» »

Prenosnik za študij arhitekture

Prenosnik za študij arhitekture

zli vesoljc ::

Pozravljeni.
Čez en mesec začnem s študijem arhitekture v Mariboru pa me zanima kateri prenosnik bi mi po vašem mnenju najbolj prav prišel.
Razmišljam o nakupu Macbooka pro 15" z i7 procesorjem za okrog 1700€. Kljub zasoljeni ceni se ga po mojem splača kupiti.
Zanima pa me tudi če je vsa programska oprema, ki jo bomo potrebovali za študij, na voljo tudi za OSX (AutoCad, ArchiCad...)
Hvala :)

lopov ::

ArchiCAD je za maca, ACAD s podporo za Lion je pa ravno najavljen.

Kolegica je prilezla do diplome z macom a kot vedno -- bistvo je v glavi, ne v računalniku ;)

PS: za risanje v 2D-only lahko uporabiš DraftSight -- 100% združljiv z ACAD, ima še "stari" izgled in je popolnoma *brezplačen* :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

popster ::

Oba programa tečeta tudi na OSX, o tem lahko bereš na wikipediji:AutoCAD @ Wikipedia

Mac je sicer dobra izbira za bodočega arhitekta.

zli vesoljc ::

Hvala za odgovore. Torej, Mac it is :D

technolog ::

Jaz ne bi svetoval maca. Enega HP EliteBooka za tam tam ceno bo bolje.

Da ne omenjam, da z mac glossy zaslonom ne boš mogel ničesar početi kjerkoli bo kaka močna svetloba, naprimer že sonce skozi okno je problem. Pa še "mac tax" boš plačal.

Zgodovina sprememb…

jazbec ::

bi se strinjal za kakega hp elitebook

technolog ::

Oz. bom takole rekel. Če si navajen na macbooke in si jih do sedaj stalno uporabljal, potem kar kupi macbooka. Drugače pa ne.

Za 1700 dobiš pri HPju tako mašino, da ti bo cela Slovenija fovš. Priporočam tud, da naročiš iz Avstrije ali Nemčije, ker utegneš prišparat kakih 100-200EUR.

Zgodovina sprememb…

tony1 ::

Če res ne moreš dobiti Maca brez glossy ekrana, potem raje priporočam HP EliteBook, ki ima "mat" :) zaslon.

Skratka: obvezno si pred nakupom v živo poglej tako enega kot drugega. Zase vem, da ne kupim več glossy ekrana...

klinker ::

No frend fotograf ima za workstation nek hud 22" IPS monitor od Lenovota z mat zaslonom. Pred nekaj mesci si je kupil MacBook proja 15" z glossy zaslonom in ga ne more prehvalit. Jst mam tudi tako od laptopa kot desktopa mat zaslon, pa svetloba pravtako moti. Nisem pa nikoli konkretno primerjal med glossy in mat, ampak kar sem jih osebno vidu sta ob mocni svetlobi vsak po svoje en shit.
Glede Elitebooka pa...ga ima frend, sicer ze skoraj 2 leti starega pa, baterija hin, menjal ze 2x polnilec (ki je btw en cegu in rabis orozni list zanj), pa stalno ima neke fleshe, ceprav ga on ne more kao prehvalit ;(( Sicer pa je pri laptopih tudi precej odvisno od lastnika kako z njim ravna.

opeter ::

Mat ali svetleče je skorajda vseeno (odvisno kakšna je svetloba oz. kje je okno), pomemben je panel (IPS/PVA ali TN).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

tony1 ::

Kateri laptop pa nima TN matrike?

lambda ::

Določeni modeli HP EliteBook serije (dreamcolor zaslon)

Še review 8760w

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lambda ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri prenosnik za oblikovanje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
528137 (4568) m0LN4r
»

Prenosnik za resno delo - HP ZBook 15 vs Macbook Pro 13

Oddelek: Kaj kupiti
427812 (6438) DOOM_er
»

Macbook pro vs EliteBook Barve/Ekran?

Oddelek: Kaj kupiti
151529 (1199) fujtajksel
»

Grafično oblikovanje - Prenosnik

Oddelek: Kaj kupiti
427718 (6713) mmtu
»

Macbook pro ali HP workstation?

Oddelek: Kaj kupiti
223055 (2077) barbarpapa1

Več podobnih tem