» »

Android tv box

Android tv box

««
54 / 148
»»

Gregex ::

gregyk je izjavil:

Alfawise S95 TV Box znižan na 33.64€ (s poštnino) iz EU skladišča s kodo GBGR4th20. Amlogic S905W Android 7.1 2.4GHz WiFi 4K 100Mbps LAN, 2GB ram, 16GB Rom


Med poplavo vseh boxov sem se na koncu kar za tega odlocil. Po specifikacijah za to ceno so itak vsi podobni, po prebiranju in gledanju reviewov pravjo, da deluje stabilno za to kar jaz rabim, ko dobim stestiram in porocam.

polde66 ::

Tale alwawise s95 je isti kot Tanix TX3 mini, skratka kakor sem videl lahko Tanixov double boot uporabljaš na vseh 905W čipovjih. tako da....je isti šmorn vsak malce drugač zapakiran.
polde

Jesenican2 ::

polde66 je izjavil:

Na freaktabu nova posodobitev za TX3 max: http://freaktab.com/forum/tv-player-sup...


Ker sem cisto nov v tem me zanima kako tole naloziti in zakaj naloziti, ter kaj je libreelec?
Hvala.

black ice ::

Pobrskaj par strani nazaj, je že vse lepo opisano.

OK.d ::

damirj79 je izjavil:

Jaz sem isto izbiral med Xiaomi Mibox in Beelink GT1 in še parimi drugimi. Beelink GS1 pa nasploh vse Allwinner in Rockbox čipset škatle imajo nborj problemov, kadar hočeš samo Kodi poganjat na njih, tak oda sem te eliminiral. Prevagalo izbiro na Mibox je dejstvo, da je to uradna Android TV škatla, z vsemi svojimi plusi in minusi. Plusi so, da uraden Android TV ima licenco Widevine L1, pomeni Netflix do 4k, Youtube do 4k itd. Največji minus je točno to kar je plus, se pravi drugega kot uradno izdane Android TV verzije gor ne spraviš in ta je najstabilnejša trenutno verzija 6, verzija 7 je še v razvoju. NA srečo so uradno izjavili, da bo v kratkem na voljo Android TV ver 8. Poleg tega prepriča še daljinec, kajti tisti priložen kitajskim škatlicam je zelo bogi (čeprav je pri nekaterih na voljo na videz enak ali zelo podoben). Minus je da nima USB3.0, nima GLAN porta. GLAN je nekako pogrešljiv, saj Wifi AC dela super, GLAN konverter na USB je možen, samo pač dosega nekje 300Mmbps, več ne.

Ali deluje na mibox-u GA?
LPOK.d

krop ::

Evo sm nadgradil tx3 max na najnovejšo verzijo. Problemov več ni, deluje stabilno ;)

polde66 ::

@krop verzije je?
polde

damirj79 ::

OK.d je izjavil:

damirj79 je izjavil:

Jaz sem isto izbiral med Xiaomi Mibox in Beelink GT1 in še parimi drugimi. Beelink GS1 pa nasploh vse Allwinner in Rockbox čipset škatle imajo nborj problemov, kadar hočeš samo Kodi poganjat na njih, tak oda sem te eliminiral. Prevagalo izbiro na Mibox je dejstvo, da je to uradna Android TV škatla, z vsemi svojimi plusi in minusi. Plusi so, da uraden Android TV ima licenco Widevine L1, pomeni Netflix do 4k, Youtube do 4k itd. Največji minus je točno to kar je plus, se pravi drugega kot uradno izdane Android TV verzije gor ne spraviš in ta je najstabilnejša trenutno verzija 6, verzija 7 je še v razvoju. NA srečo so uradno izjavili, da bo v kratkem na voljo Android TV ver 8. Poleg tega prepriča še daljinec, kajti tisti priložen kitajskim škatlicam je zelo bogi (čeprav je pri nekaterih na voljo na videz enak ali zelo podoben). Minus je da nima USB3.0, nima GLAN porta. GLAN je nekako pogrešljiv, saj Wifi AC dela super, GLAN konverter na USB je možen, samo pač dosega nekje 300Mmbps, več ne.

Ali deluje na mibox-u GA?


