» »

Android tv box

Android tv box

««
55 / 148
»»

Gregex ::

Alfawise S95 za tko majhen denar dela nadpovprečno dobro, praktično brez problema. Edino Mobia tv mi ne dela, ko dam predvajati samo vrti krogec v nedogled. Tvin dela bp. Še najslabši del je prekratek priložen hdmi kabel in pa švoh daljinec v smislu, da če bi imel vsaj gumbe za pause/play, stop in ff bi blo super, a se da brez tega preživet. In pa youtube gre samo do 720p? Ampak vseeno za ta denar, vredno nakupa.

Zeph1 ::

Hvala obema za nasvet. Probal sem oba predloga, vendar brez uspeha. Ima mogoče še kdo drug kakšen predlog?

polde66 ::

@zeph1, kaj točno si naredil? katero nadgradnjo si dal?
polde

pumaxx ::

Meni tudi ne dela direktno na modem, dela pa preko ruterja. In pa ko je priključen airmouse od minixa na USB nimam tona. Nism pa še našel rešitve za oba problema.

Tomson ::

Ok, tole je pa verjetno občudovanja vreden, najcenejši AndroidTvBox ever, Emish X700 s kodo: GB4X7 iz 22€ na 13€. Jasno, RK3128, 1/8GB, po drugi strani pa 5G Wifi, AV port za katodnike, lol, HDMI 2.0, supports HDR10/HLG, CEC,HDCP,HEC.

Kaj praviš polde66, novi hit? :))
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

polde66 ::

Ja škoda, ker ni eu plug na zalogi, če ne bi pa verjetno šlo. prve verzije so imele še zunanje antene. Itak pa prihaja retro nazaj in bi bil tale android 4.4 lahko hit.
polde

Zeph1 ::

polde66: dal sem online update in mi je posodobilo na zadnjo verzijo. V meniju kjer iščeš oziroma izbiraš med updejti pa sem poskusil instalirati nekaj paketkov vendar mi pri vseh vrže ven napako, da ni mogoče isntalirati. Svetuješ mogoče, da naredim factory reset? Je sploh možno narediti factory reset (nisem še tako vešč uporabnik android boxa, vendar glede na to da se pri telefonih, da narediti sklepam, da se da tudi tu)

polde66 ::

Tista zadeva, ki si jo ti dal na update je velika par mega. Factory reset seveda je mogoč, Za vsako nadgradnjo je to priporočljivo. Iz mojih izkušenj kar se Tanix TX max tiče je da sem neletel na ene, ki s posodobitvijo delajo čisto ok in druge, ki se še vedno precej grejejo. Ravno včer sem za foro spravil na enega vse aplikacije in pognal 13 gb velik FHD film in mi ga na tretjini zabriše ven. Pregrevanje. Tako da sem naredil tovarniški reset in flešal verzijo TX3Max-Mini-20180125. Zaenkrat še vedno po mojem mnenju najbolj stabilna verzija. Zate bi svetoval še mali update TX3MINI-171220-180305-ko - ki ga boš dobil na freaktab pod tanix tx3 mini.
Kaj hočm povedat: predvsem to da če ti z posodobitvijo ni uspelo si boš moral vzet več časa in flešat rome gor in sprobavat. Ni druge. Naštelaj si aida64.apd da boš videl še temperature in sprobavaj. Lahko pa imaš smolo in imaš malce defekten box, tudi to se zgodi. V tem primeru pač obvestiš prodajalca in steče pogajanje in dokazovanje.
polde

legendary ::

Fantje, rabim vaše mnenje kaj je trenutno best buy? Prihaja kaj novega, da bi se splačalo počakati?

Sam sem našel alfawise H96 pro+ iz EU skladišča...je to že zastarel model?

https://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc...

OK.d ::

Še vedno nvidia shield;)
LPOK.d

polde66 ::

@legendary za ta denar je super
polde

NejcSSD ::

Gregex je izjavil:

Alfawise S95 za tko majhen denar dela nadpovprečno dobro, praktično brez problema. Edino Mobia tv mi ne dela, ko dam predvajati samo vrti krogec v nedogled. Tvin dela bp. Še najslabši del je prekratek priložen hdmi kabel in pa švoh daljinec v smislu, da če bi imel vsaj gumbe za pause/play, stop in ff bi blo super, a se da brez tega preživet. In pa youtube gre samo do 720p? Ampak vseeno za ta denar, vredno nakupa.


