» »

Android tv box

Android tv box

««
24 / 148
»»

polde66 ::

@bbenci2, 1. posodobi aplikacijo youtube preko google play ali
2. z google play prenesi drugo aplikacijo youtube
Z EON nisi samo ti nezadovoljen, aplikacija ne deluje kot treba.
polde

bbenci2 ::

Aplikacijo imam posodobljeno, EON se pa sploh ne zažene. Tudi druge aplikacije se ne zaženejo, ker so očitno prezahtevne za ta box...
C-Tech 5000 HD Combo Plus, Sony Bravia KDL 37V5500, Sony Bravia KDL-40W4000
Toroidal T90, Opticum 4100C
Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick

OK.d ::

bbenci2 je izjavil:

Spoštovani!

Da ne odpiram nove teme: imam SCISHION V88 TV Box Rockchip 3229 Quad Core za 22€ na Gearbestu. D3GO mi predvaja ok, Youtube pa ne. Internetna povezava deluje odlično (preko kabla) vendar je aplikacija Youtube za njega očitno prezahtevna, ker zmrzuje slika in prekinja zvok.
Torej kaj mi priporočate nabaviti (čim ceneje :D), da mi bo vsaj delovala aplikacija Youtube brezhibno? Aja, pa tudi EON se sploh ne zažene, tudi RTVSLO 4D se kar sam zapre med predvajanjem.

Hvala za nasvete!

Na enakem boxu meni YT deluje lepo, sicer na 720 resoluciji.
Imam naložen tudi Tvin in tudi lepo deluje.
Dočim pa mi je SPMC-KODI rahlo štekal in sem ga vrgel dol in za predvajanje filmov uporabljam MX player.
LPOK.d

polde66 ::

Na rockchpovih boxih naj bi lepo deloval RKMC: http://dimitrology.com/sdm_downloads/rk...
telemhova aplikacija in njeni problemi: Telemach EON
Če imaš verzijo 5.1 inštaliraj android 6 ali pa obratno:


Probaj še enkrat na tovarniške nastavitve pa ponovno poinštaliraj. Da bi samo youtube zafrkaval...? Hm. ne vem.
polde

OK.d ::

Tnx za link bom probal.
LPOK.d

Oldi ::

Pri R69 se je video značilno "zatikal", če se FR videa in HDMIja nista ujemala. 30fps in 60Hz ali 25fps in 50Hz dela OK.

hafo123 ::

Gearbest sedaj pošilja tudi v Slovenijo iz EU skladišča.
Žal ne moja napaka!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hafo123 ()

scenic16 ::

d4vid je izjavil:

scenic16 je izjavil:

https://www.banggood.com/Mecool-M8S-PRO...

Sem ga kupil, upam da je tak kot pise. Cez kak mesec bo ze pri meni.
Drugac ga bom pa za 40€ naprej prodal (sumim da bo carina za placat).
Anyway, v kraktkem bom prodajal Alfawise A95X s RK3229 1GB/8GB. Ce koga zanima :)


Tudi jaz! :)

Prvi post tu:
https://forum.libreelec.tv/thread/9759-...

Current best DIY Bang for the Buck Box: (dual boot / NO WiFi, no SPDIF)
$35 S905X MECOOL M8S Pro+ due to including a decent IR learning remote & Worldwide Plug compatible Power supplies.

Menda naj bil OK za LibreELEC, CEC.. Le WiFi bo potrebno rešiti z:
https://www.mimovrste.com/mrezne-kartic...

facepalm ::

Se komu valjajo doma hladilna rebra od kaksne stare maticne (od NB ali SB)?
Moj H96 pro plus je kar vroc. Sedaj, ko sem zvrtal par lukenj na zgornji strani ohisja je temp 55 stopinj v idle in okoli 70 med predvajanjem HD vsebin.
Stock "hladilna rebra" so za en k.
Ce ima kdo kaj pametnega doma sem pripravljen odkupit. Najraje bi bakrena rebra, lahko pa so tudi alu.

Tomson ::

Če je kdo v fazi nakupa, trenutno v akciji hud Android TvBox - Alfawise H96 Pro+ , redna cena 50€, s (časovno omejeno) promocijsko kodo: H96PPGB celo za 39€.

