» »

Android tv box

Android tv box

««
71 / 148
»»

shadow_08 ::

polde66 je izjavil:

Za box ki nima bluetotha je drag. Za tak denar dobiš tudi že drug bolj sposoben amlogic 912 box. Precej se jih giblje v ceni od 60 do 70 eur. Pa vprašanje kako je z gretjem naprave. Nima tudi običajnega optičnega audio izhoda, in meni recimo je pomembna oprvilna vrstica zgoraj in spodaj. Ampak kakor komu paše. Ta box je nima. Z nadgradnjo na android 8 izgubi cca 10% performensa. Samo moje mnenje.


polde a ni ravno ta amlogic 912 znan po tem da se segreva ful???

Zgodovina sprememb…

shadow_08 ::

damirj79 je izjavil:

Ne vem če ti kaj pomaga:

https://hometheatrelife.com/rk3328-vs-s...

Jaz vidim + samo v tem da ima USB3.0...

Mare2 je izjavil:

damirj79 je izjavil:

Naredi Hard reset, tudi meni je delalo po nadgradnji vse na pol.

Hard reset reši problem?


Iz recovery menija + clear cache. Na voljo je pa tudi že nov Oreo Build 2107. Jaz sem za namestitev tega moral narediti HR, drugače je nekje na pol vedno obviselo. Po tej nadgradnjni in po HR je mnogo bolje, a še vedno ni vse OK, je recimo Kodi pri odpiranju add-onov počasen. Res je, da sem priključen 32GB USB ključek uporabil za razširit internal storage in je mogoče zaradi tega Kodi včasih pri odpiranju po menujih poačsen, ampak vem pa ne, ker ne bom sedaj šel tega ključka odstranjevat. Bo počakalo na nov build in takrat potestiram še enkrat.



Jaz vidim + samo v tem da ima USB3.0...

Damir kaj pa 4 gb spomina, ki ga ima redkokateri box? Pa vse predvaja brez tezav,ne segreva se,zelo odziven box,hiter boot itd itd.....

jb_j je izjavil:

https://www.gearbest.com/tv-box/pp_7085...
ta ni vidt švoh, dual band wifi, gigabitna mreža. usb je žal 2.0.

pri rk3328, so večinoma usb 3.0, samo večinoma brez gigabitnega mrežnega priključka.


Pravijo,da ima zelo zelo slab wifi.

v cem je pa fora ce box nima gigabitnega mreznega prikljucka? Povezava,ki jo imas doma dela vseeno tudi ce je 100mb.

Zgodovina sprememb…

shadow_08 ::

polde66 je izjavil:

Za box ki nima bluetotha je drag. Za tak denar dobiš tudi že drug bolj sposoben amlogic 912 box. Precej se jih giblje v ceni od 60 do 70 eur. Pa vprašanje kako je z gretjem naprave. Nima tudi običajnega optičnega audio izhoda, in meni recimo je pomembna oprvilna vrstica zgoraj in spodaj. Ampak kakor komu paše. Ta box je nima. Z nadgradnjo na android 8 izgubi cca 10% performensa. Samo moje mnenje.


Polde v cem je problem obicajen audio izhod?? Saj gre vse preko hdmi-ja....

jb_j ::

ma mel bi box zato, da bi gor usb 3.0 disk prklopu, pa da ma gigabitni prkluček.
pa naštimu ttorent, pa remote client, da bi lahko filme loudu iz telefona al pa računalnika,

in pol gledu na telefonu al pa računalniku. mal je problem k pr enih filmih truehd streami porabjo skor 7mb/s.
in ponavad lih loudam filme z dtsom, ker gledam prek receiverja.

za do 10gb velke fullhd filme je še dovolj, (9mb/s video, do 1.5mb/s)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

polde66 ::

Da se segreva je odvisno od firmwerja posameznih škatel. kater model se pa segreva, bodiva bolj specifična, kar povej.
procesor ne izrablja 4gb rama pri rockchipu tako da je čisto vseeno li ga ima dva ali 4. Mogoče je komu pomemben plac 32 gb meni je vseeno če ga ima 16, 8 ga je pa malce premalo. USB 3.0????? zakajže? pa vzemi beelink GS1 ima usb 3.0, se ne prgreva, ima bluetooth, 2 wifi 1gb mrežo popolno podpodo 4k in kvaliteta samega izdelka ko ga primeš v roko z kakšnim poceno mq10 je več kot očitna. Daljinec je super in še učljiv.
Dejstvo je da se na tej vroćini segrevajo vse škatle, zato jaz uporabljam tole:
https://www.aliexpress.com/item/1-Set-G...
verjetno sem tole napisal že ene 10tič

kar se tiče zvoka je tako, jaz sem navajen vezati reciver z optičnim audio kablom in se mi ga ne da vlečt z hdmi gor in dol. Če ga vtaknem v reciver dobim 5.1 zvok, če daš hdmi v v pa pozabi 5.1 zvok.
Pač stvar navade. Pa kabel hdmi mi gre ravno na milimetre če jih vežem in in out. Optični kabel je pa poceni in se vsaj v mojem primeru obnese. SPDIF kabel je pa že dražji in ga ravno ni na vsakem vogalu.

