» »

Android tv box

Android tv box

««
70 / 148
»»

Mare2 ::

majlo je izjavil:


Drugače bom vzel verjetno Tanix TX3 (na Ebayu sem videl za cca 30 EUR).


A ni bolje potem nov za EUR30.32. https://www.gearbest.com/tv-box/pp_6980...

Lahko greš ne na Gearbest temo, ti bo dal Tomson Afiliale. :)
Gearbest nakupi in kuponi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

jericho ::

Mare2 je izjavil:

majlo je izjavil:


Drugače bom vzel verjetno Tanix TX3 (na Ebayu sem videl za cca 30 EUR).


A ni bolje potem nov za EUR30.32. https://www.gearbest.com/tv-box/pp_6980...

Lahko greš ne na Gearbest temo, ti bo dal Tomson Afiliale. :)
Gearbest nakupi in kuponi


Al pa polde66 kontaktiraj. Je objavil, da prodaja Tanixa.

Mare2 ::

jericho je izjavil:


Al pa polde66 kontaktiraj. Je objavil, da prodaja Tanixa.


Ima Polde tudi trgovino na drobno v Sloveniji? :)

polde66 ::

Ja pa zajce pa koze največ pa oslov.
polde

T_F_7 ::

a si kupu parcelo in furaš živali vse dokler ne boš lahko spremenil v zazidljivo? ;)

E4e5 ::

pozdravljeni
danes je prišel moj novi tv box Beelink GT1 Ultimate. Imam problem ker ni zvoka. Priklopljen je z HDMI kablom v LG monitor, ki ima zvocnike.
Bi moral imeti še kakšen kabel?
Hvala za pomoč.

Jesenican2 ::

Ima mogoce kdo step by step vodic kako share-at datoteke iz PC-ja ki je priklopljen na internet s kablom na box ki je priklopljen na wifi. Sem googlal in gledal vodice pa mi nikakor ne uspe. Ce ma kdo kej preprostga bi blo zlo fajn. :) Na PC-ju laufa windows 10 ki nima vec HomeGroup, ce je kaj vazno. Hvala

polde66 ::

E4e5 pojdi v nastavitve, zvok in obkljukaj hdmi

Jesenxxx
Potegni si dol serviio 1.92
Daj sherati datoteke. Oznaci tudi skrute mape, pojdi na kodi in pod mape, upnp si didaj servii pa bos imel vse
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

E4e5 ::

hvala za odgovor.
pogledal v monitorju ni nikjer da bi posebej vklopil zvok za HDMI,v boxu pa tudi ni.
Je se kaka rešitev?

Mare2 ::

E4e5 je izjavil:

pozdravljeni
danes je prišel moj novi tv box Beelink GT1 Ultimate. Imam problem ker ni zvoka. Priklopljen je z HDMI kablom v LG monitor, ki ima zvocnike.
Bi moral imeti še kakšen kabel?
Hvala za pomoč.


Uporabi VLC ali Kodi.

BorutK-73 ::

E4e5 je izjavil:

hvala za odgovor.
pogledal v monitorju ni nikjer da bi posebej vklopil zvok za HDMI,v boxu pa tudi ni.
Je se kaka rešitev?

Verjetno je problem da nima podpore za AC3 avdio kodek.

Stari maček ::

Kupim tv box, ki podpira Amis Mobia. Sms ponudbe na 041284678 prosim.

E4e5 ::

Probal KODI in VLC.
Je možno, da je kaj narobe z sistemom od Boxa?
Če dam USB direktno v monitor dela normalno, preko boxa pa noče biti zvoka.

polde66 ::

Kakšen usb daš kam in kaj pol delaš iz usb? Si probal youtube pa ni zvoka? Malce bolj specificiraj svoja dejanja ker te ne gledamo kaj počneš in brez razlage si to težko predstavljamo.
Drugače pa še enkrat pojdi v nastavitve boxa (boxa!!!!!), pojdi pod nastavitve za zvok in če nimaš recimo možnosti ene od treh HDMI, potem imaš verjetno PCM pa probaj to. Jao no.
polde

E4e5 ::

monitor ima moznost gledanja DVIX. Usb vtakneš v monitor. Tudi You tube zvok ne dela. Zvok ne dela na splošno.
Tam v nastavitvah ni nič kar bi lahko uklopil pa da že ni vklopljeno.
Ta monitor je edini, ki ga imam da je HDMI, ostali so VGA, čakam še pretvornike, bomo videli kako bo potem.

polde66 ::

Dej me še enkrat preber, sploh tisto - -.greš v box (box!!!!) nastavitve zvoka, in če ni PCM vklopljen ga vklopi.
polde

Mare2 ::

E4e5 je izjavil:

pozdravljeni
danes je prišel moj novi tv box Beelink GT1 Ultimate. Imam problem ker ni zvoka. Priklopljen je z HDMI kablom v LG monitor, ki ima zvocnike.
Bi moral imeti še kakšen kabel?
Hvala za pomoč.

