» »

Android tv box

Android tv box

««
63 / 148
»»

david_g ::

Check inbox ;-)

krop je izjavil:

Ja mini je bolj švoh. Meni vsake tolko začne nekaj štrikat.
Moj najboljši box pr bajti je mini m8s II zaenkrat.

david_g je izjavil:

Zdravo!

Dajte mi prosim kot laiku za tv boxe razložiti spodnji oglas. Kupujem namreč tv box in mi ni jasno, kako imaš lahko dostop do vseh kanalov, vseh filmov... Razumem da prek androida naložiš recimo aplikacijo netflix in plačaš. Ali da si naložiš aplikacijo od telemacha EON ali T2Go od T2 recimo in pač moraš biti naročnik, vpišeš geslo in gledaš programe, ki jih imaš v paketu. Prodajalec tega oglasa trdi nasprotno... Sicer je res, da je cena dvakratnik oz skoraj trikratnik novega. Ampak ni edini, ki trdi podobno pri prodaji tv boxov... V čem je fora?????

 a95x

a95x



To ti lahk tudi jaz zrihtam zastonj;)



check inbox ;-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: david_g ()

Slojanez ::

Hvala za odgovor, če grem stopničko višje in si v prihodnje zaželim kaj več (netflix,....)
kaj potem oziroma value for money?
janez

d4vid ::

david_g je izjavil:

Check inbox ;-)

krop je izjavil:

Ja mini je bolj švoh. Meni vsake tolko začne nekaj štrikat.
Moj najboljši box pr bajti je mini m8s II zaenkrat.

david_g je izjavil:

Zdravo!

Dajte mi prosim kot laiku za tv boxe razložiti spodnji oglas. Kupujem namreč tv box in mi ni jasno, kako imaš lahko dostop do vseh kanalov, vseh filmov... Razumem da prek androida naložiš recimo aplikacijo netflix in plačaš. Ali da si naložiš aplikacijo od telemacha EON ali T2Go od T2 recimo in pač moraš biti naročnik, vpišeš geslo in gledaš programe, ki jih imaš v paketu. Prodajalec tega oglasa trdi nasprotno... Sicer je res, da je cena dvakratnik oz skoraj trikratnik novega. Ampak ni edini, ki trdi podobno pri prodaji tv boxov... V čem je fora?????

 a95x

a95x



To ti lahk tudi jaz zrihtam zastonj;)



check inbox ;-)


Posljes se meni? :)
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Tomson ::

Slojanez je izjavil:

Hvala za odgovor, če grem stopničko višje in si v prihodnje zaželim kaj več (netflix,....)
kaj potem oziroma value for money?
janez


Stopničko višje bi bil S912 box z DualWifi, 1000Mb ethernet, Bleutooth, dobro podporo, OTA nadgradnjami, kakšen Beelink GT1 je zelo dobra opcija npr ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

RockyS ::

Če kdo proda kak box (poldi?) Do 60€ ga kupim. Ponudbe na zs.

polde66 ::

Za boxe komot na ZS.
polde

polde66 ::

Na zalogi so in bodo xiomi mi box 3, Mecool M8S pro z daljincem z govorno izbiro, H96 mini, Alfawise h96 mini, H96 pro tv dongel, Tanix tx 3 max. toliko o zalogi.
polde

Slojanez ::

Hvala
kaj pa tole:
https://www.geekbuying.com/item/-Offici...
Kam se rangira tale box?
Ali Beelink boljša izbira?
Janez

polde66 ::

@Slojanez
pri sirokem obcinstvu je ta box visoko rangiran, ker ima soliden procesor in dober wifi, ima en prvih original Android TV sistem. Mogoce tudi zato ker na njem pise xiomi. Na vseh testih je nekje med prvimi tremi.
1 nvidia
2 minix
3 xiomi mi box

Ali je boljsi od Beelinka? za moje pojme ne. beelink ima mrezni prikljucek ki ga mi box nima, ima opticni izhod ima 2x usb, boljsi procesor..32 gb proti 8gb notrenjega spomina, 3 gb ram proti 2 gb (v praksi to nima nekega pomena).
Ni pa noben slab. so privrzenci mi boxov ki jim je ta box en in edini. Ima pa mi box ze nadgradnjo android 8. V kolikor ti Netflix in youtube pomenitavse vzemi mi box. Ce ne je pomojem mnenju boljsi beelink tudi za beelink obstajajo romi z android tv os.
polde