Sicer pa kaj kdo vzame je čisto stvar posameznika.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

jb_j ::

polde66 je izjavil:

Da se segreva je odvisno od firmwerja posameznih škatel. kater model se pa segreva, bodiva bolj specifična, kar povej.
procesor ne izrablja 4gb rama pri rockchipu tako da je čisto vseeno li ga ima dva ali 4. Mogoče je komu pomemben plac 32 gb meni je vseeno če ga ima 16, 8 ga je pa malce premalo. USB 3.0????? zakajže? pa vzemi beelink GS1 ima usb 3.0, se ne prgreva, ima bluetooth, 2 wifi 1gb mrežo popolno podpodo 4k in kvaliteta samega izdelka ko ga primeš v roko z kakšnim poceno mq10 je več kot očitna. Daljinec je super in še učljiv.
Dejstvo je da se na tej vroćini segrevajo vse škatle, zato jaz uporabljam tole:
https://www.aliexpress.com/item/1-Set-G...
verjetno sem tole napisal že ene 10tič

kar se tiče zvoka je tako, jaz sem navajen vezati reciver z optičnim audio kablom in se mi ga ne da vlečt z hdmi gor in dol. Če ga vtaknem v reciver dobim 5.1 zvok, če daš hdmi v v pa pozabi 5.1 zvok.
Pač stvar navade. Pa kabel hdmi mi gre ravno na milimetre če jih vežem in in out. Optični kabel je pa poceni in se vsaj v mojem primeru obnese. SPDIF kabel je pa že dražji in ga ravno ni na vsakem vogalu.


samo je problem pr optiki, ker ne podpira passthrougha.

polde66 ::

V tokih letih kat te škatle imm, verjemi ga nisem pogrešal niti 1x.
polde

shadow_08 ::

jb_j je izjavil:

ma mel bi box zato, da bi gor usb 3.0 disk prklopu, pa da ma gigabitni prkluček.
pa naštimu ttorent, pa remote client, da bi lahko filme loudu iz telefona al pa računalnika,

in pol gledu na telefonu al pa računalniku. mal je problem k pr enih filmih truehd streami porabjo skor 7mb/s.
in ponavad lih loudam filme z dtsom, ker gledam prek receiverja.

za do 10gb velke fullhd filme je še dovolj, (9mb/s video, do 1.5mb/s)


Aha.....

no jaz ne vlecem filme dol ze kar nekaj let.....vse gledam online, imam tudi iptv service z okoli 23000 programi(vod je vstet).

Pokritih jeogromno svetovnih držav, vse laufa bp.

jb_j ::

polde66 je izjavil:

V tokih letih kat te škatle imm, verjemi ga nisem pogrešal niti 1x.


ma mene pa zmot, pa mam slabe zvočnike na receiverju,

pr optiki gre tko:
računalnik/box procesira musko, na zvočni (ali chipsetu je optični pretvornik), in potem spet enako na receiverju, pa še procesor glasbe samga receiverja

prek hdmija:
računalnik pošilja signal do receiverja, in potem receiver procesira. (če je passthrough vklopljen, če ni je skor isto sranje kot optika, samo ima dva optična pretvornika manj v procesu)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

damirj79 ::

shadow_08 je izjavil:

damirj79 je izjavil:

Ne vem če ti kaj pomaga:

https://hometheatrelife.com/rk3328-vs-s...

Jaz vidim + samo v tem da ima USB3.0...

Mare2 je izjavil:

damirj79 je izjavil:

Naredi Hard reset, tudi meni je delalo po nadgradnji vse na pol.

Hard reset reši problem?


Iz recovery menija + clear cache. Na voljo je pa tudi že nov Oreo Build 2107. Jaz sem za namestitev tega moral narediti HR, drugače je nekje na pol vedno obviselo. Po tej nadgradnjni in po HR je mnogo bolje, a še vedno ni vse OK, je recimo Kodi pri odpiranju add-onov počasen. Res je, da sem priključen 32GB USB ključek uporabil za razširit internal storage in je mogoče zaradi tega Kodi včasih pri odpiranju po menujih poačsen, ampak vem pa ne, ker ne bom sedaj šel tega ključka odstranjevat. Bo počakalo na nov build in takrat potestiram še enkrat.



Jaz vidim + samo v tem da ima USB3.0...

Damir kaj pa 4 gb spomina, ki ga ima redkokateri box? Pa vse predvaja brez tezav,ne segreva se,zelo odziven box,hiter boot itd itd.....

jb_j je izjavil:

https://www.gearbest.com/tv-box/pp_7085...
ta ni vidt švoh, dual band wifi, gigabitna mreža. usb je žal 2.0.

pri rk3328, so večinoma usb 3.0, samo večinoma brez gigabitnega mrežnega priključka.


Pravijo,da ima zelo zelo slab wifi.

v cem je pa fora ce box nima gigabitnega mreznega prikljucka? Povezava,ki jo imas doma dela vseeno tudi ce je 100mb.


In kaj ti bo 4GB ? Glede na trenutno stanje Android TV boxov je že med 1 in 2GB samo manjha razlika, med 2 in 4GB pa bolj ali manj nič zaradi majhne procesorske moči, ki jo teli procesorji zmorejo (AML S912 je na ravni enih telefonov izpred 6 let).

okica11 ::

Glede Mi box-a 3 se pridružujem. Ravnokar sem ga dobil, tako da je bil v uporabi dobesedno 2x. Prva izkušnja pa zelo, zelo slaba.

1)odprem box, potegnem kable, vstavim USB na katerem je bil en starejši film (verjetno 300x700 resolucija) v .avi formatu. V samem boxu nisem znal odpreti filma tako, da sem prenesel VLC in odprl film preko njega. Film se je predvajal nekaj sekund potem pa se slika ustavi zvok pa nadaljuje ALI pa kot, da bi slika "stekla" po zaslonu. Ok, si mislim box je novi, očitno se še ni posodobil whatever. Bo že. Priklopim prenosnika.

2)naslednji dan box posodobim na 8.0 na novo naložim VLC in se že veselim tokrat delujoče izkušnje. Ponovno film na USB (tokrat 720p film .h246 -- .mkv datoteka). Grem v VLC, dam na predvajanje in je slika "choppy" očitno vsako sekundo pade nekaj frame-ov, da film ne teče lepo. Kaj se še bi le zgodilo ob streamanju z plex/kodi...

