» »

Android tv box

Android tv box

««
60 / 148
»»

primo ::

čudi me, da ga ni že notri. Na starni od prodajalca je pisalo kot d aim aže kodi 17.1.2
https://www.geekbuying.com/item/TANIX-T...

primo ::

uf sem bumbar. Sem šel na playstore in mi je pokazalo, da je že inštaliran. In res je velika ikona in piše TV center.

Morientes ::

Zapičil sem se v Zidoo X9s katerega je polde predlagal. Vidim da je zunaj tudi že x10, zgleda ni bistvene spremembe, je pa zato v ceni.
Za ta denar se potem že bolje spalač Nvidio Shield vzet?

Sicer mi je najbolj pomembno za gledanje filmov/serij in muzike. Podpora za vse novejše kodeke/formate še posebej zvok DTS HD MA.
Trenutni Xtreamer S. je oddelal svoje, je bil za zamenjavo že nekaj let nazaj.

munja ::

Imam Xiaomi Mi 3 in ne da se naložit Tvina iz Google playa,lahko kdo pomaga?
Najlepša hvala za odgovore.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: munja ()

polde66 ::

Zidoo x10 je po vsem enak zidoo x9s v hardveru. Razlika je v tem da x10 ima prostor v notranjosti za cel 3.5 disk, x9s pa ima ob strani samo sata prikljucek,Fantje zelo povrsno gledate modele med samo oz jih samo osvrknete, Nov bo x11 ko bo.
Res ste komot in samo cakate kaj bo kdo drug za vas naredil.
Zidoo x9s je kar vrhunski model in za svojo ceno nudi ogromno.

@primo,svetujem odinstalacijo tv centra,ustavitev updateaddon kodi,in instalacijo novega kodija.
To sem pomoje napisal ze xxtic. In seveda instalacijo zadnjega updajta z Tanixove uradne strni.
polde

primo ::

@polde66, hvala za nasvet. Včeraj sem se pozno v noč ubadal z napravo. Google Crome, ko sem hotel in na kakšno stran, se je Crome zaprl. Danes dela v redu.
Sem pa zelo razočaran glede predvajanja določenih video formatov. Kot sem že v enem zgornjem postu omenil, mi je zelo važno da mi odpre Blu-ray menuje in predvaja izbrano vsebino. Menu je odprl in ko sem kliknil na predvajanje je zamrznilo. Ko sem na zunanji disk (2 TB disk prepozna) naložil samo film v formatu 2mTS, ki bi ga iz menuja ni zagnal odnosno se je blokiral, je video tekel tekoče. Če pa sem ga zavrtel naprej se je spet blokiral. Podoben problem je z MKV videom. Predvaja ga v redu, če pa ga previjem malo naprej, se sliši samo zvok, slika stoji na mestu in po kakšnih 15 sekundah nadaljuje predvajanje. Predno sem videl tvoj post, sem odstranil tv center in iz googleplaya naložil zadnjo verzijo. Nisem pa ustavil updateaddon. Pa ni pomagalo nič. Vse to je recimo na Vse to je na Raspberry Pi-ju delalo odlično. Pa nima octa Core in podobno. Prav tako mi je delalo na enem mini PCju z nameščenim Kodijem. Zdaj nameščam now firmware iz Tanixove strani. Upam, da bo boljše, vendar nisem preveč optimističen. Z navadnimi Avi-ji ni problema, tudi če jih previjam naprej in nazaj.

primo ::

Sem namestil nov firmware in ni nobene spremembe. Ka se tiče mojih potreb je stran vržen denar. Ne priporočam niti tistim, ki gledajo filme v MKV formatu.

polde66 ::

S katerim predvajalnikom gkedas filme?
polde

primo ::

z Kodijem

McClane ::

Poskusi še SPMC ki je fork Kodija, pri obeh izklopi hardversko pospeševanje in boš videl, če še trokira.
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

Redman ::

Sem zelo presenečen, da se igrate s temi cheap android boxi, kot pa da bi kupili amazon fire tv, ki je kakih 20 eur dražji.