Slojanez ::

Hvala, prva prioriteta je t2 to go, ostalo pa po vrsti (po 'osvajanju' znanja). Torej Beelink.
kako pa je z upravljanjem (daljincem) za te boxe (menjava kanalov, glasnost....)? ali to deluje z Harmony daljincem?
Janez

polde66 ::

Ce nima usb stick ne bo deloval.Razen tvin hacked verzija od vseh aplikacij za tv potrebuje dodatni daljinec ali miš. Ce bos vzel xiaomi mi box ga bos pa potreboval tudi tam. soliden daljinec z osvetlheno tipkovnico in 4 uclnivimi tipkami te pride cca 10 eur (mx3 remote control) in dodatni daljinec vskemu svetujem.
polde

bbobst ::

Primerjava med upscaling kvaliteto.
Ali boljši upscaling na 4k naredi Sony 9005 ali TV box z Amlogic S912 čipom ?

All ::

Sony.

bbobst ::

In zato kako prepričati Alfawise H96 Pro +, da da ven na HDMI native resolucijo vira,
brez da bi vedno morat ročno štimati izhodno resolucijo ? Ker če je na auto, ali nekaj
podobnega (best ...) ,vedno naredi upscaling na 4k.

polde66 ::

Če je resolucija tv 4k potem je razumljivo da ima box na auto tudi resolucijo 4k, Ali pa te nisem razumel.
polde

Kiwix ::

d4vid je izjavil:

Kiwix je izjavil:

@d4vid kje si kupil Mecool, kako si zadovoljen? :) Sem malo gledal še Zidoo H6 Pro in OTT S10 Plus ampak se mi zdi Mecool še vedno najbolši :).


Mecool M8S PRO+ sem nabavil iz banggood (ravno je bila neka akcija), pa sem potem flešal ATV rom gor. Nekih težav nimam, pretirano zahteven pa tudi nisem, pogrešam edino vklop skupaj s TVjem, ker imam CEC (upravljanje boxa s daljincem od TV), pa moram potem iskat dalinec od boxa, samo da ga vklopim.

Kodi dela, mam nek modul še tvheadend, ki omogoča da mam direktno TV v živo na android TV romu (pač na serverju/NAS-u imam tvheadend pa noter razne playliste + satelitske programe), tudi dela ok, pa youtube mam še. FullHD vsebin nimam veliko, ker jih niti ne potrebujem, pač "ne drkam" na piksle, jih pa prebavlja, 4k nisem niti probaval.

Aja, pa daljinec nima mikrofona pri tem modelu.


Hvala :). Privzeto je nameščen ATV, lahko zamenjaš za "navaden" android? ATV ima verjetno omejen dostop do aplikacij oz na voljo niso vse aplikacije kot na telefonih/tablicah?

bbobst ::

polde66 je izjavil:

Če je resolucija tv 4k potem je razumljivo da ima box na auto tudi resolucijo 4k, Ali pa te nisem razumel.

Ja ,če je na auto, je izhod vedno na 4k.
Hotel bi, da box ne naredi upscala, da da ven native resolucijo vira.
Toda pri tem je treba vedno ročno spremeniti izhodno resolucijo glede na vir.
Kako naštimati, da to box naredi avtomatsko, da ni treba prestavljati ročno, ker hočem,
da upscaling naredi TV ?

d4vid ::

Kiwix je izjavil:

d4vid je izjavil:

Kiwix je izjavil:

@d4vid kje si kupil Mecool, kako si zadovoljen? :) Sem malo gledal še Zidoo H6 Pro in OTT S10 Plus ampak se mi zdi Mecool še vedno najbolši :).


Mecool M8S PRO+ sem nabavil iz banggood (ravno je bila neka akcija), pa sem potem flešal ATV rom gor. Nekih težav nimam, pretirano zahteven pa tudi nisem, pogrešam edino vklop skupaj s TVjem, ker imam CEC (upravljanje boxa s daljincem od TV), pa moram potem iskat dalinec od boxa, samo da ga vklopim.

