» »

Android tv box

Android tv box

««
25 / 148
»»

OK.d ::

polde66 je izjavil:

Na rockchpovih boxih naj bi lepo deloval RKMC: http://dimitrology.com/sdm_downloads/rk...
telemhova aplikacija in njeni problemi: Telemach EON
Če imaš verzijo 5.1 inštaliraj android 6 ali pa obratno:


Probaj še enkrat na tovarniške nastavitve pa ponovno poinštaliraj. Da bi samo youtube zafrkaval...? Hm. ne vem.

Tale RKMC mi ne uspe inštalirat na ta box, med inštalacijo samo melje-nalaga in se potem nič ne zgodi:P
Imam pa tega, sicer drugo deluje v redu.https://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc...
LPOK.d

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OK.d ()

d4vid ::

pierch je izjavil:

d4vid je izjavil:

Obstaja kak rom za RK3229 (Alfawise A95X R1)? Sicer najraje bi openelec ampak to so pobpzne zelje :) Rad bi se mal igral preden dobim S905X box.

Vso srečo :)

To sem ze bral, sam je za RK3288, ne za 3229?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

toma168 ::

neo5468 je izjavil:

Xiaomi Mi Box 3 in 3C imata drugačni uporabniški vmesnik (ni stock Android TV) in drugačen, počasnejši procesor. Angleški jezik lahko naštimaš če se nekaj časa igraš, ampak je vse skupaj več ali manj slabo, pa še UI je slab. Če želiš kupiti Xiaomi Mi Box, imaš samo eno izbiro in to je International verzija:

https://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc...

Ta ima stock Android TV vmesnik, angleščino in slovenščino. Ne kupuj 3 in 3C.


Najlepša hvala za odgovor!

pierch ::

d4vid je izjavil:


To sem ze bral, sam je za RK3288, ne za 3229?

Hmm, pa res. Sicer na strani omenja obe verziji, mogoče ima podoben device tree? Za sprobat, načeloma če podpira boot iz SD kartice skoraj nimaš kaj izgubiti.
Pierch

polde66 ::

@OK.d probaj odinštalirat KODI pa potem inštaliraj RKMC. Meni je delovalo.
polde

OK.d ::

To sem najprej naredil.
LPOK.d

Linko ::

Se da kako blokirat reklame na minixu? Na youtubu vidim več reklame za letgo, kot pa youtube vsebine...

Je pa minix neo 9h android 6.1

d4vid ::

pierch je izjavil:

d4vid je izjavil:


To sem ze bral, sam je za RK3288, ne za 3229?

Hmm, pa res. Sicer na strani omenja obe verziji, mogoče ima podoben device tree? Za sprobat, načeloma če podpira boot iz SD kartice skoraj nimaš kaj izgubiti.


Ne dela... Izklopil, sedaj se ne zažene dokler je vstavljena spominska kartica...
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

zmaki ::

Linko je izjavil:

Se da kako blokirat reklame na minixu? Na youtubu vidim več reklame za letgo, kot pa youtube vsebine...


Preizkusi "AdAway" (root) ali "AdGuard" (brez root), pa poročaj.

Tomson ::

urosh je izjavil:



Vprasanje:
A95X A2 Amlogic S912 TV BOX
ali
M96X Max Amlogic S905X TV Box

ter zakaj? Hvala


Malo odvisno od namena uporabe, ampak razlike v performansu med S905 in S912 so minimalne, vredne omembe le pri "3D Graphics", kot je razvidno iz spodnje tabele. Še največja razlika med čipoma je, da S912 podpira HDR in 4K VP9 dekodiranje. Glede na to, da večini naštete razlike prav nič ne pomenijo, je ta hip S905 še vedno popolnoma enakovreden nakup S912 čipu.



