» »

Android tv box

Android tv box

««
22 / 148
»»

NejcSSD ::

Tega imam in to vse podpira. Ima pa android za mobilne in ne android tv, če te prav zastopim

http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/...

Za 40 eur.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

hafo123 ::

Ali podpira 5.1 zvok glede na to , da v specifikaciji piše Support 5.1 Surround Sound Output: No?

polde66 ::

tale ne podpira. poglej teste na youtubu. Iz tega segmenta podpira beelink mini mxIII II. pa par evtov drazji.

Ima pa opticni izhod. Obstaja tudi kabl na eni strani optika na drugi spdif.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

hafo123 ::

Sedaj imam Popcorn Hour A-110, ki ima optični izhod, ki ga priklopim na ojačevalec.
Včasih ne vidi NAS-a zato razmišljam, da bi ga zamenjal z android box-om. Obvezno pa mora predvajati 5.1 zvok.
Mislil sem, da je SPDIF samo druga oznaka za optični kabel.

BadWolf ::

polde66 je izjavil:

tale ne podpira. poglej teste na youtubu. Iz tega segmenta podpira beelink mini mxIII II. pa par evtov drazji.

Ima pa opticni izhod. Obstaja tudi kabl na eni strani optika na drugi spdif.


Ima samo eno napako, po pol ure gre v standby

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BadWolf ()

hafo123 ::

Zaenkrat imam ogledanega tega M96X Smart TV Box.

d4vid ::

Tale stvarca bo ok nadomestek za Orange Pi PC+? http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/...

Sem najprej hotel vzet sunvell R69, pa me je tale s Androidom 6.0 bolj mikal...

Uporaba bo predvsem za Kodi, filmi bodo HD, FullHD (redko, ker mam TV HD Ready). Pa LiveTV (TVHeadEnd).
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

...:TOMI:... ::

Iščem en box. Sem totalno iz te sfere, ne poznam trendov.

Moje zahteve (vprašanja):

Čim novejši android (vsaj 6).
Čim hitrejši, brez zatikanj.
Brez težav za google play.
Ugodna cena.
S/PDIF (optični).
Dalinec (ne vem ali to rabim, ali je bolje uporabiti telefon/tipkovnico/miško).
Nisem še ugotovil ali je potrebno imeti android TV ali ne. Po moje da ne.
Ethernet 10/100 ali pa še bolje 10/100/1000.
Ali mora biti fully loaded ali je bolje kupiti čim manj naloženega in nato sam naložim...

Nekaj smernic sem prebral tu:
http://www.monitor.si/clanek/ko-jevse-z...

Kaj je trenutno in, kaj priporočate? Izbire je veliko in to je moj problem.
Tomi

marjan_h ::

Ali lahko z Android TV Box, brskaš po spletu? Potrebuješ zaradi tega poseben daljinski upravljalec?

d4vid ::

marjan_h je izjavil:

Ali lahko z Android TV Box, brskaš po spletu? Potrebuješ zaradi tega poseben daljinski upravljalec?


Seveda lahko. V najslabsem primeru lahko uporabljas tipkovnico na zaslonu, je pa tud opcija uporabljat wireless tipkovnico.

Je pa brskanje na TVju precej nerodno, sedajle mam nekaj dni smart TV (najcenejsi VOX s HD ready), gor je opera in ce pustim to da je obupno pocasna je se vedno smotana za uporabo.

Se vedno pa me zanima za zgoraj linkan box ce je OK?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Oldi ::

marjan_h je izjavil:

Ali lahko z Android TV Box, brskaš po spletu? Potrebuješ zaradi tega poseben daljinski upravljalec?

Daljinec imenovan leteča miška je kar spodobna možnost. Malo nazaj (cca 14 dni ) po temi poglej katero imam, cena cca 5€

hafo123 ::

V oči mi je padel Minix Neo U1 (110€). Baje deluje vse kar rabim. Ima pa android 5.1.
Ali je to lahko težava za naprej, da ima malo starejšo verzijo androida?

BadWolf ::

poglej kaj za vsaj pol manj denarja z androidom 7
ima ta kaj takega, kar ostali nimajo, da odtehta ceno?
sam imam beelink mini mxiii, pa požre vse, nimam kakih pripomb (razen mogoče stand by, pa še to mi ni čist jasno, včasih je, včasih ni)
stvari pod ddv so pa sploh najbrž best buy
pa tale airmouse zraven krepko izboljša izkušnjo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BadWolf ()

hafo123 ::

Kdaj gre v standby? Sredi prevajanja?