Tudi jaz sem včeraj prejel Alfawise S95, za mami, da bo gledala tvin. Moram rečt da je super za svojo ceno - 26 eurov je bil.

Vprašanje za tiste, ki gledate tvin z boxom... Kaj mi priporočate za daljinec, ker s tem si ne morm nč pomagat, miško pa recimo ne bi mel na kavču (čeprav jo bom imel če ni druge).
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Badwolff ::

Ampak res, kdo ve kaki so kaj obeti za naprej? Kakšne novosti ipd...
najbrž neke revolucije ni za pričakovat, vsaj v tem razredu ne.

m3k ::

NejcSSD je izjavil:

... za tiste, ki gledate tvin z boxom... Kaj mi priporočate za daljinec, ker s tem si ne morm nč pomagat ...

"Ta app je privzeto namenjen uporabi na Android TV napravah (z uporabo daljinca)..."
Mirko tipka na radirko ////

yuser33 ::

Badwolff je izjavil:

Ampak res, kdo ve kaki so kaj obeti za naprej? Kakšne novosti ipd...
najbrž neke revolucije ni za pričakovat, vsaj v tem razredu ne.


Amlogic 2018 Roadmap Reveals S905X2, S905C, and S922 Processors


Več na: https://www.cnx-software.com/2018/01/10...

legendary ::

Sem našel še xiaomi mi box za 56 €.

Sedaj pa ne vem kaj naj vzamem...mi box, ali alfawise h96 pro+.

Uporabljal bom predvsem za EON, predvajanje filmov iz PC-ja in kakšen youtube ali drugi streami.

še link:

https://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: legendary ()

lize ::

NejcSSD je izjavil:

Gregex je izjavil:

Alfawise S95 za tko majhen denar dela nadpovprečno dobro, praktično brez problema. Edino Mobia tv mi ne dela, ko dam predvajati samo vrti krogec v nedogled. Tvin dela bp. Še najslabši del je prekratek priložen hdmi kabel in pa švoh daljinec v smislu, da če bi imel vsaj gumbe za pause/play, stop in ff bi blo super, a se da brez tega preživet. In pa youtube gre samo do 720p? Ampak vseeno za ta denar, vredno nakupa.


Tudi jaz sem včeraj prejel Alfawise S95, za mami, da bo gledala tvin. Moram rečt da je super za svojo ceno - 26 eurov je bil.

Vprašanje za tiste, ki gledate tvin z boxom... Kaj mi priporočate za daljinec, ker s tem si ne morm nč pomagat, miško pa recimo ne bi mel na kavču (čeprav jo bom imel če ni druge).


Uporabljam https://www.ebay.com/itm/Mini-Wireless-...

Brainstorm ::

Kako se kaj touchpad obnesena tem daljincu, ga uporabljaš kaj za scroolat gor dol. To meni manjka pri MX3, ki je super drugače, tudi vse gumbe se da sprogramirat za druge naprave, kot recimo tv,radio itd... bi pa imel še zraven kakšno koleso kot na miški.

Zgodovina sprememb…

bomber111 ::

Po nekaj dneh testiranja, glede na to da nimam pojma o teh stvareh se mi malo odpirajo obzorja.
Na tanix TX3 max je bil prednaložen Alice UX, ki je kolikor razumem "skin" kodija 17.6. Naloženi so bili že dodatki Re.birth 2017, Genesis, neptune rising, covenant, the pyramid, At the flix, sports devil. Sam vmesnik laufa dokaj tekoče. Pri filmih 1080p redko kateri gre brez zatikanja, tudi pri 720p se pri katerem kdaj kaj zatakne a je to bolj izjema.
Zdaj bi moral naložiti dodatke še za live in M3U liste ala
http://livetvkodiserbia.com/kodi/reposi...

Katere liste so trenutno aktualne za slo in npr nemške programe?

Bi bilo priporočljivo flashat ta tanix za še boljše delovanje? Zaenkrat se ne greje preveč, bo pa za čisto družinsko uporabo, nič kaj ekstremnega. A bi se z nadradnjo dalo tekoče gledati tudi 1080p? Internetna linija je 150Mb, tak da glede tega ni problema.

bomber111 ::

Če kdo rabi TV verzijo telemachovega EON-a
https://apkpure.com/store/apps/details?...

