» »

AMD Radeon HD 7900

AMD Radeon HD 7900

««
6 / 50
»»

ABX ::

BF3 podpira odlično Crossfire, žal ne morem rečt isto za vse igre. Tako da malo razmisli.

Meni je prekipelo ko še danes niso uredili crossfire za 4850 v Skyrim, vidi se da jih ne zanima podpora za starejše, ampak še vedno dovolj hitre grafične. Zato mi je bilo dovolj z ATi in sem si naročil GTX 570.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Jst ::

Jaz imam 5850, navito skoraj na maximumu, pa tudi nisem zadovoljen z njo. Sicer so ene igre prav pisane na kožo ATIju, ampak že CCC me tako odbija, da že zaradi tega mislim, da bo moja nova grafična nvidija.

Z driverji so pa problemi tako pri ATIju, kot pri nvidiji, ker sem skoraj izmenično menjal. (Ponavadi kupujem vsako drugo generacijo. Tako da ker imam 5850, sem spusil 6000 in nvidio 580. Mika me 7970, ampak CCC!!!! po drugi strani pa čakam na ivy bridge, takrat bo pa tudi nvidija kaj pokazala...)


---

Ta novi Frostbite Engine v BF3 je fenomenalen. Upam na še več iger s tem pogonom. Drugače pa ja, v BF3 MP FPSji full padejo, ker so mape ogromne in tudi opcij igranja ogromno. Da ne omenjamo koliko igralcev je potrebnih za polni užitek...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

RejZoR ::

Ne vem kaj te CCC tolk moti. Sej nismo več v obdobju ko je ven prišel prvi CCC, ki pa je res bil gnil.
Trenutno pa mi je CCC daleč boljši od štorastega vmesnika, ki ga ima NVIDIA. Pa sem bil prej ravno obratnega mnenja.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Dr_M ::

Caki, da vidis tanov CCC, po 5 minutah ne bos vec vedel kje se te glava drzi.:))
Tok bolanega vmesnika se nihce nikoli ni imel.:|
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

RejZoR ::

Erm? CCC uporabljam od Radeona 9600 Pro, ko je ven prišla prva alpha/beta verzija če se prav spomnim. Pa do danes na HD6950. Vmes sem imel še x1950 Pro, HD4850, HD4870, HD5850, HD6870 in zdej HD6950. Dela čist lepo, nimam nobenih pripomb. Edino tray menu bi lahko bil z manj podmenuji, ker čist ubije smisel slednjega, če moraš klikat čez 5 podmenujev, da prideš do FSAA multiplierja. To pa je to.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

ABX ::

@Jst
Itak da so driverji za en kurec na obeh straneh in tudi jaz kupujem grafične izmenično.

Glede CCC, ni panike itak kot vso to nesnago jo odstraniš iz auto-start in je ne tikaš dokler nimaš kaj za spremenit. Ko spremeniš pa reštartaš PC da je spet čist.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

RejZoR ::

Mja no, če te tolk moti naložiš samo driver in ATi Tray Tools. Oz vržeš CCC v Soluto na delay če te boot čas skrbi. Pri tolk RAMa kot ga imamo zdej pa se res ne obremenjujem s tem če par mega laufa v spominu.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Dr_M ::

RejZoR je izjavil:

Erm? CCC uporabljam od Radeona 9600 Pro, ko je ven prišla prva alpha/beta verzija če se prav spomnim. Pa do danes na HD6950. Vmes sem imel še x1950 Pro, HD4850, HD4870, HD5850, HD6870 in zdej HD6950. Dela čist lepo, nimam nobenih pripomb. Edino tray menu bi lahko bil z manj podmenuji, ker čist ubije smisel slednjega, če moraš klikat čez 5 podmenujev, da prideš do FSAA multiplierja. To pa je to.



Kakorkoli obrnes, nvidia ima se vedno mnogo bolj pregleden in enostaven vmesnik. Po slikah sodec, se vedno zgleda, kot je vcasih, samo nekaj stvari so dodali.
Sicer ze neki casa nisem imel nvidie, ampak dvomim, da njihov vmesnik zasede 150MB, tako kot AMDjev bloat. Lahko me pa kdo popravi, ce se motim.