Kaj pa je GA?

krop ::

Polde 20180301 iz tvojega linka. Dual os nevem, če potrebujem

polde66 ::

Ne potrebuješ dual boota.
Jaz imam inštalirano verzijo TX3Max-Mini-20180125. Ni dual boot, pa se mi zdi do sedaj še najbolj stabilna in najmanj se greje.
polde

;-) ::

Je mozno kak tale box pri nas kupit ali pa ce kdo prodaja ze kakega nalozenega zs prosim

pumaxx ::

polde66 je izjavil:

Ne potrebuješ dual boota.
Jaz imam inštalirano verzijo TX3Max-Mini-20180125. Ni dual boot, pa se mi zdi do sedaj še najbolj stabilna in najmanj se greje.


Je kakšna rešitev da je KODI v 1080p ker orginal je 720p. In morda pozna kdo rešitev. Ko imam priključen minix airmouse na USB nimam tona.

polde66 ::

http://freaktab.com/forum/tv-player-sup...
TANIX TX3 MAX & MINI - DUAL OS EDITION - BETA
v. 20180313
DOWNLOAD .ZIP FILE HERE
Change log:
- 32bit LibreElec
- Updated google GMS
- Fixed some video playback freezeing and drop frame issues
- Android graphic layer is now 1080p
- Fixed some ALICE UX bugs (next version of Alice is comming soon)
- Fixed (hope) the called "rainbow issue". Credits to Sergey11 and claw3000
polde

hojnikb ::

tazadnji dualos je res v 1080p, sprobano danes.
#brezpodpisa

pumaxx ::

Tega dual sem danes vrgel dol ker je bil prcesor konstantno čez 75 stopinj C.

hojnikb ::

si naredu prej factory reset ?
#brezpodpisa

polde66 ::

Tud jest sem naredu najprej factory reset, pa je bilo tudi skoz čez 70°c, samo se mi zdi da bi se tudi s časoma normaliziralo. Sem pa vzel tole: https://www.aliexpress.com/item/GDT-120...

Tiho in dobro hlajenje,
polde

hojnikb ::

včasih je že dost da napošaš interno en heatsinkec pa kakšno luknjo na podnu nardiš. Dost teh boxov nima nič
#brezpodpisa

pumaxx ::

hojnikb je izjavil:

si naredu prej factory reset ?



Pri vsaki nadgradnji je dobro narediti factory reset.

Mogoče kdo ve kaj glede USB-a in tona?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pumaxx ()

bbobst ::

Prekleta jajca od Beelinka GS1.
Najprej je briknu ,nakar sem ga nekako oživel , nato pa mi je sedaj še tretjič zmrznil in nobena tipka na daljincu ne dela, pomaga samo izklop iz elektrike,
nakar pa se noče več prižgati in tudi tisti postopki z Phoenix programom ne pomagajo.
Vmes ko je delal je pa zvok prehiteval sliko za nekje eno sekundo v filmih.
Kaj so to vse ena jajca.
Ali danes sploh obstaja kakšna škatla, ki dela iz prve, kot naprimer včasih Xtreamer.Ta mi še zdaj lepo predvaja X264, škoda,ker nepodpira X265 HDR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bbobst ()

polde66 ::

I kaj o tem pravijo na gearbestu? si jih pobaral?
polde

bbobst ::

Še nisem kontaktiral. 2x sem ga oživel.Prvič se je nanovo rom naložil, drugič pa ne vem kako in zakaj je oživel.
Mogoče mi bo sreča spet mila.Če pa potem še 1x brejkne, pa samo na tnalo in sekirco na njega.

OK.d ::

damirj79 je izjavil:

OK.d je izjavil:

damirj79 je izjavil:

Jaz sem isto izbiral med Xiaomi Mibox in Beelink GT1 in še parimi drugimi. Beelink GS1 pa nasploh vse Allwinner in Rockbox čipset škatle imajo nborj problemov, kadar hočeš samo Kodi poganjat na njih, tak oda sem te eliminiral. Prevagalo izbiro na Mibox je dejstvo, da je to uradna Android TV škatla, z vsemi svojimi plusi in minusi. Plusi so, da uraden Android TV ima licenco Widevine L1, pomeni Netflix do 4k, Youtube do 4k itd. Največji minus je točno to kar je plus, se pravi drugega kot uradno izdane Android TV verzije gor ne spraviš in ta je najstabilnejša trenutno verzija 6, verzija 7 je še v razvoju. NA srečo so uradno izjavili, da bo v kratkem na voljo Android TV ver 8. Poleg tega prepriča še daljinec, kajti tisti priložen kitajskim škatlicam je zelo bogi (čeprav je pri nekaterih na voljo na videz enak ali zelo podoben). Minus je da nima USB3.0, nima GLAN porta. GLAN je nekako pogrešljiv, saj Wifi AC dela super, GLAN konverter na USB je možen, samo pač dosega nekje 300Mmbps, več ne.