Meni na tanixu dela super. Zaenkrat :)

care20 ::

Zdravo... Imam. Minix x7 android in ima sistem 4.2.2 in zdaj mi amismobia ne deluje vec... A mogoce kdo ve kaj bi lahko naredil oz ce se ne da ce mi lahko kdo da kaksen link iz spletne trgovine da ga narocim? Imel bi ga samo za gledanje tv

w4nkst4 ::

probaj posodobit minix vsaj na android 5.1

care20 ::

Hvala za hitri odgovor...
Ampak nevem kako... Ko grem pod nastavitve pise da je posodobitev najnovejsa... A se da kako drugace.?

Tomson ::

Obstaja Android Lolipop za X7 - klik, TUKAJ pa navodila kako updejtaš ... Če pa se ti ne da s tem ukvarjat pa vzameš en poceni box z Android 7, pa problem rešen, s kakšnim Tanix TX3 Max ne boš zgrešil, uporabiš še kodo: GB7%OFF pa si na 34€ iz EU skladišča ali pa Alfawise S95 za 31€, polde ugotavlja, da praktično ista zadeva ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

care20 ::

Najlepsa hvala... Seveda bom probal uodate naresti... Drugace bom pa kupil tega ko si dal link

polde66 ::

Tanix TX3 mini je enak Alfawise S95, Tanix TX3 max ima še bluetooth. Seveda po softveru. Alfawise mi je blj všečen, Najbolj poceni je pa W95, ki je v osnovi Beelink samo ima "grd" launcher, katerega pa lahko spremeniš tudi na Alice UI. Link nekaj postov višje. Drugače pa zelo dober predvajalnik za 24,04 eur.
polde

lize ::

Brainstorm je izjavil:

Kako se kaj touchpad obnesena tem daljincu, ga uporabljaš kaj za scroolat gor dol. To meni manjka pri MX3, ki je super drugače, tudi vse gumbe se da sprogramirat za druge naprave, kot recimo tv,radio itd... bi pa imel še zraven kakšno koleso kot na miški.


tako ja, touchpad za scroolanje, drugače pa gumbe za volume up/down, play/pause :D

OK.d ::

LPOK.d

bomber111 ::

@Polde66
Po vseh tvojih testiranjih, kateri firmware se obnese najbolj stabilno in brez pregrevanja za Tanix tx3 max?

polde66 ::

mislim da sem vsaj 3x to napisal, eno mnenje ne boš verjel celo malo postov višje.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

care20 ::

Tomson je izjavil:

Obstaja Android Lolipop za X7 - klik, TUKAJ pa navodila kako updejtaš ... Če pa se ti ne da s tem ukvarjat pa vzameš en poceni box z Android 7, pa problem rešen, s kakšnim Tanix TX3 Max ne boš zgrešil, uporabiš še kodo: GB7%OFF pa si na 34€ iz EU skladišča ali pa Alfawise S95 za 31€, polde ugotavlja, da praktično ista zadeva ...


Po 1 uri dela sem ga uspel nadgraditi na novejsi android in zdaj amis mobia deluje odlicno... Hvala se 1x in lp

bomber111 ::

polde66 je izjavil:

mislim da sem vsaj 3x to napisal, eno mnenje ne boš verjel celo malo postov višje.


A ni ta duol OS TX3Max-Mini-20180125? A ni bilo tudi pri tej govora o gretju ravno zaradi dual OS?

OK.d ::

BTW


LPOK.d

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OK.d ()

polde66 ::