Trenutno bi osebno, glede na cenovno lestvico takole razporedil tele Anrdoid Boxe vredne nakupa:

Schishion V88 R3229 1/8GB Android 6.0 za 19€
Mecool M8S Pro S905 1/8GB Android 7.1 za 25€
M96X Max S905 2/16GB Android 7.1 za 37€
Mecool KM8 P S912 1/8GB Andorid 7.1 za 40€
H96 Pro S912 2/16GB Android 7.1 za 51€
Xiaomi Mi Box (International) za 58€

Nekih hudih razlik v performansu med njimi ni, je pa različna opremljenost ter omenjena razlika med čipoma, s tem da je pri Xiaomiju kljub najvišji ceni in ne najboljši strojni opremi (ter manjku etherneta) povdarek na najbolj prijaznem uporabniškem vmesniku, ki marsikomu pomeni največ.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

pierch ::

d4vid je izjavil:

Ne dela... Izklopil, sedaj se ne zažene dokler je vstavljena spominska kartica...

Škoda. Si pa vsaj probal ;)
Pierch

matobeli ::

spem_on
Jaz sem se po kratkem okvarjanju naveličal mojega šišona (SCISHION V88 4K) in šel ponovno nazaj na rPi, če bi ga kdo želel odkupit, naj me kontaktira. Nisem še niti folije dol potegnil. Cena je 85% nove+poštnina (torej, odvisno od trenutnih akcij), podarim zraven baterijo za v daljinec ki je bila cca 0.5€ 8-)
spem_off

Ima kdo mogoče tole Xiaomijevo zadevico doma in uporablja CEC ter 5G wifi z njo in streama iz DLNA serverja?
Oziroma če kdo kakrkoli od tega počne z njo?

ares ::

Pozdravljeni,

Nabralo se je kar veliko št.zavihkov, ki obravnavajo že specifične teme. Šele zdaj sem izvohal, da obstaja tudi TV android box (android usb)in me zanima kateri bi najbolj pasal za vikend oz. kaj vse lahko s tem delaš, kaj lahko gledaš? Obstaja kje enostavna razlaga....hvala

OK.d ::

Po novem bo sedaj shield 20$ cenejši, vedar brez gamepada.
LPOK.d

BadWolf ::

Linko je izjavil:

Se da kako blokirat reklame na minixu? Na youtubu vidim več reklame za letgo, kot pa youtube vsebine...

Je pa minix neo 9h android 6.1


naloži modded youtube app
mislim, da je tale https://forum.xda-developers.com/androi...
ni več reklam, pa omogoča background play, vsaj na telefonu
moj beelink mini ni imel youtube appa, al pa se ag je dal deinstalirat
na telefonu ga morš onemogočit in naložit mod
sam že dolgo nisem videl reklame na youtubu in me preseneti vsakič, ko gledam kje drugje

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BadWolf ()

OK.d ::

To moraš rootat telefon.
LPOK.d

BadWolf ::

hm, pol je en drug, bom mal pobrskal, nimam rootanega telefona

edit - bo active kako uro
https://www.dropbox.com/s/uhv5tsq7e5iid...
YouTube+v12.23.60+(nodpi)
mislim pa, da je isti, kot tisti na linku gor

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BadWolf ()

Klemen13 ::

Pred nekaj časa sem nabavil tale v88 android box(https://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc.... Zelo nezadovoljen, pri gledanju vsebin na netflixu zvok 2s naprej od slike, poleg tega pa problem s sliko, saj vsake toliko časa slika zamrzne, se obarva roza in se tako nadaljuje, dokler ne resetiram box-a. Sedaj iščem nekaj boljšega, da bota delovala vsaj netflix in kodi tako kot je treba. Gledal sem tale Alfawise h96 Pro+, bo to zadovoljilo moje potrebe, ali morda kak Chromecast?