Ali deluje na mibox-u GA?


Kaj pa je GA?

Google Assistent
LPOK.d

damirj79 ::

Izgleda da:

https://www.mysatbox.tv/2017/10/how-to-...

Lahko pa probam.

krneki32 ::

A ste videli tole? https://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc...

Je malo večji, ampak se vanj lahko vstavi 2.5 trdi disk...

polde66 ::

Imam: https://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc...
disk se ne vstavi vanj ampak ob strani priklopi na sata kabel. Je večji in ima ogromne antene ( ki pa hudo dobro služijo svojemu namenu)
polde

;-) ::

Mamo kako kodo ali najboljsi deal za tanix tx3

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: mortal ()

polde66 ::

Danes sem prejel še Alfawise S95, sem že mislil, da gre za pomoto in da so mi poslali Tanixa. Škatla je ista, daljinec je isti, edino box je drugačen. Verjamem pa res da je znotraj čisto ista stvar kot Tanix TX3 mini samo drugi launcher. Bom sprobal še delovanje. Iz eu skladišč pride solidno hitro (5 dni vmes vikend) ter solidno ceno. Vsekakor boljše kot GB+carina. Edino moteče je slaba zaščita embalaže, ampak glede na to da prihaja preko DHL se manj poškoduje kot avioni, ladje in domača pošta.
http://freaktab.com/forum/tv-player-sup...
evo isti
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

;-) ::

Zbiras te boxe al kaj :)?

Kaj je bestbuy do 40€ potem. Dva gb rama je "dovolj"?

polde66 ::

@;-)Če bi prebral temo malce v rikverc bi verjetno razbral kakšno malenkost. Kupim sprobam prodam. Vmes pa zaslužim miljone, samo ne okol govort. Pa švercam direkt iz kitajske preko kitajskih restavracij, je kar precej ceneje. Tako kot Tomson, samo različen teritorij pokirivava, saj razumeš - zaradi konkurence.
polde

Tomson ::

:)) Pozabil si na ugodnosti delovanja preko kitajskih restavracij, brezplačni vzorci kitajskih specialitet in bonus kosilo na vsakih 10 boxov! lol

@;-) 2GB RAMa je povsem dovolj. Dobre opcije ta hip pa: Mecool M8s Pro+ S905X s kodo: mEgB1 iz 40€ na 33€, Alfawise H96 Pro+ S912 s kodo: gBaNnIvErSeRy3 iz 65€ na 47€, Tanix TX3 Max S905W s kodo: GB7%OFF iz 37€ na 34€ (EU skladišče) ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

polde66 ::

Ma tale Alfawise je isti tanix tudi po firmwerju.;((
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

bomber111 ::

Danes dobil tanix TX3 Max iz gearbesta. Prvi vtis je dober. Instaliral sem eon od telemacha, eon se normalno zažene, a ne gre naprej od izbire jezika. Ve kdo v čem bi lahko bila fora? Android je pa 7.1.

polde66 ::

Uporabi air mause ali pa kak drug daljinec kjer miš oz kazalec deluje. Probaj tudi z priloženim daljincem, vklopi miškin kazalec pa lepo počasi klikaj. Tudi sam sem ga dobil danes, za foro sem šel na posodobitve z neta in mi je inštaliralo en mali pach z dne 11.3.2018, sedaj pa še hard test filmov in tvina, da vidim če zmrzuje.
polde

krneki32 ::

Namesti eon za smart tv, ne pa tistega iz google trgovine... mislim da je polde par strani nazaj objavil link...
Po namestitvi se da čisto normalno upravljat z daljincem, preverjeno.

Sparkxl ::

Od februarja je zunaj Xiaomi mi box 4, ampak zaenkrat samo kitajska verzija. Se bo pomoje izplačalo počakati na int. verzijo

https://www.geekbuying.com/item/XIAOMI-...

Gregex ::

polde66 je izjavil:

Ma tale Alfawise je isti tanix tudi po firmwerju.;((


Potem sem dobro izbral, ker je bil malce cenejši od tanixa. :D

Js sem naročil v petek in jutri naj bi bila dostava. A to kr UPS dostavi, glede na to, da imam tracking od njih?