@bomber111
Vsi Tanixi TX3 mini ali maxi pridejo v škatlah brez dual boota. Dual boot je izbira posameznika ako si jo le-ta hoče naložit. Zadnja original nadgradnja je na Tanixpvi strani. Zadnja verzija za tanix mini je: Built version: 20171220 enojni boot.
za maxi je original 26 ali 28 nisem več prepričan -enojni boot. Obstajata pa tudi nadgradnji in sicer za maxija preko online update na 11032018 ali12 ali 10, nima veze, velika par mega Oba enojni boot). Popravek za zmrzovanje slike v netflixu, youtubu.. Dvojni boot original tanixa je Build version: 20180109, ki za moje pojme ni še najbolj posrečena zadeva, ker še vedno meče ven iz videa.
Vsi ostali so alfa verzije popravkov ali naj si bo enojnega ali dvojnega zagona ( vse je na freaktabe -TANIX TX3 Max & Mini - DUAL OS EDITION - LibreELEC + Android -> (S905W) ali
http://freaktab.com/forum/tv-player-sup...
in vse tudi piše ali je enojni ali dvojni zagon. Popravek TX3Max-Mini-20180125 je enojni zagon. Meni odgovarja. Je pa za mini ali maxi. Povsod se jedra grejejo, kaj se ne bodo če nimajo nikakršnega hlajenja na vrhu cpu-ja.
Obstajajo rešitve z dodnimi hladilnimi jedri, obstajajo ventilatorji za boxe, lahko zvrtaš luknje za boljše hlajenje.... Lahko ti pa box čisto ok dela. Zaradi dual boota se škatla čisto nič bolj ne greje kot enojnega, vse je v še nedobro spisanem programju. Tanix TX9 pro se je grel pred zadnjo februarsko nadgradnjo tudi do 80°sedaj je pa milina ki komaj pride do 60°. Če mene kdo vpraša en boljših boxov.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

bomber111 ::

Polde hvala za izčrpno obrazložitev. Angleščina mi ni najbolj domača.Verzija
20180125 je samo upgrade, kjer mi ostanejo vse nadtavitve vključno z addonsi in ostalim al je to čisto nova instalacija? Glede na to da priporočaš factory reset verjetno izgubim tudi kodija in ostalo?

polde66 ::

vedno kadar flešaš zadeve se že pred tem priporoča factory reset. Verzija 20180125 je čista tako da ni potrebe po kakšni deinstalaciji TV centra, ker je inštaliran svež kodi, je pa vseeno priporočljivo onemogočit kodiaddonupdate v nastavitvah pod aplikacijami.. je lahko tudi upgrade preko SD kartice ali pa fleš img. preko PC-ja. Še enkrat, priporočljivo je reset na tovarniške nastavitve. Nekaterim nagaja zvok, drugim slika, lahko pa deluje čisto ok tudi brez reseta. Sprobaj.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

bomber111 ::

V primeru nadgradnje na to verzijo, bi mi odpravilo "štekanje" pri gledanju 720p in 1080p iz kodijevih dodatkov oz. "filmotek"?

polde66 ::

Če imaš še originalen TV center in omogočen kodiaddonupdate ti verjetno šteka že samo zaradi tega - ena možnost. Druga možnost je da pojdi v nastavitve, pod razdelkom factori reset ali nekaj podobnega je tudi update, pojdi na update in potegni dol če je kaj za potegnit. Če tega še nisi storil in imaš inštalirano original verzijo boš dobil posodobek za marec. Sprobaj to.
Kako bi jaz naredil:
najprej bi potegnil dol upodate.
sprobal če filmi in ostalo deluje ok, če ne bi izbrisal tv center, in onemogočil kodiaddon update v nastavitvah pod aplikacijami. Boš že našel če boš iskal, ter nato poinštaliral novo verzijo kodija, frišno direktno z googleplay. ter inštaliral addone, ki ti odgovarjajo.
Če to ne deluje bi naredil factory reset in potem preko sd naložil verzijo 20180125, spet zbrisal kodija ter onemogočil upate ter na frišno poinštaliral novega.

Obstaja pa še ena varianta:
https://github.com/koying/SPMC/issues/9...
tole SPMC verzija 17.6 alfa2, deluje čisto ok kot kodi. Je alfa ampak nima veze, vsaj deluje na principu kodi 17.6
Imaš tudi tole: https://github.com/koying/SPMC/releases ki pa žal deluje še na principu Kodi 16
Poinštaliraš lahko obe ker se med sabo ne stepejo in sprobaš. Fora je da kakšni addoni za kodi 17 ne delujejo na nižji verziji, prav tako so tudi buildi različno narejeni, eni za kodi 16 ali Jarvis ali pa za Krypton ali Kodi 17.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

bomber111 ::

Hvala. Bom poskusil po korakih.

