» »

nakup mobitela in tablice oz ultrabook z istim OS

nakup mobitela in tablice oz ultrabook z istim OS

boula ::

Pozdravljeni.

Kmalu se bom odločil za nov mobilni telefon in tablico OZ kar ultrabook. In kar po navadi jaz kupim imam še vsaj 2 do 3 leta in preiščem vse do skrajnosti - resnično advinced user in se na to tudi navadim

Zato zadnje čase veliko spremljam veliko o androidu in iOS pa nekoliko o WINdows 7. pa imam nekaj vprašanj, na katere še ne najdem odgovora

vem da bo OS ICE cream sandwich kompatibilen tako za mobitele kot za tablične račnalnike. To mi je zelo všeč, saj ko se na nekaj navadim, rad to znanje in navade koristim se naprej.

najverjetneje bom kupil ultrabook ko pride ven naslednje leto, pa ze zdaj rad spremljam vse da bom takrat točno vedel kaj vzeti.

prosim za odgovore na naslednje točke
1. Ali na ta novejši os windows za mobitel in tablice se bo dalo instalirati tudi programe, ki so bili narejeni za win na računalnikih?
2. Kaj vseeno raje izbrati windows ultrabook in mobitel? če bom imel ultrabook in mobilno napravo oboje android. to pomeni, da mi nikjer ne bojo delale aplikacije, ki jih poganja WINDOWS?? - najbolj bi namreč pogrešal ASP32 slovarje, OFFICE in črkovalnik BESANA - in vse take manj znane programe, ki najbrz se dolgo ne bodo v android verziji..
3. ali ze obstaja kakšen emulator na androidu, ki bi lahko deloval vzporedno - kot multitasking. enkrat sem videl en posnetek da deluje win95..samo ni delovalo neki uporabno.

kako se torej odločit za en sistem, ki bi lahko dobro bil hibriden kompatibilen??? nerodno je namreč da bi imel 2 računalnika - enega samo še za slovarje in slovenske programe

hvala v naprej

boula ::

zaenrkat sem nasel samo dual boot - android in win mobile.


Dobra ideja bi lahko bila ta - da bi imel remote z teamviewer - samo problem je da mi je moj trenuten računalnik že zelo bogi (se pregreva, crkuje itd..)

tako da me zanimajo druge varjante..?

andromedar ::

1. ne, to dvoje ima skupno samo ime (windows)
2. da, to pomeni to. (MS) Offica se dooolgo ne bo na androidu. V bistvu nikoli. Skoraj sigurno tudi ne ASP Slovarjev.
3. ne obstaja, vsaj ne kaj takega, kar bi bilo primerno za delo (naj me kdo popravi, ce se motim)
Sicer pa android in win phone7 itak nista namenjena ali primerna za kako resno delo (office in podobno). Ce rabis kaj takega, si.kupi raje Win7 tablico (ce ze mora bit tablica).
Eh?

boula ::

aja na win7 tablici pa se bo dalo instalirati vse iz normalnega win7 računalniške verzije. Saj ves čas sem govoril tudi jaz o win7.

1. kaj pa na mobitelu mislite da bo v prihodnjem letu kaj novega tudi za mobitel win 7 da bi delovalo???
2. saj ulttrabooki bojo delovali tudi na touch ne? - ta ideja mi je ful dobra - da je prenosnik - ampak ko hočes se tablica... to bi pa sigurno lahko poganjal tudi navadni win7 ali ne?
3. se naprej iscem odgovore glede kateri OS izbrati. A je možno da bi lahko v naslednjem letu z android tablico ali ultrabookom že lahko delal tudi vsa resna dela?

http://www.najdi.si/novica/DNE//Tablica...

tačas sem pa tudi jz že nasu asp slovar za android - imenuje se Termania :)

v vsem tem času kar se vedno nic odgovorov?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boula ()

boula ::

zdaj pase direkt iz enga slovenskega komada: "noben ni nič vidu noben nič ne ve" :) :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft Surface Pro 3 namesto prenosnika (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
16448202 (36933) Lonsarg
»

Microsoft razprodaja še Surface Pro (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
15548566 (43576) HunterMan
»

Surface Pro januarja za tisočaka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
18332378 (27688) Okapi
»

Microsoft objavil cene Surface tabletov, ne bodo cenejši od iPadov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
6819655 (16250) Lonsarg
»

laptop +tablet = Dell Latitude XT3

Oddelek: Pomoč in nasveti
163183 (2967) BigHugo

Več podobnih tem