» »

Android tv box

Android tv box

««
26 / 148
»»

Tomson ::

@Oldi

Glede tega Wechip W7. Kaj pa vem ... Nekaj izjav kupcev iz Amazona, polovica pozitivnih, polovica negativnih, tole so težave:

Note that it registers as a regular Android device and not an Android TV box - so you won't get access to the "Leanback" apps intended for devices like the Nvidia Shield. This means these apps won't have the fully optimized interface for Android TV, and some apps (like Netflix) won't give you surround sound (I also have continuing problems getting any audio for the HBO Go app and haven't been able to figure out a solution).


When it wasn't freezing up on me it was fast....didn't like the LED light on the front, it changes between 3 colors.


Bo treba še malo počakat na več odzivov kupcev ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

igor53 ::

Moj box je A95X (BN7) Nexbox . Imam pa naročen še A95X A1 (mislim da je to druga firma ). Ali je libreelec enak za oba?

igor53 ::

S te strani sem instaliral firmware ( ni bila prejšnja stran ,čeprav tudi tisti softver ni tako napačen)

https://mega.nz/#F!F9xjTSSa!R0vJfTC2U6Qc2skNMrr1iQ

Glede teh boxov bi še povedal, da je za android malo samo 1G rama, zato je treba na te boxe obvezno instalirati Libreelec ali kakšen ekvivalent (openelec). Potem stvari delujejo zelo tekoče. Na žalost je android sistem precej požrešen glede rama - premalo optimiziran.

legendary ::

Gledam spodnje boxe. Katerega bi priporočili...belkin A1 je popolnoma nov, vendar mi je zanimiv zaradi procesorja ter prav tako je poseben popust s kuponom in pride 56€.

Belkin A1
Belkin GT1 ultimate 3GB RAM
Alfawise H96 Pro+

Tomson ::

Tale Beelink je čisto sveža zadeva, še ni kakšnega testa da bi videli kako se obnese, načeloma so se do sedaj Amlogic boxi bolje izkazali kot RK, ampak je za počakat na kakšen test.

GT1 in H96+ sta pa oba super opciji, ne moreš zgrešit ne z enim ne z drugim, praktično identična po specifikaciji, osebno bi dal malo prednost Beelinku, se mi zdi da ima malo boljši softver in podporo ter daljinc, je pa za las dražji. V isti cenovni rang pride še Xiaomi Mi TvBox, s kodo: GBMIBOX9 za 56€, če se ne potrebuje etherneta, ker uporabniški vmesnik in podpora je napram ostalim boxom precej na višjem nivoju.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

bmatko ::

Tudi sam trenutno iščem tv box in se odločam med GT1 in GT1 Ultimate. Poglavitna razlika je v RAMu. Se splača vzeti 3GB namesto 2GB? Kakšne izkušnje imate ostali oz. kakšna je poraba pri uporabi KODI?

Tomson ::

1GB je kar hitro premalo, za prvo silo je, ampak to se res splača kupit tiste boxe do 20EUR, nič čez, malo za pokušino. 2GB je ponavadi povsem ok in zadošča, a pri Androidu nikoli ne veš, več je bolje, sam sicer med 2GB in 3GB pri delovanju KODIja nisem opazil nobene razlike, če pa imaš naloženih en kup aplikacij in storitev je pa 3GB defenitivno bolje!

Trenutno nimam pri sebi nobenega Android Boxa, lahko pa za primerjavo povem, da mi KODI na Openelec porabi za delovanje 500Mb ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

polde66 ::

Poceni naprave niso zastonj poceni naprave, Včer dobil A95X A1 : https://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc...
Večjega jajca še nisem mel. Šišoni z 1 gb pa rockchipom so raketa proti temu. Sem ga unesel malo ampak obup, za nastavitev po mojih željah sem potreboval okoli 5 ur, nekatere aplikacije so se nalagale tudi 10 minut, ponavadi je 2 uri z max optimizacijos KODI-jem in SPMCjem. Tole je pa... Sicer sedaj nekako dela tako da bo za čist vse ostalo kar resni boxi niso. Tvin dela ok, Kodi iz diska šteka (usb 3.0 in 1 tb ), skratka zbubil sem voljo do testiranja. Sheranje preko mreže nekako dela se pa občuti zatikanje oz. samo predvajanje ni najbolj gladko. Imel sem občutek da bo tole z Amlogic 905x fajn zadeva ampak žal ni. Je pa res da je prva stvar po doooolgem času prišla do mene brez vseh pregledov carine in poštnine. Vsaj nekaj.
polde

Assass1n ::