3)ok, youtube aplikacija dela OK

Se pravi po posodobitvi piporočate še HW reset... lahko poskusim. Od predvajalnikov VLC ali kaj drugega? Sem mogoče dobil defekten model :( ?
(TV je HD tako, da predvajana resolucija ne bi smela biti problem, ne govorimo o nekem 4K 60hz predvajanju)

Vanadium ::

okica11 je izjavil:

Glede Mi box-a 3 se pridružujem. Ravnokar sem ga dobil, tako da je bil v uporabi dobesedno 2x. Prva izkušnja pa zelo, zelo slaba.

1)odprem box, potegnem kable, vstavim USB na katerem je bil en starejši film (verjetno 300x700 resolucija) v .avi formatu. V samem boxu nisem znal odpreti filma tako, da sem prenesel VLC in odprl film preko njega. Film se je predvajal nekaj sekund potem pa se slika ustavi zvok pa nadaljuje ALI pa kot, da bi slika "stekla" po zaslonu. Ok, si mislim box je novi, očitno se še ni posodobil whatever. Bo že. Priklopim prenosnika.

2)naslednji dan box posodobim na 8.0 na novo naložim VLC in se že veselim tokrat delujoče izkušnje. Ponovno film na USB (tokrat 720p film .h246 -- .mkv datoteka). Grem v VLC, dam na predvajanje in je slika "choppy" očitno vsako sekundo pade nekaj frame-ov, da film ne teče lepo. Kaj se še bi le zgodilo ob streamanju z plex/kodi...

3)ok, youtube aplikacija dela OK

Se pravi po posodobitvi piporočate še HW reset... lahko poskusim. Od predvajalnikov VLC ali kaj drugega? Sem mogoče dobil defekten model :( ?
(TV je HD tako, da predvajana resolucija ne bi smela biti problem, ne govorimo o nekem 4K 60hz predvajanju)


Preberi si tole:

https://forum.kodi.tv/showthread.php?ti...

tole je pa nekako suma sumarum: But even at a budget price - this Mi Box - Oreo Combo goes on to the NOT Recommended purchase list until Xiaomi fix some Serious bugs first. At this current moment in time Xiaomi are not to be trusted IMHO.

Jaz ga imam in mi je žal kolikor imam las na glavi da sem posodobil na oreo, res pa je da so popravili mavrico na sony/philiphs tv z oreo updejtom.

Mare2 ::

okica11 je izjavil:

V samem boxu nisem znal odpreti filma tako, da sem prenesel VLC in odprl film preko njega. Film se je predvajal nekaj sekund potem pa se slika ustavi zvok pa nadaljuje


Ne kupujte kitajskih jajčk, če ne vzamete v zakup omenjene sitnosti in težave. Če nisi znal odpreti filma, pomagaj si z miško, lahko pa instaliraš kak File manager. Mogoče je portebno tudi kaj prakse nabrati.

Prvič, ko sem prišel v to temo na forumu, sem napisal (vprašal):
"En kolega mi je svetoval Nvidia schield ali MINIX NEO U9, baje je gledal neke teste."

Držite se tega nasveta in ne bo problemov. Seveda je mi je odgovoril računalniški guru z odgovorom, da so ta kitajska jajčka čisto OK. Vemo zakaj. :)

Po drugi strani pa meni moj Vorke iz Gearbesta dela kar OK. :)

Mare2 ::

Mare2 je izjavil:



Po drugi strani pa meni moj Vorke iz Gearbesta dela kar OK. :)


Popravljam napako, pravilno je "moj VORKE Z6 Plus iz Geekbuying-a". :)

Nihče tudi ni videl, da sem potrkal... Torej, upam, da bo delal še vrsto let. :)

damirj79 ::

okica11 je izjavil:

Glede Mi box-a 3 se pridružujem. Ravnokar sem ga dobil, tako da je bil v uporabi dobesedno 2x. Prva izkušnja pa zelo, zelo slaba.

1)odprem box, potegnem kable, vstavim USB na katerem je bil en starejši film (verjetno 300x700 resolucija) v .avi formatu. V samem boxu nisem znal odpreti filma tako, da sem prenesel VLC in odprl film preko njega. Film se je predvajal nekaj sekund potem pa se slika ustavi zvok pa nadaljuje ALI pa kot, da bi slika "stekla" po zaslonu. Ok, si mislim box je novi, očitno se še ni posodobil whatever. Bo že. Priklopim prenosnika.

2)naslednji dan box posodobim na 8.0 na novo naložim VLC in se že veselim tokrat delujoče izkušnje. Ponovno film na USB (tokrat 720p film .h246 -- .mkv datoteka). Grem v VLC, dam na predvajanje in je slika "choppy" očitno vsako sekundo pade nekaj frame-ov, da film ne teče lepo. Kaj se še bi le zgodilo ob streamanju z plex/kodi...

3)ok, youtube aplikacija dela OK

Se pravi po posodobitvi piporočate še HW reset... lahko poskusim. Od predvajalnikov VLC ali kaj drugega? Sem mogoče dobil defekten model :( ?
(TV je HD tako, da predvajana resolucija ne bi smela biti problem, ne govorimo o nekem 4K 60hz predvajanju)


Bom poskusil še kakšen film 1080p in kakšnega 4K30 (4K60 se zatika, kar je glede na podporo procesorja pričakovano, čeprav se najde na youtube posnetke ljudi, ki jim tudi 4k60 h265 predvaja normalno) prek zunanjega USB diska, sedaj ko je na Oreo. Prej na marshmallow je delovalo BP. V glavnem uporabljam Kodi in deluje načeloma OK, razen včasih med sprehanjanjem po menijih je treba čakati, kar pripisujem extendanju internal storegea na USB ključek, pred tem namreč tega nisem opazil. Sedaj večinoma uporabljam covenant in popcorn time plugin v Kodi in 1080p streame predvaja BP, brez zatikanja in moram rečt, da sem zadovoljen. Poskusil sem tudi Morpheus TV in Terarrium TV , ampak so ostali z dizajnom na nivoju lesene žlice. Ne vem kaj bi tu pridobil z AML 912. Še boljše pa je, da na Mi Boxu deluje perfektno tudi Chromecast, kar recimo pomeni, da na telefonu zaženem Popcorntime ali Bobby movie app, pobrovsam kateri film želim gledat in stisnem cast na Mi Box in predvaja film lepo, vključno s podnapisi. Tega z ostalimi kitajskimi škatlicami nisem dosegel, ker SW Chromecast (Airpin) deluje le bolj za silo, včasih krešne brez razloga.

shadow_08 ::

Mare ti imas Vorke z6 a mam prav??

