» »

AMD Radeon HD 7900

AMD Radeon HD 7900

««
29 / 50
»»

PrimozR ::

Ja kaj pa pol jamraš?!

fireX88 ::

pa sej ne! tisto sem samo povzel iz novice da ja na sredini.
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

54j0 ::

mihco ::

jezus spet boost :S
V bistvu so naredili tocno to kar je nvidia storila z gtx680 ze v startu.

freesty ::

Ja ta z boostom je mal bedna. Mar bi nardil 1100mhz verzijo kartice, itq se usaka navije na tako frekvenco in bi bla potem cist konkurencna 680ki na stock.

mihco ::

konkurencna ji je tudi zdaj. Problem tega boosta je, da ni dveh kartic, ki bi delovale identicno(sicer malo manj izrazito pri 7970 ker je boost kljub vsemu bolj konzervativno nastavljen kot pri 680). Tako se statisticni odklon poveca in je rezultat npr. 7970vs680 bolj odvisn od srece kot kaj druga.

freesty ::

Ja ampak kakor sem spremljal se vse navijejo na 1100mhz. 80% teh na stock voltazi. No saj itq je to referencna verzija. Zdej bojo verjetno prisle se OC verzije, ki bojo mele 1050 stock pa 1100 boost al pa se visje.

kamuee ::

Če ima kdo kakšne problema z 7970 asus DCU2 mi prosm sporoči pa kakšne da mal prečekiram, kr men zaenkret dela ko švicarska urca, morm potrkat...
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kamuee ()

freesty ::

http://www.mediafire.com/?03fsp8064mg82...

Download 12.7beta driverjev. Naj bi izboljsal performance 5,6, ter 7 generacije kartic.

FlyingBee ::

po veliko pregledanih grafih na različnih "tech review" straneh v zadnjih 10 letih gledam večinoma samo še performance per watt - trenutno vodi nvidia, bomo videli kaj bo v 22nm pri naslednji generaciji

miraldi ::

Ali to velja za vse modele serij HD 5*** 6*** 7*** ? A je kdo to že sprobal?
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miraldi ()

yayo ::

miraldi je izjavil:

Ali to velja za vse modele serij HD 5*** 6*** 7*** ? A je kdo to že sprobal?

http://forums.guru3d.com/showthread.php...

mihco ::

FlyingBee je izjavil:

po veliko pregledanih grafih na različnih "tech review" straneh v zadnjih 10 letih gledam večinoma samo še performance per watt - trenutno vodi nvidia, bomo videli kaj bo v 22nm pri naslednji generaciji

upam, da samo gledas ta "nepomemben" podatek. Ko gre za nakup se verjetno odlocas o dejansko pomembnih kazalcih?

FlyingBee ::

mihco je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

po veliko pregledanih grafih na različnih "tech review" straneh v zadnjih 10 letih gledam večinoma samo še performance per watt - trenutno vodi nvidia, bomo videli kaj bo v 22nm pri naslednji generaciji

upam, da samo gledas ta "nepomemben" podatek. Ko gre za nakup se verjetno odlocas o dejansko pomembnih kazalcih?


ja, res je, da nisem dobro tega poudaril, tako ad mislim predvsem na samo primerjanje med konkurenco, za nakup pa je drzga pesem ... to, da si dal nepomemben v "" kaže, da očitno razumeš o čem sem napisal

stock ::

Ah performance per watt je neumnost. Nevem zakaj sploh to merijo? Vprašanje je samo koliko je kartica hitra ter koliko porabi, da veš kak napajalnik boš moral kupit, potem se glede na ceno konkurence odločiš za nakup. Če bi meli danes na trgu kartico z 3 8pin konektorji, ki poje 680ko za 100€ bi bil prvi v trgovini xD

FlyingBee ::

stock je izjavil:

Ah performance per watt je neumnost. Nevem zakaj sploh to merijo? Vprašanje je samo koliko je kartica hitra ter koliko porabi, da veš kak napajalnik boš moral kupit, potem se glede na ceno konkurence odločiš za nakup. Če bi meli danes na trgu kartico z 3 8pin konektorji, ki poje 680ko za 100€ bi bil prvi v trgovini xD


ti to ne misliš resno, ne? saj boš prespal pa še enkrat preberi kaj si napisal!

stock ::

Sem spal z učeraj na danes, pa sem enakega mnenja. Cena elektrike še ni tako zelo visoka in tudi bencin ne bo nikoli več tako poceni kot je danes xD

Jasno ni takih kartic ampak recimo 5850 in 6850 sta po game performansu tam tam, poer per watt pa je 6850 50% boljša, in če eno dobiš za 70 in drugo za 100€ nebi niti malo razmišljal.

