» »

Nakup tiskalnika

Nakup tiskalnika

Wisor ::

Torej, doma so se odločili, da potrebujejo tiskalnik in tako kot zmeraj, iščem jaz [:D

Za domačo uporabo iščem tiskalnik, v rangu nekje 100€ +/-. Na kaj moram biti pozoren, kakšna je razlika med brizgalnim in laserskim tiskalnikom, kaj mi predlagate? Skratka prvič "kupujem tiskalnik".

filip007 ::

Kupi ga po cenah kartuše, če boš printal malo, enkrat na mesec ali manj ne potrebuješ neke super mašine, pri nas doma nas je to izučilo in smo parkirali tiskalnik na kosovni odvoz, je bilo ceneje kot pa plačevati kartuše po 50€ na pol leta, iztek barve barve pri HP920c sam od sebe, če ni bil v uporabi. Sedaj HP D2360, cena katuše po 15EUR na komad, ene dve leti nazaj je bila ta štorija. Sedaj je bolje verjetno...

Tiskalnik je toliko vreden, kot so polne kartuše in nič več!
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()

dogo ::

Zelo odvisno je zakaj boste potrebovali tiskalnik. Če ga potrebujete le za tiskanje teksta, potem vsekakor kupite laserski tiskalnik (bravni so tu nekoliko dražji, vendar meni osebno bolj všeč kakor brizgalni). Če pa je primarni namen tiskanje slik, potem je kot omenjeno ali barvni laserski cca 150 eur ali pa brizgalni.

Sam imam lexmark e232 (že nekoliko starejši), vendar za tiskanje texta več kot odličen laserski printer.

Vsekakor se ne zanašajte na izredno nizko ceno tiskalnika, saj so lahko kartuše zanj nesramno drage. Bolje kupiti malo dražji tiskalnik, kateri ima relativno normalne cene za kartuše. Velja tudi pripomniti da bi se osebno držal lexmarka ali samsunga.

Dr_M ::

Pa se nekaj moras vedeti.
Ce bolj malo tiskas, se izogibaj ink jetov, ker bos imel kartuse stalno zasusene.
Nekaj let sem se zajebaval z raznimi HPji in lexmarki, pa so se mi po 2-3 tednih netiskanja vedno zasusile kartuse in jih nisem mogu usposobiti niti z raznimi cistili za kartuse. Enostavno za v smeti.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Wisor ::

Ok, dejansko kateri printer mi priporočate, če bi lahko dobu kak link :|

filip007 ::

Ali boš še skeniral zraven?

Z skenerjem...
http://www.ceneje.si/nerazvrsceno/ostal...

Brez skenerja...
http://www.ceneje.si/nerazvrsceno/ostal...

@Dr_M
Ni čisto res, sem kupil HP D2360 v Merkatorju, ko smo šli še po barve za pleskanje hiše, in sem ravno prejšni teden menjal črno po 3+ letih, skupen strošek 15EUR, malo printa malo muske, je čisto zadosti.

@dogo
Ni čisto res, HP ima dobre tiskalnike cene karuše pa nihajo, dražji tiskalniki imajo lahko tudi drage kartuše. Sploh pa strošek obnove laserkega je pa koliko?

Samo preden kupi bilo kaj, preberi ceno koliko stane kartuša za zamenjavo, to je vse. Tiskalnik pa ko j... kakšen je.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()

Dr_M ::

@Dr_M
Ni čisto res, sem kupil HP D2360 v Merkatorju, ko smo šli še po barve za pleskanje hiše, in sem ravno prejšni teden menjal črno po 3+ letih, skupen strošek 15EUR, malo printa malo muske, je čisto zadosti.


Seveda je res, sem vrgel stran kar nekaj skoraj polnih kartus, ki so se zasusile. Imel pa 2 HPja in enega lexmarka. Potem sem si kupil laserca in teh tezav vec ni.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

dogo ::

filip007 je izjavil:



@dogo
Ni čisto res, HP ima dobre tiskalnike cene karuše pa nihajo, dražji tiskalniki imajo lahko tudi drage kartuše. Sploh pa strošek obnove laserkega je pa koliko?



Nikjer nisem rekel, da naj bi HP bil zanič, rekel sem le da bi se jaz držal zgoraj dveh omenjenih znamk. Glede obnove pa ne vem na kaj ciljaš, vse odkar imam svoj tiskalnik sem menjal "kartušo" dvakrat ali pa trikrat, drugih problemov ni. Sem imel pa prej brizgalnega, kateri je imel ob vsaki menjavi probleme glede nastavitev, ..itd.

Drugače pa bi se izogibal multi-task naprav, se pravi vse v enem, imam slabe izkušnje z njimi, seveda pa znajo biti priročne.

Jaz bi izbiral med tema dvema: http://www.bigbang.si/racunalnistvo/tis...

http://www.bigbang.si/racunalnistvo/tis...

Vendar pa je končna izbira stvar okusa in potrebe.

PS Svetujem da za ugodno ceno malo pogledate po raznih trgovinah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dogo ()

filip007 ::

Laser nima kartuš imak toner, ki se ga obnoviti, imam prav?
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Wisor ::

Tele Samsungi so zelo fletni, samo problem je da se odločam med HPjem in Epsonom, pa recimo, da kartuše niso v igri, če se razumemo ;);)

Skratka sledeči HP mi je zelo všeč in cenovno ugoden:

http://www.pixmania.si/si/uk/5901257/ar...


Ali se splača kupiti to zadevo, ali je pametno na kupček dodati še tistih 50€.

gwertix ::

Mene tudi nekej zanima, pa bom kar tukej vprašal. Mojemu tiskalniku se življenjska doba počasi izteka, zato se odločam za nakup novega tiskalnika. In ker sem študent, me zanima kakšna ugodnejša varianta do 100€.
Predvsem pa me zanima, kaj se po vašem mnenju bolj splača - brizgalni tiskalnik in potem dokupit barvo za polnjenje kartuše ali laserski tiskalnik? Kako je pa pri laserskem tiskalniku s polnjenjem tonerjev? Se to da?

Skratka, če je treba, dam raje kakšen evro več za tiskalnik, pa da bodo potem stroški printanja čim cenejši, sploh ker bom najverjetneje printal zelo veliko. Kaj se torej po vašem mnenju bolj splača?

Že v naprej hvala za odgovore,
LP ;)

kmetek ::

HP OJ 6500A 180€
obstajajo kompatibilne kartuše CLOVER 15€ za 1200 stran...kaj češ boljšega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

francek1 ::

filip007 je izjavil:

Laser nima kartuš imak toner, ki se ga obnoviti, imam prav?


Točno tako, tako toner kot tudi barve za inkjete se dajo napolniti.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri tiskalnik (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Kaj kupiti
697142007 (803) easyrider3
»

Kateri tiskalnik ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17037160 (20874) gazer
»

Multifunkcijska naprava (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8829820 (23518) Bye
»

Laserski tiskalnik, čb, duplex

Oddelek: Kaj kupiti
61120 (997) pershi
»

Nakup tiskalnika

Oddelek: Kaj kupiti
123519 (3237) gwertix

Več podobnih tem