Tomson ::

Če je Netflix prioriteta, defenitivno Chromecast ali Roku Streaming Stick ali Amazon Fire Tv Stick, bistveno manj težav kot na Android Boxih ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

pierch ::

Ali pa Xiaomi Mi Box, ki vsebuje tudi (Chrome)cast.
Pierch

Assass1n ::

H96 kodi dela OK, ne pa perfektno. Kdaj pri zagonu zna zaštekat, tudi sam box vsake toliko kar zamrzne... Tudi pri androidtv custom romu. Enega custom moram pa še stestirat. Tudi tvin ne dela perfektno, nakar na minix x5 dela odlično brez da zmrzuje slika in podobno. Kodi pa na minixu nisem nikoli imel. Jaz osebno kupim samo še minix, ker je dodelan kot se zagre, res da je cena x2 ampak vsaj dela.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

facepalm ::

Meni pa na custom romu dela kodi in tvin v nulo. Kodi se celo zloada v 2 sec. Odkar nisem vec na original fw, nisem dozivel freeza.
Sem pa ze odlocen, da bo moj naslednji tv box nvidia shield ali kak htpc.
Se vedno je izkusnja dalec od pricakovanega.

Assass1n ::

Huh pa imam isti rom, le update mi ni uspelo narest na v4 se mi zdi, mogoče je to fora. Bom se še malo poigral.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

polde66 ::

Beelinkovi boxi so zakon. Kvalitetna izdelava, kvalitetni daljinci soliden rom.
polde

tomazic89 ::

Mene pa zanima predvsem stabilnost H96 box-ov. Pripravljen sem placati tudi za H96 MAX, ce je to to.
Stvar je v tem, da imam ze 3 leta Minix Neo x7 - delal je fenomenalno (uptime tudi po vec mesecev v kosu - in to mi je pomembno), vendar sem ga zaradi dolocenega programa bil primoran nadgraditi na Android 6.x. Od takrat box ni vec stabilen. Dogaja se mi, da ga moram restartati tudi veckrat v enem tednu. To je zame nesprejemljivo.

Spogledoval sem se tudi z Nvidia Shield, vendar se mi zdi precej $$, pa se dokupiti moram USB to Optical audio, da ga lahko uparim z ozvocenjem.

Vzel bi se enega Minix-a vendar me zivcira, ker zelo hitro opustijo support in tako kaj kmalu ostanes na starem ROM-u.

Kaksen predlog za res zanesljiv box do 200 EUR?
Pogoji:
- gigabit ethernet
- optical audio
- USB 3.0 je velik plus
Uporaba:
- predvajanje filmov
- FTP server
- tTorrent client
- Youtube
- MotoGP VideoPass

Tomson ::

Za 200€ pa že dobiš HTPC! Osebno kaj precej nad 60€ ne bi dal za Android TV Box, Xiaomi Mi TV še, potem pa HTPC ali nVidia Shield, ki je še zelo uporabna za druga področja (tukaj lahko upravičiš dodatne stroške), če te mika! ;)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

polde66 ::

@tomazic89 Pa ga flešaj na lolipop: http://freaktab.com/forum/tv-player-sup...
z H96 boš razočaran. Vzemi Beelink GT1 ali še bolje Beelink Minimxlll ll.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

tomazic89 ::

polde66 je izjavil:

@tomazic89 Pa ga flešaj na lolipop: http://freaktab.com/forum/tv-player-sup...
z H96 boš razočaran. Vzemi Beelink GT1 ali še bolje Beelink Minimxlll ll.

Tocno ta wasser lolipop mam gor. Sem mislil da je 6.x. Ma ni vec isto, ni vec tolk stable kot je bil. Moral sem pa nadgraditi ker MotoGP Videopass ni delal vec na starem androidu. To mi je pa must.

Beelink GT1 Ultimate zgleda posten! Hvala

Tomson je izjavil:

Za 200€ pa že dobiš HTPC! Osebno kaj precej nad 60€ ne bi dal za Android TV Box, Xiaomi Mi TV še, potem pa HTPC ali nVidia Shield, ki je še zelo uporabna za druga področja (tukaj lahko upravičiš dodatne stroške), če te mika! ;)


HTPC ni slaba ideja. A boxa nimam namen uporabljati na drugih podrocjih, zato bi raje nekaj kar bi bilo ceneje, a izkljucno za zanesljivost sem prirpavljen kak $$ dodati.

