» »

AMD Radeon HD 7900

AMD Radeon HD 7900

««
24 / 50
»»

mr1two ::

Q6600 bi prežvečil tudi kakšno 570 ali 6970, se bi pa poznalo, ko bi ga nadgradil še cpu. Še vedno, z boljšo grafično pridobiš(ne tolko, kot če bi imel v kompletu tudi boljši proc) tako da, če delaš na tak način kot jaz- nadgrajujem PC postopoma, potem le kupi boljšo grafično, pa ob naslednji nadgranji komplet cpu/plošča/ram.
Jaz imam phenoma 9850, ki je nekje na rangu q6600(mogoče mal švohneji), na njemu se pase 5850 in vem, da bi plunla na kakšnem 2500k kr neki FPSjev več, sam zato ne bom životaril na neki 5770 ker to kao BOLJ paše skupi- ni res, sm mel obe in 5850 je res hitrejša tudi s tem procom.

Če bi kupoval nov sistem, pol ajde, gledaš da so zadeve čim bolj zbalansirane, ampak če pa kupuješ kos po kos, enkrat letno recimo, potem pa sori, vsa nakladanja o bottlenecku odpadejo- ker če vzameš zdej 6850, pol bo kao ta grafična bottleneck, ko boš nadgrajeval CPU(recmo nekaj na rangu 2700k). Kokr maš keša, tok daš in verjemi, se svinjsko pozna hitrejša grafika.

D3m ::

FlyingBee je izjavil:

tvoj pII 945 nima veze pri fullHD resoluciji, tako da tak nasvet je bolj ali manj zgrešen

na spodnjem linku je eden izmed mnogih dokazov, kolikšno vlogo igra procesor pri igrah - gleda se teste pri nizkih resolucijah in grafično nezahtevnih igrah

http://www.tomshardware.com/charts/desk...


Nizke resolucije in grafično nezahtevne igre? Počasi bo ta trend zamrl. Tvoj nasvet je zgrešen.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: FlyingBee ()

FlyingBee ::

naj mu prosim nekdo še pojasni o čem se gre pri preizkušanju procesorjev, ker takih bedarij od nekoga, ki ima očitno internet in možnost preveriti, ne bom prenašal
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

D3m ::

Točno vem KAJ hočeš povedati. Vendar to "kupca" ne zanima ampak samo ali lahko na Q6600 da radeon 6850 in ali bo opazna razlika pri igrah.
Razlika BO opazna.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

freesty ::

Ne vem zakaj bi kdo gledal teste pri malih resolucijah, katere so zmozne poganjati tudi slabse graficne, v praxi ti to nic ne koristi, ker itak ne bos igral na taki resoluciji.

http://www.guru3d.com/article/radeon-hd...

Evo test za 7970 katero CPU kar hitro bottlenecka.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

D3m ::

@freesty hvala za link.
|HP EliteBook|R5 6650U|

stock ::

Pa kje v temu testu ti vidiš bottleneck?? To je enostavno neumnost! Q6600 je overkill za 6850..

Oziromaobrni primer, maš na testi najcenejši i5 in najdražji i7 razlike pri 7970 je cca 10% Kaj je zdaj bottleneck pri temu testu? Ja GRAFA! Na 2700K greš ko maš 3x 7970

FlyingBee ::

točno tako sem tudi misli, pol cenejši cpu ti bottleneck-a na 87fps-jev in ti boš dal tolk več denarja za high end procesor, da boš veselo na 120fps igral, če pa pogledaš battlefield 3 potem pa sploh ni neke razlike

povej mi kje je tle logika, cpu ti ustavi na 87 na nizki resoluciji, potem pa greš na visoko fullHD resolucijo in ti gpu na ta fps zadrži ... torej ti boš tle pameten in dal 100 EUR in več za procesor, ki ti bo v igrah pognal do gpu bottleneck-a, razliko v fps-jih pa boš opazil samo če daš na nizko resolucijo, ki sploh ni več aktualna

to velja le za igre, da ne bo še kakšen bolj pameten kaj zatežil
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Izi ::

Točno tako, ne vem, kam je freesty gledal, ampak na koncu testa v oddelku "končna beseda" je posebej omenjeno, da se pri enojni grafični HD 7970 prav vsi štirijedrniki od najcenejšega pa do najdražjega obnesejo enako dobro.
Nekaj malenkostnih razlik se pojavi na majhnih resolucijah na katerih pa nihče, ki si je privoščil tako pošatno drago grafično kartico zagotovo ne igra. Na normalni resoluciji, ki je danes 1920 x 1080/1200, pa razlik tako rekoč ni oziroma njveč za kakšne 3 fps pri 60 fps.

