» »

AMD Radeon HD 7900

AMD Radeon HD 7900

««
23 / 50
»»

Mentalist ::

Hvala ti :)
Lool.

Janac ::

kurac bi, to rabis najmanj 7950 za smooth igranje xD

fireX88 ::

to je res, če hočeš met fpsje nad 50 (na uč), če ti pa fpsji niso pomembni pa ti skačejo od 30 naprej pa do 60 (če imaš vklopljeno vsync) bo pa čist ok!

KaTeČeš poglej si tole temo, sem tudi sam vprašal za tole 7850 mi je polde66 (post takoj za zadnjim postom 26.3) lepo odgovoru, pa si sam preberi do konca. Upam da ti bo v korist:)
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

freesty ::

freesty je izjavil:

Če ma kdo kak kuler od 7950(OC verzija) viska, pac ce je dal vodno gor. Bi bil zlo vesel ce bi zamenju z reference kulerjem+doplacam.:)


Anyone?:>
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Janac ::

mislis da si vsi lahko privoscimo 7950?

freesty ::

Je dost en navdušenec:)
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

polde66 ::

@ketečeš, špilam BF3 na ful in na ultra, fps pa od 30 do 100, glajenje vklopljeno. Konstanta je pa tam od 50 do 60. Katrica pa gigabyte 7850, so pa ventilatorji dost glasni. Nikoli pa ne pride do 60 stopinj med igro.Tovarniško navita je pa na 975 mhz, ma skor na ful.
polde

stock ::

Pri ful HD res.?

fireX88 ::

pomoje ne, pa tudi nobena sama kartica ne požene 100% HD-ja! za bf(MP) to govorim!
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Nwanko ::

i5-750*4Ghz
5850 CFX 950/1200
1920x1080
Ultra-High nastavitve 2xMSAA 16X antiA
Caspian Border:
V-sync ON 60FPS konstantno
V-sync OFF 70-100 FPS

Pa še bo gnalo kako leto,dve...

stock ::

Ja samo ultra pa high ni isto, pa 2xAA tudi niveč.. Daj vse vse na max potem pa fps že pade na avg.-20 pri tej resoluciji na 5850

Janac ::

Jaz mam pri 5770 na ful hd vse na max povprecno 40fps

stock ::

xD z dvema 5770 ti nebi tko laufalo heh

Pesimist ::

Kak bi se obneso HD7850 na Q9300@3Ghz, 8GB Ram, LC 550W

Trenutno ima 8800GT not.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Xserces ::

vidna pohitritev v špilih ;)
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Janac ::

cisto malo

Pesimist ::

kero zaj. Sej to da je moj cpu prepocasni napram danasnjem i5/i7 standardu me glih sekira.

Janac ::

kupi nov pc in jea ne

D3m ::

Čisto dober procesor je. Nikar ne poslušaj mladiča janaca.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Pesimist ::

http://www.tomshardware.com/charts/desk...

To ni prevec vzpodbujojoče, predvsem left 4 dead. Zaj pa nevme al je en mel not 8800GT shit drugi pa 580GTX. Lol ampak FPSji..............

Janac ::

D3m je izjavil:

Čisto dober procesor je. Nikar ne poslušaj mladiča janaca.


?

Pesimist ::

Sestavlenih racunalnikov se tak ne splaca kupiti, zato bi prvo graficno, potem pa dalje vido, kak in kaj stoji. Je pa tudi res da visje kot 7850 nemorem it zarad napajalnika, ker sem rpvo mislo 7870, ampak ze ma dvojno napajanje, in je novi napajalnik previsoki strosek ze pri tako dragi karti.

Imam se en X2 3800+, 2GB Ram in 7600GT, pa sem mislo 8800GT v njega dati. Kakega WOW (seveda bi sej ze zaj ga) in Swtor bi verjetno ze poganjal, swtor maybe not, ker ma zaj like 7fps. Nevem. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

69charger ::

Več boš pridobil z dobro grafično kot pa z novim procesorjem. Recimo če ga malce priviješ imaš dobro še najmanj za 1 leto.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Pesimist ::

No navit je ze iz 2.5 na 3Ghz. Dalje pa nisem upal, ceprav mam en vlki cooler za 50€ na njem kakor tudi na graficni. Vse v tisino preusmerjeno, ker mam 24/7

Ampak z nad 3Ghz, mislim da sem ze imel bluescreen obcasno. Napajalnik je LC 550W. Maybe thats why.

Recimo v igri kot Swtor cpu negre prkeo 40-45% torej dalec od 100% obremenjenosti.
Pomeni to kaj v smislu da nemore visje ker mam presvoh grafo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Janac ::

ja no potem pa kupi 7850 ampak jaz bi pocakal na nvidio da bo cena se nizja

stock ::

Za q9300 je 7850 lih optimalno.. Cene pomoje kaj preveč ne bojo padle v tem razredu.. Napajalnik pa bi res bil lahko malo močnejši, samo laufal pa bo.