Zgodovina sprememb…

polde66 ::


@tomazic89 samo v razmislek. Iz mojih izkušenj pa je :
https://www.amazon.de/Beelink-Mini-MXII... - celo bolši.
Cene na Amazonu se gibljejo od 50 -55 eur. Preko Amazona poteka pošiljanje hitreje, doplačilo je 8 eur za poštnino in pošiljka je nedotaknjena (kar na kitajskih prevozih in carisnki obdelavi žal ni)
polde

Klemen13 ::

Torej na kratko, kaj priporočate za netflix, youtube in kodi, da bosta slika in zvok sinhronizirana in da bo slika konstanta, brez kakih problemov?

hafo123 ::

Sam imam H96Pro+ Android 7.1 3gb RAM/32gb ROM in mi dela bp.
Uporabljam ga za predvajanje audio/video vsebin preko KODI-ja in Youtube. Filme v velikostih od 10gb do 20gb in prav vsak zvočni format (DTS, DD...), ki mi gre preko optičnega izhoda deluje tekoče brez zatikanja.
Do sedaj se mi box/KODi še ni podrl.

Klemen13 ::

Sedaj se nekako odločam med Xiaomi Mi Box(International version) in H96Pro+. Xiaomi ima boljši vmesnik, ima vgrajen google cast, vendar ima 1GB ram-a ter 24GB rom-a manj. Kljub temu sem opazil, da Xiaomi kar hvalijo in da je stabilen, kljub slabšem hardware-u. Zanimajo me še kakšne izkušnje, ki jih imate s tema dvema box-oma.

Tomson ::

Mi Box ima svoje omejitve, a je iz strani uporabniškega vmesnika vidno bolj dodelan. Lahko si predstavljaš podobno kot iOS vs Android. Ios vedno teče tekoče na slabši strojni opremi ker je bolj optimiziran. Odločit se torej moraš "uporabniški vmesnik, uporabniška izkušnja" vs "zmogljivejša, novejša" strojna oprema.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

polde66 ::

Kar je zame moteče pri Mi boxu je en sam usb vhod, AV izhod (ok se da), brez mrežnega vhoda, english only, bog ne daj da se nat.. in ne vzameš global verzije.
Zakaj potrebujem dva usb vhoda? En je za mrežni adapter drug za wifi daljinec. Daljinec obvezen za brskanje po netu ali TWIN aplikacijo. USB mrežna? Kakor komu, meni je obvezen del opreme. Poleg tega potrebujem še navaden USB vhod za ključek ali disk. Gre kar nekaj aplikacij na Android tv, ne gredo pa vse. Cena? Hm - predrag.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

BadWolf ::

polde66 je izjavil:

Kar je zame moteče pri Mi boxu je en sam usb vhod, AV izhod (ok se da), brez mrežnega vhoda, english only, bog ne daj da se nat.. in ne vzameš global verzije.
Zakaj potrebujem dva usb vhoda? En je za mrežni adapter drug za wifi daljinec. Daljinec obvezen za brskanje po netu ali TWIN aplikacijo. USB mrežna? Kakor komu, meni je obvezen del opreme. Poleg tega potrebujem še navaden USB vhod za ključek ali disk. Gre kar nekaj aplikacij na Android tv, ne gredo pa vse. Cena? Hm - predrag.


samo en usb vhod bi moral bit velik turn off, men je že dva malo. Dodaš en air mouse, pa en disk, pa si že želiš še enega vhoda.

Klemen13 je izjavil:

Torej na kratko, kaj priporočate za netflix, youtube in kodi, da bosta slika in zvok sinhronizirana in da bo slika konstanta, brez kakih problemov?



men netflix na mini mxiii ni delal na prvo žogo, se pa nisem nič ukvarjal z njim, ker ga imam na tv

gregyk ::

Lahko kdo ki ima Xiaomi Mi box potrdi, da dela na njemu Telemach EON aplikacija?

Vanadium ::

Če mi kdo pošlje apk in podatke lahko jaz probam če dela.

gregyk ::

Včeraj sem na moj sedanji box MXQ Pro 4K naložil tale ROM: http://freaktab.com/forum/tv-player-sup...