- Android 7.1
- CPU S912
- 3/32GB
- 5G/1GB Lan
- Mali T820
- HDR
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

4knative ::

Škoda, da koda ne prime, ker bi tudi sam vzel enega za podariti.

Tomson ::

Hmm, res je. Pa še 2h nazaj sem sam gledal in je bila cena 39€ ... Tele promocijske kode so omejene časovno in glede na št. artiklov. Preden postam vedno sam preverim, če delujejo a tale je očitno precej hitro izpolnila svojo normo.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

4knative ::

Pa kdaj drugič. Mogoče bo za božič spet kaka promocija. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 4knative ()

Tomson ::

Ma saj je ves čas kaj. ;) Bom sproti, takoj ko naletim na kaj zanimivega objavil ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

neo5468 ::

Na gearbest je xiaomi mi tv international verzija 55EUR, pa je po mojem najboljša izbira za ta denar. Dejansko imaš stock android TV kot na nvidia shield, ne pa nek cheap vmesnik kot da si na telefonu. Dobiš zraven še daljinec z google voice supportom pa še vgrajen Google Chromecast.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neo5468 ()

Tomson ::

True, true ... Sicer strojna oprema ni na nivoju najnovejših Android Boxov za podobno oz. nižjo ceno (če si imel tale Xiaomi Mi TV model v mislih), je pa defenitivno uporabniški vmesnik in izkušnja tista, ki navduši. Kolikor sem bral teste deluje vse tip top, le predvajanje 4k vsebine je včasih malo bolj zatikajoče. Je pa tudi tale Xiaomi Box na FlashSale, bo cena spet šla gor ..
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

neo5468 ::

4k mogoče ne bo najboljše laufov ampak 1080p blurayi delajo super. Po specifikacijah je dovolj dober da poganja vse emulatorje in veliko android iger iz playstore. Inštaliraš še Moonlight za streaming pc iger (če imaš nvidia grafično), pa imaš praktično klošarski nvidia shield z identičnim vmesnikom. Edini drawback je da nima ethernet porta, ampak če imaš dovolj dober wifi, to ne bi smel bit problem.

d4vid ::

Na škatli za 20EUR (A95X) je kar en brezvezen launcher za TV, nastavitve so pa res iste kot na telefonu. Sicer mi to niti ni tako važno, ker sem launcher vrgu dol in dal gor XBMC launcher, tako da mi boota direktno v Kodi.

Mam pa naročen nov box s S905X, da lahko dam gor libreelec.

Žal ima po mojih izkušnjah android slabo podporo igram, ker nisem nikakor pripravil androida, da bi igral s fizično tipkovnico, kako pa je s android TV vmesnikom pa ne vem...

EDIT: Je kakšna možnost dat Android TV na kak box? Razen Mi Boxa in nvidia shielda?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d4vid ()

Tomson ::

4knative:

Trenutno je v FlashSale še Mecool M8S Pro+ za 30€, za to ceno defenitivno super opcija:

- Amlogic S905X CPU
- 2/16GB
- Android 7.1
- Mali 450 GPU
- 10/200 lan
- HDR10/HGL support
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

4knative ::

Hvala za informacijo, Tomson. Zanimal me je Alfawise H96 Pro+ in dejansko je včeraj bil 39 eur, kar je super cena za tako stvar. Xiaomi ni kul ker ima pravi tv andorid na katerega ne moreš namestit naprimer tvin, t-2 ipd.

facepalm ::

d4vid je izjavil:

Je kakšna možnost dat Android TV na kak box? Razen Mi Boxa in nvidia shielda?


Jaz laufam custom android TV rom na H96 pro+. Svetlobna leta pred navadnim androidom. Tudi z aplikacijami ni problem. Kar ti ne najde play store, si nalozis apk na sd kartico in instaliras verzijo za navaden android.
Tudi daljinec je koncno uporabem. Tipkovnico s trackpadom uporabljam le se za pisanje texta.

4knative ::

facepalm je izjavil:

d4vid je izjavil:

Je kakšna možnost dat Android TV na kak box? Razen Mi Boxa in nvidia shielda?


Jaz laufam custom android TV rom na H96 pro+. Svetlobna leta pred navadnim androidom. Tudi z aplikacijami ni problem. Kar ti ne najde play store, si nalozis apk na sd kartico in instaliras verzijo za navaden android.
Tudi daljinec je koncno uporabem. Tipkovnico s trackpadom uporabljam le se za pisanje texta.