Kaako se ti obnese? Berem zdaj reviewe in povsod ga hvalijo. Na geeku je sedaj znizan iz 89 € na 59€.

okica11 ::

Xiaomiju sem zaupal ker imam njihov telefon, slušalke, baterije, luči,... in je bilo vse na nivoju sploh v primerjavi z ceno. Glede na to da se je box prodajal še nekaj evrov višje (pri nas še vedno skoraj 2x dražji) sem pričakoval boljšo izkušnjo. Možnosti za explore ključka iz sistema ni bilo (ali pa sem slep) samo prosta kapaciteta ali pa pretvorba v "notranji" spomin. Razen Kodi foruma je overall mnenje (koliko sem pač pred nakupom prečekiral), da je ok za svoj denar ni pa 4k 60hz pošast z 343kanalnim zvokom ( kar niti ne raim :) )

Danes sproban (spet iz USB) 1280*720 mpeg-4 (xvid) video, zvok zaostaja slika pa je ponavadi "choppy".

Ok, potrjujem cast iz telefona na tv dela (mogoče celo super dela?) s seveda minimalno zamika.

Mare2 ::

shadow_08 je izjavil:

Mare ti imas Vorke z6 a mam prav??

Kaako se ti obnese? Berem zdaj reviewe in povsod ga hvalijo. Na geeku je sedaj znizan iz 89 € na 59€.


Shadow, potrjujem, moj Vorke dela brezhibno.

Ne vem pa, kaj to bodo poslali iz Geekbuinga. V zkup moraš vzeti tudi, da se sploh ne bo prižgal. Kitajci namreč pri proizvodnji nimajo izhodne kontrole. :)

polde66 ::

@Mare2 kakšne neumnosti pa ti streljaš. Čez moje roke je šlo preko 100 boxov od tega najmanj 50 različnih po procesorju, firmi, modelu... Pa niti en ni bil tak ki se nebi prižgal. Sta ene dva vmes crknila ampka sem še preden sem jih kupil vedel rizik zanju. In ne boš verjel vsak kitajski izdelek ima leto dni garancije, ki jo uvljavljaš preko prodajalca. In še vse kar sem uveljavljal ali sem dobil denar nazaj ali pa drug izdelek. Če imaš pač smolo jo imaš in potem stopiš preko tehnične pomoči v nadaljnje debate o uveljavljanju garancije. Enako kot Mimovrste ali kaka druga štacuna samo da je kitajec za malenkost kak kilometer bolj oddaljen.
polde

Mare2 ::

polde66 je izjavil:

Sta ene dva vmes crknila ampka sem še preden sem jih kupil vedel rizik zanju.


Saj v tem je point mojega sporočila, opozoriti kupce "kitajskih jajčk", da z nakupom računa na škrt robo. Nisem šel štet, ampak samo v tej temi je bilo v dveh mesecih vsaj 5 nezadovoljnih kupcev (različni vzroki).

Ti si vedel za rizik, pa ga nikoli ne navedeš na slo-techu. Jaz jim pa povem resnico. Seveda, v tem je razlika med nama. Če človek računa na to in vzame v zakup v zameno za nizko ceno, je vse OK. :)

EDIT: Polde, nočem biti tak kot ti. Tudi sicer vzamem ljudi take kot so. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

polde66 ::

Razlika med nama je da tumbaš bedarije. Prebereš napol in potem drugo polovico skriviš. Vas je ratalo ene par ful znalcev, ki obvladate android box sceno (sicer mi ni jasno na podlagi česa že) in pametujete povprek, da me včasih kar obrne.
Sem pisal za vsak box kratek opis in povzetek testa, ki sem ga naredil, ampak sedaj me je ta volja precej minila. In tudi ne vidim nobene potrebe po tem več, ker stvari seveda obvladate.
Kak mesec in še malo nazaj si me spraševal naj te razsvetlim v temi android box scena, kaj sploh je to android box. Danes pa pa vse veš, pa ko bi vsaj. Verjetno je z mano precej narobe ker za učenje in dojemanje potrebujem veliko več časa. Sem pač malce počasen zgleda.
Pa glavna razlika med nama je, da jaz če stvari ne poznam ne komentiram, kaj šele narobe komentiram.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

Mare2 ::

Polde, upam, da ti v tvoji trgovini na drobno s TV boxi v Sloveniji promet ne bo padel zaradi mene. Ni bil to moj prvotni namen. Hvališ samo tiste TV boxe, ki jih imaš trenutno v prodaji. Nima veze, koliko znaš (ne vem, zakaj se hvališ), vendar če TV box nekomu crkne, pač crkne. Nimaš kaj skrivat. Oz. ti lahko, jaz nisem tak. :)

polde66 ::

Izreži ven kje sem se pohvalil ali hvalil, samo povem da se tja kjer nimam pojma ne vtikam. Hvalim boxe za katere vem, da delujejo in so preizkušeni. Niso vsi boxi šrot in niso vsi boxi kul. Dejastvo pa je, da imam na tem področju kjer ta je tema malenkost več izkušenj od tebe. Lahko te pa tudi citiram ali izrežem in prilepim da bo jasno vidno kje vse si pametn in kaj dejansko je res.
Kar je poanta zgodbe je to da, če nimaš pojma ne modruj in ne zavajaj. To je vse.
polde

okica11 ::

(Mi box 3 android 8 oreo) še malo hecanja od včeraj: Naredil SW reset, razlik nisem zaznal.