To je Android TV ROM. Sicer v Play store ni našel aplikacije Eon, ampak sem jo naložil preko USB ključka pa zadeva dela in to zelo v redu. :) Zato ne dvomim da bo delala tudi na "originalni" Android TV napravi kot je Xiaomi Mi Box ki ga dobim v kratkem.

red_baron ::

ALI ima kdo XIAOMI MI 3 TV "ENHANCED" (BELO) VERZIJO?

je izboljšana verzija in ima tudi dva USB priklopa.

OK.d ::

This box supports only Chinese language.
LPOK.d

red_baron ::

Ja naložene so pisemke samo se da zamenjati na angleški jezik. Imaš na youtubu že nekaj vodičev.

OK.d ::

Novi igralec na android tv trgu http://en.sdmctech.com/product/android-...
LPOK.d

OK.d ::

Pa še nekaj dodatkov
LPOK.d

4knative ::

Glavno da maš mikrofon za karaoke, hahaha. Čakam, da pride neki soliden box z s912 ali kaj podobnega na ceno 30 eur ali manj, ker več za ta jajc kitajski ne dam.

Tomson ::

Ne čakaj pomladi, ne čakaj na maj ... :) Saj kaj spodobnega se že najde, npr. Mecool KM8 za 32€. (Android 7.1, S912, 1/8GB, sicer pa za 40€ že res kar spodoboben Mini M8S Pro (Android 6.0, S912, 2/16GB, 2.4G/5G Wifi, Bluetooth, 1000MB Lan, CEC, SPDIF), ali pa res počakaš na kakšno akcijo, da teh 40€ pride na 30€ ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

igor53 ::

Imam vprašanje.

Na A95X (1G/8G) sem nadgradil na novejši softver (junij2017) .Sedaj imam težave če hočem startati Libreelec. Prej sem samo vstavil SD kartico in Libreelec se mi je naložil. Sedaj pa moram za start Libreeleca pritisniti tipko reset (ki je v notranjosti AV vtičnice). Kaj je treba storiti,da se Libreelec zažene tako kot prej?

polde66 ::

Igor53 kje si dobil najnovejši softver? Samodejno ali kje poiskal. Danes sem ga dobil in večjega sranja še nisem imel. Polževo vse deluje, programi se nenormalno počasi nalagajo brišejo.. En obupen primer booxa. Če je kje kaka možnost za kak drug rom ga takoj zamenjam. Naložen je Android 6.
Moj je A95X A1.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

Oldi ::

55.2€
Original Newest Wechip V7 Android 7.0 Tv Box S912 Octa-core 3GB 32GB Dual Wifi 2.4G 5.0G With Bluetooth Smart Tv Box
http://s.aliexpress.com/v6VvIR7J

pierch ::

polde66 je izjavil:

Igor53 kje si dobil najnovejši softver? Samodejno ali kje poiskal. Danes sem ga dobil in večjega sranja še nisem imel. Polževo vse deluje, programi se nenormalno počasi nalagajo brišejo.. En obupen primer booxa. Če je kje kaka možnost za kak drug rom ga takoj zamenjam. Naložen je Android 6.
Moj je A95X A1.

Hmm, jaz sem ga za Nexbox A95X dobil tle, ampak kot zdaj brskam po Nexbox situ, A95X A1 sploh ni v ponudbi tako da mogoče gre za drugo firmo?
Pierch

igor53 ::

Dobil sem ga tukaj:


A95X 1GB+8GB
https://mega.nz/#F!19ggjC4S!GXV3TEWcMDfLi6bNsQKAZw

Mogoče ni ravno tako slabo. Prvič sem moral startati z "zobotrebcem", drugič pa je šlo brez. Na tej strani je več firmwerov za več boxov. Izbral sem zadnji (časovno v letošnjem letu). Prvo sem poizkušal z Burning tool-som vendar neuspešno. Na voljo sem imel dva računalnika Na W7 se mi nobeden od njiju ni hotel povezati,čeprav je driver našel. Povezal pa se mi je na XP-jih, vendar se je že pri 1% stvar ustavila Nato sem naredil zagonsko SD kartico (v tem direktoriju so navodila kako se to naredi z SD kartico ali usb ključem).
««
25 / 148
»»