Mojster, kje pa dobiš te rome? Ali to sam narediš custom? Tudi jaz bi imel ta box za 39 eur in ta rom.

facepalm ::

Freaktab.com

neo5468 ::

4knative je izjavil:

Hvala za informacijo, Tomson. Zanimal me je Alfawise H96 Pro+ in dejansko je včeraj bil 39 eur, kar je super cena za tako stvar. Xiaomi ni kul ker ima pravi tv andorid na katerega ne moreš namestit naprimer tvin, t-2 ipd.

Na Xiaomi lahko inštaliraš vse .apk datoteke, tudi tvin in t2. Samo sideloadat moraš .apk potem pa imaš dostop do teh aplikacij pod "apps".

4knative ::

Xiaomi samo brand plačaš. Xiaomi je že kot Apple, šlepa se na ime. Pol za šalo pol zares. :D

facepalm ::

Xiaomi TV box nisem sporbal. Po specifikacijah sodec, je predrag napram konkurenci. Ampak ce je sw izpiljen tako, kot je na telefonih, je vreden vsakega centa. Npr moj H96 pro+ je na papirju boljsi, v real life pa je s stock fw skoraj neuporaben.

Tomson ::

Tudi Apple nima vedno najboljših specifikacij na trgu, pa telefoni napram Androidu vedno delujejo tekoče, še po več letih. (pa nikoli nisem imel Appla ;) Veliko je v programju in optimizaciji, uporabniškem vmesniku. Zaprtost sitema in popolna kontrola pa tudi naredita svoje.

Skratka Xiaomi res nima top specifikacij, ampak vsakdo ,ki se je že kdaj ukvarjal s poceni kitajskimi boxi, kot pravi epecar, je hitro uvidel neizdelanost uporabniškega vmesnika, kar pa se na srečo hitro reši s preprostim launcherjem. A pri Xiaomiju po tem ni potrebe. Mislim da ima na koncu vsaka naprava svoje prednosti in slabosti, pričakovanja in zahteve so različne, na srečo pa za vsakega obstaja model, ki v celoti zadosti željam in potrebam. Za nekoga je to H96+, za drugega Xiaomi ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

mayne ::

A na teh poceni kitajskih boxih že deluje Netflix v HDju? Nazadnje ko sem kupil en tak Tronsmart box namreč ni.

Vem da Xiaomi Mibox to podpira, nevem pa če tudi ostali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mayne ()

zmaki ::

Imam "Z28 pro 2/16" https://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc.... Na "FreakTabu" sem našel prepravljeni stock firmware od hackera "superceleron", ki Netflixu in YouTubeu box predstavi kot "Xiaomi MI box 3", in zdaj deluje predvajanje v 4k . Domnevam da takšen trik deluje tudi pri ostalih boxih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zmaki ()

Assass1n ::

facepalm je izjavil:

Freaktab.com


Bi lahko dal točen link?
Najlepša hvala.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Terminathor ::

Imam Minix neo U9-h. Zadeva mi nenormalno šteka.

Sem pogledal na forum in piše tole:

1.) U9 is at OFF state with a power adapter attached.
2.) U9 is attached to a display.
3.) Press and hold the power button for 6 seconds to go into recovery mode.
4.) Select Wipe data/factory reset

http://www.minixforum.com/threads/neo-u...


Kaj za vraga pomeni 1 in 2?

xxxul ::

ko je naprava (u9) ugasnjena in priklopljena na štrom in tv, drž Power button 6s in bo šel v recovery mode...

luka20098 ::

Verjetno bom naročil MECOOL M8S Pro+ na gearbestu. A ve kdo kakšna je razlika med registered in unregistered air mail?

Assass1n ::

Sledenje in brez sledenja.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

luka20098 ::

Aha, sicer je potem pod registered na voljo tri opcije: Belgium Registered, Sweden Registered in Netherlands Registered, zastonj je samo Belgium Registered. A je to pomembno katero izberem?

hafo123 ::

Jaz sem iz Gearbest dobil box preko Belgium Registered v 9 dneh.

facepalm ::

Assass1n je izjavil:

facepalm je izjavil:

Freaktab.com


Bi lahko dal točen link?
Najlepša hvala.

http://freaktab.com/forum/tv-player-sup...
Tukaj imas razlicne rome za razlicne verzije h96.
Sam uporabljam tega:
http://freaktab.com/forum/tv-player-sup...
Imam pa 3gb ddr4/32gb verzijo.

luka20098 ::

hafo123 je izjavil:

Jaz sem iz Gearbest dobil box preko Belgium Registered v 9 dneh.