Enojedrniki dandanes tako ali tako odpadejo, ker večina iger na njih sploh ne deluje več, torej razen če nimaš kakšnega starega dvojedrnika, so prav vsi današnji procesorji več kot dobri za najhujšo grafično kartico ki trenutno obstaja.

Pesimist ::

freesty je izjavil:

Ne vem zakaj bi kdo gledal teste pri malih resolucijah, katere so zmozne poganjati tudi slabse graficne, v praxi ti to nic ne koristi, ker itak ne bos igral na taki resoluciji.

http://www.guru3d.com/article/radeon-hd...

Evo test za 7970 katero CPU kar hitro bottlenecka.


Ja ampak to mi istocasno pove da nerabim i7 2700k ker na najslabsem Atlonu, kateri je verjetno primerljiv z mojim navitim q9300 isto fps skoraj pri visjih resolucijah. Torej wtf se kregate. CPU ni pomembni tak, fejst sploh pa ne tak da bi zaj dal 500EUR da nadomestim starega dobrega q9300 z plato in rami.

Drugac bom pa vzel tako ali tako 7850 ali 660GTX/TI

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

stock ::

Hehe no sam da smo pršl do dna :)

Janac ::

kdaj pride 7890?

Xserces ::

ne pride...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Janac ::

zakaj ne? a ni blo recen da pride

Xserces ::

najdu sem samo 1 stran ki je kao leakala specifikacije 7890... zato predvidevam da je bullshit! 7890 naj bi bil cist oskubljen TAHITI in ne PITCAIRN... + to da med 7870 in 7950 ni neke blazne razlike... ~5 fps
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Janac ::

skoda...

PrimozR ::

freesty je izjavil:

Zgleda, da še nihče ni tukaj slišal za bottleneck.
CPU in Grafa morata biti v enako zmogljivem razredu za optimalno delovanje.

Osebno sem probal pri procesorju x2 6400+ in gtx 295. Ko sem menjal na i5 2500k so sli fpsji 5x gor.
Takda razlika je ocitna. Ze 2500k pri stock frekvencah bottlenecka gtx 680. Takda Q9300 je premal. Delal bo ampak bojo kar vlke izgube. Skoda denarja.

Jap. Ampak 'enak zmogljivostni razred' je popolnoma odvisen od obremenitve. Če imaš neko obremenitev, ki požre ves GPU, kar ga lahko vidi in samo malo pošlata CPU vsakih 5 minut bo še single core celeron zadoščal (karikiranje seveda). Za neparalelizirane zadeve bo pa GPU POPOLNOMA neuporaben, takisto 8-jedrni procesor - v tem primeru je najboljše imeti čim hitrejše jedro, eno samo seveda. Torej reči, da skupaj pašeta samo najhitrejša grafa sveta in največ-jedrni in najhitrejši CPU na svetu, ni in nikoli en bo pravilno :P

D3m je izjavil:

severjug je izjavil:

In kaj bi torej pasalo zdaj mojemu Q6600? Kakšna Ati 6850? Al je to overkill?


Več ali manj ja. Meni je PII 945 in 6850 dovolj na 1920 x 1080.

Očitno ne igraš nekih hudo zahtevnih iger oz. nimaš visokih nastavitev. Sam sem namreč na istem (sicer s C2D E6750), igram pa večinoma indie igre na 1920 x 1200, nekih AAA novih zadev pa praktično ne.

D3m je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

tvoj pII 945 nima veze pri fullHD resoluciji, tako da tak nasvet je bolj ali manj zgrešen

na spodnjem linku je eden izmed mnogih dokazov, kolikšno vlogo igra procesor pri igrah - gleda se teste pri nizkih resolucijah in grafično nezahtevnih igrah

http://www.tomshardware.com/charts/desk...


Nizke resolucije in grafično nezahtevne igre? Počasi bo ta trend zamrl. Tvoj nasvet je zgrešen.

IMO ne, IMO se bodo takšne igre vedno bolj razvijale. Konzole bodo, glede na prve napovedi, tudi v naslednji generaciji v primerjavi s PC-ji relativno boge. Itak pa z AAA igrami velikokrat razvijalci samo nategujejo, bistveno več od igre pa dobiš v indie svetu. Obenem tudi za precej manj denarja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

D3m ::

Očitno ne igraš nekih hudo zahtevnih iger oz. nimaš visokih nastavitev. Sam sem namreč na istem (sicer s C2D E6750), igram pa večinoma indie igre na 1920 x 1200, nekih AAA novih zadev pa praktično ne.