Kodi dela, mam nek modul še tvheadend, ki omogoča da mam direktno TV v živo na android TV romu (pač na serverju/NAS-u imam tvheadend pa noter razne playliste + satelitske programe), tudi dela ok, pa youtube mam še. FullHD vsebin nimam veliko, ker jih niti ne potrebujem, pač "ne drkam" na piksle, jih pa prebavlja, 4k nisem niti probaval.

Aja, pa daljinec nima mikrofona pri tem modelu.


Hvala :). Privzeto je nameščen ATV, lahko zamenjaš za "navaden" android? ATV ima verjetno omejen dostop do aplikacij oz na voljo niso vse aplikacije kot na telefonih/tablicah?


Original je navaden android. Jaz sem nasel ATV rom na freaktab se mi zdi, je kar dost stabilen. Aplikacije res morda niso vse, se jih pa da nalozit iz drugih virov.

ATV rom sem dal gor, potem ko sem v roke dobil MI BOX 3, mi je kar vsec ta zadeva, ker je prilagojena TVju... original launcherji na teh boxih mi pa niso vsec, edino na mi boxu, kjer lavfa atv, mi je pa cist uredu.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Kiwix ::

Zanimivo :). Sem gledal po yt in je bil povsod prednalozen atv.. Mogoce imajo trenutni/zadnji model atv..

polde66 ::

Imaš več različnih verzij Mecool M8S (pro, L, Pro L....)
https://www.gearbest.com/mecool-m8s-_ge...
polde

Kiwix ::

Ja imas prav, gledal sem za M8S Pro W in L.:)

polde66 ::

Pri M8S pro W je en jajc ker imaš daljinca na USB in nimaš kako naj rečem daljinca z boxom. Ta ti zasede eno prosto režo na usb in ti potem ostane samo ena. Ta daljinec je pa žal omejen na IR in ni 2.4 wifi kar je škoda in napaka. Se pravi ali pomeni, da če hočeš še en daljinec z mišjo kot se zagre imaš potem oba USB zasedena.
polde

bbobst ::

bbobst je izjavil:

polde66 je izjavil:

Če je resolucija tv 4k potem je razumljivo da ima box na auto tudi resolucijo 4k, Ali pa te nisem razumel.

Ja ,če je na auto, je izhod vedno na 4k.
Hotel bi, da box ne naredi upscala, da da ven native resolucijo vira.
Toda pri tem je treba vedno ročno spremeniti izhodno resolucijo glede na vir.
Kako naštimati, da to box naredi avtomatsko, da ni treba prestavljati ročno, ker hočem,
da upscaling naredi TV ?

Za to poskrbi Libreelec.
Suggestion is to leave the Kodi GUI at 1080p50/60Hz so a 4K TV can upscale all non 4K video.

kriwc ::

Imam xiaomi mi box 3, posodobil sem ga na OREO.
od takrat dela počasneje, uporabniškega vmesnika se nisem še navadil. tvin hacked verzija ne dela več, ima se kdo ospodobne izkušnje?

techuser ::

Se prav mecool je najbolj ugodna varianta za youtube in mkv filme?
Kaj pa tale: https://www.amazon.es/TV-Box-Android-7-...

Je tole vredu? Meni se gre samo da imam youtube prenos na starem Philips LCD 37PFL4606 tvju.

polde66 ::

@techuser, kje se najdu nabolj ugodna varianta mecool?
W95 je v bistvu Beelinkova cenejša linija, podpora zanj je prisotna in sploh ni švoh varjanta. Je pa najcenejši android tv box z amlogic 905W čipom. Samo Ne pošiljajo v SLO iz tukej pa na koncu te pride okol 50 eur. Take sem naložene dajal za 40. Druga stvar kar bo problem bo verjetno povezava s tvojim starim Philipsom, vmes se ti bo slika mzlivala v vijoličasto. Splošni problem z starimi philipsi in soniji, sicer imajo možnost preklop na drugačen izhod kako pa to pomaga v praksi pa ne vem. Na GB pride ta box tudi okoli 26-28 eur. Pa če vzameš EU priority te še vedno najmanj 10 eur pride manj kot na amazonu.
polde

negot ::

kriwc je izjavil:

Imam xiaomi mi box 3, posodobil sem ga na OREO.
od takrat dela počasneje, uporabniškega vmesnika se nisem še navadil. tvin hacked verzija ne dela več, ima se kdo ospodobne izkušnje?