NejcSSD ::

Meni špila out-of-the-box na S95 Alfawise boxu za 27 EUR vse, ni da ni, tudi TVIN bp.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Redman ::

A netflix že dela na teh boxih tako kot mora?

krop ::

@PRIMO A maš disk prek usb 3.0 priklopljen? Probaj prek lana
Meni boxi za 30€ vse lepo predvajajo res pa, da preko mreže.

polde66 ::

@redman in kaj je amazon fire tv, toliko boljši? Če znaš box pravilno inštalirati dela vse. Tako kažejo moje izkušnje, pri tem je pa treba upoštevati še mrežo in zmožnosti procesorjev. Če pa kdo misli da bo dal 50 eur in imel intelov i7 procesor se je pa zmotil. Načeloma pa vsaj meni dela vse, in to skoraj z vsakim boxom potem ko ga inštaliram po svoje. 905W procesorji malo manj 912 procesorji malo več.
polde

primo ::

@McClane v Kodiju sem isklopil hardversko pospeševanje (allow hardware acceleration - MediaCodec(Surface) in Allow hardware acceleration-MediaCosec) ankrat eno enkrat drugo in oboje in je še slabše. Iz Blu-ray menuja sicer gre naprej na izbrani video, ta se tudi predvaja, vendar trzajoče in vseka toliko časa se pojavi vrteč krogec za sekundo, kot da nalaga video in potem gre naprej trzajoče. Isto je pri predvajanju MKVja. Z SPMCjem še nisem probal, toda dvomim da bo bolje. Čudno mi je da zafrkava, ker je tudi v eni predstavitvi tega boxa pisalo:"The MKV, Blu-ray ISO and BDRemux formats are only containers, inside we can have different codecs, resolutions, audio channels, chapters or subtitles. To play the Blu-ray format menus we need KODI or a compatible program." in recimo v Raspberryu v Kodiju dela vse odlično, brez kakršnih koli nastavitev.
@krop Disk imam priklopljen na USB 2, isti disk s katerim na Raspberryu dela odlično. Preko mreže p amoram še pogruntat kako on če deluje.
@NejcSSD in @krop sta na vajinem boxu predvajala tudi MKV video in sta probala video previjat hitreje naprej?

bosmla ::

@ primo Nekaj delas narobe oz. se bos moral malo poglobiti v zadeve.
Se vedno imam star box s S805 (quad-core ARM Cortex A5 z Mali-450) in samo LibreELEC (Kodi 17.6) pa vse predvaja popolnoma tekoce do max 1080p/60 fps.
Mogoce je tezava res v USB vodilu... ce nimas NAS-a, daj na racunalniku (verjetno mas OS MSW) mapo s filmi v skupno rabo, potem pa poisci na box-u nastavitve za sambo oz. poisci (pisem na pamet) "add source" torej dodaj vir in potem nekaj takega kot "Windows SMB" pa naprej do mape s filmi.

krop ::

Glih stestiral, dela mkv 1080p 11Gb velik na 905x in 905w kišti

Ales ::

Kot kaže je USB 2.0 ozko grlo TANIX TX9 PRO? Je kdo naredil kak test hitrosti branja?

Hm, samo USB 2.0 je za današnji čas res bolj no-go. Medijske datoteke so vse večje, potrebna je vse večja podatkovna prepustnost... Gbit Ethernet je sicer alternativa, a vseeno se mi zdi USB 2.0 precejšnja ovira.

Po drugi strani pa ima recimo MX10 en USB 3.0, LAN pa samo 100 Mbit...