Bo pa pohitritev fuul velika, že samo zaradi prehoda na Dx11 + 2-3x hitrejša grafična. In še več če se laufa kak večji monitor..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stock ()

Pesimist ::

Cakati na nvida bo pa se mesec ali dva. In tudi te racunam da bo konkurencna karta za 270€. in tudi vprasanje ce bo z enim napajanjem. V napajalnik pac trenutno nebi rad dnara meto, ker je ta cisto novi, mi je crkno pred 3 meseci pa sem mogo hitro eltet v bigbanga in kupiti prvega na polici.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

69charger ::

Konec aprila pridejo GTX670 in Ti verzija. LC Power 550w pa seveda ne bo zmogel GTX670 oz. zelo težko. Že pri 7950 je vprašanje,saj CPU ni ravno varčen.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Pesimist ::

Sej zato je govora o 7850 pa 660GTX maybe, v kolikor bota sploh konkurenta cenovno. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Xserces ::

procesor bi bremzu sele pri 7950+ ali celo 7970... tudi od igre je odvisno kako je spisana...

69charger je izjavil:

Več boš pridobil z dobro grafično kot pa z novim procesorjem. Recimo če ga malce priviješ imaš dobro še najmanj za 1 leto.


+1
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

FlyingBee ::

procesor je pri igrah precej manj pomemben od grafične, tako da je večina "gamer procesor" marketinški natega, saj obstaja veliko testov na internetu, kjer se vidi ali je procesor problem ... splača se pogledati nekaj chart-ov na tomsharware ali anandtech bench in se lepo vidi, tako da bo pri kakšni igri mogoče prišlo pri CPU-ju do nizkih fps-jev
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

RC14 ::

Se popolnoma strinjam.

Pri igrah je predvsem pomembna dobra grafična, potem pa nekaj vloge igra tudi CPU. So nekatere igre, ki so tudi procesorsko bolj požrešne, vendar je teh bore malo. Boljša kombinacija je dobra grafična+ slabši CPU, kot pa dober CPU + slaba grafična. Seveda je najbolje, če je uravnotežen sistem.
Imaš pa tudi igre, ki ti niti dober CPU in dobra grafična ne pomagata, ker so pač slabo optimizirane (izpiljene) igre.

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Janac ::

Vedite pa nekaj. Za nove igre je najhitrejši sistem tisti z najmočnejšo grafiko, ssd pogonom in 8GB rama, sama hitrost rama in procesor sta malo manj pomembna. Zadostuje tudi i3.

Pesimist ::

Samo tisti link ko sem prilepo je kar vleika razlika v half 2 dead med enim q6600 in I5/i7 procesorji. Menda skoraj 100fps. Tak da nisem primerjo i5 vs i7 ampak dosti starejsi q6600 ki je nekje ob bok mojemu q9300.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

SLO_Robert ::

A pol z Q6600@3600MHz + GTX680 ne bo problema ?

mihco ::

SLO_Robert je izjavil:

A pol z Q6600@3600MHz + GTX680 ne bo problema ?

pri 1080p+ in vsaj 4xAA , ne. Ni pretiranih izgub.

klinker ::

Pesimist je izjavil:

Napajalnik je LC 550W. Maybe thats why.


SLO_Robert je izjavil:

A pol z Q6600@3600MHz + GTX680 ne bo problema ?


Folk daja 300/400/500€ za grafe, pol pa na LC-jih in 5 let starih CPUjih to gonijo ;((

69charger ::

Folk se pa joka da gonijo grafo za 400€ na 5 let starem procu...pa kaj,če dela in je dovolj dober za kar rabiš (vse višje od Phenom X4/Q6600) je za gaming dovolj dobro.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

dezman ::

charger maš prov plus tega windows 7 ne izkurišča proce nad 6 jeder tok de je brez veze še buldožerja pa ne vem kakšne i7-ke kupovati

PrimozR ::

dezman je izjavil:

charger maš prov plus tega windows 7 ne izkurišča proce nad 6 jeder tok de je brez veze še buldožerja pa ne vem kakšne i7-ke kupovati

Od kje pa tale ideja???

freesty ::

Zgleda, da še nihče ni tukaj slišal za bottleneck.
CPU in Grafa morata biti v enako zmogljivem razredu za optimalno delovanje.

