» »

Android tv box

Android tv box

««
61 / 148
»»

Joze_K ::

Hm, jaz pa na svojem Minix Neo U9-H opažam, da se je performance KODIja zelo poslabšal,.. sploh prvi dostop do filma na NAS-u (preko mreže) traja zelo dolgo, prav tako npr. iskanje podnapisov na netu, ali če prekineš vmes in ponovno zaženeš (skoraj po minuto, dve)...
a ima KODI kake omejitve glede števila filmov v bazah (je nekaj 1000 že problem?)
Mape dostopa preko SMB (SAMBE), a obstaja kaka nastavitev, ki je hitrejša.. (in kako se implementira).. server ima tudi FTP, in še druge - vendar jih ne vem nastavit..
kaj je najoptimalnejše..
Verjetno je najmanj še Minix kriv (ima vse zadnje update).

SmeskoSnezak ::

primo je izjavil:

Zdaj ko imam že par dni TANIX X9 PRO, moram krepko popravit moje prvotno mnenje. Zahvala gre posebno Polde66, ki je napravo posodobil, nastavil, naložil veliko programov in predvajalnik dela res odlično. Predvaja vse še najbolj zahtevne formate. Ostal je samo problem z mojimi doma narejenimi Blu-ray videi. Pravzaprav je problem samo v Blu-ray menuju in ta problem imajo vsi android tv boxi. Mimo menuja pa predvaja tudi te posamezne Blu-ray formate. Ker so to specifični moji video posnetki, je to nepomembno za vse ostale uporabnike. Tako, da po nekajdnevnem preiskusu lahko ta TV box priporočam kot odličen nakup.

A te nastavitve in programi so lahk isti tudi na tanix mini/max? Kaj tocno se namesti in nastavi? Se da na hitro napisati vsaj osnovne parametre in programje?
@ Pusti soncu v srce... @

krop ::

@Joze_k, baje je NFS najhitrejša varjanta. Tudi sam uporabljam deluje hitro in BP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krop ()

primo ::

SmeskoSnezak je izjavil:

primo je izjavil:

Zdaj ko imam že par dni TANIX X9 PRO, moram krepko popravit moje prvotno mnenje. Zahvala gre posebno Polde66, ki je napravo posodobil, nastavil, naložil veliko programov in predvajalnik dela res odlično. Predvaja vse še najbolj zahtevne formate. Ostal je samo problem z mojimi doma narejenimi Blu-ray videi. Pravzaprav je problem samo v Blu-ray menuju in ta problem imajo vsi android tv boxi. Mimo menuja pa predvaja tudi te posamezne Blu-ray formate. Ker so to specifični moji video posnetki, je to nepomembno za vse ostale uporabnike. Tako, da po nekajdnevnem preiskusu lahko ta TV box priporočam kot odličen nakup.

A te nastavitve in programi so lahk isti tudi na tanix mini/max? Kaj tocno se namesti in nastavi? Se da na hitro napisati vsaj osnovne parametre in programje?

Žal ti ne morem pomagat, ker se v te stvari bolj malo razumem. Meni j evse to uštimal stručko Polde66

SmeskoSnezak ::

Bomo pocakali na njegov odgovor ;)
@ Pusti soncu v srce... @

polde66 ::

Tak odgovor sem dal že parkrat samo prelistat je treba. Če imaš interes ga boš našel če ne pa sorči. Se mi ne da za vsakega posebaj pisat ker se nekomu ne da malo pobrskat.
polde

Nemelk ::

@polde66 - če povzamemo, za tx9. priporoča se tako, da najprej posodobitev sistema iz tovarniške strani, potem unistall vse navlake, potem zadnji kodi iz trgovine in potem še addon terrarium ipd? drži?
Nemelk ™

SmeskoSnezak ::

polde66 je izjavil:

Tak odgovor sem dal že parkrat samo prelistat je treba. Če imaš interes ga boš našel če ne pa sorči. Se mi ne da za vsakega posebaj pisat ker se nekomu ne da malo pobrskat.

