» »

Android tv box

Android tv box

««
72 / 148
»»

Joseph033 ::

Pozdravljeni zanimam se za nakup android tv box pa me zanima,če bi mi kdo lahko kaj več povedal o tej zadevi se izplača tale izdelek kupiti ali je tole mogoče kakšen nateg ker je tko poceni zadeva https://www.ebay.com/itm/EU-Plug-SCISHI....

Mare2 ::

Joseph033 je izjavil:

Pozdravljeni zanimam se za nakup android tv box pa me zanima,če bi mi kdo lahko kaj več povedal o tej zadevi se izplača tale izdelek kupiti ali je tole mogoče kakšen nateg ker je tko poceni zadeva https://www.ebay.com/itm/EU-Plug-SCISHI....


Sploh še nisem slišal za to "Firmo". Ko pogooglam... poglej zadetke. :)

https://www.google.com/search?q=SCISHIO...

bbobst ::

denisbegood je izjavil:

@bbobst

Ni videti,kako si priklopil ventilator? Ker je USB.

Prispajkano na PCB, na USB 5V.
Pa vmes še 10 ohmski upor (3W) za zmanjšanje obratov.
Pri tem priklopu je edino en problem.
Za flime in nadaljevanke uporabljam izključno libreelec (libreelec Kodi ne upscala resolucije 1080p na 4k, kar mi naredi Sony XE9005,ki ima boljši upscaling ,izhodna resolucija je native reasolucija vira (razen 720p,ki ga pretvori na 1080p), za razliko od Kodi-ja v androidu , ki vse pretvori v 4k in pošlje na izhod).
Ko ugasnem box na katerem teče libreelec, na USB-ju ostane prisotnih 5V, tako da se ventilator vrti naprej.
Zakaj je tako ne vem.
Zato moram box z libreelec-om restartat v android in ga nato ugasniti, da se ustavi tudi ventilator.
Če se uporablja samo android pa tako ali tako ni problema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bbobst ()

Mare2 ::

bbobst je izjavil:


Ja tale moj Alfawise H96 pro+ je bil na začetku kar se hlajenja tiče res v kur.. .
Po nekje 45 minutah le zmrznil pri vsakem X265 filmu.


Zakaj pa nisi raje enostavno nadgradil firmware?
Imajo drugi tudi take težave s tem Alfawise H96 pro+? :)

bbobst ::

Mare2 je izjavil:

bbobst je izjavil:


Ja tale moj Alfawise H96 pro+ je bil na začetku kar se hlajenja tiče res v kur.. .
Po nekje 45 minutah le zmrznil pri vsakem X265 filmu.


Zakaj pa nisi raje enostavno nadgradil firmware?
Imajo drugi tudi take težave s tem Alfawise H96 pro+? :)

1. V osnovi ima ta box hlajenje v k... in nov firmware nebi pomagal, ker je zmrzovalo tudi v libreelecu,ki je optimiziran za Kodi in poganja samo Kodi
2. Ta box ima več različic firmwera in same sestave na PCB-ju.
Moj je na žalost wisdom verzija, ki se je ne da nadgraditi na razne domače firmware razen na uradnega ,katerega pa novejšega ni.
Važno, da sedaj špila,kot mora.

mrbanana ::

Joseph033 je izjavil:

Pozdravljeni zanimam se za nakup android tv box pa me zanima,če bi mi kdo lahko kaj več povedal o tej zadevi se izplača tale izdelek kupiti ali je tole mogoče kakšen nateg ker je tko poceni zadeva https://www.ebay.com/itm/EU-Plug-SCISHI....


Tale nakup je NATEG! Za naslednjič, preden kupuješ preveri prodajalca in konkurenčne cene.

polde66 ::

