» »

Android tv box

Android tv box

««
53 / 148
»»

polde66 ::

Edina rešitev je dva daljinca, vedno! Ni edini program kjer ga potrebuješ, strošek pa ni tak da si nebi mogel privoščiti.
polde

Nemmo ::

Zakaj dva? S tako zadevo se spodobno upravlja android tv box - https://www.gearbest.com/mice-keyboards...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nemmo ()

polde66 ::

@Nemmo in kaj je to prvi in edini daljinec? Ali drugi, ki si naknadno kupil???? Imaš sedaj dva ali enega?

Ok, danes prejel Zidoo X9s ni več android box je pa multimedijski predvajalnik. Launcher je tipičen Zidoo, uporaben pregleden. Zadnja posodobitev zanj je 25.1.2018. Dokaj velik stroj v kovinskem ohišju s cel kup dodatki in vhodi. teče na android 6.1 (kar mi je osebno bolje kot android 7) Ima še vhod hdmi za kako snemanje, prikazovanje slika v sliki.. iz drugega vira..Sicer nisem prepričan da bom to kdaj uporabil a vendar le. Programje to omogoča. Ima dve 5 db odstranljivi anteni podpori 2.4g in 5g ter openwrt. Hudo v praksi. Stestiral sem wifi, kabel, WIFI drug router prek dveh sob in so osupljivo rezultati zelo enaki z res majhnim odstopanjem. Hudo res. Antutu benchmark je pokazal 49866 točk kar je super.

Ima 2gb ram in 16 gb internega prostora. Odprtine za sd kartice nima, ima pa 2x usb 2.0 in 1x usb 3.0 vhod ter sata priklop, kabli so priloženi. Naredil sem še test 4k fajlov, prikaz teh je čisto soliden in se lahko primerja z amlogic 912 procesorjem. Ni vse tekoče čisto tekoče ampak ...

Temperatura ne preseže 60 stopinj pa če sem ga še bolj obremenjeval, super. Kodi dela kot mora, googlova trgovina naloži vse, nastavitve naprave pa niso tako fensi kot v android 7. Dodaten daljinec dela na usb 3.0 na ostalih dveh hm ne preveč dobro, verjetno tudi od vrste daljinca. H6 pro je imel podobno težavo a je MX3 daljinec povsod deloval normalno. Ga še čakam iz GB.
polde

overload ::

Ve mogoče kdo za kakšen tv box na katerem mu v redu deluje wi-fi? Bi potreboval nabavit enega vendar nimam možnosti žične povezave...

polde66 ::

Za koliko denarja? Zidoo x9s je res huda zadeva za wifi, ni pa poceni.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

mtp2 ::

Da ne berem vseh 53 strani, kaj predlagate; želel bi HD, Popcorn, EON, Youtube, WIFI na naši ne tako novi TV.
Katero od vseh teh škatlic priporočate z dobro ceno, prosim...

polde66 ::

Tanix TX3 max z bluetothom ali pa W95 brez, tudi Tanix TX3 mini brez vsi na 905w čipovju
Soliden izdelek je Mini M8S Pro - C, amlogic 912 - Beelink cenejša produkcija
dober izdelek Tanix TX9 Pro amlogic 912 3gb/32gb tudi nova posodobitev je zunej.

Zgornji nimajo najbolj solidnega wifi, spodnja podpirata tudi 5g. Mini na 5g je enako kot na žici, Tanix ni slab

Toda to je vse samo moje mnenje.

Cena odvisno kje kupuješ in koliko si pripravljen čakat. Geekbuying pripelje v parih dneh iz EU skladišč cena pa malo višja.
polde

mtp2 ::

Najlepša hvala, čakanje ni problem.. Počekiram tole...

aleskorosec ::

Tanix TX3 max kupil tule, brez dodatnih stroskov (oznacis postnino EU) 37€. Dela presenetljivo hitro tako na wifi, kot na kablu.