BadWolf ::

med neaktivnostjo, kar se šteje pol tud torrent recimo, ne moreš naštimat več kot 30 minut

polde66 ::

Sej ne boš valjda z boxom torrnente vleku? Men ta stvar ni nič moteča, če ga ne bom gledal pol ure pa ga pač ne bom in če ga ne, me pol tudi ne moti če je v mirovanju. Drugač pa en boljših boxov in boljših daljincev. Nisem ravno siguren, ampak verjetno odvisno tudi s katerim programom vlečeš. Zeta torrent vleče dol in je aktiven pa kolikor časa vleče toliko je aktiven, ko začne s sejanjem se ekran zaklene, ne bom pa 100% trdil ali preneha sejat ali ne.

Moteče? Meni ne.

Še to: kar se minixov tiče. Imam še Neo X8-H plus z androidom 4.4 pa moram rečt da je slika na tem boxu v Kodiju in SPMC lepša kot na vseh novejših. Slika je lepo svetla za kar na procesorjih 905 in 912 ne morem trditi. Minix ima kar dolgo in dobro podporo, Android 5 je čisto ok, mogoče bodo šli na novejšega seveda vprašanje časa. Za moj android 4.4 se pripravlja nadgradnja na 5. Sicer že nekaj časa ampak pričakujem da bo. Android 4.4 je res že malce star.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

hafo123 ::

Pa sigurno preko optičnega kabla prepušča 5.1 DTS zvok?

polde66 ::

Če je vprašanje o Beelinku za zvok, ja dela samo je treba nastaviti v nastavitvah izvor zvoka.
polde

hafo123 ::

Naročil sem tega M96X Max Smart z androidom 7.1, ki naj bi imel vse kar potrebujem.
Upam , da bo deloval bp.

BadWolf ::

polde66 je izjavil:

Sej ne boš valjda z boxom torrnente vleku?


zakaj ne? Sej je idealen za to ;)

OK.d ::

Boxi se uporabljajo predvsem za stremanje;)
LPOK.d

d4vid ::

Saj za torrente v ozadju je tud cist kul. Drugac pa jaz mam trenutno kodi na RPi 1 ker je lezal doma. Zacuda dela nad pricakovanji, ampak za dalj casa ni, bo pa Ok do prihoda boxa.

Anyway, mam live TV (neke playliste sem nasel), na RPI nekaj steka, mozno da zaradi slabega HW. Drugace pa v ozadju mam tvheadend in naceloma bi lahko spravil vse TVje na to, ce grem se sosedom kradit net.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

BadWolf ::

OK.d je izjavil:

Boxi se uporabljajo predvsem za stremanje;)


uporabljaš ga lah za kar češ, za torrente je idealen, streamam bolj ali manj samo šport

hafo123 ::

Ali imajo na gearbest vedno malo pomanjkljive podatke v specifikacijah?
Za tega, ki sem ga naročil (m96x max) ni navedeno, da predvaja DTS in AC3 zvok ko pa je na vseh drugih straneh navedeno, da ga.
Za mini mxIII II prav tako, da ne podpira DTS in AC3 in "Support 5.1 Surround Sound Output: No" pa čeprav naj bi vse to delalo.
Ali se to nanaša na dejansko dekodiranje ne pa na passthrough?

BadWolf ::

Ne znam ti natančno povedat, ampak mkv sproducira zvok le s kodijem.

radmannsdorf ::

je kakšen pameten tv box do 22EUR zdaj? rabil bi za netflix in kodi. več kot full HD ne potrebujem, rad pa bi gladko delovanje.

Zgodovina sprememb…

radmannsdorf ::

hej, gledam zdej te boxe...zgleda pod 22€ ne bom dobil kaj pametnega z daljincem. ok, grem na loc za best price/performance do 40€ recimo?:)

d4vid ::

Jaz sem dobil na gearbest za 21€ quad core, giga rama, 8gb storage. Android 6.0 menda, se cec podpira. Kako se obnese pa ne vem.

// je kaka stacuna v SLO da prodaja te TV boxe? Pa da majo kolikor toliko normalne cene, bom reku 15€ drazje kot iz kitajske. Ne da se mi cakat, ceprav je ze narocen.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

mihasimon ::

eno glupo vprašanje.. a kdo ve kako priti do Amazon fire sticka? Preko neta (amazoni ne dostavljajo k nam) ali pa mogoče nakup kje - avstrija?

Hvala!

