» »

Izdelava 5.1 zvočnikov

Izdelava 5.1 zvočnikov

amper ::

Pozdravljeni

Doma imam en kup zvočnikov. Pa sem pomislil da bi si izdelal sistem 5.1 ozvočenja za računalnik. Pa me zanima če so v kupljenih zvočnikih samo ojačevalci in iz zvočne dobiš že ves odkodiran signal ali imajo zvočniki še kekšne dekoderje zraven.
Delaj dobro in pusti vrabčkom čivkati !!!

R0K ::

Kok sem bral, vse nardi zvočna.

Že logično ane, ker pol nevem zakaj bi imela 3, 5 alpa clo 7 priključkov, če bi lohk vse na enga prklopu.

Edino pol če maš še fešterker je pa drgač...

Pomojem...

the_unborn ::

Odvisno od zvocniskega sistema, eni imajo dekoder, druge moras priklopit na analogne izhode (spredaj, zadaj, center/woofer). Ce mas SB Live 5.1 ne rabis dekoderja, ker lahko vse zvocnike prikljucis direkt v karto, sicer pa bi rabil se dekoder, ki ga nima smisla delat/kupovat.

zlobcek ::

Pomoje ma vsaka kartica, ki ma vec kot dva izhoda, dekoder.
Sploh pa to ni tvoj glavni problem. Ce bos prklopu zvocnike kar direkt na izhod bos nemalo presenecen.
Vsi kupleni kompleti imajo v sebi ojacevalec, da dobis od njih neko dostojno glasnost, ker je izhod tolk mocan, da ti glih slusalke lepo poganja,
kaj sele vecje zvocnike.
Jest bi si poleg zvocnikov naredu ojacevalc. Sploh ni treba da je mocn, recimo 20W po kanalu, seveda sest kanalen ce mas 5.1 kartico.
Oz. nared sestkrat po enokanalnega pa zapakeras u eno skatlo. Nacrtov za tako moc je na netu kr neki.
Tko sm jest naredu pa ful lepo laufa, brez suma.

amper ::

Ja seveda tudi ojačevalci pridejo zraven to vem saj se z elektroniko ukvarjam že od sedmega kar nekaj deset let, le nisem vedel za te dekoderje, ker moram priznati da teh kartic sploh še nisem videl kakšne zgledajo. Zato pa sem vprašal. Pa se vam vsem skupaj prav lepo zahvaljujem za odgovore.

Zanima pa me še koliko stanejo take kartice, katere se splača kupiti za čim ugodnejšo ceno.

Lp
Delaj dobro in pusti vrabčkom čivkati !!!

Jebiveter ::

A lahko kdo kaksen link do kakega podrobnega nacrta z predlogo PCBja za enokanalni 20w ojacevelec? Zelo bi bil hvalezen.
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

the_unborn ::

zvocna sb live 5.1 te pride dobrih 10k, kar je zelo malo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dolby Digital encoding na integrerani zvočni?

Oddelek: Zvok in slika
171847 (1611) dolenc
»

Dolby 5.1

Oddelek: Zvok in slika
363180 (2728) ciper
»

PC to HI-FI

Oddelek: Zvok in slika
81320 (1133) gumby
»

dolby digital zvocna?

Oddelek: Zvok in slika
231869 (1583) matevzm
»

Creativovi zvocniki

Oddelek: Zvok in slika
472426 (1766) Mate

Več podobnih tem