Nemmo ::

@polde66
Verjetno je prišlo do nesporazuma, ja.
Kupil sem naknadno, uporabljam samo enega. Tisti ki ki je prišel z boxom je spravljen v omari.

bomber111 ::

aleskorosec je izjavil:

Tanix TX3 max kupil tule, brez dodatnih stroskov (oznacis postnino EU) 37€. Dela presenetljivo hitro tako na wifi, kot na kablu.


A misliš da izbereš warehouse G-W-5?
Nikjer ne opazim da bi lahko označil da pošljejo iz evropskega skladišča, ker drugače te še naša carinska pošta oskubi za skoraj 15€.

TheHijacker ::

Tole tabelico si poglejte, če še ni bila objavljena:

http://www.webunit.co.uk/TVBOXES/charts...

Se lepo vidi price/performance.
http://www.google.si

Ted ::

Ne sem prepričan da je tole 100%... Kaj pri zvoku pomeni standard? Stereo?
Mah...

polde66 ::

Tale tabela ni 100% pa manjka kup boxov, Beelinki Zidoo, Tanixi.....
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

bbobst ::

Živjo.Dobil sem Beelink GS1 in sedaj ne vem,ali imam hudo nesrečo,ali kaj drugega.
1. Imam 10 let star toslink kabel z malo širšo plastiko, ki ni sedel v vtič, zato sem kupil novega,
ki pa ,ko ga priklopim, ne naredi tistega značilnega klika ( sede pa do konca), je nekako "labav".
2. Večji problem pa je naslednji. 2x sem ga moral izklopiti iz elektrike, ker je zaštekal.
Prvič po najdenem updatu, ko se je na ekranu prikazalo tole


in nobena tipka ni prijela.
Drugič pa ,ko sem na USB priklopil ključek in namesto da bi se prikazale datoteke, se je v nedogled vrtel krogec.
Spet ni šlo nič z daljincem, zato sem ga odklopil iz elektrike.
Sedaj pa je problem ,da se noče več prižgati in ne vem kako naprej.

bomber111 ::

Tisti ki imate android TV boxe vam jih na telemachovem EON zazna kot smart TV napravo ali kot ostale android naprave? Namreč kot EON za smart tv je možna samo ena naprava na paketu gold trojka extra.

polde66 ::

polde

polde66 ::

Če koga zanima: naprodaj Zidoo X9s, hud stroj s še hujšo WIFI povezavo.
polde

bbobst ::

polde66 je izjavil:

@bbobst :
http://www.bee-link.com/forum.php?mod=v...

Ali je že kdo delal update na Beelink preko USB-ja
USB updating :
1. Install the allwinner USB burning tool first ;
2. Click the PhoenixUSBPro.exe in your desktop and run it ;
3. Click the upper left button to load the firmware file from your pc ;4. Click the lunch button on this interface ;
5. Hold the reset hole and then connect with the computer and tv box , you should keep in mind that the USB2.0 is used for updating but USB3.0 . after that , it is a recognization sign that the red X ( upper right corner)turns green .
6. Finish this updating .
Nekako mi ni jasno od točke 5 naprej.
Koliko časa je treba držati reset?
Kaj v navodilih pomeni "the USB2.0 is used for updating but USB3.0 "
Kaj je mišljeno z USB3.0?
Verjetno imam zabrickan GS1 , ker mi je, ko sem vtaknil USB kluček z datotekami inhotel pregledati vsebino, zmrznil ,nato sem ga
izključil iz elektrike, sedaj pa se ne prižge več, tudi lučka na čelni plošči ne zasveti.

polde66 ::

Reset držiš toliko časa da spojiš box in pc ter program zazna usb port, USB 3 verjetno misli priklop kamor je treba kabel vtaknit. OTG vhod mislim.
S kje si ga nabavil?
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

bbobst ::

polde66 je izjavil:

Reset držiš toliko časa da spojiš box in pc ter program zazna usb port, USB 3 verjetno misli priklop kamor je treba kabel vtaknit. OTG vhod mislim.
S kje si ga nabavil?