Ja sem dal kar Belgium Registered, a si imel kaj stroškov s carino?

hafo123 ::

Ne, sem imel srečo, da jo skozi brez carine - direktno domov.

luka20098 ::

Lepo, upam da bo pri meni isto.

Assass1n ::

facepalm je izjavil:

Assass1n je izjavil:

facepalm je izjavil:

Freaktab.com


Bi lahko dal točen link?
Najlepša hvala.

http://freaktab.com/forum/tv-player-sup...
Tukaj imas razlicne rome za razlicne verzije h96.
Sam uporabljam tega:
http://freaktab.com/forum/tv-player-sup...
Imam pa 3gb ddr4/32gb verzijo.


Hvala, mogoče uporabljaš siol tvin?
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

spyker123 ::

Jaz sem si naročil tole:
Alfawise H96 Pro+ TV Box - 3GB RAM + 32GB ROM EU PLUG
https://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc...

dobim čez teden dni (dhl varianta) in poročam, če je za kaj..

hafo123 ::

Kakšna pa je razlika med Alfawise H96 Pro+ in H96 Pro+ (brez firme Alfawise)?

spyker123 ::

Nekih hudih razlik po moje ni...

facepalm ::

Kolikor sem jaz videl, je razlika v nalepki na boxu:) jaz nimam "Alfawise".

@Assass1n trenutno ga se nisem namestil. Lahko ga namestim pa ti povem kar te zanima.

@spyker123 H96pro+ imajo slabo hlajenje in so (vsaj poleti) zelo vroci. Bodi pripravljen, da bos morda moral vrtat par lukenj v ohisje oz vsaj zamenjat hladilna rebra na chipsetu. Verjamem, da ga bos v vsakem primeru odpiral, saj ima ta box 2 dodatna usb porta, ki se skrivata za plastiko in jo je treba obrezat za dostop.

toma168 ::

Razmišljam o nakupu tv boxa, predvsem za gledanje televizijskih programov z aplikacijami kot so siol tvin, mobia tv itd... Po kratkem pregledu se nagibam k nakupu xiaomi miboxa. Prosil, bi če lahko kdo potrdi ali bo to v redu nakup ali ne? Dobrodošle tudi kakšne druge opcije...

S kot je to najbolj pametno naročiti? Najraje bi z Ebaya, ker že imam narejen račun.
http://www.ebay.com/itm/Xiaomi-Mi-MIBOX...

Videl sem nekaj linkov, da kupujete tudi od tu: https://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc...

Sta na teh linkih izdelka ista? Ker pri linku iz ebaya je poleg 3 se oznaka C. Kitajski jezik je verjetno pred nastavljen in se ga da verjetno spremeniti?

neo5468 ::

Xiaomi Mi Box 3 in 3C imata drugačni uporabniški vmesnik (ni stock Android TV) in drugačen, počasnejši procesor. Angleški jezik lahko naštimaš če se nekaj časa igraš, ampak je vse skupaj več ali manj slabo, pa še UI je slab. Če želiš kupiti Xiaomi Mi Box, imaš samo eno izbiro in to je International verzija:

https://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc...

Ta ima stock Android TV vmesnik, angleščino in slovenščino. Ne kupuj 3 in 3C.

urosh ::

Vprasanje:
A95X A2 Amlogic S912 TV BOX
ali
M96X Max Amlogic S905X TV Box

ter zakaj? Hvala

d4vid ::

Obstaja kak rom za RK3229 (Alfawise A95X R1)? Sicer najraje bi openelec ampak to so pobpzne zelje :) Rad bi se mal igral preden dobim S905X box.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

pierch ::

d4vid je izjavil:

Obstaja kak rom za RK3229 (Alfawise A95X R1)? Sicer najraje bi openelec ampak to so pobpzne zelje :) Rad bi se mal igral preden dobim S905X box.

Vso srečo :)
Pierch
««
24 / 148
»»