V VLCju izgine zamik zvoka (slika je mogoče malo manj choppy) če se deaktivira acceleration. Odlično.

Netflix mi je vsaj včeraj deloval popolnoma normalno.

Video test 4k60fps ne deluje tekoče ne na VLC, ne na Kodiju (razne nastavitve pospeševanja ampak zgolj moje ugibanje. Mogoče obstaja pot do lepega predvajanja). Fhd 60fps deluje čisto normalno in lepo v obeh predvajalnikih. (video fajli https://download.blender.org/demo/movie... )

Poskusil sem še z http://jell.yfish.us/ video testi (oba 140mbps testa) in slika zgleda ok, za zvok pa ne vem če zaostaja ali ne.Tu bi moral več testirat, ampak na prvo žogo.

Vse datoteke so bile predvajane na HD televiziji (box nastavljen na 1080i resolucijo) iz usb 3.0 ključka. Zvok normalen 2.1 to kar pelje dalje HDMI do televizije.

Mare2 ::

Polde, tvoje recenzije so zelo pristranske, koristoljubne. Človek ne rabi biti bolj inteligenen kot ti, da opazi, da so pozitivne ravno tiste, katerih boš imel - imaš trenutno v prodaji. S tem, ko se spravljaš na moje znanje poskušaš zakrit svoje podmuklo pisanje.

polde66 je izjavil:

Na prodaj sta Beelink GS1 in Tanix tx3 max.


Itak se mi ne da ukvarjat se stabo. Si že enkrat napisal, da se boš umalknil, potem pa si imel slučajno dva boxa za prodat, ki si jih slučajno pohvalil. :) Šele čez 3 mesece po pravici poveš, kako je na stvari, ko kupec nasede. :)

polde66 ::

Malce si žaljiv, obenem se pa vidi kakšen karakter. Točno tak kot si ga predstavljam.
polde

Mare2 ::

okica11 je izjavil:



Danes sproban (spet iz USB) 1280*720 mpeg-4 (xvid) video, zvok zaostaja slika pa je ponavadi "choppy".

Ok, potrjujem cast iz telefona na tv dela (mogoče celo super dela?) s seveda minimalno zamika.


Okica, koliko zaostaja? Koliko je zamika. Je to sploh še gledljivo?
---
Polde, ne morem se ukvarjat s tabo. :(

polde66 ::

Vem, ker si prekratek:|
polde

okica11 ::

polde66, Mare2 najprej zahvala, da ohranjata temo aktivno ampak najbrž v imenu vseh prosim, da PRODUKTIVNI DEL pogovora vodita v zasebnih sporočilih #SarcasmOff

Mare2: ne, je zelo tečno. Od oka bi rekel da je zamika okoli sekunde? Seveda se da gledati. Je pa tečno, zelo tečno.

Mare2 ::

okica11 je izjavil:


Mare2: ne, je zelo tečno. Od oka bi rekel da je zamika okoli sekunde? Seveda se da gledati. Je pa tečno, zelo tečno.


Probaj še v MX Playerju. :)

shadow_08 ::

Mare2 je izjavil:

shadow_08 je izjavil:

Mare ti imas Vorke z6 a mam prav??

Kaako se ti obnese? Berem zdaj reviewe in povsod ga hvalijo. Na geeku je sedaj znizan iz 89 € na 59€.


Shadow, potrjujem, moj Vorke dela brezhibno.

Ne vem pa, kaj to bodo poslali iz Geekbuinga. V zkup moraš vzeti tudi, da se sploh ne bo prižgal. Kitajci namreč pri proizvodnji nimajo izhodne kontrole. :)


Ah jojjjjjjjjjj......

clovek se veseli pol pa vedno nekaj vmes pride,kak komentar,ki vrze cloveka s tirnice.

Sploh ne vem vec kaj naj vzamem....:(((((((((((((

Mare2 ::

shadow_08, če si prebral vse moje komentarje in če si se kljub temu odločil za nakup kitajskega Android TV-ja, potem si pravi kupec. Računal boš na težave, če pa jih ne boš imel, boš toliko bolj zadovoljen. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

shadow_08 ::

Mare2 je izjavil:

shadow_08, če si prebral vse moje komentarje in če si se kljub temu odločil za nakup kitajskega Android TV-ja, potem si pravi kupec. Računal boš na težave, če pa jih ne boš imel, boš toliko bolj zadovoljen. :)


Jah ne vem ,če je lih tako no. Če nekaj kupim pričakujem,da mora delat kot je napisano v lastnostih....

Rad bi samo,da dela in nic drugega....

Tomson ::

