» »

Android tv box

Android tv box

««
62 / 148
»»

robertus23 ::

cordoba je izjavil:

Robertus, to bi potem sigurno delalo?

Delalo bi vse razen za PS ti ne morem potrditi,ker ga nimam.Ima pa Minix najboljšo podporo razvijalcev tako da vsaki “bug” kar hitro odpravijo.

w4nkst4 ::

vorke z5 vs tanix tx3 max?

damirj79 ::

Xiaomi Mi box dobil Oreo še uradno:
https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_box_...

bbobst ::

Moja rešitev težav s pregrevanjem.
Alfawise H96 Pro +




Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bbobst ()

Vanadium ::

A tok se to greje? A brez ventilatorja ne gre?

Urši90 ::

Pozdravljeni ! Kupila sem minix neo u9h tv box in imam problem in sicer ni signala ko ga povežem na tv . Kaj bi lahko bilo narobe ? Hvala za odgovore ?

Vanadium ::

Probaj na tv pravi hdmi vhod izbrat (source)

Urši90 ::

Hdmi kabel imam priklopljen v tv hdmi1 in potem v meniju izberem hdmi 1 in ne deluje .

Gregex ::

Probaj vse ostale hdmi vhode in pa potem se drug hdmi kabel.

Urši90 ::

Zdaj mi je zaznalo minix u9 automatsko vendar ko povežem no signal .

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Urši90 ()

Urši90 ::

Device is not connected .
Please check connection and retry

Daniel ::

Poskusi drugi HDMI kabel.

Urši90 ::

Sem poskusila z drugim hdmi pa enako .
Je možno da je programska kriva ?
Ali lahko resitiram box ?

polde66 ::

Na napravi je gumb za vklop. Probaj. Stvari delujejo dosti bolje če so vklopljene.
polde

Urši90 ::

Vse je vklopljeno.

bbobst ::

Vanadium je izjavil:

A tok se to greje? A brez ventilatorja ne gre?

Mogoče gre brez ventilatorja, osebno sem si takoj tako zamislil.

polde66 ::

Včeraj sem dobil H96 pro usb dongl. Vzel iz firbca za probo. U glavnem ne dela, mora biti nekje na hardweru nekaj zj... Po zelo kratkem času USB-ji nehajo delovati tako da nič koristi od daljincev. Poslal ticket na GB. Še eno opozorilo sebi, da ne kupujem kar ne poznam. Po testih sicer ni slab (če bi delal seveda). Spet bo en teden pregovarjanj.
polde

Gremio ::

polde66 je izjavil:

Včeraj sem dobil H96 pro usb dongl. Vzel iz firbca za probo. U glavnem ne dela, mora biti nekje na hardweru nekaj zj... Po zelo kratkem času USB-ji nehajo delovati tako da nič koristi od daljincev. Poslal ticket na GB. Še eno opozorilo sebi, da ne kupujem kar ne poznam. Po testih sicer ni slab (če bi delal seveda). Spet bo en teden pregovarjanj.


"Na napravi je gumb za vklop. Probaj. Stvari delujejo dosti bolje če so vklopljene."
Karma?

polde66 ::

@Gremio, eno je če zadeve probavaš in veš kaj pričakuješ, drugo pa če ne veš kaj počneš. Tretje je če veš kako naprej, če kaj ne deluje.
Moj namen je bil samo povedati vtis dongl boxa ne jamrati, da ne dela. Takih boxov, ki niso delali ob prihodu je bilo že kar nekaj, pa smo vse lepo vrnili in poštimali. So stvari na katere ne gre vplivati. Če pa ti vidiš pri tem kakšno višjo silo potem pa ti " bog pomagaj ":O.

Pa še to: mogoče z kakšnimi izkušnjami pri nakupih komu tudi pomagaš pri izbiri. Veliko vas je tukaj ko stalno sprašujete stvari, potrebujete nasvete in odgovore. Ko pa kakšno stvar kdo kupi bi bil zaželjen tudi kakšen povratni odziv.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

Vanadium ::

damirj79 je izjavil:

Xiaomi Mi box dobil Oreo še uradno:
https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_box_...