Sicer ti pa cisto verjamem, da je zate najboljsi AMD, glede na tvojo zgodovino graficnih. Ne vidis dlje od svojega nosu.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Isotropic ::

ne vem kuk zasede install, ampak official gonilnik za quadro 4600 znese lih ene 150mb

RejZoR ::

In kaj pol če je 150MB na disku? Pravi drek. V času več sto gigabajtnih diskov se pa res ne obremenjujem. Leta nazaj ko sem imel v sistemu 4GB disk sem se še sekiral, odkar pa imam diske večje od 500GB pa sploh ne gledam na to. Le zakaj bi!?

Kar pa se tiče preglednosti ForceWare vmesnika, to kar vidiš sedaj je nepregleden do konca. Vmesnik, ki ga je NVIDIA imela v času GeForce 2, 3 in 4. Tisto pa je bil kul vmesnik.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Dr_M ::

Recimo imam dva monitorja, vsak priklopljen na svojo grafiko (en na integrirano, en na 5870). Imam zelo veliko sreco, da se vse nastavi samo od sebe, drugace bi si moral vzet dopust. Ponavadi se nastavitev za monitorje sploh ne dotikam, ker je ziva katastrofa. Kar se tega tice, je bil star vmesnik boljsi.
Pa da ne govorim o prifilih za igre. CELIH 5 jebenih let so porabil, da so uvedli to. Pa se to so bolj na pol naredil, ampak boljse kot nic.

In kaj pol če je 150MB na disku? Pravi drek. V času več sto gigabajtnih diskov se pa res ne obremenjujem. Leta nazaj ko sem imel v sistemu 4GB disk sem se še sekiral, odkar pa imam diske večje od 500GB pa sploh ne gledam na to. Le zakaj bi!?


Ce imas SSD to ni vec tako nepomembno. Sej ne da bi mi placa manjkalo, ampak vsakic, ko nalagas nove gonilnike, ti serje se tist zravn. In pri AMD graficnih, moras menjat gonilnike velikokrat, ce hoces poiskat kaksne, ki vsaj priblizno delajo.
Od oktobra letos sem verjetno instalirat cisto vse beta,hotfixe in previewe kar jih je bilo in dvoji so celo delali.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

ABX ::

RejZoR je izjavil:

Mja no, če te tolk moti naložiš samo driver in ATi Tray Tools. Oz vržeš CCC v Soluto na delay če te boot čas skrbi. Pri tolk RAMa kot ga imamo zdej pa se res ne obremenjujem s tem če par mega laufa v spominu.


Ni problem da kuri ram, ampak da dela štalo. Manj procesov ki imaš v ozadju bolj je sistem zanesljiv. Poleg tega ni 1 prednosti da se CCC zažene avtomatično ko se sistem štarta. Če kaj rabiš boš počakal kako sekundo več da se naloži in to je to.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

RejZoR ::

Na Win7 sistemih imam čez 50 procesov pa se mi sistem z navadnim diskom zbudi v manj kot minuti (in to laptop z AMD Fusion E-450). Tud ne vem o kakšni zanesljivosti fantaziraš, slednja ni pogojena s številom procesov...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

ABX ::

Vsak dodaten proces je en potencialen problem več.

Si se mogoče vprašal zakaj profesionalci delojo benchmarke z čistim sistemom?

Ampak kaj čem ti razlagat o hard core optimizaciji sistema ko te zadeva ne zanima in smatraš da to kar ti imaš je "good enough".

Če imaš avto za dirke ne boš dal notri polnilec za telefon, tudi če gre samo za par gramov več, je balast ki nima potrebe po temu da je notri.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

RejZoR ::

ABX je izjavil:

Vsak dodaten proces je en potencialen problem več.

Si se mogoče vprašal zakaj profesionalci delojo benchmarke z čistim sistemom?

Ampak kaj čem ti razlagat o hard core optimizaciji sistema ko te zadeva ne zanima in smatraš da to kar ti imaš je "good enough".

Če imaš avto za dirke ne boš dal notri polnilec za telefon, tudi če gre samo za par gramov več, je balast ki nima potrebe po temu da je notri.