En kratek reviewček MAGICSEE N5:
amlogic S905X, procesor, 2/16 gb, 2,4 in 5ghz, 100 mhz lan, Antutu benchmark 19320 točk kar je zelo ubogo, toplota konstantno okoli 70°ko se nalaga pride tudi čez 80°ampak ker so reže spodaj z ventilatorčkom spodaj odpraviš kakih 15 v minus.
Wifi je bogi sploh na 2,4 na 5 ghz ok naj bo, sem pa videl oz sporobal ogromno boljših. Nalaganje aplikacij poteka počasi, mogoče sem že razvajen od boljših škatel. Ampak naloži vse. Kodi se mi je enkrat sesul ko se je postavljal že z naloženim buildom, ampak je to pogost pojav tudi pri drugih škatlah. Za IPTV aplikacijo sem še malce v dvomih ampak upam da sfura z MX pro playerjem.
Sama škatla ni ravno najbolj šrot plastika, je na oprijem kar ok. Daljinec je estetsko lep a plastičen pa vendarle lepo odziven in ima vse kar potrebuješ zelo lepo razporejeno. Kar se tiče predvajanja bideofajlov je pa tako kot xiaomi mi box 3, določene 4K videe predvaja ene pa pač 60 fps 265 codec žal zatakne. Nič hudega. Kar pa je presenetljivo youtube zavrti tudi 4K spote. Kako se obnese EON ne vem vem pa tvin ok, pa pomoje mora špilat. Žal pa nimam Netflixa.
Pod črto ali moja dva centa. Za 28 eur ok. Ampak če primerjam Tanixa maxa s tem, Tanix zmaga ker tam teče vse veliko bolj tekoče.
Kar sem bil presenečen in to pozitivno da ima launcher spodnjo in zgornjo orodno ali prikazno vrstico, kar meni osebno veliko pomeni.
polde

Joseph033 ::

Pozdravljeni zanima me,če je na adroid tv box možno priklopiti 5g wifi dongle,bluetooth dongle in pa mogoče kakšen 4 port usb hub,če je mogoče kdo že to poizkusil bi bil zelo vesel vsakega odgovora.

Mare2 ::

4 port usb hub imam priklopljen. Deluje. Wifi in BT dongle pa ne rabim, ker ima moj Vorke Wifi in BT že gor. Mogoče bo tvoj TV Box tudi imel. Za katerega se pa ogrevaš? :)

Joseph033 ::

Saul Goodman ::

Za vse izgubljene duše, ki ste se posluževale Terrarium TV. Kot je znano, je stari apk ugasnil pred 2 dnevoma. Kill switch s strani avtorja - sumi se, da so se do njega uspeli dokopati pravni zastopniki tistih, ki jim je šlo njegovo početje v nos. :P to je bil verjetno del dogovora, da se izogne večjim pravnim stroškom. Panika je zajela vse razvajene gledalce serij in filmov. :-)

No, apk so že "pohekal", da dela naprej. Novi subreddit je reddit.com/r/ttvreborn, linki so v sidebaru.

za lene: Terrarium 1.9.10 APK

apk sem spustil čez nekaj malware scannerjev in ne zgleda, da bi naselili notri kakšna extra nesnaga. app streama piratski content, zato previdnost ni odveč. moj box prebiva v izoliranem vlanu z velikimi blocklistami ipjev in domen, zato spim mirneje. te zadeve so pravi shitshow, ko enkrat vidiš njihov promet.

anyway, apk je stestiran in deluje bp. koliko časa bo, nihče ne ve.

za tiste, ki ne veste kaj je terrarium tv: verjetno najpopularnejši android TV za gledanje filmov in serij. nadmudril je kodi, morpheus, teatv in vso ostalo konkurenco v tem marketu. stari avtor navkljub obljubi APKja ni opensourcal, vendar je nekomu očitno že uspelo RE-jat aplikacijo do te mere, da je spet uporabna.

jaz ga uporabljam, ker niti plačljivi streaming appi ne ponujajo tako obširne knjižnice, kot jih imajo piratska. pa tudi žena je spet srečna. means a lot. :)

polde66 ::

Jaz terrarium gledam preko showguide manegar...apk.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

Joseph033 ::

Ali je mogoče tale android tv box TANIX TX3 MINI L nova verzija tega tv boxa ali samo kakšna nadrgadnja prejšnje verzije.

m3k ::

Tanix TX3 mini L, nova verzija tega boxa, brez LED displeja
Mirko tipka na radirko ////

polde66 ::

To je dolgradnja starega tanixa, ima tudi slabši daljinec in nima več optičnega izhoda.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

Mare2 ::

Saul Goodman je izjavil:


No, apk so že "pohekal", da dela naprej. Novi subreddit je reddit.com/r/ttvreborn, linki so v sidebaru.


Ali je s to aplikacijo varno streamat filme?