@shadow08:
predvsem je odvisno, kaj točno pričakuješ, kaj potrebuješ in koliko si za to pripravljen plačat. Če želiš top multimedijski predvajalnik, ki bo deloval od prvega dne in verjetno naslednjih 10 let, hitro, odzivno, z možnostjo nadgranje itd. lepo sestaviš en HTPC ali npr. nVidia Shield za okoli 200€. Če pa potrebuješ zgolj multimedijski predvajalnik, ki bo dostojno predvajal video datoteke, pri tem pa ne bi rad zapravil dosti, boš z Android Boxom za 30€ tudi povsem zadovoljen. Sam imam doma HTPC, za sorodnike in prijatelje pa sem namestil že tudi dosti Android TV Boxov, pa RsPI škatlic in lahko rečem da so vsi, od prvega do zadnjega zadovoljni, enostavno ne potrebujejo in pričakujejo več. Jasno, uporabniška izkušnja je boljša na dražjih rešitvah, za daljinec sam npr. uporabljam Logitech Harmony, priloženi daljinci na AndroidBoxih (razen Mi Boxa ki pa ima druge težave) so bistveno slabši, a tudi z njimi lahko normalno upravljaš. Sam najbolje veš, kako si zahteven in kakšen nivo opreme si želiš. Pri teh kitajskih Boxih pa je res tako, da so modeli ki so dobri in so modeli ki so manj dobri in so modeli ki so slabi, pokvari pa se lahko tudi Intelov procesor v HTPcju, a je pri poceni kitajskih Boxih ta procent nekoliko višji. Če kupiš pravi model za npr. 30€, ker ti omogoča vse kar potrebuješ, pri tem pa se zavedaš, da to ni ala "Apple" box kvaliteta in te to ne gane, ker pač boš gledal filme in ne škatlice ter te ne motijo malo manj praktični daljinci je to čisto dober nakup. Če pa želiš nekaj zmogljivejšega ter kvalitetnejšega, bolj fleksibilnega, tako s stališča materialov, performansa, izdelave, upravljanja, pa enostavno posežeš po omenjenih dražjih rešitvah. 30€ ali 200€? It's that simple! ;)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

shadow_08 ::

Zdravo Tomson,

nekoc bomm morda kupil ta Nvidia shield ampak trenutno bi samo en android box, na katerem mi bo delalo vse to kar vsi pričakujemo.....torej kaka igrica za tamale,vsi formati filmov torej 4k,1080 itd....

Ce te izzovem......mi das ti en nasvet treh boxov ,s katerimi bom zadovoljen?

jaz razmisljam med temi :

https://www.geekbuying.com/item/VORKE-Z...

https://www.geekbuying.com/item/MX10-An...

https://www.geekbuying.com/item/TANIX-T...

https://www.geekbuying.com/item/T95Z-Pl...

shadow_08 ::

Tomson ::

Za 4k vsebine ter poganjanje iger bi gledal S912 čipset, se pravi bi izločil MX10, Tanix TX3, ter se med ostalimi odločil za Beelink GT1 Ultimate. Pač dobre izkušnje s to znamko ... Po drugi strani pa mi je 70EUR malo preveč za AndroidTvBox, glede na to, da za 50EUR dobiš dobre alternative.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

bbobst ::

polde66 je izjavil:

Da se segreva je odvisno od firmwerja posameznih škatel. kater model se pa segreva, bodiva bolj specifična, kar povej.
procesor ne izrablja 4gb rama pri rockchipu tako da je čisto vseeno li ga ima dva ali 4. Mogoče je komu pomemben plac 32 gb meni je vseeno če ga ima 16, 8 ga je pa malce premalo. USB 3.0????? zakajže? pa vzemi beelink GS1 ima usb 3.0, se ne prgreva, ima bluetooth, 2 wifi 1gb mrežo popolno podpodo 4k in kvaliteta samega izdelka ko ga primeš v roko z kakšnim poceno mq10 je več kot očitna. Daljinec je super in še učljiv.
Dejstvo je da se na tej vroćini segrevajo vse škatle, zato jaz uporabljam tole:
https://www.aliexpress.com/item/1-Set-G...
verjetno sem tole napisal že ene 10tič

kar se tiče zvoka je tako, jaz sem navajen vezati reciver z optičnim audio kablom in se mi ga ne da vlečt z hdmi gor in dol. Če ga vtaknem v reciver dobim 5.1 zvok, če daš hdmi v v pa pozabi 5.1 zvok.
Pač stvar navade. Pa kabel hdmi mi gre ravno na milimetre če jih vežem in in out. Optični kabel je pa poceni in se vsaj v mojem primeru obnese. SPDIF kabel je pa že dražji in ga ravno ni na vsakem vogalu.

Sicer pa kaj kdo vzame je čisto stvar posameznika.

Segrevanje (pregrevanje) je najbolj odvisno od (ne)kvalitete in velikosti hladilnih reber ter kvalitetnega temperaturnega lepila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bbobst ()

polde66 ::

@bbobst velikost in kvaliteta hladilnih reber pripomore k boljšemu hlajenju procesorja vendar ni odvisno ravno od tega, največ je odvisno od dobrega firmwerja. Recimo za primer. Tanix TX max ali mini niti nimata nekega hladilnega rebra na svojem procesorju in se ta hladi preko neke blazinice ki pritiska na pocesor preko pokrova. Njegova delovna temperatura se gibje okoli 50-70 stopinj. Razni beelinki druge linije ala Mini M8S in W95 so se greli z prvimi firmwerji približno za 10°več kot se grejejo z najnovejšimi posodobitvami. Tanixi TX z amlogic 912 čipovjem so se pred posodobitvami januar ali februar 2018 greli bistveno močneje. Vse je preverljivo preko forumov. Je bila serija H96 pro plus, ki je imela že tovarniške probleme z hlajenjem procesorja in je marsikateri box takrat odšel papa. Spoji naj bi bil na njih zanič.
Takole zgleda tanix TX3 ko ga odpreš in je brez hladilnih reber. Seveda se nanj lahko tudi prilepijo nova ampak zakaj če čisto ok deluje:
https://www.google.si/search?biw=1920&b......26344.30002.0.30368.8.8.0.0.0.0.181.900.5j3.8.0....0...1c.1.64.img..0.1.137...0i19k1j0i30i19k1j0i5i30i19k1.0.ZSGQ2yI--i4#imgrc=r2uB-Yi6--RczM:
Takih čipovij brez hladilnega rebra je med amlogic s905W še par.
Drugače pa kakšnih bistvenih razlik med pasivnimi hladilnimi rebri niti ni. Uporabljajo 2,5x2,5x0,5 do 6x4x1cm. Prav veliko v višino se ne da it ker bi potem moral rezati plastiko.
Recimo navkljub ogromno odprtinam se je Mecool M8S pro L (en najbolj prodajanih boxov v eu pa še kje v letu 2018) je razvijal temperaturo stalno okoli 80°. Imel sem ga pred dvema mesecema, sedaj ne vem ali je že kakšna posodobitev ali ne, verjetno bi pa morala biti že zaradi Netfliksa.
Skratka če hočeš videti čipovja od android škatel je vse v googlu pod slike, in ogromno škatel hladilnih reber nima.
Tudi Rasberi Pi nima hlajenja, Niti moj NUC in par mini kompjutrov nima aktivnega hlajenja. Pa ni mus da se strinjaš z mano. Poglej si pod minix kaj in kako imajo urejeno hlajenje, Rebra so večja ker je tudi škatla sama bistveno večja.
Največ je odvisno od dobrega softverja, ki zadeve poganja. Seveda se pa da z dodatki ala večja rebra, dodatna hlajenja kaka odprtina več na plastiki pripomoči da box deluje še kakšno stopinjo manj.