Mnaj prvi odzivi na forumih so ne updajtej. Jaz sem naredil update. Problemi z philiphs/sony barvami je rešen, so pa iptv kanali začeli štekat v spmc:| torej ce ti stvari delajo ze prej raje preskocit ta updejt dokler se kaki patch ne izda

polde66 ::

Iz firbca sem si tud jaz en Mi box omislu. Trenutno so v akciji. Koštal me je 44 eur. Načeloma sem proti nepopolnim škatlam ampak vseeno za sprobat bo. Alfawise škatle so me pa že 3x razočarale oz. prišle pokvarjene. Mislim da bom z njimi zaključil. Sem pa zelo zadovoljen z Alfawise H96mini, super cena v akciji ter filmsko močan procesor, ki prekaša tudi amlogic 912, vendar "slabši" grafični procesor kar niti ne igra hude vloge. Čaka me še preiskus Mecool M8S PRO L. Slabša verzija z amlogic 905W mi je bil kar všeč, motilo me je samo to da ima daljinec + usb stick, tako da na koncu ostane samo en usb prost.
Drugače pa solidna zadeva s pravim Android TV OS. Čakam še H96 mini TV Box, ki je zopet Alfawise. Ima pa edini dvojni wifi in bluetooth. Hm me zanima saj je cenovno zelo ugoden. Danes naredim še sosedu "test" projktorja Alfawise X. Od antene do vgrajenega boxa, Test se bo odvijal na planem ob primernem vzdušju:D
polde

d4vid ::

Imam Mecool M8S Pro+ s Android TV firmwareom (nexus rom), pa me zanima, ali imajo drugi boxi možnost, da se vklopijo (ali prebudijo iz spanja) ob vklopu TV?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

damirj79 ::

Vanadium je izjavil:

damirj79 je izjavil:

Xiaomi Mi box dobil Oreo še uradno:
https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_box_...


Mnaj prvi odzivi na forumih so ne updajtej. Jaz sem naredil update. Problemi z philiphs/sony barvami je rešen, so pa iptv kanali začeli štekat v spmc:| torej ce ti stvari delajo ze prej raje preskocit ta updejt dokler se kaki patch ne izda


Drži, ampak je več kot jasno kam gre "napredek" oziroma "razvoj" -> v višje verzije. Če zdaj ne deluje, bodo že poštimali, so pravzaprav redki s to verzijo sedaj. Jaz sem updejtal, ker mi Youtube recimo nikakor ni deloval pravilno, tudi po updejtu ne, sedaj pa deluje kot mora. Mi pa tudi vse ostalo deluje kot mora, tako da ne vidim težav.

Tomson ::

Če komu prav pride, danes dober deal za zanimiv in zmogljiv THL SuperBox AndroidTvBox (S912, 2/16GB, DualWifi, BT4, SSD/HDD Extension) s kodo: GBTHL01 iz 81€ na 44€ ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

polde66 ::

Malce sem gledal tale box @Tomson pa se mi ne zdi ravno tak dober deal. Mogoče sem preveč skeptičen ampak je na Youtubu en primerek videa pa še ta mu odpove, na spletu pa ni nekih testov. Cena je res simpatična ampak to iz mojih izkušen ni vodilo. Ni nobenega podatka koliko se box greje, benchmark testa wifi testa ... Mogoče sem preveč paranoičen ampak to je le samo moje mnenje.
Našel sem tole: http://freaktab.com/forum/tv-player-sup...
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

Tomson ::

Glede na specifikacije in ceno zgleda dober deal, malo poseben zaradi SSD/HDD, lastnega APPja, kako pa se izkaže v praksi pa je vprašanje ... Glede na Freaktab so temperature ok.

Je pa zanimiv zaradi:

- It can be a portable HDD for a start, plug into your PC and transfer files ...
- It can also act as a server with login with supplied server app ...
- Set up as a wifi hotspot so files can be transferred to others ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

polde66 ::

Saj je dilema in to velika, glede na čip je poceni, glede na dodatke tudi.
Celo firmware sem našel: http://en.thl.com.cn/SupportDetails.asp...

Sem ga naročil pa da vidim....
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

jericho ::

Dej ko boš stestiral javi kako dela, rabm enga za na vikend z dobrim wifi-jem. Če bo u redu se lahko midva pol zmenva in ga odkupim.

Vanadium ::

Jaz čakam kaj bo z atv romom in podporo za amlogic s912, ker očitno google ne misli naredit kakega pixel playerja z top spec procesorjem in lan priklopom.

Kiwix ::

@d4vid kje si kupil Mecool, kako si zadovoljen? :) Sem malo gledal še Zidoo H6 Pro in OTT S10 Plus ampak se mi zdi Mecool še vedno najbolši :).

Krešo ::

Zdravo kupil sem Xiaomi Mi Box in sedaj me zanima ali je kakšna varijanta da bi se dalo naložit T-2 tv2go aplikacijo?

modelno1 ::

Jaz sem jo sideloadal z apkmirror, samo ni delala s priloženim daljincem, miške pa nisem sprobal.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: modelno1 ()

Krešo ::

Sem našel nekaj na apkmonk dela use bp samo ločlivost ni najboljša. hvala za pomoč in lp.

d4vid ::

Kiwix je izjavil:

@d4vid kje si kupil Mecool, kako si zadovoljen? :) Sem malo gledal še Zidoo H6 Pro in OTT S10 Plus ampak se mi zdi Mecool še vedno najbolši :).