Brainstorm ::

Ko smo že pri Tanixu, kje pa zlovdat original enojni boot specialno za maxija, (ja vem da sta oba enaka za minija in maxija, za minija enojni boot je link na tanixbox strani), recimo če hočem it nazaj iz dual boota na stock rom?
Na tanixbox strani najdem za maxija samo dualboot, če pa naložim od minija, bo v systemu pisalo da imam minija, ne maxija in boot animacija (roka) ni več od maxija pač pa vrteči krogeci od minija.

A si polde kaj rešu s hlajenju, nisi enkrat omenil, da si nabavil ene hladilne rebre zanj, ker verjetno se moj tudi pregreva, recimo gledam eona, vse skupaj zmrzne, pomaga samo izklop iz štroma.
Se pa občasno tudi slika na eonu popolnoma zamegli, postane bela, kot bi postala zakodirana, zvok pa deluje normalno, zaprem eona, odprem nazaj, je pa slika spet normalna, lahko da je to programsko.

Zgodovina sprememb…

polde66 ::

Nisem še dobil reber in lepila, sem pa dobil en 12 col ventilator, ki deluje čisto ok: https://www.aliexpress.com/item/GDT-120...
Stock firmwerja ni moč dobit za maxija, sem vse pretaknil pa ga nism našu, z verzijo 20180125 nisem imel več zmrzovanj je pa enojni boot. Itaq mi pa libreelec ni bil všeč, ker mi ni našel mojega računalnika.
Skratka, ko dobim lepilo in rebra, bom navrtal še par majhnih luknjic spodaj pa bo, Ta ventilator je pa super, tih, samostoječ, okoli njega sem dal dvoje elastik tako da lepo drži box. Ko bodo softver poštimal tud segrevanja ne bo.
polde

Brainstorm ::

To si dal vent pod škatlo ali na vrh?
No ko bos predelal zadevo pa še malo poslikaj.
A si maxija že kaj odpiral, ali so šraufi v nogicah, je not sploh še kaj prostora za kakšno večjo hladilno rebro kot je sedaj, če sploh je kakšna not.

polde66 ::

Odpiral, 4x šraufi pod gumicami, še dva al 3 šraufi not potem je pa prostora 4x6cm, ne vem koliko v višino ampak pol cm bi moralo it. nanj pritiska neka penasta zadeva 2x2 ki naj bi kao odvajala toploto. 6x4x0,5 nisem nikjer zasledil, zato sem vzel 4x4xo,5 pa obvezno silikonsko lepilo ne termalno pasto. vent pride spodaj, če bi še kakšne lične luknjice naredu bi bilo idelano, vprašanje če bi vent sploh rabu ampak sem ga vzel ravn iz firbca.
evo še tole: http://freaktab.com/forum/tv-player-sup...
preberi zadnjo vrstico.
še slika hladilnega rebra:
http://freaktab.com/forum/tv-player-sup...
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

Brainstorm ::

Ok hvala ti, bom jst tudi mogu počas neki ukrenit okol hlajenja, ma ne vem kaj ga tok hermetično zaprejo, bi lahko dali kakšno mrežico ob strani ali vsaj spodaj.

Vanadium ::

@polde66: zakaj pa ne termalne paste? Jaz sem kar veliko reber nalepil tako da sem dal na sredino termalno pasto na vogale pa sekundno lepilo da je držalo rebra. Je pa mogoče ta termalni lim malo bol zihr

_commandos_ ::

kaj to v prihodnosti pomeni za te poceni boxe
https://www.xda-developers.com/google-b...

OK.d ::

Nič dobrega, brez google playa bodo zadeve neuporabne:|
LPOK.d

Mavrik ::

_commandos_ je izjavil:

kaj to v prihodnosti pomeni za te poceni boxe
https://www.xda-developers.com/google-b...


Da boš pač moral sam inštalirati in registrirati GApps na tvoji fake napravi. Ali pa kupiti Shield/MiBox :)
The truth is rarely pure and never simple.

;-) ::

Vceraj sem dobil tanix tx3, zadeva spila iz prve sam kodija sem nastvo 10min in gasa.

Popcorn mi pise da ni podprt za mojo napravo, kerega uporabljate vi?

Obstaja kak daljinec z tipkovnico pri nas v trgovinah ker pisat se z tem kar dobis zraven prakticno ne da.

freesty ::

Je ze kdo uspesno nalozil libreelec na Alfawise H96 pro plus?
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0
««
55 / 148
»»