Ponastavi napravo na tovarniške nastavtve. :)

moat ::

Vprašanje za tiste, ki sproti spremljajo novosti. Imam Alfawise H96pro+ TV box https://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc... in me zanima ali je že kakšna možnost instalacije linux OS - clean install (ne dual boot). Hvala, moat.

m3k ::



When you replace the dtb file can be run on any device with Amlogic chip S905 s905x s912
ARMBIAN for Amlogic S905 and S905X
Mirko tipka na radirko ////

polde66 ::


tole bo za amlogic 912 procesor
tistle zgoraj je pa za 905
polde

moat ::

Hvala za odgovora. Poizkusil sem že oba tutorala. Verjetno gre linux instalirati na čipu S905X, na S912 pa mi ni šlo. Ni mi jasno zakaj, je pa res da nisem neki "maher" za TV box. Armbian na prvem tutoralu se mi ni pustil inštalirati, na drugem pa se mi linux mate ni hotel zagnati ob resetu. Sicer pa hvala obema, se bo treba še malce poigrati. LP, moat.

cordoba ::

Mene samo zanima, vsakič ko prižgem box, je treba ponovno nastaviti jezik usb tipkovnice na Slo. Je to hiba androida?

T_F_7 ::

m3k je izjavil:

http://kodi.200.si

Je kakšna razlika med kodi.200.si in sloepg.wixsite.com?

Mare2 ::

T_F_7 je izjavil:

m3k je izjavil:

http://kodi.200.si

Je kakšna razlika med kodi.200.si in sloepg.wixsite.com?


Ta ima še EPG povezao.

http://freeweb.t-2.net/koorr/epg/guide....

E4e5 ::

polde66 je izjavil:

Dej me še enkrat preber, sploh tisto - -.greš v box (box!!!!) nastavitve zvoka, in če ni PCM vklopljen ga vklopi.

šel v box te opcije nima, Polde, če si iz okolice Ljubljane ti prinesem box pa boš povedal.
Pisal na podporo na Gerbest, bomovideli kaj bodo rekli.

T_F_7 ::

Mare2 je izjavil:

Ta ima še EPG povezao.

Res je. EPG sem pustil, kanale in logote sem pa dal iz kodi.200 in štima vse. Listi kanalov sta enaki.

krepki ::

E4e5 je izjavil:

polde66 je izjavil:

Dej me še enkrat preber, sploh tisto - -.greš v box (box!!!!) nastavitve zvoka, in če ni PCM vklopljen ga vklopi.

šel v box te opcije nima, Polde, če si iz okolice Ljubljane ti prinesem box pa boš povedal.
Pisal na podporo na Gerbest, bomovideli kaj bodo rekli.

Pa si to zadevo poskusil priklopit tudi na kak tv,da dejansko ugotoviš ali je napaka v boxu ali monitorju.

Mare2 ::

Na Android TV sem uspešno usposobil ogled TV programov T-2 na samoHD.m3u listi z aplikacijo IPTV. Zelo lepo dela.

Ampak, jaz bi želel tudi npr. vnaprej posneti kako oddajo, film, ki se bo zgodil v prihodnosti. S katerim programom lahko to storim? Seveda, želim posneti na disk ali SD kartico. Torej, da nastaviš uro, kdaj naj začne snemat, kdaj konča in kateri program. :) Tako kot to počne Multicast TV za računalnik PC v Windowsih. Hvala.

Vem za t-2togo in t-2 snemalnik. To ni to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

kriwc ::

Imam xiaomi mibox3 in po posodobitvi na oreo ne morem več sajdlovdat aplikacij, tudi tvina ne morem več gledati.
sedaj berem tukaj, da lahko tvin ali t2 gledam tudi preko iptv aplikacije.

a lahko kdo prosim zapiše korake, kako se to naredi?
hvala!

Mare2 ::

Tole https://play.google.com/store/apps/deta... si naloži in uporabi playlisto, ki sem ti jo poslal na email. Gor imej tudi VLC.

Da se tudi na kodiju.
https://www.youtube.com/results?search_...

nenno80 ::

Zanima me tale xiaomi mi box 3

Rabim ga za gledanje filmov in me zanima, če tole kar potegnem s partisa dela praktično vse? Večinoma vlečem dol datoteke 1080...


Mi lahko samo nekdo pove, če kaj od tega ni mogoče.