Je iz Gearbest-a.
Jaz pa razberem, da je treba kabel priklopiti na USB2.0.
Ampak verjetno ne morem nič pokvarit, če priklopim na napačen USB, pač če ne dela , priklopim na drugega,ali je pač lahko kaj narobe?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bbobst ()

polde66 ::

Nimaš kej zgrešit, en bo delal drug pa itak ne, drugač pa pritožba na GB pa je. Ti bodo dal verjetno kakšno my velvet varjanto. Moj iz GB je bil super.
polde

bbobst ::

Mi je uspelo zrihtat GS1. Sedaj dela, vendar se mi ne da več testirat zadeve, ker ko ima huduč mlade ,jih ima veliko.
Namizni PC mi je začel naključno zmrzovat, pomagal je sam izklop iz elektrike, nakar sem ugotovij, da se je stopil napajalni konektor na matični in je bil slab stik.
Ja,to je tako,če nonstop goniš Staxrip in konvertiraš v X265, čeprav mislim ,da se to nebi smelo zgoditi.

slon ::

Lep pozdrav
Prosim če mi lahko svetujete android box.
Potreboval ga bom samo za YOUTUBE, T2-GO in TWIN.
Želim , da tv programa delujeta brez težav na boxu.
Priključen bo direktno na lan kabel.
Internet doma je 10-10.
Hvala
AMD Ryzen7 5900x & MSI MAG 570x TOMAHAWK
& Asus TUF 3080 & 32 GB 3200MHz@3600MHz
& Samsung 970 Evo plus 1TB & LG 27GL850

jc ::

Pozdravljeni, je trenutno kak S912 box v akciji oz. odprte kakšne kode za popust na GB? Videl sem tistega M8S Pro L, vendar ni več v flash sale...

gregyk ::

jc je izjavil:

Pozdravljeni, je trenutno kak S912 box v akciji oz. odprte kakšne kode za popust na GB? Videl sem tistega M8S Pro L, vendar ni več v flash sale...


Poglej si TUKAJ, kar je z S912

jc ::

To sem videl že, hvala. Še kar upam, da se oglasi Tomson s kakimi kodami za popust :)

polde66 ::

Trenutno je vse slabo na GB, podražil se je komplet za cca 10 eur, pa še mal so ratal neresni. Tak vtis sem dobil. Pa kode, ki bi morale delovat do 15.3 ne delujejo več.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

gregyk ::

jc je izjavil:

To sem videl že, hvala. Še kar upam, da se oglasi Tomson s kakimi kodami za popust :)

Trenutno ni novih kod, ko bodo bodo obljavljene tudi TUKAJ

Tomson ::

jc je izjavil:

To sem videl že, hvala. Še kar upam, da se oglasi Tomson s kakimi kodami za popust :)


Mecool M8s Pro+ S905X s kodo: mEgB1 iz 40€ na 33€
Scishion V88 s kodo: V88GB iz 24€ na 20€
Tanix TX3 Mini S905W s kodo: GB7%OFF iz 34€ na 31€ (EU skladišče)
Tanix TX3 Max S905W s kodo: GB7%OFF iz 37€ na 34€ (EU skladišče)
Alfawise H96 Pro+ 3/64GB S912 s kodo: GBH96PH iz 80€ na 63€
Alfawise H96 Mini T962E s kodo: GBMH96 iz 57€ na 47€
Beelink GT1 S912 s kodo: GBCPNT iz 68€ na 62€
X96 Mini S905W s kodo: GBMAR102 iz 34€ na 30€
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

Gregex ::

Tanix TX3 Max iz zgornjega linka me zanima. Ima kdo morda? Kako se obnese? Gre se mi samo za zanesljivost delovanja, da recimo tvin dela tekoče in pa 1080p vsebine. Ali morda za podoben denar obstaja kaj boljšega? In pa ali nastanejo kaki dodatni carinski stroški?

slodreamer ::

Če koga zanima, v MB prodam Beelink GT1 Ultimate 3/32GB z Android 6.0 za 70€ (malo rabljen, normalno delujoč) in pa zapakiran Nvidia Shield TV, ki je pa iz USA - 200€.
Vmes sem kupil namreč Xbox One in super deluje tudi za NetFlix in Internet browser :D

Tomson ::

@Gregex:

Polde66, ki je preizkusil že precej box-ov pravi da je Tanix TX3 Max ena najboljših opcij v svojem razredu. Dodtnih stroškov iz EU skladišča ni ...