Eh. Je torej kak ZIDOO X9S boljša izbira, saj zmore oboje pa še kaj, kot npr. SATA 3.0?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

bbobst ::

Vedno bolj sem navdušen nad Libreelec na Alfawise H96 Pro+.
Našel sem tudi pravi .config za original daljinec.
Edino kar moram še poštimati je malo boljše hlajenje.
Po približno eni uri predvajanja je zmrznil 50Gb X265 HDR film,
škatljica pa je bila kar vroča.

primo ::

Sem stavil še micro sd kartico pa je isto kot z diska na USB. Probal sem tudi drug disk in drugi vhod USB in brez uspeha. Bom še preštudiral,kako predvajat preko mreže. Ampak mislim, da bo isto. Raspberry ima tudi USB 2 pa dela vse odlično, brez kakršnih koli posebnih nastavitev. Kodi ima iste nastavitve kot Tanix

bbobst ::

Mislim da USB 2.0 sam po sebi ne more biti vzrok .H96 Pro+ ima samo USB 2.0 pa dela kar se vodila tiče vse tekoče.

munja ::

Zakaj mi TViN ne dela na Xiaomi tv boxu, inštaliral sem ga s ključka z Side varianto. Ko pa se hočem prijavit s Siolovim geslom pa se ustavi.
Lahko kdo pomaga?
Hvala!

OK.d ::

Ali imaš mogoče preveč naprav prijavljenih naenkrat?
LPOK.d

munja ::

Mislim da ne,ker tudi ne vem,kje se to nastavi. Nekoč je to bilo na tvin.si, zdaj pa ni več in v Moj telekom tudi ne. Sem se odjavil s telefona in tablice,pa vseeno ne sprejme gesla

munja ::

OK.d je izjavil:

Ali imaš mogoče preveč naprav prijavljenih naenkrat?


Mislim da ne,ker tudi ne vem,kje se to nastavi. Nekoč je to bilo na tvin.si, zdaj pa ni več in v Moj telekom tudi ne. Sem se odjavil s telefona in tablice,pa vseeno ne sprejme gesla

kriwc ::

Tudi jaz imam xiaomi mi box3. Nisem strokovnjak za te boxe.. poskušaš zagnati tvin samo s priloženim daljincem? tako ne gre, potrebuješ še miško. Ali pa namesti shackano aplikacijo - povezave najdeš na prejšnjih podstraneh.

meni tvin dela slabo, slika ni prav čisti hd, občasno se zatika

munja ::

kriwc je izjavil:

Tudi jaz imam xiaomi mi box3. Nisem strokovnjak za te boxe.. poskušaš zagnati tvin samo s priloženim daljincem? tako ne gre, potrebuješ še miško. Ali pa namesti shackano aplikacijo - povezave najdeš na prejšnjih podstraneh.

meni tvin dela slabo, slika ni prav čisti hd, občasno se zatika

Meni ne spusti skozi pri prijavi in ne vem zakaj, probal sem že dve verziji Tvina pa ne gre in ne gre :-(
Če prav razumem,moram na Box še miško priklopit in pol bo šlo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: munja ()

polde66 ::

@munja verjetno se pri vpisovanju zmotis v kasni veliki ali mali crki.
polde

munja ::

polde66 je izjavil:

@munja verjetno se pri vpisovanju zmotis v kasni veliki ali mali crki.

Ma ne, sem probal najmanj 10x :-(

OK.d ::

Seveda moraš z miško naklikat geslo drugače z daljincem sploh ne gre naprej-poročaj.
LPOK.d

munja ::

OK.d je izjavil:

Seveda moraš z miško naklikat geslo drugače z daljincem sploh ne gre naprej-poročaj.

Uspeloj je!
Priklopit miško na box in vnest geslo s tablico in to je to.
Hvala!!!

OK.d ::

In to si naložil iz playa ali sideload?
LPOK.d

munja ::

OK.d je izjavil:

In to si naložil iz playa ali sideload?

Ex file explorer, ker v Google play ga ta Box ne najde Tvina.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: munja ()

polde66 ::

No
Vceraj sva z @primo ugotovila da je tanix tx9 cisto kulturen stroj in pozira vse kar mu das,le pri njegivih doma narejenih videih stekne. Ta isti fajl stekne tudi na drugih predvajalnikih z drugim cipovjem. Mkv in ostali filmi delajo super. Tudi test 4k failov sva opravila in ni pritozb, dela zelo tekoce. @ales tvoji zakljucki o delovanjih boxov na bazi enega napisanega posta ali dveh so pa fascinantni,upam samo da nisi kak zdravnik.