*Priklop na 5.1 ali 7.1 zvočnike
*Priklop bluetooth slušalk
*možnost 4k filmov
*možen kodi

BorutK-73 ::

E4e5 je izjavil:

polde66 je izjavil:

Dej me še enkrat preber, sploh tisto - -.greš v box (box!!!!) nastavitve zvoka, in če ni PCM vklopljen ga vklopi.

šel v box te opcije nima, Polde, če si iz okolice Ljubljane ti prinesem box pa boš povedal.
Pisal na podporo na Gerbest, bomovideli kaj bodo rekli.

Probaj še drug hdmi kabel. Box si priklopil na monitor ali TV, ker je razlika.

polde66 ::

@borutK-73
@E4e5 je po navodilih na ZS uspel zvok zrihtat, So obstajale nastavitve, ki jih je v prvem poskusu zgrešil

@nenno80
Zvok z klasičnim optičnim izhodom ne bo šen na tvoj hifi, razen če ga boš priklopil z hdi in potem iz tm peljal hdmi v tv. Ali pa če boš dobil kje SPIFD kabel.Kodi gre gor seveda. Boš gledal 1080p filme brez problema 4k pa ne vse. Ker je procesor amlogic S905X, se pravi slabši kot amlogic 912 ki podpira ful 4k.
Zdele je v akciji in te pride okoli 45 eur če se ne motim. Za to ceno se še splača. Če imaš router daleč stran in ti je wifi signal slab potem bo jajc ker mi box nima mrežnega vhoda ima samo wifi. odločitev je tvoja.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

kriwc ::

Mare2 je izjavil:

Tole https://play.google.com/store/apps/deta... si naloži in uporabi playlisto, ki sem ti jo poslal na email. Gor imej tudi VLC.


Namestil sem iptv aplikacijo, na usb ključ sem postel obe datoteki, ki si mi poslal, ko pa v iptv aplikaciji poskušam dodati playlist, mi ponudi možnost vnesti url ali nadomestiti datoteko iz interlnal storage. Druge možnosti ni. A lahko prosim še malo pomagaš :)?

nenno80 ::

wifi bo moral delati, ker tv dela na wifi, kjer bo box...
jaz bi tole priklopil samo na tv...verjetno s hdmi...kaj pa za zvok? rabim potem posebej receiver verjetno za 5.1?

kje je v akciji?

gregyk ::

Na Gearbest.com trenutno "flash sale" za Mi box 3: https://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc...

Scorpy84 ::

Se jaz, imam tudi tale mi box 3. Sam box vse lepo dela, problem se pojavi ce gledam x265 kodeke. Ce gledam prek kodija, se vecinoma po pol ure do ure sesuje. Torej v enem filmu vsaj 2x crasha in tako naprej, tudi ce ne gledas vec se v ozadju ponocno crasha in je treba rebotat box. Vlc dela ampak slika trokira. Mxplayer pro dela se najboljse, ampak sem pa tja se najde datoteka, da ne prebavi. Ko film laufa ne smem pritisniti pavzo, ker ce, bom imel crno sliko. Ogled naprej/nazaj zasteka. Pri istem playerju tudi x264 kodek dela probleme pavza, ce je vec kot 5 minut na mir, dobim crno sliko. Vsaj premotam lahko. Probal sem sw/hw kodiranje pa nic ne pomaga. Ali naj grem kar nazaj na wd tv ki kljub pocasnemu umesniku bp prebavi x265 ali je kaksna fora pri temu boxu? Zenkrat vse gledam v fhd, tko da to bi moralo bp delati.

nenno80 ::

Me je kar minilo...

Obstaja kaj boljšega do 60-80 eur, da dela brez problema in ima tudi bluetooth... Rabim za slušalke, ker ga na tv nimam...

Sedaj vidim, da prihaja mi box 4 ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nenno80 ()

polde66 ::

Mi box 4 ni ne vem kakšen napredek, aja pa kar je moteče pri miboxu je 8 gb notranjega prostora. Če ne rabiš imet google play stora je beelink GS1 čisto kul. Je pa seveda čisto odvisno kaj si na box naložiš. Že z navadnim tanix tx3 max nikoli ne prihaja do krešanja kodija. Seveda če imaš pravi firmware.
Zelo kul predvajalnik za smešen denar je h96 mini. Ki predvaja tudi 4k videofajle. ima dvojni wifi in bluetooth nima pa navadnega optičnega izhoda za zvok.
polde

Mare2 ::

kriwc je izjavil:

Mare2 je izjavil:

Tole https://play.google.com/store/apps/deta... si naloži in uporabi playlisto, ki sem ti jo poslal na email. Gor imej tudi VLC.