Pri meni je podobno, ne zazna mi zunanjega diska priklopljenega na usb vhod, prekinitve wi fi in podobne zadeve, lp

polde66 ::

Pa se naredil povrnitev na tovarniške nastavitve in ponovno nalaganje programov na mi box 3?
polde

Vanadium ::

Ne pomaga nic. Sem pisal nekaj postov nazaj da sene priporoča upgrade. Je pa xiaomi.eu forum v kontaktu z razvijalci in se baje delajo popravki. Pri meni je najbolj motec lag v menijih, pa pri iptv zvok in slika nimata synca, pa frame dropi v spmc

bbobst ::

S katerim programom lahko spremljam temperaturo CPUjev med predvajanjem filmov v Kodiju.Zanima me,do kam se segreje procesor pri mletju x265?

polde66 ::

Cpu monitor je najboljša aplikacija. obkljukaš v nastavitvah spremljanje na namizjju in je mala zelena ikona skoz prisotna z temperaturo.
polde

scipascapa ::

polde66: imaš kakega dobrega za prodat?

RockyS ::

Od njega sem kupil h96mini, dela bp, naloženo je svašta. Predvsem mi je super 4k repo, avatarja predvaja bp, tudi vrtenje naprej je tekoče. Iščem pa zdaj podoben repo za full hd filme :) preko exodusa in teh je ponavadi 720p ali 480.

Skratka, hvala poldiju. Box je bil pri meni naslednji dan.

polde66 ::

No lepo slišat kak pozitiven feedeback. @Scipascapa trenutno je vse v prihodu, mi box3, mecool m8s pro L, Tanix tx3 max, THL super box...
polde

RockyS ::

Pravkar gledam gravity 4k (kodi), znova bp.

Jesenican2 ::

A obstaja mogoce kaksna aplikacija ki bi preprosto zrcalila sliko na pametni telefon? Zakaj? Ker zvecer ponavadi gledam kaksno serijo pred spanjem, brez ocal, in da mi ne bi bilo treba med menjavanjem epizod dajati ocala nazaj na nos bi bili lazje prek telefona...

spyker123 ::

ima kdo steam na boxu? jaz ga imam na shieldu, vendar me zanima, kako so dejansko igre kompatibilne s kontrolerji?

BorutK-73 ::

Jesenican2 je izjavil:

A obstaja mogoce kaksna aplikacija ki bi preprosto zrcalila sliko na pametni telefon? Zakaj? Ker zvecer ponavadi gledam kaksno serijo pred spanjem, brez ocal, in da mi ne bi bilo treba med menjavanjem epizod dajati ocala nazaj na nos bi bili lazje prek telefona...

Ponavadi je ravno obratno. Saj karkoli gledaš na Android boxu, lahko gledaš na telefonu z isto aplikacijo.

RockyS ::

Kje spremljate nove ROMe oz. fixe za te boxe? Iščem za 96mini, ker netflix ne dela.

polde66 ::

Počakaj malo da pride ven kak popravek drugače pa freaktab.com ali xda
http://freaktab.com/forum/tv-player-sup...
polde

buttcrack ::

polde66 je izjavil:

No lepo slišat kak pozitiven feedeback. @Scipascapa trenutno je vse v prihodu, mi box3, mecool m8s pro L, Tanix tx3 max, THL super box...

polde, par dni nazaj sem za kolega računalniškega analfabeta naročil Tanix tx3 max in te prosim, če mi lahko svetuješ kaj naj mu vse uredim, da ne bo jamral (kodi+youtube - ni zahteven user). Hvala!

polde66 ::

Kodi (kao tv center) in youtube sta že gor. Potegni dol zadnjo posodobitev iz tanixove strani. To da nekdo ne jamra in da narediš box uporaben pri meni traja cca. eno uro pa sem zverziran in imam vase posodobitve na ključu. Malce predolga bi bla pisat vse. Če se pa ne motim smo pa o tem že pisali sicer daleč nazaj ampak se ni nič spremenilo samo verzije programov so novejše.
Mi box prispel danes. Zvečer se spravim nanj.
Daj mu en build gor po možnosti kak iz bivše juge pa imaš veliko stvari že skor rešenih, potrebno je potem še dodat par serverjev za podnapise ter jezik podnapisov, malce zmanjšat fonte in pomoje je bolje spremenit v bele kot imet rumene.
polde

buttcrack ::

Tnx, počekiram malo za nazaj.