JC Denton ::

Meni je poraba kar pomembna, sploh idle. Ko računalnik ne dela nič, razen brskam po netu, poslušam muzko, gledam kaj na youtubu in vlačim s travnika, res nočem, da mam poleti dodatno ogrevanje in porabo več k 100w. Ker če bi imel v tem primeru še klimo, bi bila potrata štroma dvojna.

yayo ::

Jakob_X ::

Če imaš računalnik prižgan 24/7 je poraba AMDja manjša. ZeroCore pač zmaga napram običajni idle porabi. V vsakem primeru pa imata oba tabora precej dobre kartice kar se tiče porabe. Še posebno če primerjaš s kakšnimi nekaj let starimi predhodniki.

miraldi ::

A mi lahko kdo pove kaj so te Beta driverji? A moram najprej met Cataalyst Sofware Suit 12.6 pa šele pol Beta 12.7 ali samo ene driverje se pravi Catalyst 12.6 ali Beto 12.7. Zdaj imam samo Beta 12.7 pa me zanima kaj je boljše. Prej nisem nikoli imel Beta driverjev na starem pcju.
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

Jakob_X ::

Beta driverji so novejsi in se niso sli skozi WHQL proces (nek microsoftov test za preverjanje kvalitete). Rabis samo eno verzijo. Praviloma vzames beta verzijo, ker ima boljso podporo za novejse igre. Ce pa ti povzroca probleme pa pac gres na starejso uradno verzijo.

Moram preveriti ce mi z 12.7 beta sedaj ne obesa vec racunalnika ce gre monitor v sleep mode :). Glede na release notes so to popravili. (no ja tudi v 12.6 beta je to pisalo :), pa se ni bilo 100% )

miraldi ::

Hvala:) Kako misliš obeša več računalnika če gre monitor v sllep mode, a da se ti monitor ne zbudi(prižge)?
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

polde66 ::

sm pa mislu da mam sam jest probleme s tem:)
polde

freesty ::

To je znan problem AMDja. Zerocore state. Ce so porihtali to potem tak zmaga, ker zerocore state ful majn stroma pozre v idlu.

Skyman ::

vceraj prisli 12.6 uradni gonilniki

AMD Radeon HD 7900, AMD Radeon HD 7800 Tri-CrossFire configurations + Eyefinity no longer results in a BSOD when launching a DirectX application
AMD Radeon HD 7900, AMD Radeon HD 7800 Eyefinity/Multiple Display configurations no longer results in a BSOD when using desktop applications
AMD Catalyst 12.6 includes some additional fixes(not found in the AMD Catalyst 12.6 Beta) for the AMD Radeon HD 7900, AMD Radeon HD 7800, and AMD Radeon HD 7700 graphics cards for issues related to the GPU hanging when the system goes to sleep. Please ensure that your System BIOS is up to date. Some occurrences of this issue may be related to outdated System BIOS.
Resolves CrossFire scaling issues seen in AMD Catalyst 12.4 with Elder Scrolls: Skyrim CrossFire
AMD Catalyst Control Center - Overdrive page is no longer intermittently missing
AMD Catalyst Control Center - GPU Activity gauge is no longer missing
AMD Radeon HD 7900 CrossFire Configuration - no longer results in system hang after cinematic in Call Of Duty: Black Ops
Heroes and Generals: Blocky corruption in scenes with smoke effects when run in DirectX 11 mode are no longer experienced.
Dirt Showdown: Improves scaling for CrossFire configurations using the AMD Radeon HD 6000 Series
HDMI audio is no longer disabled if the connected HDTV is powered Off/On.

miraldi ::

Zdj si vlečem Beta 12.7 sej je(naj)bi bila boljša al kako?
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

Skyman ::

12.7 naj bi bili identični samo performance naj bi se povecal

With Catalyst 12.6 WHQL, AMD fixed several outstanding bugs such as GPUs with ZeroCore hanging when the system goes to S2/S3 sleep, certain CrossFire setups hanging after cutscenes in Call of Duty: Black Ops, display corruption in Heroes and Generals in DirectX 11 mode, CrossFire + Eyefinity with Radeon HD 7000 series GPUs resulting in BSOD errors, etc. Catalyst 12.7 beta includes all these, plus performance improvements for games, except that it lacks WHQL certification.
Performance Highlights of 12.7 BETA:

Up to 25% in Elder Scrolls: Skyrim
Up to 3% in Battlefield 3
Up to 6% in Batman: Arkham City
Up to 3% in Dues Ex: Human Revolution
Up to 6% in Crysis 2
Up to 15% in Total War: Shogun
Up to 8% in Crysis Warhead
Up to 5% in Just Cause 2
Up to 10% in Dirt 3