Vsi pišete tvin dela ok, rad bi malo podrobnejši opis kaj je za vas ok.
Da razložim, meni je tvin primarni vir televizije, sedaj ko preko antene ni več nič pametnega, storitve televizije preko kakšnega ponudnika pa še nisem sklenil.
Imam h96pro+ s custom romom in tvin dela vredu, le večkrat dela potem pa se začne vrteti krogec, kot da nalaga ampak ne začne predvajat naprej. Kdaj pa kar slika zamrzne, oboje reši le da prestavim kanal in potem dela naprej. To je lahko pojavi parkrat v eni uri ali pa 1x v dnevu.
Ali kaj delam narobe če vsem dela normalno, v nastavitvah ni nobenih možnosti karkoli spreminjat. Imam pa beta verzijo 3.2.0, uradna 3.1.3 nagaja še bolj pogosto, ne vem kakšne so razlike.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

polde66 ::

Med košarkarsko euroforijo je bil Tvin neuporaben, A kanal je štekal skoz in skoz. Vendar je štekalo tudi sosedu na TV-ju direkt telekomov kabel. Občasno se pojavijo težave z iskanjem "signala" ampak Tvin ni moj primarni vir, je precej bolj pomožni in občasni - Ko želi kdo kaj pogledat nazaj, ko si včasih priborim prostor pred tv-jem v dnevni ali pa ...karkoli. Zlata rezerva. Včasih pade kakovost na SD pa se spet postavi nazaj. Za resno gledanje pa po moje nebi prišel v poštev. mislim Assass1n da ne nam vse to kar se dogaja tebi nam normalno.
polde

igor53 ::

Polde
Probaj naložiti Libreelec (forum Libreelec) na to tvojo škatlo .Glede na to da ima S905X procesor mislim,da bi moral delati brez problemov. Probaj prvo kar preko SD kartice.S tem ne boš posegal v obstoječ android sistem . SD kartico vtakneš v režo zanjo in po nekaj sekundah imaš že delujoči Kodi. Jaz imam sicer Nexboxov a95X ,vendar Kodi (17.4) deluje brez problemov.Če pa istaliraš še Osijek build pa imaš v pol ure vse najbolj uporabne dodatke v Kodiju. 90% sem prepričan ,da bo tvoja škatla delovala tako tekoče , kot bi imel box za 60€.

bmatko ::

Na forumih berem, da so večinoma vsi priloženi daljinci TV Boxov zanič, tako da razmišljam o naročilu dodatnega arimousa. Kaj trenutno uporabljate oz. kaj priporočate?

4knative ::

Tomson ::

Teh je pa res cela paleta :) Mene je npr. navdušil TALE za 6€, z zelo praktično tipkovnico na spodnji strani ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

tomazic89 ::

Ti daljinci so jajc vsi po vrsti (mogoce kaksna svetla izjema).
Sem imel Minix A2 - relativno ok - baterije sle v par dneh. Prodam za 6pack.
zdaj imam Mele f10 deluxe - relativno ok (polnilna baterija na micro USB) ampak mi gre na zivce mahanje po zraku (to je cool sam prvih 14 dni). Prodam za 2 6pack-a.

naroceno imam pa RII K18: https://www.amazon.co.uk/dp/B01M1K5FG4
To je v praski dalec najbolj uporabna zadeva sploh ce gledas tudi youtube in browsas pospletu. S tistimi daljinci popizdis, ko se moras kamorkoli avtenticirati (mail + password). Tisti keyboardi na spodnji strani so vecinoma slabi. Oz spet, ce si na meji s signalom, ena tipka ne prime, druga dvakrat ... Raje prodam, predno pogleda na hrbtni strani TV-ja skozi.

Tomson ::

Na 3m deluje čisto ok, ampak jasno, za nekaj evrov pač ne gre pričakovati premium naprave, sigurno pa nima smisla zapraviti več za kontroler kot poceni Android Box. Če pa ima kdo kakšen Harmony od prej, je pa to itak najboljša opcija...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

tomazic89 ::

Tomson je izjavil:

Na 3m deluje čisto ok, ampak jasno, za nekaj evrov pač ne gre pričakovati premium naprave, sigurno pa nima smisla zapraviti več za kontroler kot poceni Android Box. Če pa ima kdo kakšen Harmony od prej, je pa to itak najboljša opcija...