Mare2 ::

polde66 je izjavil:

To da nekdo ne jamra in da narediš box uporaben pri meni traja cca. eno uro pa sem zverziran in imam vase posodobitve na ključu. Malce predolga bi bla pisat vse.


Polde, vidim, da si "skoraj moderator" tu v tej skupini-temi bi bilo fino, če bi se potrudil, da bi nam napisal en kratek vodič, z zadnjimi programi, da bi ga lahko uporabili pri instalaciji. Pa kaka priporočila itd. :)

Po mojem ti ne bo zaradi tega padla prodaja že instaliranih TV boxov. :)

krneki32 ::

krneki32 je izjavil:

Eno vprašanje... je kdo morda uspešno namestil windows 10 na katerega od boxov? Na SD kartico, USB pogon ali v interni ROM?

Anyone?

polde66 ::

@Mare2, kaj če bi se ti potrudil pa šel nazaj brat temo. Tam bi videl, da sem se že parkrat potrudil. Če se tebi ne da brat se meni toliko manj da pisat. Jaz sem se naučil iz: how to... na youtube.
polde

AnotherMe ::

d4vid je izjavil:

david_g je izjavil:

Check inbox ;-)

krop je izjavil:

Ja mini je bolj švoh. Meni vsake tolko začne nekaj štrikat.
Moj najboljši box pr bajti je mini m8s II zaenkrat.

david_g je izjavil:

Zdravo!

Dajte mi prosim kot laiku za tv boxe razložiti spodnji oglas. Kupujem namreč tv box in mi ni jasno, kako imaš lahko dostop do vseh kanalov, vseh filmov... Razumem da prek androida naložiš recimo aplikacijo netflix in plačaš. Ali da si naložiš aplikacijo od telemacha EON ali T2Go od T2 recimo in pač moraš biti naročnik, vpišeš geslo in gledaš programe, ki jih imaš v paketu. Prodajalec tega oglasa trdi nasprotno... Sicer je res, da je cena dvakratnik oz skoraj trikratnik novega. Ampak ni edini, ki trdi podobno pri prodaji tv boxov... V čem je fora?????

 a95x

a95x



To ti lahk tudi jaz zrihtam zastonj;)



check inbox ;-)


Posljes se meni? :)


In meni? :)

Tsunamii ::

AnotherMe je izjavil:

d4vid je izjavil:

david_g je izjavil:

Check inbox ;-)

krop je izjavil:

Ja mini je bolj švoh. Meni vsake tolko začne nekaj štrikat.
Moj najboljši box pr bajti je mini m8s II zaenkrat.

david_g je izjavil:

Zdravo!

Dajte mi prosim kot laiku za tv boxe razložiti spodnji oglas. Kupujem namreč tv box in mi ni jasno, kako imaš lahko dostop do vseh kanalov, vseh filmov... Razumem da prek androida naložiš recimo aplikacijo netflix in plačaš. Ali da si naložiš aplikacijo od telemacha EON ali T2Go od T2 recimo in pač moraš biti naročnik, vpišeš geslo in gledaš programe, ki jih imaš v paketu. Prodajalec tega oglasa trdi nasprotno... Sicer je res, da je cena dvakratnik oz skoraj trikratnik novega. Ampak ni edini, ki trdi podobno pri prodaji tv boxov... V čem je fora?????

 a95x

a95x



To ti lahk tudi jaz zrihtam zastonj;)


In meni 8-)


check inbox ;-)


Posljes se meni? :)


In meni? :)

Mare2 ::

Pa še meni, lepo prosim. :)

beni ::

Meni tudi, prosim ....

LP
Pojma nimam ...
««
63 / 148
»»