JanezH ::

Uff vidim, da se da z driverji kar dvigniti performance.
Kaj bi mi potem predlagali, če bi se odločal med tema dvema:
Gigabyte Radeon HD 7950 WindForce 3X 3GB GDDR5 334,90 €
ali
Gigabyte GeForce GTX670 OC 2GB GDDR5 384,90 €

Če vzamem 7950, bi potem že zdaj nabavil. Če pa je GTX670 res boljša, bi pa z nakupom še malce počakal, da malo pade cena in potem to vzel.

fireX88 ::

to lahko še nekaj časa čakaš.. jst imam 7870 pa sm zadovoljen! skratka stvar okusa!
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

JanezH ::

Vem ja... Gledal sem, da je v kakih 5 mesecih padla cena 7950 za okoli 100€. Ne vem pa koliko časa je zdaj že v prodaji gtx670 in koliko časa bo držala res ceno... ampak 5 mesecev ne bom čakal :)

A mi lahko prosim pojasniš kaj misliš s tem "stvar okusa"? A drugačna slika ali kaj misliš s tem?
Ker v hitrosti sta v dostih zadevah primerljivi, v nekaterih zadevah pa gtx670 kar lepo zmaga, kakor sem teste gledal.

Slišal sem, da je imela nvidia neke težave pri pregrevanju in so potem z novimi driverji povečali ventilatorjem obrate, a to je zdaj odpravljeno in sta tako nvidia kot amd zanesljiva kar se tega tiče?

69charger ::

Stvar okusa: AMD ali Nvidia. Tistih problemov že zdavnaj ni več, to je bilo še takrat ko sploh ni bilo pravih gonilnikov za 600 serijo. Vseeno kaj vzameš.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

fireX88 ::

kar se tiče pregrevanja nevem, nisem tolk spremljal. stvar okusa: @69changer ti je že odgovoril.
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

JanezH ::

Ok če prav razumem, ta razlika v performasu nima nobene veze in je zanemarljiva, ker sta obe kartici zelo hitri. Gre samo za pripadnost amdju ali nvidii ...

FlyingBee ::

Smukec, dobro, da si se zbudil ... točno to

54j0 ::

Ne vem, če sem gledal kakšne zastarele teste (bolj težko sicer, ker je gtx 670 praktično nova), ampak v večini primerov je gtx 670 za 30% hitrejša od hd 7950. To ni zanemarljiva razlika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 54j0 ()

mihco ::

@smukec
Kaj pa 7970 za podobno ceno kot gtx 670? Po moje boljsa izbira od obeh omenjenih.
http://81.223.93.179/main.php?action=78... -370EUR + kupon za dirt3

JanezH ::

mihco vse mislim naročiti iz hoh.de.
Take pa so razlike med 7950 in gtx670 na testu na hardocp.com.
Gledam avg fps. Res pa da ne bom igral na taki resoluciji ampak na 1920x1200.
Je pa hd7950 15% cenejša od gtx670.

Battlefield 3 18%
Batman 22%
Skyrim 30%
Deus Ex: Human Revolution 3%

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JanezH ()

54j0 ::

Hm, sem se uštel. Potem je povprečna razlika v hitrosi nekje 15-20%, tako da je razlika v ceni skoraj 100% sorazmerna z razliko v zmogljivosti. Obe se dobro navijeta, torej... kupi tisto, kar potrebuješ/ za kar imaš dovolj denarja. Obe sta super, le da je ena hitrejša in dražja od druge.

Preveri, koliko katera porabi in če imaš dovolj močan napajalnik. Ti bo morda olajšalo odločitev.

freesty ::

Če misliš navijat vzami 7950, se bolše navije od 670 in potem so nekje na istem. Vsekakor ni vredna 50€ več.

JanezH ::

THC_54j0 hvala ti za tale odgovor. Bom vzel 7950, bo dovolj zame.
freesty ne mislim navijat (vsaj nekaj časa mislim, da ne bi smelo biti potrebe za to).

Kar se pa napajalnika tiče sem pa spraševal že na forumu ampak nisem dobil odgovora, ki bi razrešil dilemo.
Trenutno imam namreč LC Power 550W in nekateri pravijo, da bo dovolj, drugi pa da ne ...

Na gigabyte strani piše za 7950: Power requirement 500 W
Kupiti mislim še Intel Core i5 3550.