Katere igre imaš v mislih? Ene par mi jih naštej, ker ne vem kaj si predstavljaš hudo zahtevne.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

PrimozR ::

Bf3, Me3, kak nov NFS, CoDi in podobne zadeve. Triple-A pač. Bastion ni ravno AAA špil, niti ni grafično zahteven, vse prej kot to. Ampak je pa prekleto zanimiv in poceni. Za 15 € sem naklofal že 19 ur, pa vprašanje če jih ne bo še kakih 10. NFS The Run, bohnedej ga kupiti!, sem pa obrnil v parih urah, nekje 5, max 10. Bolj petih (pa še to zaradi parih poizkusov na posamezni progi - neto čas dirkanja z uspešnim zaključkom je pa bolj proti dvem kot petim uram, če se ne motim).

D3m ::

BF3 ne igram
CODi sem igral na high
MW3 sem igral na high
NFS Shift sem nazadnje igral tudi na high
Trenutno igram Syndicate na high nastavitvah
Alan Wake tudi na high
Red faction Armageddon tudi na high
Assassins creed revelations tudi na high

Si to hotel slišati. Fraps ne uporabljam če igra teče tekoče.
|HP EliteBook|R5 6650U|

PrimozR ::

Na native resoluciji?

D3m ::

Jup. 1920 x 1080.
|HP EliteBook|R5 6650U|

FlyingBee ::

no, imam eno vprašanje zate: ali bi dobil več, glede na tvoje razmere, če bi kupil nov cpu ali novo grafično?
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

D3m ::

Kakšne razmere to misliš?
|HP EliteBook|R5 6650U|

BALAST ::

Stojan razmišlja če bi imel 500€ za nadgradnjo sistema, kaj bi prineslo več izboljšav (intel 2500k+plata) ali nvidia gtx680.
Jaz pravim da gtx680, ker Amd PII je povprečno slabih 15% slabši od 2500k, grafična pa 3x boljša od Amd 6850
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

Mentalist ::

Se mi spalača vzeti 7870 oc, ali 7850 oc? bo razlika velika? sem gledal teste in se ne morem odločiti..
Lool.

PrimozR ::

FlyingBee je izjavil:

no, imam eno vprašanje zate: ali bi dobil več, glede na tvoje razmere, če bi kupil nov cpu ali novo grafično?

Na čigave? Glede na moje je zadeva precej kočljiva, E6750 je navsezadnje že precej star in bogi. Pri D3Mu je slika precje bolj jasna - več bi pridobil z novo grafo. Za gaming seveda.

Jaz recimo resno računam na prehod na Ivy Bridge, ampak grafa bo ostala enaka. Glede na mojo količino (ne)igranja mi zadošča.

D3m ::

BALAST je izjavil:

Stojan razmišlja če bi imel 500€ za nadgradnjo sistema, kaj bi prineslo več izboljšav (intel 2500k+plata) ali nvidia gtx680.
Jaz pravim da gtx680, ker Amd PII je povprečno slabih 15% slabši od 2500k, grafična pa 3x boljša od Amd 6850


Potlej se strinjam s tabo. Na 1920 x 1080 bo za igre pomembna grafična. Sam za 500€ si lahko sestavim dober nov PC. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

BALAST ::

7850 oc, kjer prihraniš 80-100€, za ta denar že dobiš 64GB SSD
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

PrimozR ::

D3m je izjavil:

BALAST je izjavil:

Stojan razmišlja če bi imel 500€ za nadgradnjo sistema, kaj bi prineslo več izboljšav (intel 2500k+plata) ali nvidia gtx680.
Jaz pravim da gtx680, ker Amd PII je povprečno slabih 15% slabši od 2500k, grafična pa 3x boljša od Amd 6850


Potlej se strinjam s tabo. Na 1920 x 1080 bo za igre pomembna grafična. Sam za 500€ si lahko sestavim dober nov PC. :D

Hja, odvisno za kaj. Za gaming bo na 1080p dispelju rahlo tako-tako, odvisno od tipa iger, ki se bodo poganjale. Za pisarniško oz. internetno uporabo pa za 500 € dobiš kar orenk zverino.

D3m ::

Za 500 eur dobim orenk zverino za špile :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Pesimist ::

Za 500€ dobim 15% bolso zverino kot sem dal pred 4 leti. Rox.

PrimozR ::

No no, tole bo pa treba narediti seznam obeh, da vidimo kje si staknil 15%.

polde66 ::

Mam HD 7850 Gigabyte, BF3 špilam na resoluciji 1920x1080 na ultra z vsemi glajenji. Kakšen podatek boste mel od tega je men vseen. Prej sem pa z GTX 550i špilal na isti resoluciji v medium, pred tem pa na HD 7750 512mb (ta je v tej resoluciji bila res boga). FPS se giblje od 30 do 100, tempratura kartice je pa okol 55° če ga fest žgem. Navita je pa na 975 mhz (druge so navite na 920 v idlu pa 860 mhz). Ostala računalniška oprema je pa 8gb ram 16000mhz ddr3, plata AM3 in amd 640 X4 procesor. Razlika med grafično kartico je pa samo v ceni 150 eur. Nimam še mnenja ali sem vrgu stran 250 eur al ne, ampak ajde recimo da nism.
Priporočam vsakmu, ki razmišlja o nabavi novejše, boljše, hitrejše kartice, če ima možnost sprobat kje kartico naj to stori in vidi ali se mu prehod na dražje sploh splača ali ne. Tako kot je že bilo omenjeno, vprašanje je ali je 15% pohitritve sistema v igrah vredno 150% cene.