Mecool M8S PRO+ sem nabavil iz banggood (ravno je bila neka akcija), pa sem potem flešal ATV rom gor. Nekih težav nimam, pretirano zahteven pa tudi nisem, pogrešam edino vklop skupaj s TVjem, ker imam CEC (upravljanje boxa s daljincem od TV), pa moram potem iskat dalinec od boxa, samo da ga vklopim.

Kodi dela, mam nek modul še tvheadend, ki omogoča da mam direktno TV v živo na android TV romu (pač na serverju/NAS-u imam tvheadend pa noter razne playliste + satelitske programe), tudi dela ok, pa youtube mam še. FullHD vsebin nimam veliko, ker jih niti ne potrebujem, pač "ne drkam" na piksle, jih pa prebavlja, 4k nisem niti probaval.

Aja, pa daljinec nima mikrofona pri tem modelu.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Morientes ::

Poslušal nasvet, ki ga je dal polde.

Kupil Zidoo x9S in daljinec Zidoo V6 Air Mouse Keyboard.
Kupil preko geekbuying, še najceneje me je prišlo. Box preko skladišča v Nemčiji, daljinec pa preko kitajskega skladišča.
Okrog 134€ vse skupaj s poštnino. Zaenkrat sem zelo zadovoljen, imam ga že 3 tedne. Povezan mam v mrežo s svojimi diski na računalniku in preko WiFi lepo predvaja 1080p DTS 15GB.
Veliko boljši in lažji pristop do diskov je preko default aplikacije explorer v Zidoo-tu ter boljši player za predvajanje video/audio vsebin in podnapisov, kot pa Kodi.
Z daljincem Zidoo V6 je brskanje po internetu zelo preprosto in hitro, tako da priporočam nakup istega ali podobnega daljinca.
Mi je pa žal da Xtreamer nima kaj podobnega v tem rangu, ker bi ostal pri njihovi znamki.

krop ::

V kodiju ne išči filmov prek raziskovalca. Skeniraj si filme v library. Zgleda pa takole:
 kodi

kodi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krop ()

Mare2 ::

Tu vidim, da imate vsi ene eksotične Android TV boxe. Jaz še nimam, imam samo tega od T-2, ki ga dobiš zraven paketa T-4 mega. Zanima me, kako se to priključi, torej najprej izključim mojega od T-2 in priključim tega? A bom lahko normalno gledal TV? Ali je možno vzporedno vezat? :)

Pa še eno vprašanje. Samo berem, vsem nekaj šteka, se preveč greje, ne moreš gledat filme visoke kvalitete. Kateri TV box pa je sploh v redu, da ni teh težav?

Hvala za INFO. :)

McClane ::

Pazi pri poimenovanju filmov in serij! Če niso lepo poimenovane, ti Kodi tega ne bo shranil v library. Sam uporabljam Filebot za oboje in deluje bp.

Edin velik minus pri Kodiju je tudi to, da če imaš svoje videoposnetke ali clipe, ki se ne tičejo Filmov ali Serij ti jih ne doda v knjižnico ampak moraš priti do njih preko drugega menija. Bi si želel tako kot ima to SPMC da ti skenira in doda v knjižnjico vse stvari v določenem folderju, ne glede na to ali jih najde po imenu ali ne.
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

polde66 ::

@Mare2
Če boš odklopil T-2 box potem ne boš gledal tv-ja. Logično. Android box priključiš na dodatni prosti hdmi vhod ( kot bi priključil dvd ali bluray predvajalnik) In potem enostavno signal poiščeš na tv na določenem hdmi. Se pravi en HDMI je tvoj t-2 box, drug HDMI je Android box, HDMi3 ti je mogoče dvd predvajalnik..

Katerega kupit? odvisno kaj potrebuješ, za vse potrebe ti deluje vsak (od 26 eur dalje z amlogic 905W procesorjem.) ali potrebuješ bluetooth ali ne , ali potrebuješ navadni optični izhod za reciver ali ne to je v tem rangu do cca 50 eur. Če imaš želje po gledanju 4k videovsebin potem se začne od 50 navzgor, Vsi imajo bluetooth in v glavnem 1gb mrežni vhod. Gledaš kakšen izhod hočeš za zvok, če ti je to pomembno če ne nima veze.