Ok, bom prebrskal... torej, je isto za vse TANIX?
@ Pusti soncu v srce... @

polde66 ::

Za vse je isto.
polde

nikobr ::

Zdravo. Rad bi vprašal ali se splača čakati na global(international, english) version od Xiaomi Mi box 4.
Ali bi sam lahko uredil "kitajščino" in google play. Sem fan Xiaomija in bi rad imel njihov zadnji Android TV box. Do sedaj imam samo Chromecast 2.
Mnenja prosim. Hvala.

polde66 ::

Pomoje se boš prej naučil kitajsko kot uredil "kitajščino" in google play.

Lahko pa uporabiš aptuide.apk anmesto google play
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

alojzmla ::

Polde,sem kupec za box,če mi lahko urediš programe prilagojeno za A1.Prosim sporoči mi ceno in kako fotko,pa od kod si?

Polde-mobiatv za a1

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: alojzmla ()

kanarin ::

Rabim nujno pomoč. Moj Beelink GT1 Ultimate je nekaj zabluzil - po vklopu se sama štarta You Tube aplikacije, zgoraj levo piše "Avtoreboot", na ekranu so samo kitajske pismenke in v roku nekaj sekund se zadeva sama reštarta - in to se potem vrti v začaranem krogu. Kaj naj naredim ?!?

polde66 ::

Če imaš možnost izklopa cec, ali pa ponastavitve na tovarniške nastavitve. Če ne mogoče reset gumb dokler ne prideš do recovery, ali pa fleš nov ali drug rom.
polde

kanarin ::

polde66 je izjavil:

Če imaš možnost izklopa cec, ali pa ponastavitve na tovarniške nastavitve. Če ne mogoče reset gumb dokler ne prideš do recovery, ali pa fleš nov ali drug rom.


Nimam pojma kako se izvede karkoli od tega kar si navedel. Kje se sploh nahaja ta reset gumb ? Kako se izvede factory reset ? Kako se flešira nov ROM ? Se orpavičujem ,samo nimam prav nobenih izkušenj s tem.

polde66 ::

Lej greš na youtube in odtipkaš : how to ... (reset beelink, flash rom...) pa ti bo vse jasn
CEC velikokrat dela štalo ker je spodnja opcija obkljukana. Vrže potem neko kitajščino ven pol se pa znajdi.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

gorazdkop ::

Ali bi me lahko prosim kdo usmeril na nek vodič, kako namestiti poljuben torrent odjemalec na tv box. Krmilil pa bi ga preko PC-j z windowsi. To bi bilo nemško :)
Imam zidoo h6 pro, nanj sem namestil praktično samo Kodi.

ncc2000 ::

Chorus2 je fin addon za Kodi, ki omogoča remote krmiljenje v browserjih. O torrentih za Kodi pa nimam pojma.

polde66 ::

Kratka primerjava različnih čipov v igrah
polde

Badwolff ::

gorazdkop je izjavil:

poljuben torrent odjemalec


ne štekam čist točno, kaj hočeš
jaz uporabljam flud
dela dober, ima rss, snemam na usb disk

gorazdkop je izjavil:

Krmilil pa bi ga preko PC-j z windowsi.


ne vem, če gre, nisem pa niti probal

gorazdkop je izjavil:

to bi bilo nemško :)


najbrž vseeno

Yossarian ::

Na Tanixu TX 3 mini imam naložen EON. Zdaj pa se mi je zaćel ob zagonu pojavljat napis, da ga moram posodobit. Če hočem gledat, moram stisnit tipko za nazaj, pa gre. Malo je moteče. Kje ga naj posodobim, ker mi tudi med nastavitvami ne ponudi te možnosti?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

ramiz?! ::

enkrat sem že nekej spraševal, pa zdej spet: kupil bi nek android box, ker nimamo smart tv-ja in bi ga uporabljal za gledanje YT, Twitcha, HD filmov in flash videov (šport streami ipd.) ... pogoj je da vsebine ne štekajo .. nekej časa nazaj sem gledal xiamo mi box 3, zdej vidim da je že zunej mi box 4, sam ni international verzije ... kaj mi predlagate? kej dost denarja ne vem če bi dajal, ker potem že skor raj kupim rabljen xbox one s recimo pod 200EUR ... pa še mnenje glede roku-ja in amazon fire tv me zanima ... a je to uporabno?
Never regret anything, there's always a reason things happen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ramiz?! ()

Tsunamii ::

ramiz?! je izjavil:

enkrat sem že nekej spraševal, pa zdej spet: kupil bi nek android box, ker nimamo smart tv-ja in bi ga uporabljal za gledanje YT, Twitcha, HD filmov in flash videov (šport streami ipd.) ... pogoj je da vsebine ne štekajo .. nekej časa nazaj sem gledal xiamo mi box 3, zdej vidim da je že zunej mi box 4, sam ni international verzije ... kaj mi predlagate? kej dost denarja ne vem če bi dajal, ker potem že skor raj kupim rabljen xbox one s recimo pod 200EUR ...