Danes sem prejel še Tanix TX3 max, po postopku hitrega nalaganja ni bilo nobenih zapletov, vse deluje kot mora. Najprej sem preko SD kartice posodobil sistem na zadnji firmware z dne 9.1.2018. Nato sem se lotil raziskovanja. Sama škatla je za odtenek lepša, všeč pa mi je tudi bolj moder displej za uro na sprednji strani. Daljinec je isti simpl in kvaliteten. Bluetooth dela, kar sem pri ostalih škatlah najbolj pogrešal. Z novima firmwerjema je izgled drugačen bolj android tevejast. Kar sem opazil ni kockanja v kodiju in sorodnih predvajalnikih se pravi da so nekaj poštimali v zvezi s kodeki. Nisem se še lotil libreeleca pa se ga bom tekom današnjega večera.

Skratka za 28 eur in drobiž je to en boljših predvajalnikov v nižjem in srednjem cenovnem razredu. Šildovci naj mi oprostijo, iger ne igram. Skratka dobra zadeva.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

polde66 ::

Tanix TX3 max je cenovno najboljša izbira med boxi 905W, zraven dobiš še bluetooth, ki ga načeloma nima skoraj nobeden in pa normalni optični izhod. Kar se tiče dovršenosti ima svojevrsten Launcher ki je zanimiv in je lepo ravnati z njim. lahko si poinštaliraš tudi rom z dvojnim bootom v android ali v libreelec. Dela z daljincem. Tvin dela ok.
Kar se tiče negativne strani rom oz firmware še ni tehnično najbolj dovršen, včasih frizne med gledanjem filma. Načeloma je z vsakim popravkom boljše, danes mi je friznil do take mere da se ni potem niti več zagnal. Verjetno mi je friznil ko me ni bilo in potem se segrel tako da je bila kriza. Flešanje imagea ni pomagalo ker bootlouderja ni zagnalo, tako da sem nekako probal boot s pini. Enkrat mi je šel preko 4% a ni kazal nekih znakov življenja. Ko sem že močno obupal sem še enkrat opravil reset z iglo in prišel v bootloader in od tam pognal nadgradnjo. Sedaj dela. Mater mu....
Ok to ni edini tx3 max ki je šel čez moje roke, ostali delujejo čisto ok.
polde

krop ::

Meni moj tx3 max vsake tolko vrže zeleno sliko. Ko ga vgasnem in na novo prižgem je spet vse v redu. Polde si imel kakšno podobno izkušnjo?
Aja imam pa tudi tx3 mini, ki deluje normalno

polde66 ::

Na maxu imam inštaliran firmware: TX3Max-Mini-20180125 iz freaktaba, prihaja do manj zmrzovanja med predvajanjem kot njihova original dual boot različica iz uradne strani. Segreje se manj. ta ki jo imam naloženo ni dual boot. Sem pa včeraj sprobal verzijo: p281-ota-20180309,Ta se mi je grela med 70 in 80 stopinjami. tako da sem jo zbrisal in dal nazaj na 20190125. Tu še vedno včasih pride do zamrznitve. Če spremljaš freaktab se tam skoz dogajajo nove stvari in ni bojazni da nebi pogruntali optimalen firmware za ta stroj. Res pa je da box nima nikakršnega hladilnika na procesorju.
Kar se tiče minija je pa popravek TX3MINI-171220-180305-ko velik 9,2 mega in obstoječi firmware 171220 optimalno poboljša. Preizkušeno pri imetnikih. Prej kockanje slike, problemi z predvajanjem 1080p filmov, po tem dodatku vse ok.

Kar mene zanima glede na to, da imajo vsi amlogic 905W skoraj isti firmware ali naprave drugih firm iz te 905w grupe delujejo ok ali so podobe "težave". Recimo izkušnje imam z w95, stvar deluje stabilno, vendar so z novo posodobitvijo bistveno zvišali temperaturo, kar pa ni ok.