Zaradi boljše vesti, da ne bi bilo 550W premalo imam namen kupiti Thermaltake SMART 650W napajalnik.
Upam, da ne po nepotrebnem :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JanezH ()

54j0 ::

Da ne bo pomote, tale link sem lepim izključno zaradi primerjave porabe, vse ostalo, kar tam piše, gre jemati z rezervo. http://www.hwcompare.com/12507/geforce-...

Gtx 670 porabi manj in zahteva 6+6 pin konektorja, medtem, ko hd 7950 porabi več in zahteva 6+8 pin konektorja.

Nočem govoriti na pamet, ampak znalo bi biti, da bi tvoj napajalnik zadoščal za gtx 670 in bi ta kartica, v tem primeru, bila boljša odločitev. Tudi če napajalnik nima obeh konektorjev (torej 2x 6 pin), boš ob novi kartici dobil pretvornik molex - 6 pin. Kakorkoli, ne vem, kako bi stvar delovala na 550W. Najbolje, da googlaš/ počakaš na odgovor koga, ki ima podoben napajalnik.

freesty ::

7950 ima tudi 2x6pin konektor.

54j0 ::

freesty je izjavil:

7950 ima tudi 2x6pin konektor.



My bad. Vseeno ima Hd 7950 višjo porabo in ima manj možnosti delovati na 550W napajalniku. Ne vem, splača se googlat, ker morda lahko prihrani pri napajalniku in kupi zmogljivejšo kartico - cena bi bila na koncu ista.

JanezH ::

Hmm, če pa pogledate teste na tejle strani sta pa 7950 in gtx670 praktično enaki: KLIK

Jakob_X ::

V globalu 7950 porabi precej manj. Ko te ni za racunalnikom porabljas samo 3w in to je praviloma 90% dneva

54j0 ::

Jakob_X je izjavil:

V globalu 7950 porabi precej manj. Ko te ni za racunalnikom porabljas samo 3w in to je praviloma 90% dneva


Ko poženeš igro (zaradi katere sploh imaš tako kartico...), pa poraba hd 7950 preseže porabo gtx 670. In tu je dilema. Je 550W dovolj za eno ali drugo?

freesty ::

Pomoje bo dovolj 550W. Recommended je to.. Ce mas kvalitetn napajalnik ti se na 400W dela.

Jaz sem laufal na LC power 650W gtx 295, ki ima 2x vecjo porabo od 7950 in navit 2500k, ki tudi pozere 2x vec od omenjenega. Tako, da ti kar kupi kar ti je...

mihco ::

Nevem zakaj toliko polemiziranja okoli porabe...je prakticno ista. Ce bo napajalnik zdrzal gtx670 bo tudi hd7950 in obratno. Razlika v performansah je enaka kot v ceni, okoli 15%. Odlocitev je torej totalno subjektivna. Sam ob trenutnih cenah ne bi izbral nobene izmed teh dveh...

JanezH ::

Kaj pa če je prešvoh napajalnik? Nekje na tem forumu sem bral, da v redkih redkih primerih lahko tudi plata crkne... Kaj se lahko še zgodi, če je preslab napajalnik, rebooti, ...?

In izgleda, da novi driverji za radeon kar lepo spremenijo performanse na grafični in jo približajo gtx670 ...

Sem vprašal še na www.overclock.net in dobivam take odgovore :)
The minimum PSU required for GTX 670 according to the box that I have says 550w

They are very over cautious as most people dont see the difference between a crap 550w psu and a good one, But a good 550w psu can pull over 650w and would be capable of 670 sli



The GTX 670 is the better card. PERIOD. The 7950 is also slower than a slightly overclocked 7870 which is also cheaper.
http://www.hardocp.com/article/2012/07/...
AMD shot themselves in the foot this generation.
The 7950 is completely out place. It gets blown away by its direct competitor (GTX 670), and can't drop in price enough to make it an attractive purchase because than it will cannibalize the HD 7870 sales.
http://www.hardocp.com/article/2012/05/...
Quote:
If you are not one to overclock, it is clear the GTX 670 is the better value even when compared to AMD's $449 HD 7970. The $399 GTX 670 can deliver a similar experience for less money. When compare the price compatible GeForce GTX 670 to the Radeon HD 7950, the value delta is tremendous; it is simply an embarrassing scenario for the Radeon HD 7950. The GeForce GTX 670 clearly offers much better gaming performance at the same price. At the current prices the Radeon HD 7950 cannot compete in the market.


It's not as big of a win when you compare the newest drivers from both sides though.
««
29 / 50
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8610661 (8772) Brias
»

Najboljša grafična kartica pod 200EUR.

Oddelek: Kaj kupiti
244787 (4137) Brias

Več podobnih tem