na YT
LPOK.d

d4vid ::

Hehe, moj box je cudezno zacel delovat. Tv sedaj dela, filmi iz serverja pa nekaj stekajo, mozno da wifi nagaja. Bom probal se ethernet.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

hafo123 ::

Kako to, da mi isti film v Kodi-ju na sredini zmrzne (box je neodziven) v SPMC pa deluje tekoče?
Do datoteke za film dostopam preko mreže z kablom.
Ali imam kaj narobe nastavljeno v Kodi-ju?

OK.d ::

Ja SPMC je pač bplj optimiran za androidne naprave;)
LPOK.d

hafo123 ::

V SPMC imam v Acceleration:

Enable HQ scalers for scaling above : High
Allow hardware acceleration - Mediacodec (Surface) : on
Allow hardware acceleration - Mediacodec : on

Ali je to OK?

pierch ::

krop je izjavil:

Ma kdo kakšen link kako naložiti libreelec na 905x? Rad bi stestirau

Jaz sem uporabil ta navodila in je šlo vse gladko.
Pierch

gregor ::

za staro plazmo iščem tv stick ki bi mi prinesel youtube ipd zadeve

sem gledal fire tv stick vendar pa iz UK in DE ne pošiljajo v SLO, pa tudi ne vem če bi delovali v SLO.

torej ka bi vi nabavili?

hvala

LP

pierch ::

ChromeCast?
Pierch

krop ::

Boljš, da vzameš android box

pierch ::

Ja itak je bolje "AndroBox", čeprav za streamanje online contenta mi je ChromeCast bolje (YT, Netflix, ...).
Najraje bi pa imel AndroBox z vgrajeno cast podporo. Mogoče obstajajo?
Pierch

neo5468 ::

Ja. Xiaomi Mi Box International ima vgrajen Chromecast. Na Gearbest je 60€.

pierch ::

Uf...če bi to vedel Junija, bi ga takrat nabavil in prodal ChromeCast. Zdaj mam pa 2 napravi :)
Pierch

neo5468 ::

Jaz ti kupim chromecast :D

pierch ::

Mah, se je ok. V bistvu mi je trenutno še bolje, ker LibreElec mi deluje precej bolj kot Android na tem boxu, ChromeCast pa rabim zelo malo, ampak ravno dovolj da ga ne bi prodal :D
Pierch

gregor ::

androidbox mi je prevelik, pa kabli itd...
iščem nekaj kar se lahko skrije za TV

je chromecast edina izbira, se morda dobijo cenješi a še vedno dobri android sticki

sem gledal tudi roku streaming stick vendar pa ni poceni:

http://www.ebay.co.uk/itm/Roku-Streamin...

to je najceneje kar sem našel, pa tudi ne vem ali bi delal v SLO.

LP

borisk ::

gregor je izjavil:

androidbox mi je prevelik, pa kabli itd...

LP


po večini so škatlice velike kakšnih 12x12cm, debeline 3cm. to lahko skriješ za skoraj vsak tv, sploh če ia imaš namontiranega na originalnem stojalu.

leeon ::

gregor je izjavil:

androidbox mi je prevelik, pa kabli itd...
iščem nekaj kar se lahko skrije za TV

je chromecast edina izbira, se morda dobijo cenješi a še vedno dobri android sticki

sem gledal tudi roku streaming stick vendar pa ni poceni:

http://www.ebay.co.uk/itm/Roku-Streamin...

to je najceneje kar sem našel, pa tudi ne vem ali bi delal v SLO.

LP


http://www.ebay.co.uk/itm/Android-5-1-C...

če ti je 8gb placa dost, pride še 10 eur cenej

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: leeon ()

dragana ::

V čem je štos, da nobena mašinca, ki sem jo do sedaj preizkusil ne deluje gladko s Kodijem pri predvajanju ipTV-ja (zatika se tudi z VLC-jem). Delarirano naj bi poganjale 4K, zatika se že pri HD, ista mašinca pa lepo prebavlja HD iz mrežnega diska. Mreža najbrž ni problem, ker imam 100Mb linijo in povezavo preko kabla.

Invictus ::

Anroid in Ethernet nista najboljši par ;). Je bil pač narejen za telefone in temu stacku niso posvetili največ pozornosti... Dela...

Mogoče... Pač šekuliram...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

pierch ::

leeon je izjavil:

če ti je 8gb placa dost, pride še 10 eur cenej

Ravno danes dobil na mail:
https://www.fasttech.com/products/1/100...
Pierch

d4vid ::

RK3229 bi se osebno ognil. Za moje pojme slaba stvar. Raje bi vzel nekaj s s905x, kampr lahko vsaj nalozis openelec.

Mam A95X R1 s RK3229 pa nisem ravno navdusen. Pise, da ima cec, v resnici sem ostal s 2 daljinci + tipkovnica. Pa se kaksna malenkost se najde, IPTV lagga, filmi iz mreze laggajo (mozno da mam slab disk), pa se kaj bi se naslo. Aja, daljinec je IR in mora bit usmerjen direkt v box. TV recimo ni tok obcutljiv.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

pierch ::

Hmm, ja itak. To sem tudi sam predlagal kako stran/post nazaj, ampak za to ceno ne dobiš.
Pierch

kumer ::

ali obstja kakšen forum ki je namenjen tem android palčkam oz android stick, streaming stick, kodi stick ipd kakor se pač že temu reče :)

OK.d ::

Pa veselo branjehttp://freaktab.com/
LPOK.d

pierch ::

pierch je izjavil:

Hmm, ja itak. To sem tudi sam predlagal kako stran/post nazaj, ampak za to ceno ne dobiš.

To je nekam sumljivo poceni: https://www.gearbest.com/tv-stick-dongl...
Pierch

hafo123 ::

Ali je že kdo preizkusil Telemachovo aplikacijo EON na boxu?
Meni se vedno zaustavi ko hočem predvajati program.

scenic16 ::

d4vid ::

scenic16 je izjavil:

https://www.banggood.com/Mecool-M8S-PRO...


Sem ga kupil, upam da je tak kot pise. Cez kak mesec bo ze pri meni.
Drugac ga bom pa za 40€ naprej prodal (sumim da bo carina za placat).

Anyway, v kraktkem bom prodajal Alfawise A95X s RK3229 1GB/8GB. Ce koga zanima :)
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

bbenci2 ::

Spoštovani!

Da ne odpiram nove teme: imam SCISHION V88 TV Box Rockchip 3229 Quad Core za 22€ na Gearbestu. D3GO mi predvaja ok, Youtube pa ne. Internetna povezava deluje odlično (preko kabla) vendar je aplikacija Youtube za njega očitno prezahtevna, ker zmrzuje slika in prekinja zvok.
Torej kaj mi priporočate nabaviti (čim ceneje :D), da mi bo vsaj delovala aplikacija Youtube brezhibno? Aja, pa tudi EON se sploh ne zažene, tudi RTVSLO 4D se kar sam zapre med predvajanjem.

Hvala za nasvete!
C-Tech 5000 HD Combo Plus, Sony Bravia KDL 37V5500, Sony Bravia KDL-40W4000
Toroidal T90, Opticum 4100C
Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick
««
23 / 148
»»