Osebno sem probal pri procesorju x2 6400+ in gtx 295. Ko sem menjal na i5 2500k so sli fpsji 5x gor.
Takda razlika je ocitna. Ze 2500k pri stock frekvencah bottlenecka gtx 680. Takda Q9300 je premal. Delal bo ampak bojo kar vlke izgube. Skoda denarja.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Xserces ::

Meu C2D E6600 z HD5850 in s prehodom na i5 750 nism pridobil veliko... malo bolj konstantne fpsje ... max fps pa ni blo kej prevec razlike
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Skyman ::

ja sei ce primerja AMD pa INTEl proc

69charger ::

freesty: Primerjaš AM2 procesor z socket 1155,to je celih 5 let razlike,tudi v cenovnem razredu ogromna. To je res Clio vs Mercedes.

Jaz tudi nisem opazil razlike med Q6600 in Athlon X2 250. Torej rabiš zadovoljiv procesor in precej dobro grafično da boš lahko nekaj let gonil vse špile.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

freesty ::

ja ampak v danasnjih casih mors bit ekonomicn. torej ce imas slab procesor je bv kupvat predobro grafo in rajsi kupis en razred majn. Kolko sem gledal je ze med 1090t in 2500k kar vlka razlika. seveda to zdaj govorim pri graficnih visjega ranga, ter tudi zahtevnih igrah in visokih resolucijah. Pri malih resolucijah nima veze. Ampak takrat tudi ne rabis take grafe.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

klinker ::

dezman je izjavil:

charger maš prov plus tega windows 7 ne izkurišča proce nad 6 jeder tok de je brez veze še buldožerja pa ne vem kakšne i7-ke kupovati


Pa kaj ma veze st. jeder?! Za gejmanje bi sam raje mel i3 SB kot pa Q6600. Sem ga imel, ni slab CPU, je pa solidno vroc in ne kuri tako malo. i3 je cenejsi, hladnejsi ter per core solidno hitrejsi. Edini minus i3 SB je da se ga ne da navit, kar je ogromna skoda.

Xserces je izjavil:

Meu C2D E6600 z HD5850 in s prehodom na i5 750 nism pridobil veliko... malo bolj konstantne fpsje ... max fps pa ni blo kej prevec razlike


Tocno to...FPSji se bolj konstantni in min FPS je visji z boljsim procem, kar je dejansko point, da igra dela cim bolj tekoce in konstantno. Kaj mi pomaga visok FPS, ce med igro skace iz 100FPS na 40FPS, ipd? To je slabse kot da imam constantnih 40FPS.
Se popolnoma strinjam da ne rabi imet top CPUja, vendar kupit grafo za 500€ in jo dat v masino s Q6600, DDR2, ipd...sory ma...bullshit kombinacija prve kategorije.

freesty je izjavil:

ja ampak v danasnjih casih mors bit ekonomicn. torej ce imas slab procesor je bv kupvat predobro grafo in rajsi kupis en razred majn. Kolko sem gledal je ze med 1090t in 2500k kar vlka razlika. seveda to zdaj govorim pri graficnih visjega ranga, ter tudi zahtevnih igrah in visokih resolucijah. Pri malih resolucijah nima veze. Ampak takrat tudi ne rabis take grafe.


Q6600 je dalec od slabega CPUja...sploh glede na starost tega. Za GTX680 pa vsekakor ni to to. In tolko v vednost, bolj kot gres visje z resolucijo in detajli, manj bo vidna razlika med boljsim in slabsim CPUjem...lih na nizjih resolucijah se najbolj pozanjo razlike med proci ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

severjug ::

In kaj bi torej pasalo zdaj mojemu Q6600? Kakšna Ati 6850? Al je to overkill?

FlyingBee ::

brez filozofiranja in ugibanja se to reši tako:

v zahtevni novejši igri daj na nizko resolucijo in vse na LOW, kar se tiče grafične kartice, kakšno Ai in število enot v strategijah, ... kar obremenjuje procesor pa daj na high in tako boš videl ali je procesor bottleneck
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

D3m ::

severjug je izjavil:

In kaj bi torej pasalo zdaj mojemu Q6600? Kakšna Ati 6850? Al je to overkill?


Več ali manj ja. Meni je PII 945 in 6850 dovolj na 1920 x 1080.
|HP EliteBook|R5 6650U|

FlyingBee ::

tvoj pII 945 nima veze pri fullHD resoluciji, tako da tak nasvet je bolj ali manj zgrešen

na spodnjem linku je eden izmed mnogih dokazov, kolikšno vlogo igra procesor pri igrah - gleda se teste pri nizkih resolucijah in grafično nezahtevnih igrah

http://www.tomshardware.com/charts/desk...
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan
««
23 / 50
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8610661 (8772) Brias
»

Najboljša grafična kartica pod 200EUR.

Oddelek: Kaj kupiti
244787 (4137) Brias

Več podobnih tem