@polde66: V čem je fora oz razlika? :)
>>>Jaz terrarium gledam preko showguide manegar.

polde66 ::

SeriesGuide_-_Show_Movie_Manager ima svojo bazo filmov in serij, z dodajanjem terarriuma kot odpiralca za filme prideš do vseh serverjev, nastavitev in ostalega. Pač še ena bližnjica do uporabe starega terrarium TV
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

McClane ::

Je tale .apk za novi Terrarium še kje na voljo? Link ki je napisan zgoraj je pobrisan.
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

polde66 ::

polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

BeerBelly ::

@polde66: obstaja ta series manager tudi kot addon za kodi? oziroma obstaja verzija za windows box?

polde66 ::

polde

damirj79 ::

Xiamon Mi box 3 je včeraj prejel OTA upgrade na Oreo build 2303.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: damirj79 ()

Vanadium ::

In kaj je prinesel upgrade?

Mare2 ::

Vanadium je izjavil:

In kaj je prinesel upgrade?


Praviloma hitrejše in odzivnejše delovanje, da ne bo več štekal, da se ne bo več grel...

V resnici pa?

Ales ::

Če komu pomaga, jaz sem se na koncu odločil za Tanix TX3 Max. Tale bo za darilo. Prevagal je uporabniški vmesnik, sploh ker bo uporabnik malo manj vešč podobnih zadev.

Čipset bo dovolj za 1080p, več zaenkrat ni potrebe. Bom pa stestiral 4k ob priliki, čisto da vidim kako je v praksi z Amlogic S905W.

razer ::

damirj79 je izjavil:

Xiamon Mi box 3 je včeraj prejel OTA upgrade na Oreo build 2303.

Kakšno je kaj delovanje na novem buildu?

damirj79 ::

Od meni pomembnih naj bi sedaj uredili tudi Wifi AC in sicer je baje hitrejše sedaj. Jaz sem že s prejšnim buildom imel okoli 200Mbit, kar mi je dovolj. Imam tudi gigabit USB adapter in zmore približno enako, se pravi je maks, kar recimo da zmore čipset. Nvidia shield je hitrejši (okoli 300mbps na Wifi AC). OStalo mi deluje OK, uporabljam še Kodi, MorpheusTV in Chromecast in vse to deluje BP.

All ::

Je kdo opazil kaksen s912 3/32 box po pametni ceni?
Mam dva Z69max pa h96pro+...pa se mi zdi da cena ni bla preko 50€.
Trenutno pa najdem sam take okol 80€.

Mare2 ::

Verjetno je za tisto ceno (50 EUR) eden imed zahtevanih elementov manjkal. :)
Vorke nimajo več na Geekbuying.

Imaš npr. € 71,59 Warehouse: CN 71,59€

plus 3,32€ via European Direct Mail (carino je že plačal Bangood)
https://www.banggood.com/MECOOL-M8S-PRO...

-------
Poglej še na Gearbest-u:
Beelink GT1 Ultimate 3GB DDR4 + 32GB EMMC TV Box - EU PLUG Amlogic S912 Octa Core CPU

---------------
Nič ne garantiram za brezhibno delovanje navedenih kitajskih izdelkov. :)

All ::

Sej zato.pa iscem neki preverjenga ;).
Ta dva mata use kar rabim...gb lan..bt..3/32..pa delata bp z libreelecom.
Ubistvu ju sploh ne vidim ker sta za omaro.
Probal ze kar nekaj 905/x/w..912L...pa ni to to.
Ce pa se kdo ce losat 912ke..pa pm me.

Mare2 ::

damirj79 je izjavil:

Od meni pomembnih naj bi sedaj uredili tudi Wifi AC in sicer je baje hitrejše sedaj. Jaz sem že s prejšnim buildom imel okoli 200Mbit, kar mi je dovolj. Imam tudi gigabit USB adapter in zmore približno enako, se pravi je maks, kar recimo da zmore čipset. Nvidia shield je hitrejši (okoli 300mbps na Wifi AC). OStalo mi deluje OK, uporabljam še Kodi, MorpheusTV in Chromecast in vse to deluje BP.



Kaj je to Dual Core Cortex-A72 + Quad-core Cortex-A53 pri Xiamon Mi box 3 zaena mašinerija? Ali ta ventilator kaj ropota?

scipascapa ::

ales: jaz sem tudi naročil tx3 max, za 28€ bo bomba.

