» »

laptop +tablet = Dell Latitude XT3

laptop +tablet = Dell Latitude XT3

dmwajtjt ::

Veliko časa sem že porabil pri izbiri svojega sledečega prenosnika.

Ko sem se že skoraj odločil za SONY VAIO VPC-F22S1E/B
http://www.akcija.si/izdelek/90296

Sem pomislil na to, da bi mogoče bila zelo odličen nakup, če bi imel prenosnik, ki bi lahko deloval kot tablica. To sicer ni nekaj novega, vendar so po navadi to nekje 10 inchni ali 11inchni. Po malo daljši raziskavi sem zasledil sledeče:

-

Lenovo ThinkPad X220 Tablet (X220T) – vse v redu, ampak samo 12.5 inchen. Želim pa si več, ker je res nerodno za poslovno rabo tako majhen ekran.
http://www.trustedreviews.com/Lenovo-Th...

Brskal sem naprej in ugotovil, da Dell pripravlja tudi 15 inchen Tablet-Laptop Combo. Vendar ne vem zakaj se o temu čisto nič ne govori tako, da je premalo informacij o specifikacijah in datumu izida.

Zato sem brskal naprej in mislim, da našel nekaj idealnega, o čem se še tudi v Sloveniji nič ne govori, čeprav se lahko že naroči (pre-order) in bo čez kakšen mesec že zunaj. To pa je

Dell Latitude XT3, ki je tako prenosnik in tablica ob enem. Ki pa ima vrtljivi zaslon je 13,3-palčni za resolucijo 1366 x 768. Če se mene vpraša je to ta pravo.

Edino kar me skrbi je to, da v Dell nisem nikoli tako močno zaupal kot na primer Lenovo Thinkpad ipd.

Cena bo za kvaliteten paket nekje od 2000€ do celo 3000. Največ možno pa 4000€

Za ceno me ne skrbi toliko, saj mi to veliko pomeni. Žal bi mi bilo samo, če bi po 1 letu ugotovil, da to ni bil racionalen nakup. Želim ga namreč imeti okoli 5 let.
In če že dam toliko denarja ne bi želel, da me že v enem letu tehnologija prehiti. Možni razlogi mogoče: windows 8, Ice cream sandwich?

Se bi dalo tudi tu naknadno pač instalirati drugi operacijski sistem?

Ali ne zaradi ARM procesorja, če to vpliva? Saj mislim, da ga na tem prenosniku ni?

Kaj menite o temu?


da si lažje predstavljajte kliknite ta dva posnetka:

video:
http://content.dell.com/us/en/corp/d/vi...

tu se lahko se naroči - in vidi vse možne specifikacije..

http://www.dell.com/us/business/p/latit...
  • spremenil: dmwajtjt ()

misek ::

Pa saj takšni prenosniki z vrtljivim in na dotik občutljivim zaslonom niso kaj novega. Ampak zaradi svoje višje cene niso pretirano razširjeni.
Kar pa se tiče tvojega roka trajanja 5 let: tehnologija te prehiti v letu ali dveh. V petih letih je že zelo zastarel izdelek. Sicer še vedno lahko služi svojemu namenu.

dmwajtjt ::

ja ampak ta 13.3 palčni je baje največji tablični racunalnik - Dual. Pa saj drugace sem napisal da to ni nic novega, samo premajhni so ostali...kateri pa je se tako velik?

BigHugo ::

V tem segmentu imaš še Fujitsu. Diagonala je od 10 do 13". Sam uporabljam 12". Stvar dela odlično.
LP BigHugo

dmwajtjt ::

daš link? ker ne vem točno kateri model?

tole?
http://blog.laptopmag.com/fujitsu-annou...

sem nasel:
govoris o fujitsu T901

samo nikjer v slovenski trgovini ne najdem, pa na ebayu sta samo 2.

koliko baterija zdrži? ima gps in 3g omrežje in ssd disk?

kje si pa kupil? v slo ali preko spleta. Ker vidim da je to že od januarja. na ceneje.si pa ne najdem..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dmwajtjt ()

BigHugo ::

Sam imam starejši model Lifebook T4310. V SLO tega ne išči, ker jih ne prodajajo. Hint - Nemčija. Z dodatno baterijo namesto DVD/CDRW enote mi sistem vzdrži cca. 8 ur. Imaš pa razne konfiguracije - z SSD, UMTS. 12" so modeli T730, 13,3" T901.
LP BigHugo

dmwajtjt ::

točno pri kateri trgovini si kupil? povezava?


se kaksen nasvet kdo drugi?

vsaj to mi povejte - če kupijm zdaj tega z win 7, bo vse mozno nadrgraditi z win 8? kot se je do sedaj vse še dalo - ali bo to prav posebej samo za tablične računalnike?

dmwajtjt ::

še zdaj nikakor ne vem kako priti do tega prenosn ika. Če kupujem kje na amazonu so že sestavljeni tako kot so, pa sploh ne vem, če imajo že mikrofon, kamero, bluetooth,
SSD in to ..res ne vem kako da se tako malo govori o kaj takem... Zakaj bi nekdo kupil za enak denar raje lcd ki ni touch convertibile..?

mal pomoči prosim

BigHugo ::

A si pomislil na ceno? Primer
LP BigHugo

dmwajtjt ::

ja sem..pac itak sem si dal na stran okoli 2000€ za prenosnik. mi ni žal, če je res tako posebno dobro.

dmwajtjt ::

vsaj to mi povejte - če kupijm zdaj tega z win 7, bo vse mozno nadrgraditi z win 8? kot se je do sedaj vse še dalo - ali bo to prav posebej samo za tablične računalnike?
arm procesor ima kaj veze?