Zgodovina sprememb…

Linko ::

Imam tezavo z yt na minix h8. Vsi videi laufajo max 360p. Prej je slo fhd...
Sem na novo namestil androida, pa tezava ostaja...

OK.d ::

mihasimon je izjavil:

eno glupo vprašanje.. a kdo ve kako priti do Amazon fire sticka? Preko neta (amazoni ne dostavljajo k nam) ali pa mogoče nakup kje - avstrija?

Hvala!

https://www.cheaperandmore.com/
LPOK.d

polde66 ::

@Linko najdi na Googleplay youtube in ga potegni dol. Inštalirana imam dva, enega privzetega ter drugega iz googlove trgovine.
polde

Linko ::

Imam oba....se vedno ne grev v nastavitvah lahko nastavim max 360p. Kar je na 60 tv zmazek.

Pa nisem edini...http://www.minixforum.com/threads/youtu...

polde66 ::

Čudno, poglej kak 4K posnetek.
polde

mzakelj ::

Je kdo uspešno nadgradil V88 plus na 6.0 android. Enega imam že stock na 6.0, drugi je pa na 5.11 in se ne zažene zmerom.

Linko ::

polde66 je izjavil:

Čudno, poglej kak 4K posnetek.


Ne gre.... Vsak video je max 360. Od 144p 240p in 360. Prej je šlo do 1080p.

polde66 ::

@mzakelj, jaz sem ga. Pojdi po navodilih, nimaš kej zgrešit.

@Linko pa ga še enkrat rukni nazaj na tovarniške nastavitve. Meni gre do 1080p. A si ga nadgrajeval?
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

marjan_h ::

Oldi je izjavil:

marjan_h je izjavil:

Ali lahko z Android TV Box, brskaš po spletu? Potrebuješ zaradi tega poseben daljinski upravljalec?

Daljinec imenovan leteča miška je kar spodobna možnost. Malo nazaj (cca 14 dni ) po temi poglej katero imam, cena cca 5€


Nisem našel tvojega posta, mogoče imaš tole: https://www.gearbest.com/mice-keyboards... ?

Hvala za odgovor.

Big_Al ::

@Mihasimon - če ti nabava v AUT ni problem, pol ti tudi prevzem pošiljke tam ni. Ali?

Na amazon.de naročiš poštno ležeče na željeno pošto v AUT. Sem probal do zadnjega koraka naročila in dostava ni problem:

Gesamtbetrag: EUR 40,33 in je tvoj.

Linko ::

polde66 je izjavil:

@mzakelj, jaz sem ga. Pojdi po navodilih, nimaš kej zgrešit.

@Linko pa ga še enkrat rukni nazaj na tovarniške nastavitve. Meni gre do 1080p. A si ga nadgrajeval?


...rešil tako, da sem namestil zadnji firmware 009.

Sedaj pa deluje.

Ali kdo ve, če obstaja tudi novejši android kot je 4.4.2 za minix x8-h

polde66 ::

Obstaja beta verzija, katera se namesti preko računalnika, meni to ne prime oz. ne gre. Tako da čaka OTA update, ki pa bo....nevemo kdaj. Android je 5.1 in tisti ki jim ga je Uspelo naložit so zadovoljni.
http://www.minixforum.com/forums/neo-x8...
polde

polde66 ::

Takole,

Imam v paci H96 pro +, 3gb ram 32 placa, občutki mešani, koštalo skoraj 80 eur z carinami. Ok do sedaj predvaja vse kar sem mu dal, u bistvu ni švoh mašina. Sprobal še AV izhod za stare TV-je in začuda dela čeprav na nekaterih drugih mašinah z AV izhodom z rezultatom nisem bil zadovoljen. Zakaj AV - pač kar tako, če je naj tudi deluje. Twin dela odlično na žalost pa drugih kod nimam, da bi sprobal še telemahov go in Amisovo tv. Daljinec je začuda lepo odziven in čisto ok.
Malce mi je štekal Kodi in SPMC pa sem dal ponovno na tovarniške nastavitve in sedaj dela ok. Štekal v smislu da je jamral ob zagonu da se je aplikacija ustavila (počakam ali ugasnem), nanj sem naložil še Ares wizard tudi pri speed testu nimam nič proti. Android 7.1.1 ima kup nastavitev malce drugačnih kot smo jih vajeni ampak načeloma je vse v istem paketu le v dveh delih. Predvaja pa res vse.