Vcasih so stvari zelo preproste in najveckrst gre za nepoznavanja uporabnika svoje naprave in zmoznosti delovanja.
polde

Ales ::

Moji "zaključki" so bili napisani z namenom, da spodbudijo še druge uporabnike teh strojev, da napišejo konkretno ali se jim dogaja kako nagajanje pri predvajanju ali ne. Očitno je uspelo, tvoj opis izkušnje z Tanix TX9 Pro je točno tisto, kar sem si želel prebrati. ;)

Mimogrede, si 4k testiral preko mreže ali preko USB? Veš mogoče kateri codeci so bili in približno velikosti datotek?

Sicer pa ne, nisem zdravnik oz. sem, ampak za IT sisteme. >:D

polde66 ::

V bistvu si jih bol zmedel kot vzpodbudil. Trenutno odhajam iz dopusta domov tako da ti lahko na zs spirocim katere semple sem uporabil. Seveda ko pridem domov. Predvajala sva iz usb 2.0 diska. Seveda sva isti disk dala tudi v usb 3.0 skatlo, za vsak slucaj. Semple tudi remux bluray od 47 gb imam na posebnem disku prav za namen tesiranja. Ta remux dela povsem tekoce tudi z casovnim preskakovanjem. Bom pa njegovo datoteko stestiral se doma na beelink gs1 in na zidoo x9s.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

Ales ::

Če imaš podatke, da lahko odgovoriš na tole vprašanje o mreži/USB in velikosti 4k datotek ter codecu, bo zmede bistveno manj.

Ni boljšega, kot osebna izkušnja, da folk točno prepriča v to, kaj je kaj in kaj ni.

polde66 ::

Po mojem mnenju je še vedno najbolj vsestranski predvajalnik z amlogic 912 procesorjem, ki 90%podpira 4k fajle, bluetooth, 2,4 in 5ghz WIFI, 100 ali 1gb mrežo cene so pa okoli 60 eur. Seveda se najdejo pomanjkljivosti ampak moraš imeti tako srečo kot jo ima @primo. Amlogic 905W je za nezahtevne vsekakor pa zelo sprejemljiv sploh za ceno. Allwinner h6 je nedodelan firmware ki verjetno ne bo nikoli 100% dodelan. Če koga ne moti da včasih ne deluje google play store ali kakšna malenkost videa v browserjih bo komot preživel pomanjkljivosti predvajalnika. Drugače pa zeloooo zmogljivi aparati (Zidoo H6 pro je zver, Beelink GS1 je včasih pod 50 eur, takrat se ga splača.). Realtek 1295, exotika ki lahko nudi ogromno, cena pa malce višja. Rad bi sprobal še Beelink S1 pa verjetno ne bo šlo, Zidoo x9s je kar zakon.
Aha še zadnji procesor iz vrst amlogica T962E, zanimiva kobinacija, podpora 4k je malenkost boljša kot 912, v benchmarku pa krepko zaostane, cena je pa zelo sprejemljiva sploh ker dobiš veliko za malo denarja. So pomanjklivosti aza tak denar zanemarljive.
polde

polde66 ::

Popravek zgoraj: ni beelink s1 ampak sea1. S1 je mini pc.
polde

zagor256 ::

Imam MECOOL M8S PRO W (s905w z android tv). Rad bi naložil Libreelec na sd kartico in imel dualboot. Je to mogoce? (bral sem tudi da m8s pro w nima reset tipke).
Prav tako sem ugotovil da je potrebno v Kodiju v Androidu nastavit zamik zvoka za +250ms da je sinhronizirano.

zagor256 ::

sem nastavil.
Namesto reset gumba se v terminalu v androidu vpiše su in nato še reboot update (isto je za vse android boxe brez reset gumba).
Tv box potem boota iz vstavljenega ključka na katerega sem prej skopiral libreelec in ga inštalira na isti ključek. V nadaljevanju ko je inštalirano velja, da če je pri zagonu ključek vstavljen potem boota libreelec, če ni pa android. V libreelec je tudi možnost boot from internal, da ni potebno ključek vedno ven jemat.
Edino kar sem še naredil je, da sem data partition v libreelec, ki je original nameščen na ključku in je pri meni delevolalo zelo počasi (nameščanje dodatkov, nalaganje thumbnailov nadaljevank itd) premaknil na data partition v notranji spomin, kar ne vpliva na delovanje androida.
če koga zanima je to takole: https://forum.libreelec.tv/thread/9425-...