Še to Gearbest ima akcijo Beelinka GS1 po 53 eur. Enota ni slaba bo pa super, ko bodo spedenali firmware. Po benchmarku in podpori filmom in igram je super.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

krop ::

Hvala Polde. Bom raziskal in stestiral. Flešaš prek updeterja ?

polde66 ::

Oboje Za posodabljanje preko SD kartice, za vračanje nazaj pa burning tool, ker drugače ne gre, včasih pride prav tudi reset tipka+SD kartica. Preko aliexpresa sem naročil 25x25x5 pasivne coolerje. Bom dal na box ko pride. povsod na slikah vidim da so si tipi to zmontirali.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

Vanadium ::

krop je izjavil:

Meni moj tx3 max vsake tolko vrže zeleno sliko. Ko ga vgasnem in na novo prižgem je spet vse v redu. Polde si imel kakšno podobno izkušnjo?
Aja imam pa tudi tx3 mini, ki deluje normalno


Sony oz philips tv?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

Gregex ::

Fantje hvala za mnenja. Bolj ko berem, bolj se nagibam k miniju, pravjo, da dela bolje kot max. Še eno vprašanje glede podnapisov. Deluje normalno, če imaš .srt datoteko poimenovano isto kot film in samo predvajaš ali je potrebno kaj dodatnega nastavljanja?

polde66 ::

@gregex, dej si rajš kak evro zravn kupi Mini M8S Pro - C TV Box, v akciji je 45,59 eur, ima amlogic procesor 912, 2gb ram 16gb placa, bluetooth, dvojni wifi, podpora je beelinkova. Mel stestiral in je bil čisto soliden, pa benchmark je čez 40000 točk, dočim TX mini doseže ene 23000 točk kar ti bo če boš igral kakšno igro krepko koristilo, pa 4k vsebine bistveno bolje delujejo. Prej ko slej si boš zaželel kaj bojšega od 905w čipovja.
Si uporabljal wd predvajalnik?
Podnapisi so stvar predvajalnika. predvajalnikov pa imaš mali miljon. Kako boš gledal file? iz diska iz PC direktno z neta? Predvajalniki so free in plačljivi, freee so ponavadi vezani na kakšen problem z AC3 zvokom, dts podporo in druge takšne in drugačne probleme. Najboljši vsestranski predvajalnik je kodi, v katerem si nastaviš ponudnike strani s podnapisi, font podnapisov, barvo, velikost....., vse kar se podnapisov tiče in seveda tudi jezike. Tako ti lahko kodi sam najde podnapise ali pa jih greš "iskat", lahko jih najdeš ročno ne glede na to ali je film poimenovan enako ali ne, če je enako potem se bo zagnal skupaj z filmom, če ni imaš ogromno možnosti da najde pravega lai pa tudi ne pa imaš možnostii zamika.... Takole čisto na kratko o podnapisih.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

krop ::

Vanadium je izjavil:

krop je izjavil:

Meni moj tx3 max vsake tolko vrže zeleno sliko. Ko ga vgasnem in na novo prižgem je spet vse v redu. Polde si imel kakšno podobno izkušnjo?
Aja imam pa tudi tx3 mini, ki deluje normalno


Sony oz philips tv?


Philips

polde66 ::

Na freaktabu nova posodobitev za TX3 max: http://freaktab.com/forum/tv-player-sup...

@krop, kar ti hoče Vanadium povedat je da imaš v nastavitvah pod zaslon, screen resolution, Color space&deep color settings 4 možnosti za izhod slike. Sony in stari Philipsi so imeli težavo z hdmi kablom - slika je na momente postala vijoičasta možno da tudi zelena. Imaš torej 4 možnosti in sprobaj vsako posebej. Nič bat če ti kaj zatemni, enostavno izštekaš hdmi kabel ter ga vštekaš nazaj. Eni predvajalniki imajo tudi možnost auto.
polde

krop ::

Hvala bom stestiral ;)

karnekaj ::

Z TV boxi nimam nobenih izkušenj. Malo sem prebral temo za nazaj, a me vseeno kljub priporočilom zanima kaj menite o XIAOMI 4K Mi Box Android TV. Izbiram nekaj med Bealink GS1 6K, Tanix TX3 max ali že omenjenim XIAOMI. Igric ne mislim igrat, me pa zanima youtube, kak film in ali je možno predvajat film direktno iz zunanjega trdega diska, ki ga priključiš v USB.