;-) ::

Sem narocil zdaj tanix tx3 max. Mene najbolj skrbi kak pri hudicu bom pisal. Kaj naj nabavim da bo cimlazje pisat itd.

polde66 ::

@gregex da, dostavi UPS.
@;_)In s kje si ga naročil pa kako? Kaj boš pa pisal gor?
polde

;-) ::

Iz GB eu skladisca preho dhl al kak mislis kako sem ga narocil. Na youtube npr v iskalnik, zdja mam smart tv in je kar pain in the ass napisat kaj z daljincem

polde66 ::

polde

krneki32 ::

polde66 je izjavil:

http://freaktab.com/forum/tv-player-sup...
TANIX TX3 MAX & MINI - DUAL OS EDITION - BETA
v. 20180313
DOWNLOAD .ZIP FILE HERE
Change log:
- 32bit LibreElec
- Updated google GMS
- Fixed some video playback freezeing and drop frame issues
- Android graphic layer is now 1080p
- Fixed some ALICE UX bugs (next version of Alice is comming soon)
- Fixed (hope) the called "rainbow issue". Credits to Sergey11 and claw3000


A misliš da bi tale firmware naložil tudi na W95?

polde66 ::

@krneki32
če bi imel stock firmware od w95 potem da. če ga nimaš pa ne. Zakaj? Če pride do česa neprijetnega in kaj narobe, da ga še vedno lahko flešaš z originalom. drugače pa obstaja tudi alice_launcher_720.apk. Sam sem ga dol potegnil samo ne me vprašat kje. Vem da na Freaktab v eni od tanix TX3 tem. Čeprav ne vem čemu bi to potreboval. W95 dela čisto ok. Res pa je da ima najbolj ubijalski launcher, ampak je vsaj uporaben.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

krneki32 ::

Zaenkrat je gor stock firmware/software... in je res bolj meh... ko vidim preostale, ki so lepši, me ima da bi ga nekam zašlatal in nabavil drugega... sicer kot praviš, on dela... ampak jaz bi da dela in poleg tega lepo izgleda...

polde66 ::

tole si dej gor pa boš mel mir za nekej časa: https://m.apkpure.com/tv-box-launcher-d...
boxe ki delajo dobr rajš pusti pri miru. Maš polno takih ki ne delajo. Če je tanixov rom še vedno v beta izvedbi pomeni da še ni ok. Beelinkov (W95) je pa čist super.
najdu alice launcher: https://drive.google.com/file/d/1t6w1_u...
S tem narediš najmanj škode če zamenjaš samo launcherje.
polde

bbobst ::

Al je kdo že reklamiral box na Gearbestu ?
Me zanima koliko časa bo trajala izmenjava mailov.
Do sedaj so trije iz njihove strani.
Opišeš problem ,dobiš nazaj ,da rabijo video,KO.
Pošlješ video, odpišejo naj preverim kable,haha,res rabim ta nasvet.
Sedaj sem jim zopet odgovoril.
Kaj bo jutri,kaj bom moral preveriti

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bbobst ()

polde66 ::

Vse je že parkrat opisano, vsaj z moje strani.
polde

Zeph1 ::

Pozdravljeni,

pred kratkim sem kupil Tanix tx3 mini. Vse dela ok razen internetna povezava prek kabla. Ko izklopim kabel se preklopi na wifi in dela vse bp. Naj povem, da je kabel povezan prek switcha na istem switchu je tudi povezava v box od A1. Ima kdo mogoče kakšno idejo zakaj kljub temu da v nastavitvah piše pri povezavi preko kabla, da sem povezan uspešno povezan na internet.

Lp

polde66 ::

Kolikor je razbrati ti iz switcha ne gre internet ven. Torej, kater switch imaš, koliko portov, čemu so porti namenjeni (2x tv 2x internet? Izklopi tistega, ki je na netu vštekaj od boxa pa boš videl, da verjetno z boxom ni nič narobe. Najdi pravo vtičnico za net na switchu ter ga vštekaj tja.
polde

krop ::

Zeph1 je izjavil:

Pozdravljeni,

pred kratkim sem kupil Tanix tx3 mini. Vse dela ok razen internetna povezava prek kabla. Ko izklopim kabel se preklopi na wifi in dela vse bp. Naj povem, da je kabel povezan prek switcha na istem switchu je tudi povezava v box od A1. Ima kdo mogoče kakšno idejo zakaj kljub temu da v nastavitvah piše pri povezavi preko kabla, da sem povezan uspešno povezan na internet.

Lp


Mene je tudi zaj. en cajt na tx3 mini. Po posodobitvi so težave z lan internetom izginile ;)
««
54 / 148
»»