Še ena iz prakse. Tole: https://www.google.si/search?biw=1920&b.......0...1c.1.64.img..0.7.691...0.0.4D141Wlyq68#imgrc=ftgv6y6-M_5NcM:
lahko razvije temperaturo tudi do 100°. Se greje ko.... Z ventilatorjem na usb (imel sem samo 12x12 cm doma) sem ga spravil na delovno temperaturo okoli 60°. Tu na tem majhnem prostoru res nimaš kaj dosti improvizirati. Naročen imam 4x4 cm ventilator, ki ga bom samo pritrdil na USB stick in mislim da bo učinek enak ker 12x12 cm je prevelik.

Tudi dizajn škatle vpliva na gretje. Nekatere škatle se grejejo tudi zato ker je procesor postavljen spodaj in toplota enostavno nima kam it. Lahko škatlo obrneš lahko zvrtaš male luknjice na vrhu. Toplota mora nekam it.
polde

Vanadium ::

A obstaja kaki box z sledečimi pogoji:
- S912 procesor
- android TV rom z delujočim chromcastom
- gigabit network
- daljinec vsaj tak kot ga ima mibox
- relativni hladno delovanje in brez ventilatorjev (ni mi panike dodat rebera če je le plac)
- vsaj nekaj podpore s strani proizvajalca ( updajti)

Badwolff ::

Eni čist preveč kompliciran. Riskiraj tistih 50 evrov. Velika večina je na koncu zadovoljna.
Koga poslušat in koga ne tle si pa najbrž že sam opazil.

polde66 ::

Comecast ali miracast ti je ista figa za predvajanje vsebin iz drugih naprav na tv. V povprečju na 912 procesorju deluje ok, razen če vzameš kakšen nepreizkušen no name box.
Če želiš vse to je beelink GT1 ali ulitimate čisto kul, tudi daljinci so ok. Pa tudi Tanix TX9 ni švoh, vorke z6 plus je pa klin Tanixa. Lej v vsakem primeru te pride koštat okoli 70 eur. Beelink je za moje pojme najboljša opcija ker je kvaliteta izdelave oz sama plastika škatle v rokah čisto druga stvar. Imaš pa tudi drugo vejo Beelinka in sicer Mini M8S pro ki je trenutno na GB okoli 56 eur. Zelo kul zadeva. Na Mecolle se pa ne spoznam žal, sem vzel dva od njih pa mi ne potegneta. Ljudje smo si pa različni. Alfawise pa tako: svoje strani nima tako da si moraš pomagat z iskanjem posodobitev če sploh so samo prek neta. Načeloma niso slabi ampak v moj paket dobrega boxa spada tudi to da obstaja stran od proizvajalca z updejti. Se pa najdejo alternative na freaktabu.

Pa za miracast ali zrcaljenje lahko uporabiš direkt tv mimo boxa. Za cromcast pa si kupi: https://www.mimovrste.com/predvajalniki...
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

polde66 ::

polde

denisbegood ::

Živjo, zanimam se za tole:
https://www.banggood.com/H96-Max-Plus-R...
Je vreden 38€?

H96 Max Plus RK3328

Hardware Specifications:
Chipset RK3328 Quad-Core 64bit Cortex-A53
GPU Penta-Core Mali-450 Up to 750Mhz+
FLASH EMMC 32GB
SDRAM 4GB DDR3
Android 8.1
USB3.0
Support Decoder format 4K VP9 Video decoder, H.265/H.264 video decoder
1080P other video decoders (VC-1, MPEG-1/2/4, VP6/8)
Support Media format Avi/Ts/Vob/Mkv/Mov/ISO/wmv/asf/flv/dat/mpg/mpeg
Support Music format MP3/WMA/AAC/WAV/OGG/DDP/HD/FLAC/APE
Support Photo format HD JPEG/BMP/GIF/PNG/TIFF
HDR HDR10 and HLG modes
USB 1 High speed USB 3.0 and 1 High speed USB 2.0
Card reader TF cards
HDD file system FAT16/FAT32/NTFS
Support Subtitle SRT/SMI/SUB/SSA/IDX+USB
High Definition video output 4K (4096x2160 pixel )
LAN Ethernet:10/100 standard RJ-45
Wireless WiFi 2.4G

bbobst ::

polde66 je izjavil:

@bbobst velikost in kvaliteta hladilnih reber pripomore k boljšemu hlajenju procesorja vendar ni odvisno ravno od tega, največ je odvisno od dobrega firmwerja. Recimo za primer. Tanix TX max ali mini niti nimata nekega hladilnega rebra na svojem procesorju in se ta hladi preko neke blazinice ki pritiska na pocesor preko pokrova. Njegova delovna temperatura se gibje okoli 50-70 stopinj. Razni beelinki druge linije ala Mini M8S in W95 so se greli z prvimi firmwerji približno za 10°več kot se grejejo z najnovejšimi posodobitvami. Tanixi TX z amlogic 912 čipovjem so se pred posodobitvami januar ali februar 2018 greli bistveno močneje. Vse je preverljivo preko forumov. Je bila serija H96 pro plus, ki je imela že tovarniške probleme z hlajenjem procesorja in je marsikateri box takrat odšel papa. Spoji naj bi bil na njih zanič.
Takole zgleda tanix TX3 ko ga odpreš in je brez hladilnih reber. Seveda se nanj lahko tudi prilepijo nova ampak zakaj če čisto ok deluje:
https://www.google.si/search?biw=1920&b......26344.30002.0.30368.8.8.0.0.0.0.181.900.5j3.8.0....0...1c.1.64.img..0.1.137...0i19k1j0i30i19k1j0i5i30i19k1.0.ZSGQ2yI--i4#imgrc=r2uB-Yi6--RczM:
Takih čipovij brez hladilnega rebra je med amlogic s905W še par.
Drugače pa kakšnih bistvenih razlik med pasivnimi hladilnimi rebri niti ni. Uporabljajo 2,5x2,5x0,5 do 6x4x1cm. Prav veliko v višino se ne da it ker bi potem moral rezati plastiko.
Recimo navkljub ogromno odprtinam se je Mecool M8S pro L (en najbolj prodajanih boxov v eu pa še kje v letu 2018) je razvijal temperaturo stalno okoli 80°. Imel sem ga pred dvema mesecema, sedaj ne vem ali je že kakšna posodobitev ali ne, verjetno bi pa morala biti že zaradi Netfliksa.
Skratka če hočeš videti čipovja od android škatel je vse v googlu pod slike, in ogromno škatel hladilnih reber nima.
Tudi Rasberi Pi nima hlajenja, Niti moj NUC in par mini kompjutrov nima aktivnega hlajenja. Pa ni mus da se strinjaš z mano. Poglej si pod minix kaj in kako imajo urejeno hlajenje, Rebra so večja ker je tudi škatla sama bistveno večja.
Največ je odvisno od dobrega softverja, ki zadeve poganja. Seveda se pa da z dodatki ala večja rebra, dodatna hlajenja kaka odprtina več na plastiki pripomoči da box deluje še kakšno stopinjo manj.

Še ena iz prakse. Tole: https://www.google.si/search?biw=1920&b.......0...1c.1.64.img..0.7.691...0.0.4D141Wlyq68#imgrc=ftgv6y6-M_5NcM:
lahko razvije temperaturo tudi do 100°. Se greje ko.... Z ventilatorjem na usb (imel sem samo 12x12 cm doma) sem ga spravil na delovno temperaturo okoli 60°. Tu na tem majhnem prostoru res nimaš kaj dosti improvizirati. Naročen imam 4x4 cm ventilator, ki ga bom samo pritrdil na USB stick in mislim da bo učinek enak ker 12x12 cm je prevelik.

Tudi dizajn škatle vpliva na gretje. Nekatere škatle se grejejo tudi zato ker je procesor postavljen spodaj in toplota enostavno nima kam it. Lahko škatlo obrneš lahko zvrtaš male luknjice na vrhu. Toplota mora nekam it.

Ja tale moj Alfawise H96 pro+ je bil na začetku kar se hlajenja tiče res v kur.. .
Po nekje 45 minutah le zmrznil pri vsakem X265 filmu.
Na Aliexpressu sem nabavil:
https://www.aliexpress.com/item/2018-Ne...
https://www.aliexpress.com/item/Special...
https://www.aliexpress.com/item/1-Meter...
https://www.aliexpress.com/item/5pcs-lo...
Po meri odžagal hladilno rebro za S912 in tudi na RAM-e nalimal heatsinke.
Še nekaj likenj v ohišje in nastalo je to:





Sedaj box ne gre čez 43 stopinj (testirano pri sobni temperaturi 29 stopinj).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bbobst ()

polde66 ::

Evo super, pri vsaki stvari se je treba malce znajt, malce pogooglat in improvizirat.
polde

damirj79 ::

Vanadium je izjavil:

A obstaja kaki box z sledečimi pogoji:
- S912 procesor
- android TV rom z delujočim chromcastom
- gigabit network
- daljinec vsaj tak kot ga ima mibox
- relativni hladno delovanje in brez ventilatorjev (ni mi panike dodat rebera če je le plac)
- vsaj nekaj podpore s strani proizvajalca ( updajti)


Nvidia Shield. Drugačen procesor sicer. Če pa želis S912 ga po mojem ne bomo dočakali, bo verjetno prej nek nov procesor.

denisbegood ::

@bbobst

Ni videti,kako si priklopil ventilator? Ker je USB.

jb_j ::

damirj79 je izjavil:

Vanadium je izjavil:

A obstaja kaki box z sledečimi pogoji:
- S912 procesor
- android TV rom z delujočim chromcastom
- gigabit network
- daljinec vsaj tak kot ga ima mibox
- relativni hladno delovanje in brez ventilatorjev (ni mi panike dodat rebera če je le plac)
- vsaj nekaj podpore s strani proizvajalca ( updajti)


Nvidia Shield. Drugačen procesor sicer. Če pa želis S912 ga po mojem ne bomo dočakali, bo verjetno prej nek nov procesor.


ma ja, samo ga ne moreš napajat preko usb porta.
jst sm usb kabl zlotu na napajalnik direktno do android boxa, ker sem napajalnik ponesreč pozabu na morju (in na 5v porab okol 0.4ampera, ko gledam live stream programe ali kakšne fullhd filme). edino ko boota libreelec (ga peaka na 1amper, ampak samo za kakšno sekundo)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

damirj79 ::

Tudi S912 ne bos tako na easy napajal, mi box rabi solidne 1A ali pa se vec ce je kak kljucek notri.
««
71 / 148
»»