Firme ki nekaj dajo nase oz so malce bolj preverjene Beelink, Zidoo, Tanix, Vorke, MeCool -z temi še nimam izkušenj oz sem imel 905w TV OS, ni slab) Alfawise pa kakor naletiš. Z njimi imam največ slabih izkušenj, kakor naletiš. Čeprav imam Alfawise H96 mini pa deluje neverjetno super. In zmogljiv je tudi.
Največ kar jih je šlo čez moje roke so Tanix TX3 max (bluetooth, optika zadaj ok, Zadni firmware precej preprečuje gretje, Še vedno obstajajo vent na usb v primeru če bi že(ampak ne).
Težko je nekomu rečt v njegovem imenu kaj drugemu paše.

Povsod dela tvin, povsod dela kodi..... Z beelink GT1 ne boš zgrešil, z tanix TX9 pro tudi ne, Zidoo x9s je stroj ampak stane že skoraj 130 eur (so ga podražile v parih mesecih čez 20 eur.) ...

Izogibaj se neznanih nepreverjenih boxov ki so sumljivo poceni. Vse teste in reviwe najdeš na youtube. Vzameš si čas in pregledaš. Ali pa povprašaš na forumu.
polde

Tomson ::

@Mare2:
edini future proof res ultra kvaliteten in zmogljiv predvajalnik brez težav je npr. nVidia Shield ali še bolje, sestavljen HTPC, oboje cca. 200€. Sam imam za doma npr. HTPC z i3 procesorjem že 10let, od prvega dne do danes brez ene težave, bo očitno še za naslednjih 10 let, lol.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

krop ::

McClane je izjavil:

Pazi pri poimenovanju filmov in serij! Če niso lepo poimenovane, ti Kodi tega ne bo shranil v library. Sam uporabljam Filebot za oboje in deluje bp.

Edin velik minus pri Kodiju je tudi to, da če imaš svoje videoposnetke ali clipe, ki se ne tičejo Filmov ali Serij ti jih ne doda v knjižnico ampak moraš priti do njih preko drugega menija. Bi si želel tako kot ima to SPMC da ti skenira in doda v knjižnjico vse stvari v določenem folderju, ne glede na to ali jih najde po imenu ali ne.


Jz si naredim .nfo file in jih potem najde. Je pa res ful dela s tem

polde66 ::

Danes dobil : https://www.gearbest.com/tv-box/pp_0092...
H96 mini
naložil svoje stvari: tvin dela ok, terrarium dela ok, Kodi isto. Youtube pa dela samo na 480p. Če ga prestaviš na 720p se na sliki pojavijo artifakti in ko daš nazaj je ok. 2.4 omrežje je obupno počasno vendar ima box dvojni wifi. 5 ghz dela odlično. Ima bluetooth in dela ok. Greje se nekako do 77° kar ni neke krize in pade na malce čez 60. Antutu mi je pokazal 23080 točk. Ok pač amlogic 905w čip.
Kar pa nekako ne morem verjeti je super podpora 4k vsebinam. Tekoče mi je predvajal par fajlov HDR UHD 60 fps.
Na koncu če potegnem črto je box za 30 eur ok. Malce je potreben novega firmwerja kar ga verjetno s strani "proizvajalca" ne bo, ampak glede na vse možnosti ki jih box nudi (bluetooth, 2wifi) zna biti da se kak freaktab najde in izdela boljšega.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

scipascapa ::

HK1 S905 AndroidTvBox s kodo: IT$CNGBHK1 iz 31€ na 27€

ok?

Slojanez ::

Poznavalci pozdrav,
Kateri box za T2togo? To je nujno, ostali bonboncki zazeljeni.
Nisem nek poznavalec.... WiFi ? Kabel?
Lp Janez

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slojanez ()

krneki32 ::

Eno vprašanje... je kdo morda uspešno namestil windows 10 na katerega od boxov? Na SD kartico, USB pogon ali v interni ROM?

Mare2 ::

polde66 je izjavil:

@Mare2
Če boš odklopil T-2 box potem ne boš gledal tv-ja. Logično. Android box priključiš na dodatni prosti hdmi vhod ( kot bi priključil dvd ali bluray predvajalnik) In potem enostavno signal poiščeš na tv na določenem hdmi. Se pravi en HDMI je tvoj t-2 box, drug HDMI je Android box, HDMi3 ti je mogoče dvd predvajalnik..


Polde, hvala. Sem preveril, moj TV LG ima samo en HDMI izhod.
Ali bi kateri od teh switchev ustrezal, da naredim dva ali tri HDMI izhode? Dovolj bi bila dva.

https://www.banggood.com/3-Port-HDMI-Sw...

https://www.gearbest.com/cables-connect...

https://www.aliexpress.com/item/High-Qu...

https://www.aliexpress.com/item/Mini-Re...

https://www.aliexpress.com/item/Woopowe...