Ja vem ja. Ma meni narobe hodi, ker imam pa jedilno mizo ravno malo bolj stran (na mejih dobrega sprejema) in mi vcasih ponagaja.

matobeli ::

Jaz sem vzel tole (ko je bil še 10EUR!):

MX3 - L 3

Ima poleg vseh možnih funkcij tudi backlight ki dejansko ni zoprn ponoči.
Ohišje je sprejemljivo, ima kao IR learn funkcijo, ampak ne dela z mojim daljincem (Sony).

Glede na to da je zdej po zelo dobri ceni se kar splača. IR learn funkcija velja samo za 4 barvne gumbe in off/on gumb.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

polpo ::

bmatko je izjavil:

Na forumih berem, da so večinoma vsi priloženi daljinci TV Boxov zanič, tako da razmišljam o naročilu dodatnega arimousa. Kaj trenutno uporabljate oz. kaj priporočate?

@polde66 je nekaj časa nazaj napisal nekaj izkušenj z daljinci https://slo-tech.com/forum/t483526/p542...

4knative je izjavil:

Tale je najboljši:
https://www.gearbest.com/mice-keyboards...

Je to najcenejša cena ali se ga dobiš še za manj, če se še malo počaka?
Sedaj je 5.86€ (4.85€ + 1.01€ poštnine).

4knative ::

5,8 eur je dosti? Meni se ne zdi.

krop ::

Dam ti istega za 5€ samo sproban:)

polde66 ::

@igor53 tale osijek wizard pa ne gre. Sem gledal še odzive na youtubu pa nisem edini. Je sploh še aktualno? No ostalo sem spravil na kartico in uspešno zagnal. Hvala za nasvet.
polde

OK.d ::

igor53 je izjavil:

Polde
Probaj naložiti Libreelec (forum Libreelec) na to tvojo škatlo .Glede na to da ima S905X procesor mislim,da bi moral delati brez problemov. Probaj prvo kar preko SD kartice.S tem ne boš posegal v obstoječ android sistem . SD kartico vtakneš v režo zanjo in po nekaj sekundah imaš že delujoči Kodi. Jaz imam sicer Nexboxov a95X ,vendar Kodi (17.4) deluje brez problemov.Če pa istaliraš še Osijek build pa imaš v pol ure vse najbolj uporabne dodatke v Kodiju. 90% sem prepričan ,da bo tvoja škatla delovala tako tekoče , kot bi imel box za 60€.

Ali ta finta deluje tudi na RK in na 5.1 androidu?
LPOK.d

igor53 ::

Libreelec deluje na Amlogic procesorjih na RK žal ne.

Polde

Na tvoj email sem ti poslal Osijek build. Povej,če si dobil. Pošiljal sem namreč preko hotspota iz Hrvaške. Ne vem ali si dobil,ker se mi je ravno v tistem času linija prekinila.

polde66 ::

@igor53 dobil, hvala.
polde

scipascapa ::

en box daljinec, kjer imaš stop tipko?

d4vid ::

scipascapa je izjavil:

en box daljinec, kjer imaš stop tipko?


Daljinec od TVja ga ma. Men je CEC vrh glave, ko mam enkrat kodi nastavljen rabim samo daljinca.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

matobeli ::

Kaj pa furaš? Ima polno cec podporo ali kaj manjka?

d4vid ::

S Cec podporo zal samo rpi. Mam pa A95X R1, ki je neuporaben. Cakam drug box, da tega prodam.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

igor53 ::

d4vid
Na forumu.hr so imeli s to tvojo škatlo podobne probleme. Na strani:
http://www.forum.hr/showthread.php?t=73...
imaš mogoče rešitev. Poizkusi jo!

Poglej še na strani 437

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: igor53 ()

polde66 ::

Danes dobil Tanix T8 max. Huh dobra stvar, Kvalitetna plastika in izdelava, aplikacije šibajo, nalaganje in brisanje hudo, KODI predvaja vse kar sem mu dal. Daljinec zanimiv in dober seveda pa ne brez fly mausa. 2 minusa: USB vhoda sta mogoče malce preblizu (ni neke sile) Optičnega vhoda ni, samo SPDIF, kar se z pretvornikom tudi da rešit.
Skratka zelo zadovoljen. je pa bele barve.

Še to: cena je bila 51 eur + glazbena obdelava 22,22
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

d4vid ::

igor53 je izjavil:

d4vid
Na forumu.hr so imeli s to tvojo škatlo podobne probleme. Na strani:
http://www.forum.hr/showthread.php?t=73...
imaš mogoče rešitev. Poizkusi jo!