McClane ::

Zakaj si naložil Libreelec na tega Mecoola? Imam enega istega in me res zanima če je kakšna prednost pred zadnjim uradnim firmwarom?
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

zagor256 ::

Ne govorim iz lastnih izkušenj ker še nisem vse stestiral, pogledal sem le par serij :)
Libreelec naj bi potpiral strojno pospeševanje amlcodec kodi 17 v androidu pa ne.
Filmi ki so večinoma 24 fps ali 23.97fps naj bi v libreelec delali brez mikrozatikanja, ker sam prilagodi frekvenco osveževanja. Libreelec deluje na mini verziji linuxa. Vse skupaj naj bi tudi delalo hitrejše in ponucalo manj pomnilnika, podpira več datotetčnih sistemov in diske večje od 2tb, boljšo podporo za prostorski zvok (dts hd, dolby true hd) itd. Opazil sem da je zvok brez zamika, daljinec dela ok in mreža prek kabla tudi wireless nisem sprobal.

V bistvu sem to naložil bolj zarad firbca, da vidim če se da :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zagor256 ()

primo ::

Zdaj ko imam že par dni TANIX X9 PRO, moram krepko popravit moje prvotno mnenje. Zahvala gre posebno Polde66, ki je napravo posodobil, nastavil, naložil veliko programov in predvajalnik dela res odlično. Predvaja vse še najbolj zahtevne formate. Ostal je samo problem z mojimi doma narejenimi Blu-ray videi. Pravzaprav je problem samo v Blu-ray menuju in ta problem imajo vsi android tv boxi. Mimo menuja pa predvaja tudi te posamezne Blu-ray formate. Ker so to specifični moji video posnetki, je to nepomembno za vse ostale uporabnike. Tako, da po nekajdnevnem preiskusu lahko ta TV box priporočam kot odličen nakup.

McClane ::

Polde66, katero verzijo Kodija ali pa pogojno SPMCja priporočaš za čim bolj tekoče delovanje?
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

polde66 ::

17.6 je čist ok, najbolj ti je z googleplaya da ne boš pomešal kake 64 ali 32
tudi tole uporabljam: https://dimitrology.com/sdm_downloads/d...
polde

Sparkxl ::

Kateri bi bil najcenejši box, na katerem bi delal telemachov EON? Tista taprava android tv verzija, ne kaki android 4.0.
Pa če ima kdo kake izkušnje s tako kombinacijo? Ali se vseeno bolj splača stegnit do xiaomi mi box?

Invictus ::

McClane je izjavil:

Zakaj si naložil Libreelec na tega Mecoola? Imam enega istega in me res zanima če je kakšna prednost pred zadnjim uradnim firmwarom?

Če začneš uporabljati KODI, lahko exportaš konfiguracijo in imaš to potem na vseh napravah enako ;).

Dajmo prisilit T-2 in ostale, da naredijo modul za KODI.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

polde66 ::

Najcenejši box je W95 2/16gb , nima bluetootha, nič se ne kreša, deluje čisto ok in se ne pregreva. Launcher mu je mal hm špartanski ampak deluje super. Gre za cenejšo linijo beelinka kar pa potrjuje kvaliteto.
https://www.gearbest.com/tv-box/pp_7361... tale cena ni najboljša, včasih pride pod 28 eur, bil je tudi že 24. Trenutno je drag. Bo pa hitro v akciji.
to je z eu skladišča: https://www.gearbest.com/tv-box/pp_7361...
tale ni švoh: https://www.gearbest.com/tv-box/pp_1509... vendar je malce dražji. Imam enega na zalogi z vsem naštelanim programjem, nov od včeraj. Ima tudi bluetooth
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()
««
60 / 148
»»