NejcSSD ::

Slojanez je izjavil:

Poznavalci pozdrav,
Kateri box za T2togo? To je nujno, ostali bonboncki zazeljeni.
Nisem nek poznavalec.... WiFi ? Kabel?
Lp Janez


Tanix mini ali pa Alfawise S95 bosta pomojem čist kul. Mama uporablja Alfawise in
tvin kot primarno tv in super špila. Je pa na kabel bolj ziher, pri teh kitajskih včasih wifi ni najbolj zanesljiv

Glej da ma 2GB rama.

https://www.gearbest.com/tv-box/pp_6980...

https://www.gearbest.com/tv-box/pp_9728...

Mare2 je izjavil:

polde66 je izjavil:

@Mare2
Če boš odklopil T-2 box potem ne boš gledal tv-ja. Logično. Android box priključiš na dodatni prosti hdmi vhod ( kot bi priključil dvd ali bluray predvajalnik) In potem enostavno signal poiščeš na tv na določenem hdmi. Se pravi en HDMI je tvoj t-2 box, drug HDMI je Android box, HDMi3 ti je mogoče dvd predvajalnik..


Polde, hvala. Sem preveril, moj TV LG ima samo en HDMI izhod.
Ali bi kateri od teh switchev ustrezal, da naredim dva ali tri HDMI izhode? Dovolj bi bila dva.

https://www.banggood.com/3-Port-HDMI-Sw...

https://www.gearbest.com/cables-connect...

https://www.aliexpress.com/item/High-Qu...

https://www.aliexpress.com/item/Mini-Re...

https://www.aliexpress.com/item/Woopowe...



Nekaj podobnega sem imel kot je na 2. in 3. linku. Odsvetujem, zelo majavi konektorji so povzročil da je skos menjal med viri slike. Raje bi še kakšen evro več odštel za kvaliteto, ampak bo moral kdo drug dat predlog
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NejcSSD ()

polde66 ::

Da bi imel samo en hdmi vhod? si pogledal se ob strani. Ponavadi je en zadaj in en ob strani. No ce ni pac ni.
Kar se tice izbire med Tanix tx mini ali S95 potem raje S95. Tanix mini ima slab kontakt dalninec-box. Ce ne bis tocno obrnil daljinaca ne bo odziva. S 95 nima nobenih posidobitev (lahko jih uporabis od tanixa ker je prakticno ista stvar). Dodaj se 2 evra in vzemi Tanix tx3 max. Ni problemov z usmerjenostjo daljinca in ima tudi bluetooth. Meni osebno bolh dodelan box. Dela na njem vse.Za ta denar najboljsa izbira
polde

david_g ::

Zdravo!

Dajte mi prosim kot laiku za tv boxe razložiti spodnji oglas. Kupujem namreč tv box in mi ni jasno, kako imaš lahko dostop do vseh kanalov, vseh filmov... Razumem da prek androida naložiš recimo aplikacijo netflix in plačaš. Ali da si naložiš aplikacijo od telemacha EON ali T2Go od T2 recimo in pač moraš biti naročnik, vpišeš geslo in gledaš programe, ki jih imaš v paketu. Prodajalec tega oglasa trdi nasprotno... Sicer je res, da je cena dvakratnik oz skoraj trikratnik novega. Ampak ni edini, ki trdi podobno pri prodaji tv boxov... V čem je fora?????

 nexbox a95x

nexbox a95x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: david_g ()

krop ::

Ja mini je bolj švoh. Meni vsake tolko začne nekaj štrikat.
Moj najboljši box pr bajti je mini m8s II zaenkrat.

david_g je izjavil:

Zdravo!

Dajte mi prosim kot laiku za tv boxe razložiti spodnji oglas. Kupujem namreč tv box in mi ni jasno, kako imaš lahko dostop do vseh kanalov, vseh filmov... Razumem da prek androida naložiš recimo aplikacijo netflix in plačaš. Ali da si naložiš aplikacijo od telemacha EON ali T2Go od T2 recimo in pač moraš biti naročnik, vpišeš geslo in gledaš programe, ki jih imaš v paketu. Prodajalec tega oglasa trdi nasprotno... Sicer je res, da je cena dvakratnik oz skoraj trikratnik novega. Ampak ni edini, ki trdi podobno pri prodaji tv boxov... V čem je fora?????

 a95x

a95x



To ti lahk tudi jaz zrihtam zastonj;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krop ()
««
62 / 148
»»