Mogoče INVIDIA Shield.. ? CE govorimo do 200€!

ramiz?! ::

Tsunamii je izjavil:

ramiz?! je izjavil:

enkrat sem že nekej spraševal, pa zdej spet: kupil bi nek android box, ker nimamo smart tv-ja in bi ga uporabljal za gledanje YT, Twitcha, HD filmov in flash videov (šport streami ipd.) ... pogoj je da vsebine ne štekajo .. nekej časa nazaj sem gledal xiamo mi box 3, zdej vidim da je že zunej mi box 4, sam ni international verzije ... kaj mi predlagate? kej dost denarja ne vem če bi dajal, ker potem že skor raj kupim rabljen xbox one s recimo pod 200EUR ...


Mogoče INVIDIA Shield.. ? CE govorimo do 200EUR!

Jah sej to pravim ... za isto ceno dobim xbox one s ... pa še kvalitetno lahko odigram kako igro gor, sicer pa igrc ne igram ... zato bi raj nekej v rangu do 100EUR
Never regret anything, there's always a reason things happen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ramiz?! ()

polde66 ::

Moj glas je za zidoo x9s: https://www.geekbuying.com/item/ZIDOO-X...
Zakaj? napisano večkrat na mojih postih.
polde

Tsunamii ::

polde66 je izjavil:

Moj glas je za zidoo x9s: https://www.geekbuying.com/item/ZIDOO-X...
Zakaj? napisano večkrat na mojih postih.


Dela preko SPDIFifa 5'1 zvok na Netflix.u ? Sprasujem, ker sam nimam na ojacevalcu HDMI izhod. Recimo na NVIDIA shieldu in PS4/Xbox dela.

Tsunamii ::

Tsunamii je izjavil:

polde66 je izjavil:

Moj glas je za zidoo x9s: https://www.geekbuying.com/item/ZIDOO-X...
Zakaj? napisano večkrat na mojih postih.


Dela preko SPDIFifa 5'1 zvok na Netflix.u ? Sprasujem, ker sam nimam na ojacevalcu HDMI izhod. Recimo na NVIDIA shieldu in PS4/Xbox dela.


Ima kdo izkusnje z ZIDOO H& PRO ? https://www.geekbuying.com/item/ZIDOO-H... in
H96 MAX Rockchip RK3399 H96 MAX RK3399 ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tsunamii ()

d4vid ::

Zivjo, do sedaj sem imel playlisto v IPTV simple client v kodiju. Pa mi ne dela vec, prek LiveTv serbia pa dela....

A ima kdo kako playlisto (Bikerdays ne dela), SLO programov? Ce ima kdo, prosim na ZS.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

polde66 ::

Ne uporabljam Netflixa, drugače pa zvok iz kodija dela na SPDIF.
Zidoo H6 pro je super izdelek vendar njegov firmware še ni 100% dodelan. http://forum.zidoo.tv/index.php?forums/...
polde

bbobst ::

Vsi ti kitajski boxi so za en k....
Hlajenje je totalno zanič in tudi z Libreelec ne moreš pogledati enega 50GB velikega X265 kodiranega filma,
ker mu po 3/4 ure rata prevroče in zmrzne. Govorim dotično za Alfawise H96 Pro+.
Imam že naročene dodatne heatsink-e in ventilator.

Ales ::

bbobst je izjavil:

Vsi ti kitajski boxi so za en k....
Hlajenje je totalno zanič in tudi z Libreelec ne moreš pogledati enega 50GB velikega X265 kodiranega filma,
ker mu po 3/4 ure rata prevroče in zmrzne. Govorim dotično za Alfawise H96 Pro+.
Imam že naročene dodatne heatsink-e in ventilator.