Hvala za odgovor.

damirj79 ::

Jaz sem isto izbiral med Xiaomi Mibox in Beelink GT1 in še parimi drugimi. Beelink GS1 pa nasploh vse Allwinner in Rockbox čipset škatle imajo nborj problemov, kadar hočeš samo Kodi poganjat na njih, tak oda sem te eliminiral. Prevagalo izbiro na Mibox je dejstvo, da je to uradna Android TV škatla, z vsemi svojimi plusi in minusi. Plusi so, da uraden Android TV ima licenco Widevine L1, pomeni Netflix do 4k, Youtube do 4k itd. Največji minus je točno to kar je plus, se pravi drugega kot uradno izdane Android TV verzije gor ne spraviš in ta je najstabilnejša trenutno verzija 6, verzija 7 je še v razvoju. NA srečo so uradno izjavili, da bo v kratkem na voljo Android TV ver 8. Poleg tega prepriča še daljinec, kajti tisti priložen kitajskim škatlicam je zelo bogi (čeprav je pri nekaterih na voljo na videz enak ali zelo podoben). Minus je da nima USB3.0, nima GLAN porta. GLAN je nekako pogrešljiv, saj Wifi AC dela super, GLAN konverter na USB je možen, samo pač dosega nekje 300Mmbps, več ne.

w4nkst4 ::

ve kdo kako na mibox v developer options prideš v kakšne razširjene nastavitve? izklopiti moram usb audio...

Gregex ::

polde66 je izjavil:

@gregex, dej si rajš kak evro zravn kupi Mini M8S Pro - C TV Box, v akciji je 45,59 eur, ima amlogic procesor 912, 2gb ram 16gb placa, bluetooth, dvojni wifi, podpora je beelinkova. Mel stestiral in je bil čisto soliden, pa benchmark je čez 40000 točk, dočim TX mini doseže ene 23000 točk kar ti bo če boš igral kakšno igro krepko koristilo, pa 4k vsebine bistveno bolje delujejo. Prej ko slej si boš zaželel kaj bojšega od 905w čipovja.
Si uporabljal wd predvajalnik?
Podnapisi so stvar predvajalnika. predvajalnikov pa imaš mali miljon. Kako boš gledal file? iz diska iz PC direktno z neta? Predvajalniki so free in plačljivi, freee so ponavadi vezani na kakšen problem z AC3 zvokom, dts podporo in druge takšne in drugačne probleme. Najboljši vsestranski predvajalnik je kodi, v katerem si nastaviš ponudnike strani s podnapisi, font podnapisov, barvo, velikost....., vse kar se podnapisov tiče in seveda tudi jezike. Tako ti lahko kodi sam najde podnapise ali pa jih greš "iskat", lahko jih najdeš ročno ne glede na to ali je film poimenovan enako ali ne, če je enako potem se bo zagnal skupaj z filmom, če ni imaš ogromno možnosti da najde pravega lai pa tudi ne pa imaš možnostii zamika.... Takole čisto na kratko o podnapisih.


Hvala ti. Ni mi problem dat nekaj evrov več, samo da špila ok. Največkrat gledam iz zunanjega diska in me zanima, če prebere diske 1 TB in več?

polde66 ::

1 tb podpirajo vsi, ne vem kje je limit, Allwiner čip se hvali da podpira do 4tb.
polde

gregyk ::

Alfawise S95 TV Box znižan na 33.64€ (s poštnino) iz EU skladišča s kodo GBGR4th20. Amlogic S905W Android 7.1 2.4GHz WiFi 4K 100Mbps LAN, 2GB ram, 16GB Rom
««
53 / 148
»»