Khm ja, veš, hardcore overclockerji to delajo zato da dobijo še tistih 5 pik več. In na takih sistemih ne laufa nič drugega kot SuperPI, 3DMark in podobno. Zato je brezveze razpravljat o "hardcore", ker slednji nima v tej debati kaj počet. Imo. In ja, sem se nekaj časa dost resno "igral" s tem.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

ABX ::

Hja, če te ne zanima, pač te ne zanima. Ampak tukaj so določeni ljudje ki pač to počnejo in drugi ki mogoče bi se radi kaj novega naučili o optimizaciji sistema.

Kje drugje pa definitivno ne bi tega omenil.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

PrimozR ::

RejZoR je izjavil:

Sam sem pristaš single GPU rešitev, tko da raje kupim novo grafično kot pa tlačim še eno zraven. Kratkoročno je sicer ok rešitev, dolgoročno pa se mi ne da ubadat s Crossfire profili in butastimi bugi. Vsaj v single GPU načinu do zdej še nisem imel nobenega problema.

QFT.

Sicer pa o debati o driverjih, a vsak dan tweakate nastavitve al kaj? Jaz sem bil v dobrem letu lastništva 6850 pomojem glih trikrat v CCC :)
EDIT: pa še to je bilo verjetno od tega 2x da sem pogledal kero verzijo driverja imam...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

Tomi ::

Oddvojena tematika je bila izbrisana, in naj se ne ponavlja.
metrodusa.blogspot.com

fireX88 ::

še testi od radeona 7770:
3Dmark results
3Dmark06: 18143(SM2.0: 6785, HDR: 8086, CPU: 6390)
3Dmark11 Extreme Preset: X1077 (GPU: 965)
3Dmark11 Performance Preset: P3421 (GPU: 3138)

Za poceni denar dobiš solidno grafično, za občasno igranje..

Jst ::

CCC mene moti Zato, ker je bloat (veliko zasede), ponuja pa zelo malo opcij. Toliko opcij, kolikor ponuja, ti jaz napišem program, ki bo zasedal 10MB.

Nvidia ga je pa usrala, ko je odstranila kalibracijo monitorja. (ATI je tudi nima.)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

BALAST ::

moja HD5770 je potemtakem za 20% slabša od HD 7770
3Dmark11 Performance Preset: P2787 (GPU: 2629)
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

Skyman ::

in kaksen je tanov CCC? mogoce kake slike link

Skyman ::

prve slike gigabytove 7970



Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

fireX88 ::

še en test...3-way crossfire
klik

x45 ::

Enojedrna kartica poje dvojedrno :):

http://www.techpowerup.com/157771/Sapph...

fireX88 ::

mah cena bo pa kaka?.... če meni kaj logika dela bo cena dosegala ceno dvojedernih...

link lepim samo zaradi leše razpredelnice (slike):
http://videocardz.com/30078/sapphire-re...

fireX88 ::

7950 so prestavli malo...
http://videocardz.com/30081/amd-radeon-...

srečno 2012

pijanec ::

a bojo delale te grafe na pci 2.0 matični?

Isotropic ::

ja.
jst pocakaj na nvidio serijo 6, pride sorazmerno kmalu. glede na to, da si mahnjen na low-level optimizacijo, ti bo verjetno tut cuda dogajal.

PrimozR ::

x45 je izjavil:

Enojedrna kartica poje dvojedrno :):

http://www.techpowerup.com/157771/Sapph...

Očitno si dal napačen link, na tvojem linku je samo novica o tovarniško navitih karticah, nič pa o kartici, ki je hitrejša od dvojedrne. Razen če si imel v mislih 6870 X2, ampak od te je hitrejša že referenčna 7970.

_Enterprise_ ::

kartica s 1335mhz jedrom je pomojem kar zanesljivo hitrejša od 6990 ali gtx590

alpha1 ::

Lardi ::

Pri 7970 bo definitivno problem z dovajanjem in odvajanjem podatkov za GPGPU pri navadnih trdih diskih.

Machiavelli ::

Ok folk najdu sem neko čudno stran kjer je performanc vseh kartic !