Namestil sem iptv aplikacijo, na usb ključ sem postel obe datoteki, ki si mi poslal, ko pa v iptv aplikaciji poskušam dodati playlist, mi ponudi možnost vnesti url ali nadomestiti datoteko iz interlnal storage. Druge možnosti ni. A lahko prosim še malo pomagaš :)?


Tisti datoteki, lahko samo eno skopiraš na internal storage. Potem "nadomestiš datoteko iz internal storage" tako, da jo z miško izbereš.

Seveda mora biti pri tem UTP kabel vtaknjen v modem v steni od SIOLa ali T-2-ja, kar pač imaš. :)

Ojej. Tole bi ti lažje pokazal kot opisal z besedami. :) Sigurno je kak video na youtubu.

Mare2 je izjavil:


Tisti datoteki, lahko samo eno skopiraš na internal storage.


To narediš v File managerju od tega TV Boxa. Najlažje je z miško. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

damirj79 ::

Glede Mi box 3:


Zdaj ne vem, bom poskušal še sam, ampak tukaj 4k 60fps h265 prebavi normalno

kriwc ::

xiaomi mi je pred posodobitvijo na oreo delal in predvajal vse gladko in tekoče, po posodobitvi pa delata samo še youtube in netflix, vse formate filmov iz zunanjega diska predvaja z napakami, če sploh..,

damirj79 ::

Naredi Hard reset, tudi meni je delalo po nadgradnji vse na pol.

Mare2 ::

damirj79 je izjavil:

Naredi Hard reset, tudi meni je delalo po nadgradnji vse na pol.

Hard reset reši problem?

shadow_08 ::

Zdravo,

prosim mnenje o naslednjem boxu. https://www.geekbuying.com/item/MX10-An...

Pogledal vse reviewe in stvar izgleda zelo uporabno oziroma zelo dobro. Vseeno pa pred nakupom prosim Vas štručkote za kako mnenje.


Zgodovina sprememb…

Mare2 ::

Poglej, kje je na lestvici.

shadow_08 ::

Zdravo Mare,

na lestvici ga sploh ni tega. 3328 je ta....tista dva na lestvici sta druga.

No ampak ja ni vse na lestvici no......od 87 komentarjev pod izdelkom je 85 dalo oceno 5 in samo 2 oceno 4.

Pravijo,da stvar dela odlično,da je stvar močna,predvaja vse brez tezav tudi 4k itd itd...

Tudi na reviewu na youtube ,ki ga je geek dal prikazuje kako vse laufa v nulo,vse kar proba.

Ne vem no....bom počakal,če bo še kdo dal kak komentar tukaj o izdelku,ki se spozna.

Razumem,da obstajajo ljudje,ki pač imajo svoje idole pri boxih in zato imajo lepe besede samo o svojem boxu.....vseeno pa so dobrodosli komentarji splosni,brez simpatij saj le-ti najbolj pomagajo potencialnim kupcem.

damirj79 ::

Ne vem če ti kaj pomaga:

https://hometheatrelife.com/rk3328-vs-s...

Jaz vidim + samo v tem da ima USB3.0...

Mare2 je izjavil:

damirj79 je izjavil:

Naredi Hard reset, tudi meni je delalo po nadgradnji vse na pol.

Hard reset reši problem?


Iz recovery menija + clear cache. Na voljo je pa tudi že nov Oreo Build 2107. Jaz sem za namestitev tega moral narediti HR, drugače je nekje na pol vedno obviselo. Po tej nadgradnjni in po HR je mnogo bolje, a še vedno ni vse OK, je recimo Kodi pri odpiranju add-onov počasen. Res je, da sem priključen 32GB USB ključek uporabil za razširit internal storage in je mogoče zaradi tega Kodi včasih pri odpiranju po menujih poačsen, ampak vem pa ne, ker ne bom sedaj šel tega ključka odstranjevat. Bo počakalo na nov build in takrat potestiram še enkrat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: damirj79 ()

polde66 ::

Za box ki nima bluetotha je drag. Za tak denar dobiš tudi že drug bolj sposoben amlogic 912 box. Precej se jih giblje v ceni od 60 do 70 eur. Pa vprašanje kako je z gretjem naprave. Nima tudi običajnega optičnega audio izhoda, in meni recimo je pomembna oprvilna vrstica zgoraj in spodaj. Ampak kakor komu paše. Ta box je nima. Z nadgradnjo na android 8 izgubi cca 10% performensa. Samo moje mnenje.
polde

jb_j ::

https://www.gearbest.com/tv-box/pp_7085...
ta ni vidt švoh, dual band wifi, gigabitna mreža. usb je žal 2.0.

pri rk3328, so večinoma usb 3.0, samo večinoma brez gigabitnega mrežnega priključka.
««
70 / 148
»»