Trenutno so se mi nabrale 3 mašine ki jih moram nažalost spraviti v promet.
ali: -Beelink GT1 2/16; specifikacij po moje ni treba pisat, nastavljeno vse kar človek potrebuje, na kodijih, SPMC ju pa so naštelani najnovejši buildi. Uporabnik prime, všteka in se zlekne na kavč. 80 eur
ali - Beelink mini MXlll ll 2/16; ena boljših mašin, na njem vse tako kot na zgornjem 60 eur
ali - H96pro + 3/32, ima vse kar manjši nimajo 80 eur
Cenkal ne bom cene so take kot so me koštale tako da nikogar ne silim.
Vse ostalo ZS
polde

leiito ::

Zaenkrat nvidia shield tv še vedno najboljši box, drži? Ne v smislu bang for buck, overall.

Ampak ali se lahko na nvidio priklopi zunanji disk, ali celo NAS, in potem izkoriščati zmogljivost za predvajanje vsebin, ki jih NAS sam ne zmore, HDR npr.? Ker če se da, čemu vzeti 500GB?

polde66 ::

Tko k BMW al pa Mercedes za nekatere, odvisn kok maš dnarja pa kakšne komplekse.
polde

Oldi ::

marjan_h je izjavil:


Nisem našel tvojega posta, mogoče imaš tole: https://www.gearbest.com/mice-keyboards... ?

Hvala za odgovor.


https://m.gearbest.com/mice-keyboards/p...
Imam 2 različna modela z isto oznalo. Pri enem v času delovanja, se pravi ko ugotavlja položaj kurzorja (g senzor deluje), sveti zelena LED, pri drugem pa ta LED utripa, ko se kaj pošilja. Prvi v tem času (ene 10s po občutku) vleče iz baterij 16mA, drugi pa 13mA.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oldi ()

4knative ::

leiito je izjavil:

Zaenkrat nvidia shield tv še vedno najboljši box, drži? Ne v smislu bang for buck, overall.

Ampak ali se lahko na nvidio priklopi zunanji disk, ali celo NAS, in potem izkoriščati zmogljivost za predvajanje vsebin, ki jih NAS sam ne zmore, HDR npr.? Ker če se da, čemu vzeti 500GB?


Ti samo vzemi najdražjega, maš vsaj večje šanse da bo vse delalo in da bo vse podprto.

leiito ::

4knative je izjavil:

leiito je izjavil:

Zaenkrat nvidia shield tv še vedno najboljši box, drži? Ne v smislu bang for buck, overall.

Ampak ali se lahko na nvidio priklopi zunanji disk, ali celo NAS, in potem izkoriščati zmogljivost za predvajanje vsebin, ki jih NAS sam ne zmore, HDR npr.? Ker če se da, čemu vzeti 500GB?


Ti samo vzemi najdražjega, maš vsaj večje šanse da bo vse delalo in da bo vse podprto.


To so nekako moje izkušnje s tech robo, pa tudi sicer, več gnarja, več muzke. Pa še nisem nek hud geek, bolj ko je user friendly, raje imam.

A tega pa ne vemo, če se da zunanje diske na nvidio prklaplat? Po možnosti, da so lahko tudi igre tam naložene in da nvidia to razume kot notranji disk. Ker 16GB je res mal švoh.

OK.d ::

leiito je izjavil:

Zaenkrat nvidia shield tv še vedno najboljši box, drži? Ne v smislu bang for buck, overall.

Ampak ali se lahko na nvidio priklopi zunanji disk, ali celo NAS, in potem izkoriščati zmogljivost za predvajanje vsebin, ki jih NAS sam ne zmore, HDR npr.? Ker če se da, čemu vzeti 500GB?

Zaradi Plex-a če ga uporabljaš, če ne je pa itak skoraj vseeno.
LPOK.d

marjan_h ::

Oldi je izjavil:

marjan_h je izjavil:


Nisem našel tvojega posta, mogoče imaš tole: https://www.gearbest.com/mice-keyboards... ?

Hvala za odgovor.


https://m.gearbest.com/mice-keyboards/p...
Imam 2 različna modela z isto oznalo. Pri enem v času delovanja, se pravi ko ugotavlja položaj kurzorja (g senzor deluje), sveti zelena LED, pri drugem pa ta LED utripa, ko se kaj pošilja. Prvi v tem času (ene 10s po občutku) vleče iz baterij 16mA, drugi pa 13mA.


Kako pa vnašaš alfanumerične znake? Kot vidim daljinec nima tipkovnice.

Oldi ::

Z letečo miško in tipkovnico na zaslonu.
««
22 / 148
»»