Kaj zdaj, vsi ali samo ta tvoj?

Oldi ::

Ali je komu uspelo sprogramirati Gearbestovo letečo miš s tastaturo. Power in barvne tipke naj bi se dalo naučiti z IR daljincem. Meni na ukaze iz IR daljinca ne reagira. Morda kaj narobe delam?
https://m.gearbest.com/air-mouse/pp_640...

OvCa77 ::

Oldi je izjavil:

Ali je komu uspelo sprogramirati Gearbestovo letečo miš s tastaturo. Power in barvne tipke naj bi se dalo naučiti z IR daljincem. Meni na ukaze iz IR daljinca ne reagira. Morda kaj narobe delam?
https://m.gearbest.com/air-mouse/pp_640...

Meni je uspelo, je pa komplicirano in počasno. Lahko samo eno po eno, drugi daljinec usmeri v air mouse.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Oldi ::

Sem sprogramiral že kar nekaj učljivih, tako da vem kako to gre. Pridem do utripajoče ali goreče rdeče LEDke, naprej pa ne gre, na nobeno varianto.
@OvCa77 se še spomniš kako točno gre?
Držiš TV dokler se ne vklopi rdeča LED
Pritisneš barvno tipko
Držiš tipko na drugem daljincu.

Na mojem Boxu tipka OK včasih ne prime, LED na daljincu žmrkne, box se pa ne odziva, posebej ko klikam na možnosti v setingsih in ko kličem programe na namizju. Tu je sploh zanimivo, ko prvič kliknem, se ikona programa obkroži, ko drugič, se aktivira. Pri setingsis pa navigacija in izbira kaj bom nastavil dela ok, pri končni izbiri posamezne opcije pa pritiskam ko trapast, da enkrat prime, original IR daljinec prime od prve. Drugje nekako dela. Bi rekel, da je težava z boxem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oldi ()

bbobst ::

Ales je izjavil:

bbobst je izjavil:

Vsi ti kitajski boxi so za en k....
Hlajenje je totalno zanič in tudi z Libreelec ne moreš pogledati enega 50GB velikega X265 kodiranega filma,
ker mu po 3/4 ure rata prevroče in zmrzne. Govorim dotično za Alfawise H96 Pro+.
Imam že naročene dodatne heatsink-e in ventilator.

Kaj zdaj, vsi ali samo ta tvoj?

Haha , vsi taki ,kot je moj.

OvCa77 ::

Oldi je izjavil:

Sem sprogramiral že kar nekaj učljivih, tako da vem kako to gre. Pridem do utripajoče ali goreče rdeče LEDke, naprej pa ne gre, na nobeno varianto.
@OvCa77 se še spomniš kako točno gre?
Držiš TV dokler se ne vklopi rdeča LED
Pritisneš barvno tipko
Držiš tipko na drugem daljincu.

Na mojem Boxu tipka OK včasih ne prime, LED na daljincu žmrkne, box se pa ne odziva, posebej ko klikam na možnosti v setingsih in ko kličem programe na namizju. Tu je sploh zanimivo, ko prvič kliknem, se ikona programa obkroži, ko drugič, se aktivira. Pri setingsis pa navigacija in izbira kaj bom nastavil dela ok, pri končni izbiri posamezne opcije pa pritiskam ko trapast, da enkrat prime, original IR daljinec prime od prve. Drugje nekako dela. Bi rekel, da je težava z boxem.

Živijo, žal še ne spomnim. Ali mi lahko pošlješ navodila, da se spomnim kako že gre?
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Oldi ::

Piše, kot sem napisal. Izgleda, kot da IR sprejemnik ne deluje.

Glede neprijemanja tipke OK se pa to pojavlja pri Tanixu mini, pri A95X R1 je vse OK.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oldi ()

beni ::

Potrebujem box za spremljanje tv programa na vikendu.
Pogoj je povezljivost s spletom prteko Wifi, izhod HDMI, kvaliteta slike HD.

Kaj priporočate ?