BigHugo ::

Vse je odvisno od driverjev. Pa saj sedmica zelo dobro dela na tabletki. Win 8 pa bo komaj čez eno leto. Še prave beta verzije ni zunaj, ti pa že razmišljaš o osmici.
Zakaj pa rabiš takega gizmota?
LP BigHugo

Boobiz ::

Če boš kupoval tablico z win 7 ali androidom, se prej raje prepričaj o nakupu. S tem mislim testiraj zadevo prej, da neboš potem razočaran, ker ARM procesorji so še daleč za desktopi, neglede na to da so frekvence že visoki in obstajajo dualcori. Z drugimi besedami, če tvoja poslovna raba vsebije veliko dela z rar fajli ali pa veliko multitaskinga, to enostavno ni to. Pa tudi razširljiv prostor na tablicah je vprašljiv, ki je večinoma fiksen po par deset gb ali pa razširljiv do 32 ali 64? gb. Po drugi strani pa win 7 mobile in android nista primerna za kar zajeten razpon programov.
Drugače pa je Asus EEEpad transformer dober primer, če želiš samo povezljivost in ostale malenkosti, ki jih tablice dobro opravljajo.
I'm drunk, what's your excuse?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Boobiz ()

dmwajtjt ::

Boobiz je izjavil:

Če boš kupoval tablico z win 7 ali androidom, se prej raje prepričaj o nakupu. S tem mislim testiraj zadevo prej, da neboš potem razočaran, ker ARM procesorji so še daleč za desktopi, neglede na to da so frekvence že visoki in obstajajo dualcori. Z drugimi besedami, če tvoja poslovna raba vsebije veliko dela z rar fajli ali pa veliko multitaskinga, to enostavno ni to. Pa tudi razširljiv prostor na tablicah je vprašljiv, ki je večinoma fiksen po par deset gb ali pa razširljiv do 32 ali 64? gb. Po drugi strani pa win 7 mobile in android nista primerna za kar zajeten razpon programov.
Drugače pa je Asus EEEpad transformer dober primer, če želiš samo povezljivost in ostale malenkosti, ki jih tablice dobro opravljajo.


hvala memoz, ampak ne razumem kaj želiš povedati s tem, da se zaenkrat raje izogibam tablicam z arm procesorji in tablicam z win 7. ker kot vidiš zgoraj kupujem prenosnik,ki nima arm procesorja (vsaj zdi se mi da ne- imam prav?) in je prenosnik in tablica v enem.

je pa win 7, ampak upam da to ni tako kot ostale tablice, ki kakor pravis nima velikega nabora programov... torej ta ima tako kot ostali desktop računalniki ane?

http://ts.fujitsu.com/products/mobile/t...
ki

BigHugo ::

Obstajajo še HPji. HP 2760 na mimovrste.
LP BigHugo

dmwajtjt ::

BigHugo je izjavil:

Obstajajo še HPji. HP 2760 na mimovrste.


ja ampak imajo samo do 12", vsaj 13" bi rabil.


zdaj pa se vedno ne razumem dokončno kaj se bolj izplača


zgoraj omenjeni fujitsu 13"

ali raje ultrabook lenovo ideapad u 400 - 14"
http://laptops-specs.blogspot.com/2011/...

fujitsu mi je bolj všeč, ker je convertibilni in se lahko uporablja kot tablico.

lenovo ideapad pa je že ta najnovijše oblika prenosnika - ultrabook, ki bodo baje zasegli 40% trga.

ampak a ni bolje vzeti fujitsu, če denar ni ovira?

BigHugo ::

Saj Lenovo Ideapad U400 še sploh ni v prodaji. Pa tudi cena bo okrog 2000€ ali več za najbolj nabildan ultrabook.

Kupi to kar rabiš.
LP BigHugo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dobri in poceni prenosniki za FERI? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6416747 (14504) VANR
»

Cene Surface RT tablic padajo

Oddelek: Novice / Windows Mobile
4113186 (9652) techfreak :)
»

nettbok_tablica z windowsi

Oddelek: Pomoč in nasveti
193184 (2836) Lonsarg
»

android--> windows

Oddelek: Operacijski sistemi
51367 (1274) roCkY
»

kje kupiti - tablet PC FUJITSU t901

Oddelek: Pomoč in nasveti
15981 (746) dmwajtjt

Več podobnih tem