Izključno moje mnenje.
polde

JC Denton ::

polde66 je izjavil:

pred tem pa na HD 7750 512mb (ta je v tej resoluciji bila res boga).


A si sigurn da si mel hd 7750, da ni bilo hd 5750. Mislim da 512mb verzija hd 7750 ne obstaja.

polde66 ::

Pardon imaš prav zamešal, mel sem 5750. Men se od teh kombinacij istih številk že mal obrača:D
polde

Janac ::

si igral na 5770?

polde66 ::

Na 5750 najprej na 20" ekranu, kjer me ni pterirano motila "zmogljivost" kartice, nato sem pa sam sebe zašil in si privoščil Dellovega 23"-inčnika. No tam mi je pa zedva počepnla. Potem sem "zatavšal" 5750 za gtx 550i, kjer je na high zadeva delala pogojno na eno manj pa že kar solidno. Sm pa mislil da bom z novo kartico pridobil kaj več kot sem. Danes ne bi kupoval novejše, ampak raje špilal na manjši resoluciji. Me pa resno zanima kakšen je špil na 500 eur vredni kartici.
polde

Xserces ::

isti sam da mas 20 framov vec... haha
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

PrimozR ::

Ni nujno, lahko si nabiješ settinge na Ultra, naviješ AA in AF, itd. Odvisno od igre do igre, ampak LFS, ki ima še DX8 pogon, na 0xAA/AF zgleda tako zobat, da se zatakneš na njem, na 8xAA in 16xAF pa veliko bolje ;)

Pesimist ::

omg lol. Zaj si me spomno na LFS. 10 let ze mimo pa se zaj niso na S3. LOL

PrimozR ::

Ne govori :D

FlyingBee ::

gonilniki AMD in optimizacija

http://www.tomshardware.com/reviews/ima...
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

yayo ::

pocenitev prihaja...
http://www.hardwarecanucks.com/news/vid...


prepozno zame ;((

Janac ::

kaj pa 7870?

stock ::

Hmm se mi zdi, da bo ta price drop samo za to grafo, kakšne 7850 na našem trgu verjetno še nekaj časa ne bojo pod 200€

FlyingBee ::

no, po vsem tem predvidevanju in ugibanju se je zgodilo ravno to: edina normalna z dobrim razmerjem P/P je zaenkrat 7850, ki je na ravni 560ti 448, torej med 6950 in 6970, z navijanjem pa gre tudi do 570-ke.

res da je od nvidie samo en čip zunaj in bo pravo cenovno znižanje šele v maju, ni nič dobrega v tej situaciji
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Janac ::

jaz se vedno cakam na 7890...

po testih ki jih jaz gledam se 7850 kosa z 570, kar je zelo presenteljivo saj stane dobrih 210evrov v hoho.de

stock ::

Ah P/P je najboljša 7770 za 150€, do 7850 je zgolj 30% performansa za 50% cene. Naprej je pa 100€ za 15% do 7870.


Sicer pa po moje 560 Ti kar zaostaja, sploh zaradi tehnologije, mogoče se še ne pozna zdaj a tako kartico kupiš za malo dlje (vsaj do poteka garancije) indo takrat bo 560Ti že daleč daleč zadaj :)

fireX88 ::

Janac je izjavil:

jaz se vedno cakam na 7890...

po testih ki jih jaz gledam se 7850 kosa z 570, kar je zelo presenteljivo saj stane dobrih 210evrov v hoho.de


boš še čakal!!
nekje sem bral da je sploh nebo (mislim da je celo en na formu tole reku), drugač pa tukaj piše da pride šele v tretjem četrtletju 2012. Če pa greš teste pogledat sta si 7870 in 7950 zelo blizu, bo potem 7890 boljša za mišji k*** od 7870 in slabša za mišjo dlako od 7950... se splača čakat? meni je blo dosti čakanja od oktobra in sm v četrtek naroču 7870...
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!
««
24 / 50
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8610655 (8766) Brias
»

Najboljša grafična kartica pod 200EUR.

Oddelek: Kaj kupiti
244787 (4137) Brias

Več podobnih tem