LP
Pojma nimam ...

perci ::

Jo, verjetno je bilo že napisano ampak na zadnjih straneh tega ne najdem. Katere online serverje za podnapise uporabljate.

cordoba ::

Zdravo. Iščem nek box, kjer bi se poganjalo sledeče:
Kodi televizija, Tvin in pa remote play na ps4. Uporabljal bi tudi za blueray hd filme (USB, SDkartica), preko hdmi na ojačevalec za 5.1 zvok, super bi bilo, da bi delal tudi android utorrent (partis).
Ali obstaja kakšen, kjer bi vse to delalo do npr 120 eur?
Prosim za kakšen link, raje v Sloveniji zaradi garancije, lahko pa tujina, če je razlika v ceni velika.
Hvala

xice5 ::

zanima me ker box priporočate rabim za gledanje filmov in da podpira use podnapise to rabim hvala lp.

Tomson ::

@beni, @xice5:
Če ni previsok budget je npr. trenutno ena boljših ne predragih opcij Beelink GT1 Ultimate za 62€, alternativa Tanix TX9 Pro za 62€ ali Alfawise H96 Pro+ za 56€, ki ima trenutno precej dobro ceno. Vsi modeli so zelo podobni, v praksi za vsakdanjo uporabo nekih hudih razlik ne bo.

Od cenejših opcij pa npr. Mecool M8S Pro (S905X, 2/16GB) za 34€ ali še mogoče bolje Tanix TX3 Max (S905W, 2/16GB, BT, SPDIF) za 30€ ali H96 Mini (S905W, 2/16GB, BT, 5G Wifi) za 30€ ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

xice5 ::

prej sem imel wd tv samo zdej ni več nč novega tisto mi blo top :D

Tomson ::

Iz vidika uporabniškega vmesnika (in dobrega daljinca) je dobra opcija tudi Xiaomi Mi TV Box z AndroidTV OS za 48€. Sicer brez etherneta (le WiFi), trenutno na Android 6, se pa pripravlja Android 8 nadgranja, beta je že nekaj časa zunaj ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

Big_Al ::

Ker sem rabil nekaj na hitro pa da ima BT sem na nemškem amazonu nabavil spodnjega:

http://www.vorke.com/project/vorke-z5/

V primerjavi z NEXBOX A95X je precej boljši. EON dela na obeh.

cordoba ::

cordoba je izjavil:

Zdravo. Iščem nek box, kjer bi se poganjalo sledeče:
Kodi televizija, Tvin in pa remote play na ps4. Uporabljal bi tudi za blueray hd filme (USB, SDkartica), preko hdmi na ojačevalec za 5.1 zvok, super bi bilo, da bi delal tudi android utorrent (partis).
Ali obstaja kakšen, kjer bi vse to delalo do npr 120 eur?
Prosim za kakšen link, raje v Sloveniji zaradi garancije, lahko pa tujina, če je razlika v ceni velika.
Hvala

Bi bilo kaj od mojih zahtev? :)

robertus23 ::

cordoba je izjavil:

cordoba je izjavil:

Zdravo. Iščem nek box, kjer bi se poganjalo sledeče:
Kodi televizija, Tvin in pa remote play na ps4. Uporabljal bi tudi za blueray hd filme (USB, SDkartica), preko hdmi na ojačevalec za 5.1 zvok, super bi bilo, da bi delal tudi android utorrent (partis).
Ali obstaja kakšen, kjer bi vse to delalo do npr 120 eur?
Prosim za kakšen link, raje v Sloveniji zaradi garancije, lahko pa tujina, če je razlika v ceni velika.
Hvala

Bi bilo kaj od mojih zahtev? :)

Minix NEO U9-H:
https://www.minix-shop.eu/minix-neo-u9-...
Pri nas dodaj kakšnih 20EUR

Zgodovina sprememb…

w4nkst4 ::

gearbest preko registered air mail povrne ddv?

Tomson ::

Drži, preko PriorityLine EU pride preverjeno brez dodatnih stroškov, preko RegisteredAirMail pa povrnejo morebitne stroške, je pa pri tej opciji najbolje Registered Belgium, gre v največji meri skozi brez carinjenja, pride hitreje in je manj dela, Netherlands pa odsvetujem, se vedno ustavi ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

cordoba ::

Robertus, to bi potem sigurno delalo?
««
61 / 148
»»