Mare2 ::

scipascapa je izjavil:

ales: jaz sem tudi naročil tx3 max, za 28€ bo bomba.


Kako lahko podpira 4k?
Processor: Amlogic S905W
Zaradi tega dvojnega W?

beni ::

All je izjavil:

Je kdo opazil kaksen s912 3/32 box po pametni ceni?
Mam dva Z69max pa h96pro+...pa se mi zdi da cena ni bla preko 50€.
Trenutno pa najdem sam take okol 80€.



Imaš Tanix TX9 Pro S912 3/32 za 52€ na GearBest.


LP
Pojma nimam ...

OK.d ::

Mogoče sev vam tudi zato pregrevajo?
https://www.monitor.si/novica/uporabnik...
LPOK.d

jb_j ::

OK.d je izjavil:

Mogoče sev vam tudi zato pregrevajo?
https://www.monitor.si/novica/uporabnik...


jst sm ga samo na bočno stran postavu, pa je vredu zdj.
prižgan je pa 24ur/dan

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

Mare2 ::

jb_j je izjavil:

OK.d je izjavil:

Mogoče sev vam tudi zato pregrevajo?
https://www.monitor.si/novica/uporabnik...


jst sm ga samo na bočno stran postavu, pa je vredu zdj.
prižgan je pa 24ur/dan


A na bočni strani ne more rudarit? Kaj imaš to zaen box? Tanix? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

walu ::

Je kdo tukaj že uspešno naložil EON od Telemacha na andorid tv box? Bi bil zelo hvaležen za kratek review.

denisbegood ::

Mogoče komu pomaga:
devices ship with an under rated power adapter, get a 5v 2.5A supply and it will not turn off on its own

Mare2 ::

denisbegood je izjavil:

Mogoče komu pomaga:
devices ship with an under rated power adapter, get a 5v 2.5A supply and it will not turn off on its own


Za koga (kaj) to velja?

denisbegood ::

H96 max plus, vendar mogoče imajo tudi ostali boxi isti problem.

bbobst ::

Preventivno naročiš še 4A napajalnik za 4€ in je mir.

damirj79 ::

Kitajskih 4A? Ker imam enega z 2,5A za 3€ in na njem Mi Box ne deluje. Deluje pa s tistim originalnim z 2A in tudi s tistim od RPi3 z 2,5A. Ravno tako tale kitajski 2,5A polni telefon cel dan in komaj komaj prileze baterija na 100%, zato sem skoraj prepričan, da zmore mogoče 1A ali pa še to ne.

Ales ::

Čisto kot opomba, na tale "2.5A" jaz ne bi priklapljal ničesar, vrednejšega od par EUR. Oz. bi ga kar dal v reciklažo preden zakuri bajto. >:D

polde66 ::

Vse kar sem pregledal so vsi 5V 2A (beelink, Mi box, Tanixi vsi, vsi name in no name zadeve) tako da iz mojih izkušenj je to to. Izjeme recimo moj Zidoo je na 12V 3A (verjetno je tudi Minix na istem).
polde

Cosmo ::

@Tomson

Pozdravljen, a je trenutno kakšna koda za popust na Xiaomi Mi Box 3? Hvala!
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

Joseph033 ::

polde66 ::

Atvexpiriance sem hotel dat na Magicsee N5 ki je eno skropucalo od boxa vendar se na 4% na USBburning tool ustavi. Škoda, Na amlogic 905W pa ne upam dat ker nisem ravno prepričan če je bluetooth podprt. Načeloma pa je narejen ravno za Tanix TX3 mini tale rom. Mogoče bom reskiral en Tanix max pa da vidim. Na youtubu so sicer posnetki roma ampak ne toliko v detalje.
polde

Joseph033 ::

Vanadium ::

polde66 je izjavil:

Atvexpiriance sem hotel dat na Magicsee N5 ki je eno skropucalo od boxa vendar se na 4% na USBburning tool ustavi. Škoda, Na amlogic 905W pa ne upam dat ker nisem ravno prepričan če je bluetooth podprt. Načeloma pa je narejen ravno za Tanix TX3 mini tale rom. Mogoče bom reskiral en Tanix max pa da vidim. Na youtubu so sicer posnetki roma ampak ne toliko v detalje.


Jaz sem dal tale rom na tanix tx3 mini in deluje dobro, edino rdeče črte se pojavljajo pri predvajanju hd
««
72 / 148
»»