Cela gtx600 serija in HD7000 lool

gtx680 zdrobi hd7970 LoooooL cene bodo padale če je tole res !
za 20% naj bi bila boljša in za cca 499$
celo dvojederna gtx690 je not 699$ in cca 70% boosta čez 7970 loool
Zanimivo gtx680 ima 256-bitno vodilo,2gb rama in vsega manj edino memorija je visoka...
očitno če je tole res so neki stweekal moočno lol

http://www.graphicscardbenchmarks.com/p...
Nigaaazz

Zgodovina sprememb…

Machiavelli ::

Latest Updates: We have just revised the AMD Radeon HD 7000 series hardware specifications based on the latest information available, which will again be subject to change. We have also just added the NVIDIA GeForce GTX 600 series to the database, so you should be able to get a good idea of the GTX 600 series versus the Radeon HD 7000 series performance pre-release.

http://www.graphicscardbenchmarks.com/p...
Nigaaazz

69charger ::

Matematično izračunajo preformance ki je baje cca. 96% natančen rezultat.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

x45 ::

še malo o oc ju in scorih :
http://www.computerbase.de/news/2012-01...

Machiavelli ::

x45 je izjavil:

še malo o oc ju in scorih :
http://www.computerbase.de/news/2012-01...


Sprijazni se da bo gtx680 20% hitrejša :D
Nigaaazz

Xserces ::

Machiavelli je izjavil:

x45 je izjavil:

še malo o oc ju in scorih :
http://www.computerbase.de/news/2012-01...


Sprijazni se da bo gtx680 20% hitrejša :D


sprijazni se da to še ni 100%...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Dr_M ::

Jest tut ne verjamem, da bo samo 20%. :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Machiavelli ::

Dr_M je izjavil:

Jest tut ne verjamem, da bo samo 20%. :))


Če gledamo logično je 7970 cca 20% z novimi driveri hitrejša od gtx580,
gtx680 pa naj bi bila 40-50% hitrjša od gtx580 :D

Znimivo je da 7870 bo 3% počasnejša od 6970,gtx660 ti pa bo 3% hitrejša od 7870 :D

bo pa gtx660 ti 23% boljša od gtx560 ti.....sicer cena.....
Nigaaazz

Zgodovina sprememb…

RejZoR ::

Najboljše je vlečt številke kr iz nek lol....
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Isotropic ::

69charger je izjavil:

Matematično izračunajo preformance ki je baje cca. 96% natančen rezultat.

trololo

http://www.fudzilla.com/graphics/item/2...
cestitke


drugace pa, je ze kaj znano o arhitekturi keplerja?

fireX88 ::

Machiavelli je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Jest tut ne verjamem, da bo samo 20%. :))


Če gledamo logično je 7970 cca 20% z novimi driveri hitrejša od gtx580,
gtx680 pa naj bi bila 40-50% hitrjša od gtx580 :D

Znimivo je da 7870 bo 3% počasnejša od 6970,gtx660 ti pa bo 3% hitrejša od 7870 :D

bo pa gtx660 ti 23% boljša od gtx560 ti.....sicer cena.....


stari ej, kje si kupil kristalno kroglo :)

kaj se ti niti malo ne zdi čudno, da ni še nič o arhitekturi keplerja ali maš mogoče v mislih naslednje:

ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION* AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
I AM NOT RESPONSIBLE FOR ANY LOSS OR DAMAGE OF LIFE AND LIMB, PROPERTY, DATA OR ANYTHING ELSE. YOU ACKNOWLEDGE THIS BY READING ANYTHING I POST.

*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES.

Zgodovina sprememb…

Xserces ::

Hahaha :D

Ne resno pocakajmo benche kot pri ATI in potem govorte...
aja pa se to sta mogoce machiavelli pa x45 zmenjena?? x45 za ATI Machiavelli pa za NVIDIO???
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Dr_M ::

Xserces je izjavil:

Hahaha :D

Ne resno pocakajmo benche kot pri ATI in potem govorte...
aja pa se to sta mogoce machiavelli pa x45 zmenjena?? x45 za ATI Machiavelli pa za NVIDIO???


Za nvidio in intel. :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

fireX88 ::

Xserces ::

Mene samo zanima kako da je tessmark tako "slab" ...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

fireX88 ::

"Our sense is that this result may be caused by a software quirk, at least in part. TessMark is written in OpenGL, and AMD's driver support there doesn't always get the attention the DirectX drivers do.

We do have another option, which is to try a program that can act as a tessellation benchmark via DirectX 11."
««
6 / 50
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8610743 (8854) Brias
»

Najboljša grafična kartica pod 200EUR.

Oddelek: Kaj kupiti
244823 (4173) Brias

Več podobnih tem