Poglej še na strani 437


Sej naceloma dela kolikor toliko ok. Zmetal sem dol ves sranje, namestil kodi+xbmc launcher.
Kodi malokdaj zasteka, bolj je problem da ne podpira ne CEC niti openeleca.
Daljinec pa je bolj tak, pogresam play/pause, stop itd...
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Klemen13 ::

Pred kratkim naročil H96 Pro + box. Veliko se govori o različniih firmware-ih, pa me zanima če priporočate da na moj box flasham kak firmware, ali ostanem pri tem ki je naložen? Kaj je najboljše za optimalno delovanje?

spyker123 ::

Jaz dobim h96 pro+ box jutri..carina mi ga je seveda obdavčila, banda:), pa bom javil, kako se obnese..sem gledal jaz tudi razne firmware, ampak bom počakal, kako bo delovalo z naloženim..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: spyker123 ()

t0mekk ::

Iz lastnih izkušenj: m8 s802,mxIII, vse deluje BP za oba obstaja in libreelec in openelec (vse deluje neprimerno super fast v primerjavi z ''factory'' androidom) dela vse, siol tv, filmi,streami (sportsdevil top shit). Kdor ne zna ''napotit'' ruter da pelje in video in data signal potem obstaja še top shit addon livetvserbia kjer gre vse preko data povezave , ex yu kanali..ja tudi slovenski. Aja pa še to..arena sport je tut gor.

p.s. če uspe napotit ruter deluje tut t2 na isti način.lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: t0mekk ()

bosmla ::

t0mekk je izjavil:


p.s. če uspe napotit ruter deluje tut t2 na isti način.lp

Napotiti? To mislis vlan3999 po tem postopku? Razlozi malo, prosim.

t0mekk ::

nevem o katerem ruterju govoriš..piši mi na zasebca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: t0mekk ()

ncc2000 ::

Ka pa tole, 2g, cec, sub 22€..

https://m.gearbest.com/tv-box-mini-pc/p...

Že kdo sprobal?

4knative ::

ŠiŠoN top kvality roba šiba gladko ko puter.

ncc2000 ::

@4knative hvala za info, naročeno.

Oldi ::

Nisem vedel,da pri Andro 6 lahko SD kartico formatiraš kot podaljšek internega fleša.
Test te zadevice http://nambor.com/scishion-v88-mars-ii-... Koda za popust je že potekla
4K video naj bi tekel OK, ne pa 60Fps.

Najprej mi je ponudil pošto s trekingom za dobra 2EUR, natk izberem brez trekinga in spet nazaj na tracking in je bilo brez stroškov. Keč je v državi, Belgijska pošta je brezplačna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oldi ()

matobeli ::

Koda še ni potekla, ampak velja samo če vzameš preko mobilne aplikacije.

Sem ga za foro vzel, mogoče pa res podpira CEC, kar bi bilo... prijetno presenečenje.

Drugač gre pa v druge roke, tako kot njegov predhodnik.

Oldi ::

V Gearbest apk sploh ne morem vnesti promocijske kode, mogoče ker je že po defoltu ful znižan.
@matobeli koliko te je potem prišel. Meni že po gornjem linku v browserju in po srčanju v apk pride malo pod 22€.

matobeli ::

Seveda, flash sale sem imel v mislih.

Skupaj je prišlo malo pod 22eur.

scipascapa ::

tale šišon boljši od mojega trenutnega ne?

https://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc...

matobeli ::

Ja

igor53 ::

Vendar z Libreelecom (čeprav je S905_ brez X ) ni.

Tomson ::

@scipascapa

Omenjeni Šišon ni več v prodaji ...

Ta hip je najboljši poceni box MQX Pro 1/8GB S905 Android 7.1 za 21EUR, dobiš pa za malo več npr. Mecool M8S Pro 2/16GB S905 Android 7.1 Bluetooth za 26EUR, osebno se mi zdi 2GB kar fino met, sploh če bo več kot samo npr. Kodi naložen ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

Oldi ::

Tomson je izjavil:

@scipascapa

Omenjeni Šišon ni več v prodaji ...

Ta hip je najboljši poceni box MQX Pro 1/8GB S905 Android 7.1 za 21EUR...


Šišona meni kaže da je še na voljo.
Torej na tegale MQX lahko daš LibreElec. Je to dual boot z LE na SD kartici? Pitem je treba izbrati kako čim hitrejšo SD kartico?? Kartica je v Androudu verjetno prosto dosegljiva?

Oldi ::

Sicer pa, kako je stanje s Kodijem, ko sem pred dobrim mesecem zadnjič nekaj instaliral, so bili skoraj vsi repozitoriji out, kup filmov ni bilo dosegljivih... ena sama žalist napram stanju na začetku leta. So to rezultati boja proti pirateriji?
««
26 / 148
»»